İçine emekli kaçan, tam zamanlı ev erkeği eşim

aslında bütün bunların cevabı çok basit..
hayat ilerledikçe insanlar da değişiyor, zaman hiçbir şeyi aynı bırakmıyor.
daha bugün çok değil geçen sene aldığım ayakkabılarıma baktım ve çok aptalca ve çocukça buldum.
ne akla bu ayakkabıyı almış olduğumu baya da düşündüm üstelik.
senin eşin de artık o yaşamış olduğu hayata doymuş ve şimdi böyle bir hayattan zevk alıyor demek ki.
ben olsam artık eskiyle yaşamayı bırakır eşimle bu yeni düzende ortak noktalar bulmayı düşünürdüm.
olmuyorsa da, bu hayat beni mutlu etmeyecekse de kesin olarak boşanırdım.

Umarım bır gun bu duruma gelmeyız demekten kendımı alamadım , cunku ben sızın kadar ısımser veya altan alamazdım

İnşallah...
Gördü sonunda kendini, tipini gördü ya... Üstündeki çizgili, yakalı tişörte baktı ve "Hareket lazım bize, ben ne olmuşum böyle" diyebildi ya sonunda, şükür dedim. Ve dün, belki de aylar sonra içimden gele gele ağız dolusu güldüm, oturdum masamın başına, son resmimdeki, günlerdir dokunamadığım ağaçları boyadım.

Oğlum bile bugün daha çok gülüyor, ben gülümsüyorum çünkü.
İnşallah şu tatile uzatmadan çıkarız, tazelenir evimize geri geliriz.

Senin konudan gaza gelip bende dürtüyorum benimkini bir kaç gündür
Bak totomuz kocaman oldu yatmaktan hadi artık diye
Bana baktı sen 40, ben 42 yaşındayım tabii yaşlanıp ağırlaşacağız, 20 li yaşlarda değiliz farkındaysan dedi
Alttan girdim üstten çıktım sonunda döndü bana dedi ki ; çok güzel çay demliyorsun, koy da içelim :KK70:

Bana baktı sen 40, ben 42 yaşındayım tabii yaşlanıp ağırlaşacağız, 20 li yaşlarda değiliz farkındaysan dedi
Alttan girdim üstten çıktım sonunda döndü bana dedi ki ; çok güzel çay demliyorsun, koy da içelim :KK70:

ayyyyyyyyy çoook güldüm buna yaaa... çok güzel çay demliyorsun ha:KK45::KK45::KK45::halay::halay:

bu adamlardan herkesin evinde var anlaşılan. onların içindeki çocuğa rahmetler bizim içimizde ki çocuğa da bol enerjiler.

ben eşime bu tarz yaklaşınca hatun bugün nerde ne okudun diyor.. :duduk::duduk::duduk::eek:

2. Açıklamamı okuyunuz :halay:
Demek istediğim bu değildi, yaşla beraber uzun yıllar süren evlilik.
Yoksa bende 36 yaşındayım, monoton hayatı özlüyorum ve özeniyorum bazen
Gençsin gayette bi kadının en güzel yaşları 30 dan sonra başlıyor
Hem kafa olarak hem yüz ve fiziken

ayyyyyyyyy çoook güldüm buna yaaa... çok güzel çay demliyorsun ha:KK45::KK45::KK45::halay::halay:

bu adamlardan herkesin evinde var anlaşılan. onların içindeki çocuğa rahmetler bizim içimizde ki çocuğa da bol enerjiler.

ben eşime bu tarz yaklaşınca hatun bugün nerde ne okudun diyor.. :duduk::duduk::duduk::eek:

Ya aslında çok da aksiyon isteğim yok benim, konu sahibesi gibi cıvıl cıvıl bir tip değilim sadece biraz monotonluktan çıkalım , bu yaşlılık psikolojisini atalım istedim ama yaşlanmak doğal bir şey neden kafana taktın ki bunu dedi yaaa =))

Of tam karikatürlük :KK70:
Çok hoşsunuz.

Ya aslında çok da aksiyon isteğim yok benim, konu sahibesi gibi cıvıl cıvıl bir tip değilim sadece biraz monotonluktan çıkalım , bu yaşlılık psikolojisini atalım istedim ama yaşlanmak doğal bir şey neden kafana taktın ki bunu dedi yaaa =))
Benimki de ne zaman işine gelmeyen bir konu olsa hemen beni çok sevdiği aklına geliyor :KK70:
İlanı aşklar havada uçuşuyor
Sonuç yine hiç :KK70:

Motorcular heyecanlı ve çılgın olur ama eşinizin hayat enerjisi kalmamış,siz heyecanlandırmalısınız onu bence.
Bu arada motorun markası ne biz de motorcuyuz,motor arıyoruz :)

konu sahibi konuyu ben açsam sözcükleri bu kadar özenli birleştiremezdim,evlendikten sonra içine dedem kaçanlardan biri de benim eşim,adama enerji yüklemesi yapıp orjinal ayarlarına getirebilmeyi başardığın anda bana ulaş lütfen,tiyoları merakla bekliciiiiiiiiim,içim çürüüüdüüü,içiiiiiiiim:KK68:

Teşekkür ederim, ya doldum herhalde artık kafamın içinde cümleleri kura kura bu halde döküldü.
Aradaki yorumları okudunuz mu bilmiyorum da, ufaktan bi hareketlenme geldi birkaç gündür, bir mağazaya girmiştik, benim seçtiğim kıyafetleri denerken tipinin çöktüğünü fark etti. Giydiği şeylere bakarken omuzlarının küçüldüğünü, oturmaktan göbeklendiğini, yaşının çok üzerinde gösterdiğini filan söyledim. "Hareket şart olmuş bize, ne olmuşum ya böyle?" diyebildi.

aslında bütün bunların cevabı çok basit..
hayat ilerledikçe insanlar da değişiyor, zaman hiçbir şeyi aynı bırakmıyor.
daha bugün çok değil geçen sene aldığım ayakkabılarıma baktım ve çok aptalca ve çocukça buldum.
ne akla bu ayakkabıyı almış olduğumu baya da düşündüm üstelik.
senin eşin de artık o yaşamış olduğu hayata doymuş ve şimdi böyle bir hayattan zevk alıyor demek ki.
ben olsam artık eskiyle yaşamayı bırakır eşimle bu yeni düzende ortak noktalar bulmayı düşünürdüm.
olmuyorsa da, bu hayat beni mutlu etmeyecekse de kesin olarak boşanırdım.

Bu şey gibi değil Burcu, hani sene sene eski kafanı beğenmediğin bi dönem olur, öyle bir şey değil. Sanırım sen benden daha genç bir kadınsın; o dönem geçti bizden. Arada yorumlarım var aslında daha konunun daha iyi görülmesi açısından.

Umarım bır gun bu duruma gelmeyız demekten kendımı alamadım , cunku ben sızın kadar ısımser veya altan alamazdım

Benim de sert tepkilerim olduğu bir dönemden geçtik, "Sıkıldım anlamıyor musun bunaldım!" dediğim çok gün oldu. Hatta doğum sonrası süreçte, çift terapisi aldığımız o kısa dönem içinde doktorum da bu noktaya çok değindi. 2-3 gün eski enerjisine kavuşsa, 4. gün yine aynı haline döndü. Böyle git-gel şeklinde yaşadığımız kavgalar da oldu. Ben de bir yerden sonra artık ona doğru kaydım, ona benzemeye başladım ister istemez daha çok. Ama bir yanım hep direndi, sadece tepkilerim azaldı, daha az söyler oldum, kolum kalkmaz oldu. Hiç tartışma yaşamadığımız bir süreci de yaşadık mesela, ilişkimizin en sağlıksız zamanlarıydı, öylece totomu dönüp yattığım, adam akıllı sohbete katılmadığım, ruh gibi gezdiğim.

Şimdi sanırım o sessizlik sonrası fırtınadayız, fırtınadaydık diyeyim daha doğru olacak. Çünkü pazar gününden beri bir hareketlenme var, baya bi konuştuk ettik filan... Tatil planına girişti şimdi.

Motorcular heyecanlı ve çılgın olur ama eşinizin hayat enerjisi kalmamış,siz heyecanlandırmalısınız onu bence.
Bu arada motorun markası ne biz de motorcuyuz,motor arıyoruz :)

150 mh drift, motorculara pek gitmez bu model :)
Bizim motor olayımız, daha pratik bir şekilde trafikte ilerlemek ve kısa mesafe dağa bayıra çıkmak, fotoğraf çekimi için oradan oraya pratik ulaşmak, bazı bazı yakın şehirlere geçerek orada kahvaltı yapmak, bir iki motorlu arkadaşın peşine takılmaktan ibaretti. Öyle belimiz zincirli, yayıla yayıla kmlerce gittiğimiz olmadı hiç, yani teknik olarak motorlu olsak da pratikte motorcu değildik.

Yaa amaa :KK70: :KK70:

O çayı termosa koyup bir dağın manzara gören yerinde içmek varken.
40lı yaşlar da tamamen oturmaya müsait yaşlar değil ki, 50ye kadar yolu var daha :/

Yaa amaa :KK70: :KK70:

O çayı termosa koyup bir dağın manzara gören yerinde içmek varken.
40lı yaşlar da tamamen oturmaya müsait yaşlar değil ki, 50ye kadar yolu var daha :/

Hiç yaş sınırı koymayalım, eşimin en yakın arkadaşı 50 küsür, eşim adama ayak uydurmakta zorlanıyor :) 30 yaşında kendisi.
Geçen gün 80i kesin geçmiş bir teyze gördüm otobüste, sırtında sırt çantası üstünde spor kıyafet tek başına özgür kız modunda takılıyordu.

Hiç yaş sınırı koymayalım, eşimin en yakın arkadaşı 50 küsür, eşim adama ayak uydurmakta zorlanıyor :) 30 yaşında kendisi.
Geçen gün 80i kesin geçmiş bir teyze gördüm otobüste, sırtında sırt çantası üstünde spor kıyafet tek başına özgür kız modunda takılıyordu.

Haklısın valla. Eğer tamamen dönüşüp eşime benzemezsem, ben de o seksen yaşındaki teyze gibi olmaya adayım. Hala daha oturup pc oyunu oynuyor, tekkende adam pataklarken keyif alabiliyorum ya. Annem bazen çatardı "Koca evli barklı kadın oldun, kız bu ne çocuk gibi? Biri görse ayıplar" diye. Oğlan biraz büyüsün, çok deli planlarım var. :KK53:
Ha arada kocam ex olup koltuğa tamamen kök salmazsa daha bir mutlu olacağım o da ayrı.

Okuduyunca istemsiz güldüm.
Çünkü çocuk sonrası yaşantım tam da bu oldu.
Aklıma 56 yaşındaki annem geldi.
Her ay şehir dışı gezmeleri, kitap fuarlarını kaçırmaması, hafta içi hafta sonu demeden arkadaş aktiviteleri, hatta toplaşıp yurt dışı gezileri, söyleşilere uzak muzak yol demeden otobüs dolmuş ne varsa gitmesi, 50sinden sonra 4 kitap çıkarması ve bununla adeta 20lik çıtıra dönüşmesi vs.
Annemin bunları yaparken babamın tv önünde maçı açık şekilde yaşam geçirmesi....
Offf, yaşamak başka şey gerçekten.
Çoğumuzunki zaman çürütmek!

Okuduyunca istemsiz güldüm.
Çünkü çocuk sonrası yaşantım tam da bu oldu.
Aklıma 56 yaşındaki annem geldi.
Her ay şehir dışı gezmeleri, kitap fuarlarını kaçırmaması, hafta içi hafta sonu demeden arkadaş aktiviteleri, hatta toplaşıp yurt dışı gezileri, söyleşilere uzak muzak yol demeden otobüs dolmuş ne varsa gitmesi, 50sinden sonra 4 kitap çıkarması ve bununla adeta 20lik çıtıra dönüşmesi vs.
Annemin bunları yaparken babamın tv önünde maçı açık şekilde yaşam geçirmesi....
Offf, yaşamak başka şey gerçekten.
Çoğumuzunki zaman çürütmek!

Bu işte... Bu. Tüm derdimin, her şeyin tam manasıyla bir diğer özeti.
Yaşamak ayrı, zaman öldürmek ayrı... Geri gelmiyor bir de; sağlık gitse belki tedavi edilir, para bitse belki yine kazanılır. Ama zaman geri gelmiyor.
Gözüm doldu ya, bu işte benim derdim.
Bulmuş bulandiriyosun bence :KK20:

Bulmadım ki, biz hep birbirimizin hayatındaydık, arkadaştık çocukluktan beri.
Ha illa bi bulmuş bulandırmış durumu varsa, o eşim için gerçerli bence; beni buldu, bulandırdı.

hanfendicim bu önerileri denemeyen birine güzel öğütler vermişsiniz
Ama üye gayet aktif bi hayatı , hobileri var Zaten :KK66: evde örgü örüp altın gününe bağlamak dizleri çıkmış pijama ile evde oturmak istemiyorum diyen biri zaten ..
Ayrıca kudurmak kelimesi hos olmamış daha seçici kelimeler kullanabiliriz değil mi ?
Kaldi ki bunaldıysan yorum yapmasaydın keske üzmeseydin tatlı canını..

Herkesin kocası kendine mükemmel ve iyi baba
Zaten üye de bebeğine ilgili baba olduğunu kendine de iyi bir eş olduğunu belirtmiş ..

Eskiyi özlediğini söylemiş sadece uc birim bes birim hayatlar değil konu ..

Yapmayın Allah askına kursa git mi cevap eskiye dönelim konusuna kursa git ..
Ama şu noktada o üyeye katıliyorum.O benim de aklima gelmedi bak.Eger kendi çalışmıyorsa adam da çalışıyordur zaten.Yoruluyordur
Öğrenciyken gezmesi kolay.Ama artık adam çalışıyor.Bu üye de çalışmıyorsa yorulmuyor.Bu durumda adama biraz haksızlık ediliyor aslinda.(Tamam bazı halleri kendini cok salmis.isinin yoruculuk durumu ne?Depresyon da eklediyse bu olmustur)Yoksa o hayatı ben de isterim.Ama iş var işte vakit yok.Yoruluyorsun.Enerjilerinin denk olmaları acısından ya ikisi de çalışacak yada ikisi de calismayacak.Oyle homofis tarzı yada bir yorulmadan kira geliri işletme geliri gibi birşey olacak.Ogrenciyken yorulmuyordu enerjisi vardı..isteklerinde haksizsin demiyorum cok guzrl bir hayat ama calismak iste yasamimizdan caliyor malesef onu ben de dusunuyorum...Konu sahibi bunları hiç dusundun mu?

Son düzenleme:
Bu işte... Bu. Tüm derdimin, her şeyin tam manasıyla bir diğer özeti.
Yaşamak ayrı, zaman öldürmek ayrı... Geri gelmiyor bir de; sağlık gitse belki tedavi edilir, para bitse belki yine kazanılır. Ama zaman geri gelmiyor.
Gözüm doldu ya, bu işte benim derdim.

Bulmadım ki, biz hep birbirimizin hayatındaydık, arkadaştık çocukluktan beri.
Ha illa bi bulmuş bulandırmış durumu varsa, o eşim için gerçerli bence; beni buldu, bulandırdı.
Valla zaman bu akıp gider adamı da değiştiremez sin yaşımız hep 19 kalacak değil ya bende çok özlüyorum geçen günleri yılları ama yalnızlık daha kötü keşke benim eşimde yanımda olsa da senin gibi dertlensem

Ama şu noktada o üyeye katıl.Eger kendi çalışmıyorsa adam da çalışıyordur zaten.Yoruluyordur
Öğrenciliğe gezmesi kolay.Ama artık adam çalışıyor.Bu üye de çalışmıyorsa yorulmuyor.Bu durumda adama haksızlık ediliyor aslinda.Yoksa o hayatı ben de isterim.Ama iş var işte vakit yok.Yoruluyorsun.Denk iknaları acısından ya ikisi de çalışacak yada ikisi de calismayacak.Oyle homofis tarzı yada bir yorulmadan kira geliri işletme geliri gibi birşey olacak.Konu sahibi bunları hiç dusundun mu?

Tüm gün yürüme ve diş çıkarma zamanı içinde olan oğlumla vakit geçiriyorum, bu süreçte bana ayrıca düştü bensiz olmak istemediği zamanları, bazen saatlerce kolumdan inmediği oluyor. Fırsat buldukça sergi için resim çıkarmaya çalışıyorum; Ramazan için annemlere geçtik, ev içinde ona yardımcı oluyorum ve cidden kendisi acayip titiz bir kadındır, bir dakika oturtamayız yerine ve o fazla yorulmasın diye onun önüne geçmeye çalışıyorum. Ve daha sayamadağım kadar şeyle meşgulüm. Ben de yoruluyorum ve hatta çalıştığım dönemde şu zamandan daha az yoruluyor bile olabilirim.

Eşimin vakti var, geçen seneden kullanmadığı izinlerine kadar; evet yogun çalışıyor ama insan gezerek de dinlenebilir.
Çok yorulduğunu düşünüyorsa, izinlerini kullanıp 2 gün evde dinlenip diğer 2 gün beni mutlu edecek aktivitelere katılabilir.
Yani eşime de gezmesi gayet kolay.

X