Icralik olan kredi borclari

Zeynaozo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2022
2
0
36
Esimin üstüne 4 ayri bankadan krediler var. Isleri kötü gitti ödeme yapamadi iki banka icra islemini baslatti önümüzdeki ay maasindan kesinti baslayacak. Benim kendi kredilerimde var ben suana kadar oyle boyle getirdim ama is bulamazsam benimki de icraya verilecek. Maasa icra geldiginde eve de gelebiliyormuş benim düşündüğüm bu. Ev kayinpederin üstüne ama evde esya alınabiliyor mu. evde lüks diyebilecek sadece buyuk ekran tv var o da 1 tane 1.bir tv yok. Bilgisi olan yanitlarsa konuşmaya gercekten ihtiyacim var

Esimin üstüne 4 ayri bankadan krediler var. Isleri kötü gitti ödeme yapamadi iki banka icra islemini baslatti önümüzdeki ay maasindan kesinti baslayacak. Benim kendi kredilerimde var ben suana kadar oyle boyle getirdim ama is bulamazsam benimki de icraya verilecek. Maasa icra geldiginde eve de gelebiliyormuş benim düşündüğüm bu. Ev kayinpederin üstüne ama evde esya alınabiliyor mu. evde lüks diyebilecek sadece buyuk ekran tv var o da 1 tane 1.bir tv yok. Bilgisi olan yanitlarsa konuşmaya gercekten ihtiyacim var
Merhaba eve icra gelince evdeki tüm eşyalara geliyor

Tum esyalara gelirden kastınız nedir cok baktim internetten ayni esyadan 2 tane oldugunda alma haklari varmis

Merhaba, evde siz oturuyorsanız evin kimin üzerine olduğu önemli değil eve haciz gelebilir. Eve gelen hacizde genelde eşya alınmaz öyle televizyonda gördüğünüz gibi bir koltuk bırakıp gidilmez yani. Ev halkının temel yaşam ürünleri alınmaz. Evin tek televizyonu, tek bilgisayarı gibi şeyler alınmaz. Ancak evde altın, para vs. Varsa bunlar alınır ya da iki televizyon varsa biri alınır. Eşyanın lüks olması önemli değil yani.

Maalesef maas banka ev haczi hatta olmüs anne ve babanın üzerine kayıtlı mal varlıgına kadar hacız konulabilir.kişinin mernise kayıtlı ev adresine veya avuktın gosterebıleegı eve hacze gidilir. Tek olan hicbşrsey alınmaz. Derin dondurucu ve buz dolabı varsa derin dondurucu,salon takımı ve oturma odası takımı varsa salon takımı , tv tek olsa bıle lüks sayılabılecek kadar buyukse tv yazılır. Yazılan esyaların borcluya aıt olmaması durumunda evde bulunan kişi istihkak iddiasında bulunulur.bu duruma mahkeme karar verır.esyaların borcluya aıt oldugu tespıt edılırse bunlar haczedilerek muhafza yapılır.bole yanı

Enistemden örnek vereyim.9 yıl önce 180 bin borc ile icralık oldular.Enistenin üzerine sadece arabası vardı onu aldılar borcun küçük bir kısmına saydılar.Babasi vefat etmiş annesi hayatta.Arabadan başka bir şey alamıyorlar.Esya alma filan da yok.Anne baba ölmüş olsaydı mirastan enişteye düşen hisseyi alabilirlerdi biri hayatta olduğu için alamıyorlar tahminimce, avukat arkadaşlar daha iyi bilir.Yalniz SGK li bir işte çalışamıyor çünkü maaşının belli miktarına el koyarlar.Borcu ödemek için herhangi bir girişimleri de yok

X