İdrar yolu enfeksiyonu

Suemir

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2018
84
25
29
Kızlar konuyu ilgili bölume yazmiştım ama geneliniz burada sanirim hic yorum yapilmadı.. uzun zamandır idrar yolu enfeksiyonu yasiyorum doktora gidiyorum fakat antibiyotik ve ilaclarla geciyor ama kisa bir sure sonra hemen tekrar ediyor bunun gibi bir durum yasayan var mı? Var ise tamamen gecmesi icin ne gibi bir tedavi uygulandı?

Geçmiş olsun. Böyle bir durum yaşamadım ama idrar kültür antibiyogramı yaptırabilirsiniz. Kesin tedavi eden antibiyotiği öğrenir tek sefer kullanarak çözebilirsiniz. Belli ki fiğer antibiyotikler baskılıyor sadece.

Geçmiş olsun. Böyle bir durum yaşamadım ama idrar kültür antibiyogramı yaptırabilirsiniz. Kesin tedavi eden antibiyotiği öğrenir tek sefer kullanarak çözebilirsiniz. Belli ki fiğer antibiyotikler baskılıyor sadece.
Yani tekrar ürüyor mudur. Ancak kıltur sonucu anlaya bilirim sanirım

Bir bag maydanoz al. Kaynayan 1 lt suya bir tane limonla birlikte at. Limonu 4 bol tabii
5 10 dk kaynasin sonra o suyu ister birkerede ister gun icinde tuket. Ben bikerecde içiyorum. Idrar yolu enfeksiyinundan acile gittigimde dr soylemisti bana bunu emziriyirum diye. Bunyn yaninda pamuklu ic camasiri kullan. Bol su ic. Kola sigara alkol cok sekerli icecekler uzak dur. Haviza kesinlikle girme. Regl oldugun donemde pedini en fazla 2 bilemedin 3 saat kullan. Ister dolsun ister dolmasin. Yuzeyi daha yumusak ve hava alan bir marka kullan. Ic camasirlarini utule.

Bir bag maydanoz al. Kaynayan 1 lt suya bir tane limonla birlikte at. Limonu 4 bol tabii
5 10 dk kaynasin sonra o suyu ister birkerede ister gun icinde tuket. Ben bikerecde içiyorum. Idrar yolu enfeksiyinundan acile gittigimde dr soylemisti bana bunu emziriyirum diye. Bunyn yaninda pamuklu ic camasiri kullan. Bol su ic. Kola sigara alkol cok sekerli icecekler uzak dur. Haviza kesinlikle girme. Regl oldugun donemde pedini en fazla 2 bilemedin 3 saat kullan. Ister dolsun ister dolmasin. Yuzeyi daha yumusak ve hava alan bir marka kullan. Ic camasirlarini utule.
Ekran göruntusunu aldim kesinlikle denicem cunku bende emziriyorum. Çok sagol hepsini uygulucam camasirlari zaten utuluyordum ama iciceklere de dikkat edicem mutlaka cunku kola tuketen biriyim ama icmemeye gayret edicem kesinlikle

Mısır püskülü kiraz sapı kaynatıp içmek gerek . Bende geçen ay 2 kere geçirdim ama çok ağırdı idrarım yok direk kan ayrıca değerlerim inanılmaz yüksekti. İğne oldum azalttı ama bitirmedi üzerine antibiyotik içtim yeni bitti. PaZartesi tahlil vereceğim

Kızlar konuyu ilgili bölume yazmiştım ama geneliniz burada sanirim hic yorum yapilmadı.. uzun zamandır idrar yolu enfeksiyonu yasiyorum doktora gidiyorum fakat antibiyotik ve ilaclarla geciyor ama kisa bir sure sonra hemen tekrar ediyor bunun gibi bir durum yasayan var mı? Var ise tamamen gecmesi icin ne gibi bir tedavi uygulandı?
Canım bende oluyordu ama bende arada hafif pembe idrar da oluyordu meğer idrar kanalında taş varmış o yapıyormuş. Ne olur ne olmaz bi üroloji doktoruna git ultrason ve tomografi çektir. Benim tomografi de çıktı, çok şaşırdım. Bayağa da sıkıntılı bi durumdaymış alındı hemen. İkinci ihtimal evli isen eşinden bakteri kapıyor olabilirsin doktor eşine de bi antibiyotik verse iyi olur belki.

Böbrek taşı idrar yolu enfeksiyonu yapıyormuş bayanlar ve malesef bazı taşlar çok sinsi oluyor kendini pek hissettirimiyor. Ben de taş olsa dayanılmaz ağrım olurdu deyip ihmal ettim meğer kanala sıkışan bi taşım varmış rutin kontrolde çıktı. Bu tarz şikayetleriniz birden fazla defa olunca muhakkak ürolağa gidin

Temizliginize ekstra dikkat edin, onden arkaya dogru silmek seklinde mesela

İdrar kulturu de vermelisiniz, sadece enfeksiyon varmis demekle olmaz. Bana dr.un kultur sonucunda ureme olmadigi icin ilac baslatmadigi oldu.

Bol su icmek de gerekli.

Ayrica esiniz de hijyenine dikkat etsin, ondan da geciyor olabilir...

Gecmis olsun. Bol su icin, verilen ilaclari bitene kadar kullanin.

Ben benzerini yasadim.

Uc kez tekrar etti sonunda baktilar ki bobrek tasim varmis ve mesane cikisini kapatmis. Bu nedenle bobrege kacak oluyormus. Tasi aldilar kapali bir operasyonla. Sonra hersey normale dondu.

Sizde iyi bir urologa gidip muayene olun. Altinda baska sebep vardir mutlaka.

Böbrek taşı idrar yolu enfeksiyonu yapıyormuş bayanlar ve malesef bazı taşlar çok sinsi oluyor kendini pek hissettirimiyor. Ben de taş olsa dayanılmaz ağrım olurdu deyip ihmal ettim meğer kanala sıkışan bi taşım varmış rutin kontrolde çıktı. Bu tarz şikayetleriniz birden fazla defa olunca muhakkak ürolağa gidin

Yorumlari okumadan yorum yazdim, neredeyse sizin yorumla aynisini yazmisim :)))

Benim de basima geldi bu durum. Bobregi buyutene kadar anlamamisim :/

Enfeksiyondan defalarca acillik olmuş biri olarak her yazdığına katılıyorum.

Ben bir de ayaklarımı üşütmemeye çalışıyorum, soğuk yere oturmuyorum.

Ayrıca kozmetik mağazalarında vajinal jeller var her banyo yaptığımda onu kullanıyorum çok şükür 2 yıla yakındır olmadım

Günlük ped kullanmıyorum en son acillik olduğumda doktor kullanmamamı söylemişti. Her gün çamaşır değiştiriyorum ya da bazen çok akıntım olduğunda gün içerisinde yine değiştiriyorum ancak böyle kurtuldum.

Mısır püskülü kiraz sapı kaynatıp içmek gerek . Bende geçen ay 2 kere geçirdim ama çok ağırdı idrarım yok direk kan ayrıca değerlerim inanılmaz yüksekti. İğne oldum azalttı ama bitirmedi üzerine antibiyotik içtim yeni bitti. PaZartesi tahlil vereceğim
Bende de kan oldu once regl oldum sandım ama degilmisim enfeksiyon dan oldugunu fark edince korktum valla ne yalan söyliyim

bobreklerinize baktirdiniz mi?
Ben 16 yasimdan dan beri 2 veya 3 yilda bir kum döküyordum en son 2016 nin aralik ayinda doktum ama 2017 nin subatina kadar surdu meger bu defa taş dökmüşum ilk defa tas döktüm. Ve dokulurken idrar yolu enfeksiyonu yapiyor enfeksiyonda böbreklerime tekrar cikip iltihap olusturdu 1 ay boyunca yataktan kalkamadim ilk baslarda anlayamadilar sebebini 42 derece atesle yatiyordum en son 39 a dusuyordu okadar daha asagi inmiyordu. Doktor sadece bi tahmin sonucu verdi ilaclari bunlar seni ilestirirse mucize olur ilk defa senin gibi vaka goruyorum dedi neredeyse ölüyordum yani

X