Ihanet girişimi sonrası ...

sana bir tavsiyede bulunmak istiyorum müsade edersen

eşini akşam sessiz bir ortamda karşına al
ona deki
ben senin yaptığın yanlışı düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum ve artık çok yoruldum
seni affedersem tekrar yapabilirsin diye korkuyorum
her zaman affedeceğimi sanarsın diye düşünüyorum
kendimi gurursuzlukla suçluyorum bazen
bazen sana, bazen de kendime kızıyorum
bazen oluyor seni affediyorum, bazen de hala onun yanında ne işim var diyorum kendimle kavga ediyorum
ama bu yaptığın çirkin hareketinin devamı olmadığı halde düşünmene bile kızıyorum
artık seni sadece ve sadece kendim ve beynimi meşgul eden bu düşünceleri serbest bırakmak için AFFEDİCEM
amaaaa,
bil ki en ufak bir hatanda sana bu nedir diye sormam bile haberin olsun de

şu andan sonra artık bu olay olmamış gibi davranıcam, seni affederek bir şans daha vericem ama bunu senin iyi yanların için yapıcam ve kendimi bu düşüncelerden kurtarmak için yapıcam de
ve içindekileri, kafandan geçenleri kus ona
bunu bilsin sonra rahatlamış olarak hayatını yaşa.
sonucunu yaz :)

buna benzer bır konusma yapmıştım ama tekrar yapacağım çok tesekkur ederim zahmet ettın zaman ayırdın. Guzel yazmıssın kalite herzaman belli eder kendını olumlu düşüncede de olumsuz düşüncede de...! Kaliteli hanım tesekkur ederım

Tatsız bir şey yaşamışsın ama affedip yoluna devam etmişsin, üzerinden zaman geçmiş
Anladığım kadarıyla eşinin bir daha hatası olmamış
İnsanın içinden atması kolay değil ama bunu ısıtıp ısıtıp sürekli yüzüne vurursan bir gün yeter der
Kendisine inanmadığını, sevmediğini ve ne kadar iyi olursa olsun bunun değişmeyeceğini düşünebilir sonrası daha kötü
İnsan birine hiç bir zaman yüzde yüz güvenemez, hep bir yanılma payı bırakmak normaldir ama bu durumu abartırsan sen zararlı çıkarsın. Kendi huzurun için temkinli ol ama artık bu olaya bir çizgi çek. Tepkini göstermişsin ama bu tür bir konuda tepki ve tedbir sürekli karşındakinin başına kakmak değildir.

Son düzenleme:

ınn dedıklerını yapmaya calısıyorum ınan. Bazen çok zor oluyor bazense çok kolay tamamen ruh halımle ılıskımızle ılgılı

Ihanet girisi, yada düpedüz ihanet, farki yok bana Göre.
Ve hep Ayni olan durum ise , kisiyi affettikten sonra, hersey
Normalmis gibi gözüksede, hicbirsey eskisi gibi olmuyo, affeden kisi icin malesef.
Kendine zaman ver. Ama uzun zaman sonrada duygularin deyismesse,
Ozaman zaten yapicak bisey yoktur, hicbirsey senden degerli degil

Ya unutacaksın, ya gideceksin.
Hem unutamıyorsun, hem gidemiyorsun.
Hiç bir zaman unutulmayacagı bir gercek.. Ne kötü..

affettikten sonra her ikinize hayatı zehir etmenin anlamı yok gerçekten.
Bence de oturup içinizdekileri anlatıp, önünüze bakmalısınız.
Malesef erkeklerin neredeyse hepsi potansiyel aldatmaya hazır,
sizin eşiniz içinde aynı şey geçerli, her zaman tetikte olmak lazım zaten,
sadece sizin eşinizin 2. bir şansı kalmamış o kadar.
bu şansı iyi kullanması gerektiğini aklına iyice yerleştirip, mutlu olmak için uğraşmalısınız artık.
diğer türlüsü ,kendinizi ve evliliğinizi tüketmekten başka birşeye yaramaz, boşa kürek çekersiniz.
unutmak içinse zamana ihtiyaç var, güveninizi sağlayacak olan eşinizin sağlam duruşu ve zaman olacak.
inş emeklerinizin, affınızın, şuan yaşadığınız içinizdeki yangına, değer karşılığında yaşayacaklarınız.

Şu yorumunun nesi eleştirildi cidden anlamadım?:44:

Konu sahibi kızıyosun ama acaba haklılık payı var diye kızıyo olabilir misin? Çünkü unutmak istiyosun bu tür şeyler yazılınca da beynin tekrar kuruyo senaryoları...

Malesef ben de böyle düşünüyorum. Erkeklere olay anında sıcağı sıcağına büyük bi'ders verirseniz ciddiye alıyolar. Sonrasında aynı yemeği pişirip pişirip önüne koyarsanız o hatayı bi'daha yapıp "ama sen böyle böyle yaptın bunalttın napıyım şeytana uydum çok bunalmıştım" diyolar.

Umarım çok çabuk atlatır ve eski mutlu günlerinize geri dönersiniz. Beynini bununla meşgul etme temelli unutamazsın ama geçmişe uğurlayabilirsin zira böyle ömür geçmez. Allah yardımcın olsun.

biz kadınlar bu kadar düşünceli bu kadar kırılganken erkekler neden böyle anlamıyorum inşallah hakkınızda hayırlısı olur

Bir kere yapan bir daha yapar hele bir çocuğunuz olsun , o zaman rahat rahat çekip gidemeyeceğinizi oda bilecek.
İki ay nedir ki sakın hemen çocuk yapmayın. Sonra burda konular açılıyor ve deniyor ki çocuk yapmak için niye acele ettiniz.
Ve bir cümleniz dikkatimi çekti bizim ilişkimiz bile bunu yaşadıysa bu kadar masalsılık yüklemeyin , siz üzülürsünüz.Ve gece beni izliyor demişsiniz ya bana hiç masumane gelmedi diyim.

Gece gece iyi felaket tellallığı yaptım ama kadınların artık bu kadar saf olmalarına dayanamıyorum ya.Her haltı yiyorlar sonra gece 10 dk izliyormuş numarası yaparak kandırıyorlar tekrardan .Sen de haklısın affetmek istiyor insan .
Nedir bu erkeklerden çektiğimiz.

Ama siz ne yapacaksınız biliyor musunuz , burda yazılanlara sinirlenip gidip eşinize sokulacaksınız , bu işler böyle.

Son düzenleme:
Aa canim benim ben teşekkür ederim anlayisin icin.
Olumsuz yorumlara da kulak asma artik. Her kadin ve her erkek farklidir. Her ikiski farklidir.senin iliskinde su an bir tek olumsuzluk var ama onu affetmeni gerektiren biirrsuru sebep var. Bir baskasinin da boyle bir yanlisi olmayabilir ama karısına hayati zehireder. Senin affetmemen icin bur neden yok. Hem bir de esin ben olsam affederdim diyor affetmezdi ama suda var. Kadin ve erkek yapilari ayni değil. Hic artik kafani yorma buna. Konuyu kafanda ve bu sayfada kapat biraz daha dertlestikten sonra. Coook densiz insanlar var patavatsizin biri cikar, canını sıkar. Arada bir olduğu gibi

Yukardaki arkadasa kizmissin ama bence gercekleri söylemiş. Biz gercekleri duymak istemiyoruz bazen.hersey düzelir denmesini bekliyoruz ama burasi bir forum ve herkesin kendi dusuncesi var.cahil olan sensin bana göre canim ne olur kusura bakma.cunku henüz bir yil bile olmamisken böyle bir sey yasiyorsun ve hicbirsey olmamis gibi devam ediyorsun hadi bunuda gectim yok aramizda ten uyumu var yok askimiz cok büyük diyerek kendini avutuyorsun.
Ben senin yerinde olsam bosanmasam bile artik onu sevemem heralde.bir iliskide en önemli sey guvendir.guven zor kazanilan kolay kaybedilen birseydir.kaybedilincede iliski anlamini yitirir.heleki bir sene dahi olmamis.uzun yillar geçse monotonluktan akli kaymis diyecem ama yeni evlisiniz yani.bence bu adama guvenme.eminim bu ilk vukaatida degil.sevgiliykende yapti.ve yapicaktir bundan sonrada.sen affedersin yine zaten buna emin yoksa bu kadar rahat olmaz. Sana tavsiyem unutman zor ama alismaya calis ve bu konuyu hep acma.yuzune vurma surekli.anca bu sekilde mutlu olursun.burda bize cemkirmekle olmuyor herkesin kendi dusuncesi var.

bu düşüncelerinde haklısın, bende eskıden bu tarz olaylarda bu görüşü savunurdum ve dahası çok büyük konusurdum. Sevgılıyken ve nısanlıyken hıc bırseyını gormedım.. Habersız evıne gıderdım annesıyle otrrduk fln odasında süprz hazrlamştm bılgısayrnda slayt fln hıc bırsey yoktu. Zaten en ufak bırsey olsa devam edemezdım. Neyse evlendık. Evlılık okadar başka bır dunya kı burda yasayan cok değişiyor duyguları mantığı. Ben birgün böyle birseyden sınanacağımı bılmıyordum. .. Buyuk konusmalarım karsıma cıktı bılıyorum. Eşimle birlikte psikolaga gttık aile danışmanına onunda gorusu kurtarılmayacak bır boyutta değil evlılığınız demıstı. Yanı bu olayı 4-5yıl sonra yasamak uzmanlar tarafından daha olumsuz bırsey. Başında olması onlara gore daha ıyı, bundan sonrakı yol için. Ben sevdiğim ve ileri gitmediği için ona bir şans verdim bu şansı verırkende cok cıddı konuşma yaptım bnnm annem ve onun anneside vardı 3 bana yalvardı. Bundan sonrası için eğer boyle birsey olursa kendı bılır. Artık vıcdanım rahat olur ve bırdaha affetmem. Yapmaz demek ıstemıyorum, ama bırdaha cesaret edemez benı kaybetmeyi göze alamaz. Ev et aşk bır kumar evlılık bır kumar bukadar iddealıyım tersı olur kaybedersemde giderim.

ah be güzelim olayı okudum geçmişini bilmediğim için baştan okumam gerekti. olayı anlattığın bölüme kadar okudum canım. bak yaşın daha çok genç ve insanlar güzel bir ilişkiyi öyle ömürlerinde bir iki kez yaşayabiliyorlar bizler şanslılardanız. bak canım eşinin olayında aslında hiç bir şey yok. eşin tvde de bir bayanı görüp bak ne güzel hatun diyebilir. ya da çalıştığı yerde de fettan hatunlar asılabilir. he devamı gelip eşin de onlara karşılık verse. ne biliyim telefonlarını alsa mesajlaşsa muhabbet etse falan anlarım tamam aldatabilir derim ama günümüzde erkekler kadınlardan daha çekingen inan. kadınlar iyi adamı gözünden tanıyıp üstüne atlıyorlar resmen. sen hiç kafana bu kadar küçük şeyleri takma. he o da anlamış zaten yaptığının doğru bişey olmadığını. ki allah her şekilde yaptıkları yanlışları bizlere gösteriyor inan. kadının içine doğar derler zaten. bu kadar küçük bişey için ne yuva yıkılır ne kendini bu kadar hırpalamana değer. bu dünyaya birdaha gelmiyceksin. yaşın daha genç çoluğun çocuğun olacak ilerde. eşinle zaten konuşmuşsun gözdağını vermşsin birdaha böyle bişey olmaz inşallah ama olursa da sen kaybetmezsin o kaybeder inan. yorma beynini ve ruhunu.

Son düzenleme:

evet bazen oluyor ıste ayse hnm. ruhum yoruluyor.... çocuğum yok. mesleğim var ailemın tek cocuguyum ailem destek durumları ıyı, mecbur olduğum hıc bır sebeb yoktu aslında. kalmamdakı tek sebep ıyılesmek ruhumu ıyılestırmesı ve ılıskımızın oncekı kalitesi. ailesi benı cok sever bende onları, o konuda da hıc bır problem yok. bende ılk baslarda vajınusmus problemı vardı ve cok tartısırdık en ufak bırseye saatlerce ağlardım bırbırımızı cok bunalttıgımız bır anda oldu hersey. (

Zaten dikkat et ayrilmalisin ben olsam ayrilirdim demedim.buyuk konusmam ben.ayrilamayabilirdim de.seviyorumdur belki maddi imkanim yoktur belki cocugum vardir affedebilirim.ama eskiso gibi sevemem dedim ki sende bence boylesin.yoksa bu konuyu kafana takmazdin bile.cok yaralayici birsey bu bir kadin icin.ilk yıllarında bunu yasamak daha kötü bence.uzmanlar size yardimci olmak icin pembe yalanlar soyleyebiliyor bazen.neyse umarim bundan sonrası cok güzel olur.bidaha bunlar yasanmaz senin adına.

yok sevgı değişmedi sadece kalbım kırık . çok ılgınc bende sevemem dıye dusundum eskısı gbı fln ama olmuyor Sevıyorsun. Onunda sevdığını bılıyorum yoksa tek taraflı nereye kadar bır kadın hısseder. Defalarca ağladı karsımda hıc yumusamadım, mesela hastaydı ustu acık yatıyordu kıyamadım battanıyeyı ortekerken tuttu çektı kolumdan sarıldı ogunden sonra barıstık karı koca bu ıste evlılık bu aynı evde yaşamak bu. (( babamlar bılse kıyamet kopardı onlar duymasın dıye sadece 1gun annemde kaldım okadar. Bırde okadar emek vermısım madddı mannevı kolay değil. şu saatten sonra kendım için yola devam... Yuksek lısans ,, yenı bır araba hersey benım kontrolumde ve esım bunların hepsine tmm dıyor ne ıstersem o. He bu olaydan oncede boyleydı ama bukadr kendımı dusunmezdım artık ben sonra biz. Verılecek en buyuk ceza bence.

şuda var, bır ıp ortadan ıkıye koparsa düğüm atılan yer artık o ipin en sağlam yeridir. Fakat bazen düğüm eline gelir hatırlarsın , bunu soyluyor psıkolog. Pembe yalanlar değil farklı bakış açısı verıyor bende sosoyolojı okudum kendı alanım ama terzi sökük misali dikemiyorum ((

ben cahilim sen bilgemisin canım.
kusura bakma ama burda ahkam kesmekle olmuyor.
kız kararını vermiş ayrılmamış, teselli bekliyor. sen bunu anlamayacak kadar cahilsin.
ben de biliyorum senin bildiklerini.
kıza ayrıl demiyorum yanlış anlama demişsin, ben olsam belki bende ayrılamazdım demişsin başka bir yorumda ama
bak burda demediğin kalmamış
boşanmasam bile onu sevemem ( boşan demektir)
bence bu adama güvenme...
ilk vukuat değil, yapmış yine yapacaktır....
bunların hepsi senin sözlerin
ilk vukuatı yine yapacaktır derken, sen evlimisin değilmisin bilmiyorum ama heralde çooooook güveniyorsun kendine.
senin başına gelse zart diye ayrılabilecekmisin
sende çelişkiye düşersin
sende bir şans daha vermek istersin
daha yeni evliyim hayallerim vardı, kaybedeceğim bişe yok bir şans daha vereyim dersin
aşkımız çok büyük diyerek kendini avutuyorsun demek ne demektir....
kaldı ki evlilik danışmanı da yapıcılık yapacak tabi ki, ona da dil uzatmışsın "pembe yalanlar" söylüyorlar diye
ona pembe yalan demek yerine yapıcılık derim ben. bakış açılarımız çok farklı çook...
cahillik de bakış açısına göre değişir
senin yazdıklarını herkes biliyor. herkes ahkam kesmeyi bilir burda
ama bak ben haddimi biliyorum allah büyük laf ettirmesin bana
az önce kimseye çemkirmemiştim. bak şimdi buna ne yorum yaparsan yapabilirsin.
çünkü benim normal bir yorumuma demediğin kalmamış, cahil,çemkirme falan..
lütfen Allah için kimseyi olumsuz etkilemeye çalışma.
yapıcı olmak kadar güzel bir erdem olamaz.

Ben bir de biraz kaderciyimdir. mantıklı davrandıktan sonra, CENABI ALLAH IN dediği olur diyerek tevekkül edenlerdenim
bu kız bir yıl olmadan aldatılma korkusu yaşamış
hemen boşan mı demek düşer bize
gözünü korkutup kocan öcüüüü mü demek düşer
ben bu zamana kadar kocamdan şüphelenmedim çok şükür ama asla YAPMAZ güvenirim,
yaparsa hemen bırakırım diyemem. haşaaa büyük sözüme allah korusun

hocanın birisi demişti ki birinde hiç unutmuyorum
bir kadın sordu kocam beni aldattı, şöyle kötü böyle kötü eve bakmıyor vs vs anlattı
bazen diyorumki dedi
keşke beni önceki isteyenle evlenseydim diyorum dedi
bunları yaşamazdım diyorum dedi
hocanın cevabı çok manidar,
eğer sen aliyle değil veliyle evlenseydin de o sana geldiğinde yine aynı şeyi yaşıycaktın dedi
onları yaşaman gerektiği için ALLAH yaşattı dedi

yani bu kız boşansa başkasıyla evlense o kacası da aynı kaderden devam edecektir ALLAH bilir
lütfen ben de dahil olmak üzere, yapıcı olamıyorsak bile susalım.

Canım bence büyük konuşma konusunda çok yol katedememişsin. Bir daha olursa affetmem diyorsun ama Allah korusun öyle bir olur ki, belki öyle bir af diler ki gene affetmek durumunda kalırsın.

Bir de psikologlar ya da danışmanlar aldatılma fiili olduğunda bile evliliği kurtarmak için şans verin diyorlar. Ama doğru ama yanlış. Onlar için eğer hata yapan taraf bir şans istiyorsa o şansın her türlü verilmesinden yanalar. Hatalı taraf ne yapmış olursa olsun.

Konun içinse Allah hakkında en hayırlısını versin. Eğer birlikte kalmanızsa bu hayırlı olan, Allah sana affedip yoluna gitme gücü versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…