iki cocukla boşanmak

Bence öncelikle doğumunuzu yapın inşallah sağ salim sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız, ondan sonra bu kararınızı gözden geçirin. Şu an hamilelik psikolojisi ile de bazı şeyler konusunda hassas düşünebilirsiniz. Sağlıklı bir karar vermek için biraz daha beklemenizi tavsiye ederim.

Neden yapamayasınız. Aileniz arkanızda olduktan sonra.. her şey mümkün.. ve aileniz yoksa bile yapabilirsiniz. Olmuyorsa olmuyordur .. şartlar tamam olurda boşanma meşru olur...siz bir kadınsınız.. yapamayacağınız hiçbir şey yoktur. Ayrica birilerinin hayatını konuşan cahil tipleri de dikkate alip enerjinizi öldürmeyin..

ahh canımmm rabbim sana banada bizim gibi olanlarada yardım etsin.
bugün. ortanca görümcem var o biraz aklı başşında dedim dertleşmek istedim ama kardeşi neler demiş sanki hiç bişey yokken ben yapmışım gibi aman allahım dedim herkesin gözünde ne kadar kötü olmuşum kardeşine tek laf etmedi. neyse rabbime havale ettim hepsini.
annemle dertleştim bugün kızım dedi eger geldiginde keşke demiceni bilsem dogumunu bile bekletmem hemen getiririm seni ama dedi eşinin dövmesi yok kötü bi alışkanlııgı yok. hadi geldin o gamsız görümcenin içimi sızlıcak dedi. olan sana ve cocuklarına olacak sen onun okulu bitene kadar hiç agzını acma evde yokmuş gibi davran isterse evin pislikten gecilmesin takma dedi . okul kapandıkdan sonra yine gelecek kardeşim derse eşin dedi bu sefer devreye ben girecem ararım kocanı eger kızımı ezip kardeini evine getireceksen ben kızımı alırım yanıma sende kardeşinle yaşa ne karını nede cocuklarınının yüzünü bidaha göremezsin benim senin lafınla sözünle ezecek kızım yok derim dedi.
annemle konuşmak o kadar iyi geldiki anlatamam. bugün hastaneye gittim sancılarım falan cıktı. bebegime bu üzüntüleri hissettirdigimeme üzüleyim kendimemi üzüleyim. gercekten insar gözünde hep iyi olmaya calışmışım cabalamışım ama kimsenin umrunda degilmiş iyi olmak
Çok geçmiş olsun, tatsız olaylar yaşamışsınız hamile halinizle. Bence hızlı karar vermeyin. Çünkü üçüncü kişiler ilişkilere gerçekten çok kötü etki ediyorlar. Olan olmuş, söylenen söylenmiş artık. Ama acele karar verip pişman olmayın. Olaylar azıcık soğusun, siz ikisiyle de mesafeli olun ama konuşun gene. Takmıyor gözükün yani, napıyolarsa yapsınlar.. Biraz olaylar soğuyunca eşinizin sinirli olmadığı bir anında alın karşınıza tane tane konuşmaya çalışın. Olaylar bu raddeye geldi, ama bu gidişle sonu kötü, beni kaybedeceksin... Gerçekten buna değer mi diye sorun kardeşini fln karıştırmadan.. Kırıldığınızı, ama ona değer verdiğiniz için bu kadar çabuk pes etmek istemediğinizi, ama eğer eşiniz taviz vermez kardeşi ve ailesi konusunda geri adın atmazsa ayrılmanın kaçınınılmaz olduğunu söyleyin..

Ama Allah aşkına annenizin dediği gibi çocuğunu göstermem falan bu triplere girmeyin, işte o zaman haklıyken haksız konuma düşürürsünüz kendinizi. Bir insan ne kadar kötü olursa olsun, çocuğudur, tabi ki görüşmek hakkıdır, hem baba hem de çocuğun iyiliği için.

Yani demem o ki bazı erkekler iş ciddiye binmeden durumu anlamıyor. Ablamın eşi her kavgada ablama seni boşicam bu ne diye bağırıp dururdu, ablam da yazık olurmu buncacık sebepten diye hep alttan alırdı. Birgün ablama tak etti size olduğu gibi, ilk defa boşa hadi bakalım dedi. Ara avukatını yaz dilekçeni ben imzalarım dedi. Evden de gitmem, sen ev ara kendine dedi. (Çünkü evi terk eden hatalı oluyormuş, bilen kk üyeleri vardır ben bilmiyorum ayrıntısını) Adam nasıl geri adım attı, nasıl alttan aldı, ben duydum inanamadım.. Hala evliler.
Bunlar da işe yaramazsa da boşanmak dünyanın sonu değil, aileniz arkanızdaymış ne güzel. Kendinizi asla ezdirmeyin. Ailesiyle de uzun bir süre muhattap olmayın bence, belli ki bencil ve sabitfikirli insanlar.
Allah yardımcınız olsun.

seni çok iyi anlıyorum, çocuk desen çocuk değil, tam ergen yaşta bu yılı tamamlasın bir şekilde göndermeye çalış.
kv ile konuş anlamayacaklardır ama ne diyeceğimi şaşırdım..
ailen gerçekten arkanda ise, bir mesleğin varsa, ben yalnızda başarabilirim dersen boşan, hiç çekme.

benim ailemde sözde benim arkamda..
annem, ahhh ayaklarının altı öpülesi annem, elinden geleni yapar.
destek olmaya çalışır. benim dayanağımdır hep, erkek kardeşimde aynı şekilde şuan bir iş için koşturuyo, işi olursa aylık 8 bn
maaşı olacak.rabbime dua ediyorum kardeşime şu işi nasip ette benide yawrularımıda kurtarsın..

en azından ben bir iş bulana kadar, düzen tutturana kadar kardeşim bana destek olur.
asla kimseye yük olmak istemiyorum ama ben şuan düştüm, düşene bir tekmede babam attı.
babamın sinirli bir yapısı var.
şeker hastası, şekeri başına vuruyo heralde, olur olmadık konuşur.
eşimin babama 100 bn borcu var.
evimi ipotek ettirmiş, banka icra takibine başladı satılacak. bankadan önce satmaya çalışıyorum şuan.
ederinden az bir fiyata gitmesin diye. evin tüm parası, bankaya borca gidecek.
ailemin yanına dönecektim ist.
10 ay sonra kiracısı çıkacaktı ve ben oturacaktım eve. plan buydu.
babam diyemediiğim, bugün öyle bir laf ettiki, beynimden vuruldum.
allahım al canımı dedim.
içimden, keşke eşim ne halt ediyosa etseydi, şiddet, küfür yoktu..
aldattı, borçlara soktu, ilgisizdi, ama keşke herne halt yiyosa yeseydide, ayrılık kararı almasaydım diyorum.
belkide şuan çaresiz olduğumdan böyle düşünüyorum, bilmiyorum.
bildiğim tek şey,
sokakta kalacağım, evimdeki eşyaları satacağım ama asla baba evine dönmeyeceğim..
ben ölürsem açlıktan, çocuklarımda benimle birlikte ölsünler, hiç kimseye vermem evlatlarımı.
çok uzunoldu kusura bakmayın, rabbim yar ve yardımcımız olsun...
Ya ne çekmişsiniz kıyamam :KK43: nolur kötü düşünmeyin. İleride bu günleri düşünüp kendinizle gurur duyacaksınız inanın bana. Babanızdır, şekerden maddi sıkıntıdan bunalmıştır, siz unutmaya affetmeye çalışın. Hiç sokakta fln kalınırmı, aile ne gün için. Eşiniz sizi böyle güç durumlara sokmuş, aksine iyi ki de kurtulmuşsunuz!
Bence belinizi doğrultana kadar ailenizle kalın eğer evden çıkmanız gerekecekse. Gurur yapmayın, aileniz sonuçta.
Bir de eşiniz aile konutunu ipotek ettirirken sizin izninizi almışmıydı? Eğer imzanız dosyada yoksa ipotek geçersiz diye biliyorum.
Allah yardımcınız olsun, size dua edicem, tez zamanda çıkış yolu bulun, kardeşinizin işi olsun inşallah :dua:

Ya ne çekmişsiniz kıyamam :KK43: nolur kötü düşünmeyin. İleride bu günleri düşünüp kendinizle gurur duyacaksınız inanın bana. Babanızdır, şekerden maddi sıkıntıdan bunalmıştır, siz unutmaya affetmeye çalışın. Hiç sokakta fln kalınırmı, aile ne gün için. Eşiniz sizi böyle güç durumlara sokmuş, aksine iyi ki de kurtulmuşsunuz!
Bence belinizi doğrultana kadar ailenizle kalın eğer evden çıkmanız gerekecekse. Gurur yapmayın, aileniz sonuçta.
Bir de eşiniz aile konutunu ipotek ettirirken sizin izninizi almışmıydı? Eğer imzanız dosyada yoksa ipotek geçersiz diye biliyorum.
Allah yardımcınız olsun, size dua edicem, tez zamanda çıkış yolu bulun, kardeşinizin işi olsun inşallah :dua:

canım benim, yazdıklarından tüm iyi niyetini, o kadar derinden hissettimki anlatamam.. çok tş ederim.
haklısın allah beni o adamdan kurtardı ama imtihanlarım devam ediyor.
evi ilk aldığımızda, kızım 2 yaşındaydı, bana sen küçük çocukla uğraşma elektrk, su d gaz aboneliklerini ben üstüme alıyım
tamam dedim ve vekalet imzaladım.. imzalamaz olaydım :KK43:
eşim, çocuklarımın babası, hayat arkadaşımın bana kazık atacağını hiç hesaba katmadım.
satır satır okumadım vekaletnameyi, tüm yetkileri vermişim. o da bir güzel kullanmış..
müminin mümine duası çok makbuldür denir, allah razı olsun senden, iyiki varsınız..
tanımasakta birbirimizi, gıyabımızda dualarda buluşuyoruz..
allah büyüktür, ben tevekkül ettim, onu vekil kıldım, karıncanın rızkını veren allah, 2 sabımla beni ortada koymayacaktır elbet..
yüreği güzel insan, gönlünden geçeni, rabbim sana nasip etsin işlhh ...

canım benim, yazdıklarından tüm iyi niyetini, o kadar derinden hissettimki anlatamam.. çok tş ederim.
evi ilk aldığımızda, kızım 2 yaşındaydı, bana sen küçük çocukla uğraşma elektrk, su d gaz aboneliklerini ben üstüme alıyım
eşim, çocuklarımın babası, hayat arkadaşımın bana kazık atacağını hiç hesaba katmadım.
satır satır okumadım vekaletnameyi, tüm yetkileri vermişim. o da bir güzel kullanmış..
müminin mümine duası çok makbuldür denir, allah razı olsun senden, iyiki varsınız..
allah büyüktür, ben tevekkül ettim, onu vekil kıldım, karıncanın rızkını veren allah, 2 sabımla beni ortada koymayacaktır elbet..
Hay Allahım ya, nasıl bi insanmış, yazıklar olsun! Peki henüz boşanma aşamasındamısın? Yoksa çoktan tamamlandı mı?
Allah büyük canım, çocuklarının rızkını verecektir elbet...

Vekalet kısmına da kafam takıldı. Sözleşmenin örneği varmı elinde veya bankadan fln bulabilirmisin? Vekalette "ipotek koydurmada eş adına imza atabilme" gibi bir tanım varmı? Yani hukukçu değilim ama bu konuyu bir avukata danıştınmı?

Vekalet kısmına da kafam takıldı. Sözleşmenin örneği varmı elinde veya bankadan fln bulabilirmisin? Vekalette "ipotek koydurmada eş adına imza atabilme" gibi bir tanım varmı? Yani hukukçu değilim ama bu konuyu bir avukata danıştınmı?

henüz mahkeme, görülmedi, boşanma aşamasındayız.
danıştım, ben vekaletname vererek tüm hakları ona devretmişim, ve kendi haklarımıda kullanabilir diye
vekaletnamede maddeler var, imzalayınca, bir gagama tükürmediği kalmış..

henüz mahkeme, görülmedi, boşanma aşamasındayız.
danıştım, ben vekaletname vererek tüm hakları ona devretmişim, ve kendi haklarımıda kullanabilir diye
vekaletnamede maddeler var, imzalayınca, bir gagama tükürmediği kalmış..
Anladım canım, hayırlısı olsun napalım.. Mahkemede bunların hepsini belirtmelisin, seni ve aileni ne kadar zor duruma düşürdüğünü, tazminat istemelisin, nafaka fln en yüksek bedelden talep et. Nolur gurur fln yapıp, ben kendime yeterim diye düşünme bunlar için. Seni ne duruma düşürmüş, alabildiğini almalısın.
Allah yardımcın olsun arkadaşım :dua:

canım yorumları hepsini okumamışsın galiba. bu bebek benim için çok süpriz oldu cünkü korunuyoduk hamile kalmayı düşünmüyordum zaten ki kızımı kreşe verip calışmayı düşünüyodum.
Ya allah yardımcınız olsun ama nasıl korunuyordunuz acaba bu konuda fikir almam lazımda:KK43:

konumu acalı uzun zaman olmuş. hepsini tek tek okudum. okurken gz yaşlarımı tutamadım. oglum dogdu 18 aylık olsu kızım 5 yaşına girdi. karşılarında mutlu bi anne ilgili bi baba var artık. rabbim sana şükürler olsun her zor zamanın ardından güzel mutlu günler cıkartıyosun insanın karşısına. şimdi acıktan okuyan 1 haftadır çalışan bi insanım. eşim bana ve cocuklarına karşı daha ilgili daha duyarlı bi insan halini aldı.

ahh ahh görümce ahhhh. 3 sene bana ne psikolojik şiddet uyguladın sen. hani bana sinsi sinsi gülerken diyodun ya ben çok mükemmel bi insanım sen çok kötüsün diye. senin için ettigim tek dua rabbim karşına senin gibi bi insan cıkarsın. belki o zamn anlarsın bni.

konumu acalı uzun zaman olmuş. hepsini tek tek okudum. okurken gz yaşlarımı tutamadım. oglum dogdu 18 aylık olsu kızım 5 yaşına girdi. karşılarında mutlu bi anne ilgili bi baba var artık. rabbim sana şükürler olsun her zor zamanın ardından güzel mutlu günler cıkartıyosun insanın karşısına. şimdi acıktan okuyan 1 haftadır çalışan bi insanım. eşim bana ve cocuklarına karşı daha ilgili daha duyarlı bi insan halini aldı.

ahh ahh görümce ahhhh. 3 sene bana ne psikolojik şiddet uyguladın sen. hani bana sinsi sinsi gülerken diyodun ya ben çok mükemmel bi insanım sen çok kötüsün diye. senin için ettigim tek dua rabbim karşına senin gibi bi insan cıkarsın. belki o zamn anlarsın bni.
Böyle güzel haberler almak cok hos =) hersey nasıl da değişmiş, kötü günler geride kalmıs sizin adınıza cok mutlu oldum .

Böyle güzel haberler almak cok hos =) hersey nasıl da değişmiş, kötü günler geride kalmıs sizin adınıza cok mutlu oldum .

cok saolun rabbim herkese hayırlı kapılar acsın. zorda olana darda kalana yardım etsin
o zamnalar cekilmez dedigim şeylere şimdi iyiki olmuşta adımları daha net daha kararlı atıyorum diye şükrediyorum. resmen iimden yeni bir ben çıktı. silkelendim kendime geldimmm.

Millet bu evliliği çektiğin için tebrik ediyor mu sizi de ne der diye düşünüyorsunuz?Çok zor bir durum Ve düşünmeniz gereken en son şey bu bence

ah canım ailemle aramdaki mesafem kısa olsaydı... tartışmanın oldugu gün binip gitmiştim. o gün ablamı aradım biletimi al diye o da hemen alacaktı sonra ben valizi hazırlayıp cıkarkeen kızımın ayakkabısını giydirirken cocugu elimden cekti. inan o an bırakıp gitmek istedim hatta cıktım apartmandan ama kızım mutfagın camından annecim gitme bırakma beni deyince dizlerimin bagı çözüldü. bide bi günlük yol. tabi biraz gittikten sonra geri döndüm kızımı almak için ama vermedi kızımın cıglıkları hala içimi sızlatır çok korktu. bazen ben aglayınca falan hemen gelir yanıma niye aglıyosun gitmiceksin demi der onunda piskolojisini bozmak isemiyorum. halasını falan hiç sevmiyor artık o gün halası bana laflar ederken sus seni sevmiyorum diye bagrıyodu
Lütfen çoçuğunuza bunu yapmayın.
O kısa süreli bırakıp gitmeniz bile,ona terk edildiğini düşündürmüş olabilir,henüz 4 yaşındaki bir çocuk için bu çok örseleyici.
Kıyamam arkanızdan yalvarmış.
Eşinizle aranızda çözün ne sorununuz varsa, çoçuğunuz buna bırakın müdahil olmayı şahit bile olmamalı.
Açıkcası ben ergen bir görümcenin tripleri yüzünden iki çocuğumla boşanmaya kalkmam.
Adamın dili sivri tamam hoş değil,sizin halinizden anlamıyor tamam yaralayıcı ama bunlar çözülmeyecek sorunlar değil.
Biraz insiyatif alıp biraz doğru iletişim kurarak çözülme ihtimali var.

Millet bu evliliği çektiğin için tebrik ediyor mu sizi de ne der diye düşünüyorsunuz?Çok zor bir durum Ve düşünmeniz gereken en son şey bu bence

Lütfen çoçuğunuza bunu yapmayın.
O kısa süreli bırakıp gitmeniz bile,ona terk edildiğini düşündürmüş olabilir,henüz 4 yaşındaki bir çocuk için bu çok örseleyici.
Kıyamam arkanızdan yalvarmış.
Eşinizle aranızda çözün ne sorununuz varsa, çoçuğunuz buna bırakın müdahil olmayı şahit bile olmamalı.
Açıkcası ben ergen bir görümcenin tripleri yüzünden iki çocuğumla boşanmaya kalkmam.
Adamın dili sivri tamam hoş değil,sizin halinizden anlamıyor tamam yaralayıcı ama bunlar çözülmeyecek sorunlar değil.
Biraz insiyatif alıp biraz doğru iletişim kurarak çözülme ihtimali var.

d
ş
nceleriniz için çok saolunn :) şükürki artık büyük sorunlarımızı çözüme ulaştırtık. en son yorumumda yazdım

Nasıl çözdünüz sorunlarınızı?

görümcem bu sene gelmedi. yavaş yavaş herşey yoluna girmeye başladı. eşim oglum dogduktan sonra 2 cocukla ne kadar zorlandıgımı gördü. ve kardeşine ve babasına gel demekten vazgecti. benim o süre zarfında ne zorluklar cektigimi kardeşininde ne laftan ne sözden almadıgını biraz gecte olsa anladı. tabi ben o süre zarfında 1 aylık memleketime gittim babası evime yerleşmişti resmen. ayrı yemek yapmalar kafasına göre eve girip cıkmalar ki ben tesettürlüyüm kış vakti cocuk emziriyorum evimde rahat olmak iistiyorum ama o kızının lafıyla gitmedi evden. bende memleke gittigimde baban gitmeden kardeşin gitmeden gelmicem dedim. eşimde o sürede babasının onun yüzünden gelmedigimi bildigi halde gitmemesine inadına durmasına cok içerledi. eşimde benim gelmedigim süre zarfında bana sürekli geldiye yalvardı enson büyük amacaları araya girdi kardeşine bu böyle olmaz senin yüzünden oglunun yuvası yıkılacak demesi üzerine gitti bende evime döndüm. kardeşide 1 ay sonra kapanan okulun ardından gelmedi eşimde gelin demedi.
sonrasında eşim daha ilgili olmaya başladı bana ve cocuklarına karşı bende o günden sonra ne kardeşinin ne babasının lafını etmedim.

görümcem bu sene gelmedi. yavaş yavaş herşey yoluna girmeye başladı. eşim oglum dogduktan sonra 2 cocukla ne kadar zorlandıgımı gördü. ve kardeşine ve babasına gel demekten vazgecti. benim o süre zarfında ne zorluklar cektigimi kardeşininde ne laftan ne sözden almadıgını biraz gecte olsa anladı. tabi ben o süre zarfında 1 aylık memleketime gittim babası evime yerleşmişti resmen. ayrı yemek yapmalar kafasına göre eve girip cıkmalar ki ben tesettürlüyüm kış vakti cocuk emziriyorum evimde rahat olmak iistiyorum ama o kızının lafıyla gitmedi evden. bende memleke gittigimde baban gitmeden kardeşin gitmeden gelmicem dedim. eşimde o sürede babasının onun yüzünden gelmedigimi bildigi halde gitmemesine inadına durmasına cok içerledi. eşimde benim gelmedigim süre zarfında bana sürekli geldiye yalvardı enson büyük amacaları araya girdi kardeşine bu böyle olmaz senin yüzünden oglunun yuvası yıkılacak demesi üzerine gitti bende evime döndüm. kardeşide 1 ay sonra kapanan okulun ardından gelmedi eşimde gelin demedi.
sonrasında eşim daha ilgili olmaya başladı bana ve cocuklarına karşı bende o günden sonra ne kardeşinin ne babasının lafını etmedim.
Çok şükür gerçekleri görmüş. Rabbim bundan sonrasında mutluluğunuzu hiç bozmasın inşallah

X