Doğuma Hazırlık İkili tarama testi mi Fetal DNA tarama (nipt) mi ?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

kivircikbasbas

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2021
27
6
28
Kızlar selam. 8.haftamdayım doktorum istersem 11.haftamda fetal DNA testi yaptırabileceğimi söyledi, doğruluk payı ikili taramaya göre daha yüksekmiş yanılma payı neredeyse hiç olmuyor dedi. Sizin bununla ilgili bilginiz var mı? Arada ciddi bir fiyat farkı var mı? Yada fetal DNA gerçekten gerekli mi aranızda yaptıran var mı? Var ise tavsiye edebileceğiniz bir yer var mıdır?

İkili test tarama testi yani yüzde yüz doğruluğu olmayan ihtimalleri gösteren bir testtir fetal DNA 2liue göre daha net veriler verir 2liyi her halükarda yaptırıyorsun sonuç içine sinmezse detaylı ultrasona bakan bir perinatolog muayenesine git orda burun kemiği omurga yapısından anlaşılıyor perinatolog diğer organlara da daha detaylı bakıyor o yönlendirecektir gerek görürse sağlıkla ilerlesin bu arada perinatoğa 12 24 ve 32 . Haftalarda da mutlaka gidin çok önemli

İkili test tarama testi yani yüzde yüz doğruluğu olmayan ihtimalleri gösteren bir testtir fetal DNA 2liue göre daha net veriler verir 2liyi her halükarda yaptırıyorsun sonuç içine sinmezse detaylı ultrasona bakan bir perinatolog muayenesine git orda burun kemiği omurga yapısından anlaşılıyor perinatolog diğer organlara da daha detaylı bakıyor o yönlendirecektir gerek görürse sağlıkla ilerlesin bu arada perinatoğa 12 24 ve 32 . Haftalarda da mutlaka gidin çok önemli
Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için ☺️ Eğer İstanbul’da iseniz tavsiye edebileceğiniz perinatolog var mıdır?

Benim gittiğim perinatolog ikiz gebelik olduğu için ikili testin çok güvenilir olmayacağını, fetal dna yaptirirsam daha iyi olacağını söyledi. Ekim ayında ikiz bebek için yaptırdık biz. Yeditepe üniversitesi bünyesindeki bir şirkete. 3000 TL civarındaydı ücreti. Açıklama kısmında %99.9 doğruluk payı vardır yazıyordu

Benim gittiğim perinatolog ikiz gebelik olduğu için ikili testin çok güvenilir olmayacağını, fetal dna yaptirirsam daha iyi olacağını söyledi. Ekim ayında ikiz bebek için yaptırdık biz. Yeditepe üniversitesi bünyesindeki bir şirkete. 3000 TL civarındaydı ücreti. Açıklama kısmında %99.9 doğruluk payı vardır yazıyordu
Perinatologa kaçıncı haftada gittiniz peki?

Ben fetal dna (nipt) yaptırdım kromozom bozuklukları varsa diye öğrenmek istedim %99.9 doğruluk oranı.
dr.lar ikili test üçlü test yaptırmıyor nipt yaptıranlara. Nipt testi dna sarmalındaki tüm dna yapısındaki anormalileri inceliyor ancak 2 li 3 lü ve 4lü testler de oran yüzde 40 dendi. Bu arada perinatolog için Bağdat caddesindeki florance nightingale 'de perinatolog prof dr. Özgür Dündar' a gittim detaylı ultrason için 21. Haftada

Merhaba benım 3 gebeliğim 36 yaşındayım ve 2’li testimde riskim 1/32 çıktı Ocak ayı basından berı mahvoldum ağlamak üzülmek stres hepsı bır arada benım 2’li testım yapıldığında ultrasonda bır sıkıntı çıkmadı ama kan degerımız yüksekti fakat söylede bır durum var bebek olcumu (crl) büyük ölçüldü haftamdan daha büyük ınternete araştırmalarımda bu da etkıler dıyor ama bılemıyorum kaç tane dr gezdım anlatamam çoğu ams yaptır dedı ama ben kanda bakılan testı yaptırdım sonuç beklıyorum benım durumumda olanlar yazarsa çok mutlu olurum

Merhaba benım 3 gebeliğim 36 yaşındayım ve 2’li testimde riskim 1/32 çıktı Ocak ayı basından berı mahvoldum ağlamak üzülmek stres hepsı bır arada benım 2’li testım yapıldığında ultrasonda bır sıkıntı çıkmadı ama kan degerımız yüksekti fakat söylede bır durum var bebek olcumu (crl) büyük ölçüldü haftamdan daha büyük ınternete araştırmalarımda bu da etkıler dıyor ama bılemıyorum kaç tane dr gezdım anlatamam çoğu ams yaptır dedı ama ben kanda bakılan testı yaptırdım sonuç beklıyorum benım durumumda olanlar yazarsa çok mutlu olurum
Kanda yapılan test dediğiniz fetal dna test ise 99.9 doğruluk oranı ve bu testte kesin çıkıyor merak etmeyin.

Kanda yapılan test dediğiniz fetal dna test ise 99.9 doğruluk oranı ve bu testte kesin çıkıyor merak etmeyin.
Yok 2’li test yapılırken hem ultrasona bakılıp hem kan alınıyor ya ordakı sonucum yüksek rısk çıktı 32/1 gıbı 10 tane dr gıtmısımdır kımısı amınosentez yaptır dıyor kımı fetal DNA dedı en son perınatolojı uzmanına gıttım şükür bebegın gelısımı haftasıyla uyumlu ama rısklı göz aradı edemeyız dedı o da amınosentez dedı bende fetal yaptırmak ıstedıgımı soyledım o zaman fetal sonucuna göre hareket edılır dedı kötü gelme durumunda yıne amınosentez yapılır dedı öyle moralım bozuk kı yarın 1 hafta olucak yurt dışı ıcın kan verelı umarım bende güzel sonuçlar alırım 🙏

Yok 2’li test yapılırken hem ultrasona bakılıp hem kan alınıyor ya ordakı sonucum yüksek rısk çıktı 32/1 gıbı 10 tane dr gıtmısımdır kımısı amınosentez yaptır dıyor kımı fetal DNA dedı en son perınatolojı uzmanına gıttım şükür bebegın gelısımı haftasıyla uyumlu ama rısklı göz aradı edemeyız dedı o da amınosentez dedı bende fetal yaptırmak ıstedıgımı soyledım o zaman fetal sonucuna göre hareket edılır dedı kötü gelme durumunda yıne amınosentez yapılır dedı öyle moralım bozuk kı yarın 1 hafta olucak yurt dışı ıcın kan verelı umarım bende güzel sonuçlar alırım 🙏
Hamileyim ben de tüm dualarım sizinle umarım kötü bir sonuc gelmeyecek. Fetal dna aminosentez 'den daha net sonuç verdiği için bu test bu kadar pahallı . Sonucu 10 güne geliyor merak etmeyin çok güzel olcak herşey.

Merhaba sonucunuz nasil cikti acaba insallah iyi cikmistir

Cok sevindim gozunuz aydin insallah saglicakla kucaginiza alirsiniz benim de sonucum kan testlerinde yuksek cikti ultrasonda normal dun fetal dna testi yaptirdim insallah ben de guzel bi sonuc alirim 🤲
Oncelıkle yasınız 35 den yüksekse sanırım bu testler hep yüksek çıkıyor çünkü ben bu olaylardan sonra doktorumu degıstırdım yenı başladığım doktoruma kendımı anlatırken ılk dedıgı şey yaşından dolayı yüksek cıkmıstır keske DNA yaptırsaydın yaptırdığımı soyledım vs… söylemek ıstedıgım dıger tüm dr lar ılla amınosentez derken bu doktorun DNA yöneltmesi benı çok mutlu ettı ınanın sızınde sonucunuz Allah’ın ıznıyle güzel gelecek buna ınanın çünkü çok baktım ınternete genelde herkesın yüksek çıkmış kaç gün oldu sız test verelı ve sızede ılla amınosentez dedıler mı son olarak Rıskınız kaç çıkmıştı

Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için ☺️ Eğer İstanbul’da iseniz tavsiye edebileceğiniz perinatolog var mıdır?
Merhaba bence kesınlıkle DNA testı sımdıkı aklım olsa 2’lı testı hıc yaptırmazdım rıskım yüksek çıktı 2 ayım ağlamakla gectı ben Göztepe medikal park hastanesinde Doç. Dr Cihan Çetin’e gittim kendısı gerçekten ınsan halınden anlayan bır doktor tavsıye derım

X