Doğuma Hazırlık ikili test acil:(

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

sedef10

Az insan çok huzur
Pro Üye
7 Mart 2010
5.652
1.001
kızlar çok acil ikili testim çok mu kötü hiç iyi değilim doktorum amniyosentez önerdi :KK43: bu üçüncü gebeliğim yaş 34
ultrasonografi tarihi 17/10/17
CRL 59,7 mm
CRL ye göre gebelik yaşı 12+2
serum alma tarihine göre gebelik haftası12+2
Nuchal translucency 1,30
0,84
nasal Bone mevcut
RİSKLER
kombine risk 1:142
cut off değerinin üzerinde
ikili test 1:50
yaş riski 1:490
Trisomy 13/18 + NT
<1:10000
cut off değerinin altında

fB-hCG 71,8 ng/mI 1,71 Düzeltilmiş MoM
PAPP-A 0,75 mIU/mI 0,24 Düzeltilmiş MoM

Son düzenleme:
sakin bence çok panik yapma kuzenime sıvı aldılar
çocukgu almamız gerek dediler bütün aile karşı çıktı ve alınmadı şu an 8 sekiz yaşında sapa sağlam alah herşeyin hayırlısını versin bol bol dua et cnm inş llahın izniyle hiç bir şeyi yoktur

allah razı olsun çok mu yüksek risk grubundayım acaba doktorum çok net bişey söylemedi sadece risk olduğunu ve amniyosentez i önerdi bende yaptırmayı düşünmüyorum fakat yemeden içmeden de kesildim riskli grupta olupta çok sağlıklı doğumlar yapanlarda var rabbim senin yavrunuda sağlıkla sıhhatle kucağına almayı nasip etsin inşaallah

amin cümlemzin
cnm yaşın genç bakma sen onlar Allah ne iser dilerse o
benim bebeğim bize sürpriz ben 38 yaşındayım cnm bence yaşı da takma sitres rahtsızlandırı bol bol dua zikir rabbin Şafi işmini bolca ya şafi ya şafi Rabbim sağlıcakla kucaklarımıza almayı nasip eder inş

Ben doktorunu dinleyip gereken tahlilleri yapmanı öneririm. Güvenmiyorsan başka doktorlara da git. Benimle aynı zamanlar bir yakınım doğum yaptı onun da üçüncü çocuğu doktor söylemiş çocuğun rahatsız doğabileceğini ama dikkate almamışlar çocuk hasta doğdu bir yılı geçti sürekli ağlıyorlar ikisi de çocuk hiç susmuyor durmuyor kadın da kendini suçluyor. Öyle kolay değil. İnşallah sağlıklıdır ama öyle ne olursa olsun deyip bırakma git takip et. Yana yakıla ağlanıp dövünüyor insanlar çünkü o çocuk hastaysa sen olmazsan hiç olacak yarın öbürgün. Allah yardımcın olsun. Lütfen tıptan şaşma doktor doktor gez gerekirse. O insanlar da boşuna okumuyorlar.

Canım bak riskler sınırın üstünde ancak sana söyle aciklayayim için rahatlasin.

1/142 demek bebeğine 142de 1 oranında downsendromu var demek ancak bunun anlamı %99,5 downsendromu yoktur anlamına gelir. Yani downlu olma ihtimali %0,5.

1/50 demek de 50de 1 edwards sendromu var demektir yani bunun anlamı %2 böyle bi ihtimal söz konusu, bu da %98 normal olacak anlamına gelir.

Yaş riski de senin yasindakilerden 490 kişide 1 kişinin bebeği hasta demektir.

Nuchal translucency yani NT yani ense kalınlığı 1,30 normal bir değer hatta gayet iyi çünkü 3ten fazla olursa sorun teşkil eder.

Canını sıkma Allah'ın izniyle bebeğin sağlıklıdır inşallah.yazdiklarimi oku güzelce için rahat etsin :)

Ben doktorunu dinleyip gereken tahlilleri yapmanı öneririm. Güvenmiyorsan başka doktorlara da git. Benimle aynı zamanlar bir yakınım doğum yaptı onun da üçüncü çocuğu doktor söylemiş çocuğun rahatsız doğabileceğini ama dikkate almamışlar çocuk hasta doğdu bir yılı geçti sürekli ağlıyorlar ikisi de çocuk hiç susmuyor durmuyor kadın da kendini suçluyor. Öyle kolay değil. İnşallah sağlıklıdır ama öyle ne olursa olsun deyip bırakma git takip et. Yana yakıla ağlanıp dövünüyor insanlar çünkü o çocuk hastaysa sen olmazsan hiç olacak yarın öbürgün. Allah yardımcın olsun. Lütfen tıptan şaşma doktor doktor gez gerekirse. O insanlar da boşuna okumuyorlar.
günaydın cemrealper dediklerine katılıyorum fakat amniyosentezden riskli olduğu için korkuyorum ayrıca bu sitede böyle riskli olupta çok sağlıklı doğum yapanlar var bununla ilgili sayısız yorumlar okudum bilmiyorum korku endişe soru işaretleri içimi kemirecek ama bundan sonra bişey yaptırmayı düşünmüyorum iki tane rabbim bağışlasın yavrum onlarda hiç bir test yaptırmadım buna da bulaştığım için pişmanım eşimle akrabalık yok ikimizde de sigara alkol yok benim sadece tiroid ilacım var o,takiplerim düzenli zaten yorumun için çok teşekkürler Allah razı olsun

Canım bak riskler sınırın üstünde ancak sana söyle aciklayayim için rahatlasin.

1/142 demek bebeğine 142de 1 oranında downsendromu var demek ancak bunun anlamı %99,5 downsendromu yoktur anlamına gelir. Yani downlu olma ihtimali %0,5.

1/50 demek de 50de 1 edwards sendromu var demektir yani bunun anlamı %2 böyle bi ihtimal söz konusu, bu da %98 normal olacak anlamına gelir.

Yaş riski de senin yasindakilerden 490 kişide 1 kişinin bebeği hasta demektir.

Nuchal translucency yani NT yani ense kalınlığı 1,30 normal bir değer hatta gayet iyi çünkü 3ten fazla olursa sorun teşkil eder.

Canını sıkma Allah'ın izniyle bebeğin sağlıklıdır inşallah.yazdiklarimi oku güzelce için rahat etsin :)
Canım benim Allah razı olsun bir nebzede olsa içime su serptin inşaallah dediğin gibi sağlıkla dünyaya gelir inşaallah acaba genel olarak riskim çok mu yüksek siz anlıyorsanız yardımcı olabilirmisiniz testlerim genel olarak nasıl acaba mesela PPP-A falan kusuruma bakmayın sizide yoruyorum dünden beri hiç iyi değilim:KK43:

Canım benim Allah razı olsun bir nebzede olsa içime su serptin inşaallah dediğin gibi sağlıkla dünyaya gelir inşaallah acaba genel olarak riskim çok mu yüksek siz anlıyorsanız yardımcı olabilirmisiniz testlerim genel olarak nasıl acaba mesela PPP-A falan kusuruma bakmayın sizide yoruyorum dünden beri hiç iyi değilim:KK43:
Canım pap-a hakkında çok bilgim yok.

Ama bence inan canını sıkma inşallah bebegin sağlıklı bi şekilde dünyaya gelecek.Bol bol dua et, strese de girme, bence bi sorun cikmayacak

Canım pap-a hakkında çok bilgim yok.

Ama bence inan canını sıkma inşallah bebegin sağlıklı bi şekilde dünyaya gelecek.Bol bol dua et, strese de girme, bence bi sorun cikmayacak
inşaallah canım ALLa razı olsun rabbim bebişini sağlıkla sıhhatle kucağına almayı nasip etsin inşaallah

amin cümlemzin
cnm yaşın genç bakma sen onlar Allah ne iser dilerse o
benim bebeğim bize sürpriz ben 38 yaşındayım cnm bence yaşı da takma sitres rahtsızlandırı bol bol dua zikir rabbin Şafi işmini bolca ya şafi ya şafi Rabbim sağlıcakla kucaklarımıza almayı nasip eder inş
allah razı olsun çok sağolun

acaba durumu böyle riskli olup da sağlıklı bebek dünyaya getiren var mı bu süreci nasıl atlattınız lütfen yardımcı olun

kızlar çok acil ikili testim çok mu kötü hiç iyi değilim doktorum amniyosentez önerdi :KK43: bu üçüncü gebeliğim yaş 34
ultrasonografi tarihi 17/10/17
CRL 59,7 mm
CRL ye göre gebelik yaşı 12+2
serum alma tarihine göre gebelik haftası12+2
Nuchal translucency 1,30
0,84
nasal Bone mevcut
RİSKLER
kombine risk 1:142
ikili test 1:50
yaş riski 1:490
Trisomy 13/18 + NT
<1:10000
cut off değerinin altında

fB-hCG 71,8 ng/mI 1,71 Düzeltilmiş MoM
PAPP-A 0,75 mIU/mI 0,24 Düzeltilmiş MoM

Merhaba
Bende yeni katildim araniza yazilanlari okudum benim sonuclarimda sizinkine yakin suanki durumunuz nedir diger testleri yaptirdinizmi

merhaba canım hoşgeldin,diğer testleri yaptırmadım yaptırmayacağım bebeğim şuanda 21 haftalık haftasıyla uyumlu hatta bir hafta önden gidiyo boyu kilosu gelişimi gayet güzel hareketli bir bebek bebeğimin sağlıklı olduğunu düşünüyorum aldırmayı düşünmediğimden hiç bir test yaptırmayacağım rabbime emanet bebişlerimiz bu gibi testlerin güvenilirliği çok tartışılır hatta neden yaptırıldığını da anlamıyorum benim eltim de aynı benim gibiydi başka doktora gittiğinde doktor ona"kızım sen hiç canını sıkma bu testler otuzlu yaşlarda hep böyle yanılıyo" demiş benim çok yakın arkadaşımda da aynı oldu onda da 1/70 çıkmıştı her ikisinin çok sağlıklı bebişleri oldu hatta arkadaşıma bir prof.dr kızmış şu testlere güvenip ağlıyosunuz canınızı sıkıyosunuz bırak şu testleri demiş,artık bundan sonrası rabbime emanet bence sende hiç moralini bozma canını sıkma üzülme senin değerlerin nasıldı?

Ekledim suan ekleyebilmisimdir insallah.Benimde bu idi ama.doktor kendi kontrol etti bu testi yapmadan hersey nirmal.dedi test vole cikinca net birsey diyemiyoruz dedi insani tereddutte birakiyorlar ilk cok uzuldum sonra dedim hayrlisi olsun. Hersey bizler icin hakkimizda hayirlisi

Eklentiler

• 20171216_092419_HDR-1.jpg
    20171216_092419_HDR-1.jpg
    67,7 KB · Görüntüleme: 353
aslında o kadar kötü durmuyo sonuçlarınız benim gibi olan ya da daha kötüsü olanlar bile sağlıklı doğum yapıyorlar bebeğinizin gelişimi nasıl siz ne yapmayı düşünüyorsunuz

13.haftamdayum.suan sukur bir sorunumuz görünmüyor bu testide dikkate almıyorum zaten sanirim16. Hafta xinsiyet belli oluyor ozaman bi gidicem kontrole birde dortlu test yaptirsammi diye acaba dıye düşünüyorum.siz yaptirdinizmi baska test

Yok arkadaşım yaptırmadım bu testlere pek güvenmiyorum zaten bir sonuçtan bahsetmiyor olasılıktan bahsediyor ben ikil den başka test yaptırmadım bu saaten sonra aldırmayacağıma göre yaptırmanında bir anlamı olmuyo bebişlerimiz Allah'a emanet

X