Doğuma Hazırlık ikili test acil:(

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
günaydım teşekkür ederim yazdığın için ben bu gece biraz stresli geçti amniosentez e çok sıcak bakamıyorum söylenenlerden dolayı . Amerkiya giden kromozomlara bakılan test için kan verdim ama doğru mu yaptım bilmiyorum aldırmak istemiyorum bebeğimi sonuç kötü.çıkarsa naparım hiç bişmiyorum hamilelik nasık geçer ki?

İçini ferah tut temiz çıkacak sonucun
Biliyorum zor bu süreçte beklemek
İnsanın aklıma hep kötü şeyler geliyor
Ama ilk önce bebeğini düşün
Çok etkileniyor bebişin
O iyi merak etme
30lu yaşlarda olan çoğu hamilelerde bu riskler çıkıyor
Amniyoda korkulacak hiçbir şey yaşamadım ben
Bi iğneyi sokarlarken biraz canın acıyor
Onun dışında bir şey yok
İşlem sonrası 2 3 saat dinlendirdiler
Sonra evime gittim duş aldım yattım
1 gün hiçbir şey yapmadım
Sonra normal hayatıma devam ettim
Sen kan vermişsin zaten
Sakince umut dolu bir şekilde bekle sonucunu
Her umutsuzluğa düştüğün anda elini benişine koy dua et
Allah yardımcın olsun

Herhalde o kan testinden vazgeçeceğim gibi bu bizim.mucizemiz nazal kemik ve ense kalınlığı iyi cıktı ya ötesini karıştırmak istemiyorum

Herhalde o kan testinden vazgeçeceğim gibi bu bizim.mucizemiz nazal kemik ve ense kalınlığı iyi cıktı ya ötesini karıştırmak istemiyorum
Merhaba canım senin sıkıntını bende yaşıyordum baktım olmadı artık takmıyorum çünkü çok yakın arkadaşlarımın da bu tarz şeyler başına geldi ve çocukları sapasağlam maşaallah hatta bir ablamın kızının arkadaşına bebek sağlıklı demişler fakat bebek down sendromlu doğmuş çok sevdiğim başka bir ablamında çocuğuna down sendromlu demişler zavallı 9 ay boyunca neler çektim resmen gece gündüz ağlamakla geçti hamileliğim demişti bu testler sonucu belirlemiyo sadece olasılıktan bahsediyo gerçeği rabbim bilir ne verirse kabulümüz ben daha hiç bir test yaptırmayı düşünmüyorum fakat siz kan vermişsiniz zaten yine de içinizde bişey kalmasın sonucunu bekleyin zaten aldırmayı da düşünmediğinize göre sonuç değişmez çok kafaya da takıp kendinizi hasta etmeyin rabbim sağlıklı sıhhatli doğum nasip etsin size ve bizlere İNŞAALLAH

Günaydın cok teşekkür ederim yazdıklarınız için. Dun yaşadığım şehirde perinatoloji uzmanı profesör e gittik. Ultrasonla tekrar baktı ölçtü organlarına baktı burun kemiğini gördü.sonra degerlendirmesinde rahatlatti ben 1/10 bile gördüm olasılıkta. Bebekte bir gobek fıtığı kalpte organlarinda bir sıkıntı görsem diyeceğim size şunu şunu yaptırın benim görüşüm bu bebek sağlıklı ama siz yinede kan testini yaptırmak isterseniz yaptırrin cok rahat etmek istiyorum derseniz dedi. Ama biz de daha fazla kurcalamayacağız kan testinden de vazgeçtik yaptırmıyoruz. 18 haftada 4 boyutlu ultrasona gitcez.

Günaydın canım şuanda teknoloji bu kadar ilerlemeseydi napardık bilmiyorum bende normal ultrasona her girdiğimde bebeğin keyfi gayet yerinde diyo doktorum çok hareketli kilosu boyu herşeyi uyumlu olduğu için detaylı ultrasona da girmeyi düşünmüyorum hatta en son gittiğimde 4D renkli ultrason kağıdı verdi herşey yolunda şimdilik onlar rabbime emanet inşaallah bizlerde burada güzel haberler paylaşır başkalarına umut oluruz

Günaydın cok teşekkür ederim yazdıklarınız için. Dun yaşadığım şehirde perinatoloji uzmanı profesör e gittik. Ultrasonla tekrar baktı ölçtü organlarına baktı burun kemiğini gördü.sonra degerlendirmesinde rahatlatti ben 1/10 bile gördüm olasılıkta. Bebekte bir gobek fıtığı kalpte organlarinda bir sıkıntı görsem diyeceğim size şunu şunu yaptırın benim görüşüm bu bebek sağlıklı ama siz yinede kan testini yaptırmak isterseniz yaptırrin cok rahat etmek istiyorum derseniz dedi. Ama biz de daha fazla kurcalamayacağız kan testinden de vazgeçtik yaptırmıyoruz. 18 haftada 4 boyutlu ultrasona gitcez.
İnşaallah güzel haberlerle gelirsin ve sağlıklı doğumlarımız olur inşaallah

Herkese hayırlı sabahlar belki birilerine umut olurum diye yazma gereği duydum benim ikili testim riskli çıkınca her anne gibi bende korku telaş endişe yaşadım dünyam başıma yıkıldı derken o testten sonra hiç bir test yaptırmadım ve rabbime tsvekkül ettim ve 24 nisan sabahına geldim çünkü 24 nisan sabah spinal anestezi ile bebişim dünyaya geldi o ağlar ben ağlarım duygulu anlar...
Doktoruma ilk sorduğum soru "sağlığı ne durumda eli ayağı düzgün mü?"sorusu oldu herşey yolunda merak etme deyişi ile tekrar rabbime şükrederek ağlamaya devam...
İnşaallah benim gibi olanlar da benim gibi mutlu son yaşasınlar rabbim kimseyi evladıyla sınamasın :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Herkese hayırlı sabahlar belki birilerine umut olurum diye yazma gereği duydum benim ikili testim riskli çıkınca her anne gibi bende korku telaş endişe yaşadım dünyam başıma yıkıldı derken o testten sonra hiç bir test yaptırmadım ve rabbime tsvekkül ettim ve 24 nisan sabahına geldim çünkü 24 nisan sabah spinal anestezi ile bebişim dünyaya geldi o ağlar ben ağlarım duygulu anlar...
Doktoruma ilk sorduğum soru "sağlığı ne durumda eli ayağı düzgün mü?"sorusu oldu herşey yolunda merak etme deyişi ile tekrar rabbime şükrederek ağlamaya devam...
İnşaallah benim gibi olanlar da benim gibi mutlu son yaşasınlar rabbim kimseyi evladıyla sınamasın :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
Rabbim SAGLICAKLA büyütmeyi nasip etsin

kızlar çok acil ikili testim çok mu kötü hiç iyi değilim doktorum amniyosentez önerdi :KK43: bu üçüncü gebeliğim yaş 34
ultrasonografi tarihi 17/10/17
CRL 59,7 mm
CRL ye göre gebelik yaşı 12+2
serum alma tarihine göre gebelik haftası12+2
Nuchal translucency 1,30
0,84
nasal Bone mevcut
RİSKLER
kombine risk 1:142
cut off değerinin üzerinde
ikili test 1:50
yaş riski 1:490
Trisomy 13/18 + NT
<1:10000
cut off değerinin altında

fB-hCG 71,8 ng/mI 1,71 Düzeltilmiş MoM
PAPP-A 0,75 mIU/mI 0,24 Düzeltilmiş MoM
bence kendinizi üzerek kötü şeyler düşünmeyin dua edin ve doktorunuzla sürekli iletişimde olun

bence kendinizi üzerek kötü şeyler düşünmeyin dua edin ve doktorunuzla sürekli iletişimde olun
Yorumunuz için çok teşekkürler fakat ben 24 Nisan'da doğum yaptım rabbime binlerce kez şükür olsun rabbimin izni ile oğlumu dünyaya sağlıklı getirebildim ufacık dahi sorunumuz yok rabbim kimseyi evladıyla sınamasın bebek bekleyenlere ve isteyenlere sağlıklı sıhhatli evlatlar versin

günaydın cemrealper dediklerine katılıyorum fakat amniyosentezden riskli olduğu için korkuyorum ayrıca bu sitede böyle riskli olupta çok sağlıklı doğum yapanlar var bununla ilgili sayısız yorumlar okudum bilmiyorum korku endişe soru işaretleri içimi kemirecek ama bundan sonra bişey yaptırmayı düşünmüyorum iki tane rabbim bağışlasın yavrum onlarda hiç bir test yaptırmadım buna da bulaştığım için pişmanım eşimle akrabalık yok ikimizde de sigara alkol yok benim sadece tiroid ilacım var o,takiplerim düzenli zaten yorumun için çok teşekkürler Allah razı olsun
İkili test için endişe etme derim canim sadece riskleri gösteriyor ama detayli ultrasonda bisey cikmazda allahin izniyle saglikla.alirsin kucagina benim ilk hamileliğimde ikili testim temiz çıkmıştı ama detayli ultrasonda kalp tek kapakcik olarak göründü illerleyen haftalarda kemikleri.haftasina gore kısaydı doktorlar down sendromlu olabilir dediler aldirmam konusunda tavsiyelerde bulundular ama.vicdanimiz el vermedigi icin eşimle aldirmama kararı aldik dogum yaptim evet tahminler dogruydu dünya tatlisi bi down sendromlu erkek bir bebegim oldu rabbime bin şükür ama kalbi sadece 35 gün dayanabildi melek oldu simdi.ikinci hamileliğmi yaşıyorum inşallah kizimi saglikla.kucağıma alacagim gunleri sabırsızlıkla bekliorum allahtan gelene razı olmak.biz kullara en yakışanidir

İkili test için endişe etme derim canim sadece riskleri gösteriyor ama detayli ultrasonda bisey cikmazda allahin izniyle saglikla.alirsin kucagina benim ilk hamileliğimde ikili testim temiz çıkmıştı ama detayli ultrasonda kalp tek kapakcik olarak göründü illerleyen haftalarda kemikleri.haftasina gore kısaydı doktorlar down sendromlu olabilir dediler aldirmam konusunda tavsiyelerde bulundular ama.vicdanimiz el vermedigi icin eşimle aldirmama kararı aldik dogum yaptim evet tahminler dogruydu dünya tatlisi bi down sendromlu erkek bir bebegim oldu rabbime bin şükür ama kalbi sadece 35 gün dayanabildi melek oldu simdi.ikinci hamileliğmi yaşıyorum inşallah kizimi saglikla.kucağıma alacagim gunleri sabırsızlıkla bekliorum allahtan gelene razı olmak.biz kullara en yakışanidir
canım benim evet bunlar sadece riskleri gösteriyo ama net sonuç yok zaten ben doğumumu yaptım sağlıklı ve dünyalar tatlısı bir erkek evladım oldu seninde başın sağolsun üzüldüm :/ cennette seni bekleyen bir meleğin var rabbim inşaallah şimdiki evladını sana bağışlasın sağlıklı sıhhatli bir şekilde kucağına alırsın inşaallah rabbim tamamına eridirsin inşaallah rabbime emanet olun:emir_bebek:

canım benim evet bunlar sadece riskleri gösteriyo ama net sonuç yok zaten ben doğumumu yaptım sağlıklı ve dünyalar tatlısı bir erkek evladım oldu seninde başın sağolsun üzüldüm :/ cennette seni bekleyen bir meleğin var rabbim inşaallah şimdiki evladını sana bağışlasın sağlıklı sıhhatli bir şekilde kucağına alırsın inşaallah rabbim tamamına eridirsin inşaallah rabbime emanet olun:emir_bebek:
Rabbim de sana evladinla guzel omur ihsan eylesin inslalah bende evladimin kokusuna kavusabilirm dua.edin

Rabbim de sana evladinla guzel omur ihsan eylesin inslalah bende evladimin kokusuna kavusabilirm dua.edin
Amiiin inşaallah çok teşekkür ederim kendinizi ve bebeğinizi bol bol okuyup kendinizi rabbime emanet edin inşaallah güzel haberler paylaşırsınız evladınızı sağ salim sağlıklı sıhhatli kucağınıza almayı nasip eylesin inşaallah burda da o güzel haberinizi paylaşmayı nasip eylesin:)

Amiiin inşaallah çok teşekkür ederim kendinizi ve bebeğinizi bol bol okuyup kendinizi rabbime emanet edin inşaallah güzel haberler paylaşırsınız evladınızı sağ salim sağlıklı sıhhatli kucağınıza almayı nasip eylesin inşaallah burda da o güzel haberinizi paylaşmayı nasip eylesin:)
İnsalah canim insalah

kızlar çok acil ikili testim çok mu kötü hiç iyi değilim doktorum amniyosentez önerdi :KK43: bu üçüncü gebeliğim yaş 34
ultrasonografi tarihi 17/10/17
CRL 59,7 mm
CRL ye göre gebelik yaşı 12+2
serum alma tarihine göre gebelik haftası12+2
Nuchal translucency 1,30
0,84
nasal Bone mevcut
RİSKLER
kombine risk 1:142
ikili test 1:50
yaş riski 1:490
Trisomy 13/18 + NT
<1:10000
cut off değerinin altında

fB-hCG 71,8 ng/mI 1,71 Düzeltilmiş MoM
PAPP-A 0,75 mIU/mI 0,24 Düzeltilmiş MoM

Canım az önce bir forumda okudum kadının biri aynı problemden ötürü yazmış sonra başka doktora gitmiş o doktor bu testi yapanlara kızmış 30 yaşından sonra bu testler tamamen yanlış çıkıyormuş. Bulabilirsen oku sende Rabbim sağlıklı sıhhatli kucağınıza almayı nasip etsin inşallah gönlünüzü ferah tutun

Yorumunuz için gerçekten çok teşekkür ederim bebeğim doğalı bir sene oldu evet yaş ilerledikçe bu testlerin yanılma olasılığı çok maalesef benim bebeğim de çok şükür herhangi bir sağlık sorunu çıkmadı sağlıklı dünyaya geldi rabbim kimseyi evladı ile sınamasın bebek bekleyenlerinde rabbim kucaklarına sağlıklı sıhhatli almalarını nasip eylesin:emir_bebek::emir_bebek:

X