Doğuma Hazırlık ikili test acil:(

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Amniyosentez sonucun olumsuz cikarsa bebegi aldiracak misin? Bence kendine bu soruyu sor. Riskin biraz yuksek evet.ama en yuksek riskte bile saglikli bebek dogurma ihtimalin, down sendromlu dogurma ihtimalinden daha fazla. Yani bu riski birazda senin goze alip karar vermen lazim. Bebeginden vaz mi gececeksin? Yoksa sonucu kabulumdur deyip rahat rahat hamileligine mi odaklanacaksin?

Haklisin aslinda esimde bole diyor gereksiz buluyor bende bir anlam veremiyorum bu testlere sanirim sadwce renkli bir sey varmis zamani gelince ona girerim heralde.

ben iki çocuğumda da gebelik şekeri de dahil hiç bir test yaptırmadım bunda da sadece ikili test yaptırdım ona bile pişmanım daha da hiç bir test yaptırmayacağım çok yazılar mesajlar okudum bu testler yüzünden çok sağlıklı bebekler kürtaj olmuş ne kadar acı,rabbimize emanetiz kendimizi bebişlerimizi bol bol okuyalım

ben iki çocuğumda da gebelik şekeri de dahil hiç bir test yaptırmadım bunda da sadece ikili test yaptırdım ona bile pişmanım daha da hiç bir test yaptırmayacağım çok yazılar mesajlar okudum bu testler yüzünden çok sağlıklı bebekler kürtaj olmuş ne kadar acı,rabbimize emanetiz kendimizi bebişlerimizi bol bol okuyalım
Kesinlikle katılıyorum:super:

Benimde ilk olduğu icin yaptirmka istedim ama.bende pisman oldum sanki test kotu çıksa ne yapilcak hicbirsey . hakkimizda hayirlisi hepimizin. Saglikli dogumlar dilerim herkeseee☺

sakin bence çok panik yapma kuzenime sıvı aldılar
çocukgu almamız gerek dediler bütün aile karşı çıktı ve alınmadı şu an 8 sekiz yaşında sapa sağlam alah herşeyin hayırlısını versin bol bol dua et cnm inş llahın izniyle hiç bir şeyi yoktur
2 li test nasil yapilio bide yaptirmasak olmaz mi benmde yaptirmam gerek ama korkuyorum

canım bu testler yüzde yüz gerçeği yansıtmıyor
senden alınan kan degerleri olması gerekenle karşılaştırılıyor
hata payı her zaman vardır
çevremde de çok örnek var riskli çıkan ama maşallah bebekleri sağlıklı

2 li test nasil yapilio bide yaptirmasak olmaz mi benmde yaptirmam gerek ama korkuyorum
Kolundan alınan kandan bakılıyo bebeğe bi zararı yok fakat riskli çıkma ihtimali olunca seni ya amniyosentez e (plasentadan sıvı alımı)veyahut yine koldan alınan kan ile bebeğin kromozomlarını inceliyorlar bunu yapıp yaptırmaman sana kalmış ben sadece ikili test yaptırdım ama pişman oldum riskli çıktı ama ultrasona her girdiğimde tuhaf bir durum yok bebeğimin keyfi gayet yerinde ve boyu haftası çok güzel,hatta önden gidiyo diyebilirim başka test te yaptırmayı düşünmüyorum

Canim bu konu hakkında hiç bir bilgim yok ama okuyunca da yazmak istedim sana
Rabbim sağlıklı bir şekilde e kucağına almayi nasip eder inşallah
Allahım korusun ikinizi gönlüne göre versin inşallah. ..

Canim bu konu hakkında hiç bir bilgim yok ama okuyunca da yazmak istedim sana
Rabbim sağlıklı bir şekilde e kucağına almayi nasip eder inşallah
Allahım korusun ikinizi gönlüne göre versin inşallah. ..
Yorumunuz için çok teşekkür ederim sizin de bebeğinizi ve bebek bekleyen bütün annelere sağlıklı sıhhatli doğumlar diliyorum hepsi rabbime emanet inşaallah

Amniyosentez sonucun olumsuz cikarsa bebegi aldiracak misin? Bence kendine bu soruyu sor. Riskin biraz yuksek evet.ama en yuksek riskte bile saglikli bebek dogurma ihtimalin, down sendromlu dogurma ihtimalinden daha fazla. Yani bu riski birazda senin goze alip karar vermen lazim. Bebeginden vaz mi gececeksin? Yoksa sonucu kabulumdur deyip rahat rahat hamileligine mi odaklanacaksin?
Canım benim

kızlar çok acil ikili testim çok mu kötü hiç iyi değilim doktorum amniyosentez önerdi :KK43: bu üçüncü gebeliğim yaş 34
ultrasonografi tarihi 17/10/17
CRL 59,7 mm
CRL ye göre gebelik yaşı 12+2
serum alma tarihine göre gebelik haftası12+2
Nuchal translucency 1,30
0,84
nasal Bone mevcut
RİSKLER
kombine risk 1:142
cut off değerinin üzerinde
ikili test 1:50
cut off değerinin üzerinde
yaş riski 1:490
Trisomy 13/18 + NT
<1:10000
cut off değerinin altında

fB-hCG 71,8 ng/mI 1,71 Düzeltilmiş MoM
PAPP-A 0,75 mIU/mI 0,24 Düzeltilmiş MoM

Merhaba
Benim pap-a değerim düşük
Hcg değerim yüksek
Kombine riskin 1/50 çıkmıştı
Senin gibi ben de çok kötü günler yaşadım
Çok ağladım resmen bunalıma girdim
Doktorum muayene ettiğinde bi şey çıkacağını düşünmüyorum dedi ama amniyosentez yapalım dedi
Ben ne kadar bi şey çıkmaz desem de sen gizliden gizliye stres yapacaksın bu en çok bebeğin suyunu etkiler dedi
Ben de amniyo yaptırdım
Çok şükür temiz çıktı
İlk rapor bir haftaya çıktı
İlk rapor önemli 2.inci rapor için referans oluyor demişti doktorum.öylede oldu zaten.
Sakin ol
Dua et
Yok bir şeyi bebeğinin
Ama içinin iyice rahatlamasını istiyorsan yaptır amniyosentezi.Zor bir operasyon değil.
Allah yardımcın olsun

bebeğin ense kalınlığı ve burun kemiği ölçümleri normalse korkulacak bir şey yok diye biliyorum çünkü bunlar olasılıklar yaş ilerledikçe riskli görünüyor sağlıkla doğar Allah ın izniyle

Mesajım yarım gitmiş nedenini bilmiyorum
Yukarda size mesaj yazmıştım fakatyarım gitmiş
Canım benim ben diğer arkadaşa söyledin zannettim kusuruma bakma ben zaten ikili testi yaptırdığıma bile pişmanım aldırmayı da düşünmediğimden amniyosentez yaptırmayı düşünmüyorum o benim içimde büyüyen mucizem ultrasonda herşey yolunda bebeğimin hareketlerini tekmelerini hissedince insanın duygulanmaması elde değil o benim her türlü kabulüm bebişlerimiz rabbime emanet inşaallahHoppa:KK36:

bebeğin ense kalınlığı ve burun kemiği ölçümleri normalse korkulacak bir şey yok diye biliyorum çünkü bunlar olasılıklar yaş ilerledikçe riskli görünüyor sağlıkla doğar Allah ın izniyle[/QUOTE
Merhaba
Benim pap-a değerim düşük
Hcg değerim yüksek
Kombine riskin 1/50 çıkmıştı
Senin gibi ben de çok kötü günler yaşadım
Çok ağladım resmen bunalıma girdim
Doktorum muayene ettiğinde bi şey çıkacağını düşünmüyorum dedi ama amniyosentez yapalım dedi
Ben ne kadar bi şey çıkmaz desem de sen gizliden gizliye stres yapacaksın bu en çok bebeğin suyunu etkiler dedi
Ben de amniyo yaptırdım
Çok şükür temiz çıktı
İlk rapor bir haftaya çıktı
İlk rapor önemli 2.inci rapor için referans oluyor demişti doktorum.öylede oldu zaten.
Sakin ol
Dua et
Yok bir şeyi bebeğinin
Ama içinin iyice rahatlamasını istiyorsan yaptır amniyosentezi.Zor bir operasyon değil.
Allah yardımcın olsun
Bilmiyorum arkadaşım çevremde o kadar çok ki böyle örnek sonuç olup ta sağlıklı doğum yapanlar, hatta bi ablamın kızının arkadaşına bu testler yapılmış sonuçlar güzel çıkmış ama bebek down sendromlu doğmuş rabbim hakkımızda neyse hayırlısı onu versin sağlıklı sıhhatli kucağımıza almayı nasip etsin inşaallah

Son düzenleme:
bebeğin ense kalınlığı ve burun kemiği ölçümleri normalse korkulacak bir şey yok diye biliyorum çünkü bunlar olasılıklar yaş ilerledikçe riskli görünüyor sağlıkla doğar Allah ın izniyle
İnşaallah sağlıklı sıhhatli doğar da burada paylaşmayı çok isterim temennileriniz için çok teşekkür ederim:KK68:

Herkese merhaba bugün ikili testimin sonucunu aldım tüp bebek ile hamile kaldım. Yaşım 35. Doktor riski yüksek buldular değerleri yazsam da bana bir bilen yaşayan birisi yardımcı olur mu lütfen moralim cok bozuk

Papp-a 1.98 mom 0.74
Bhcg 128 mom 3.49
Yaş riski 1:241
Biyokimyasal trisomy riski >1:50
Kombine trisomy 21 riski 1:219
Trisomy 13/18 +NT <1:10000
Ense kalınlığı 0.8 mm
Nazal bone izlendi demiş.

Bana amnisentez veya yurtdışına giden genetik kromozom testi varmış yeni onu önerdiler. Gerçi.moralimi çok bozdular

Amerikaya giden testin adı sanırım nifty onun için kan verdim ama şimdi ondan da korkmaya başladım sonuç kötü gelirse aldırmak istemiyorum ama o durumda nasıl geçer hamileliğim hiç bilmiyorum

Merhaba.Öncelikle sakin ol.
Benim pap-a değerim senden daha düşük ve hcg oranım senden çok yüksekti
Yaşım 33
Kombine riskim 1/50idi
Benim tablom senden daha kötü çıkmıştı
Senin risklerini arttıran yaşın olmuş
Kombine riskin de aman aman yüksek değil.219 da bir risk var gözüküyor
Ama bunlar istatistik
Emin'im bir şeyi YÖK bebeğinin
Ense kalınlığı normal ve burun kemiği varsa korkma derim.
Benim doktorum Prof
Ölçümleri yaptıktan sonra bir sorun çıkmayacaktır demişti
Ben amniyosentez yaptırdım kanda bakılan harmonyden daha yüksek oranda kesin sonuç veriyor demişti doktorum
Gizli stres yapıp bebeğin en çokta suyunu etkilersin dediği için ben amniyo yaptırdım.yoksa doktorum emin gibi konuşmuştu bebeğin sağlıklı diye
Çok şükür temiz çıktı sonuçlarım
Sen de korkma dua et temiz çıkacak bak görürsün.

Merhaba.Öncelikle sakin ol.
Benim pap-a değerim senden daha düşük ve hcg oranım senden çok yüksekti
Yaşım 33
Kombine riskim 1/50idi
Benim tablom senden daha kötü çıkmıştı
Senin risklerini arttıran yaşın olmuş
Kombine riskin de aman aman yüksek değil.219 da bir risk var gözüküyor
Ama bunlar istatistik
Emin'im bir şeyi YÖK bebeğinin
Ense kalınlığı normal ve burun kemiği varsa korkma derim.
Benim doktorum Prof
Ölçümleri yaptıktan sonra bir sorun çıkmayacaktır demişti
Ben amniyosentez yaptırdım kanda bakılan harmonyden daha yüksek oranda kesin sonuç veriyor demişti doktorum
Gizli stres yapıp bebeğin en çokta suyunu etkilersin dediği için ben amniyo yaptırdım.yoksa doktorum emin gibi konuşmuştu bebeğin sağlıklı diye
Çok şükür temiz çıktı sonuçlarım
Sen de korkma dua et temiz çıkacak bak görürsün.

günaydım teşekkür ederim yazdığın için ben bu gece biraz stresli geçti amniosentez e çok sıcak bakamıyorum söylenenlerden dolayı . Amerkiya giden kromozomlara bakılan test için kan verdim ama doğru mu yaptım bilmiyorum aldırmak istemiyorum bebeğimi sonuç kötü.çıkarsa naparım hiç bişmiyorum hamilelik nasık geçer ki?

X