Doğuma Hazırlık ikili test acil:(

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Yorumunuz için gerçekten çok teşekkür ederim bebeğim doğalı bir sene oldu evet yaş ilerledikçe bu testlerin yanılma olasılığı çok maalesef benim bebeğim de çok şükür herhangi bir sağlık sorunu çıkmadı sağlıklı dünyaya geldi rabbim kimseyi evladı ile sınamasın bebek bekleyenlerinde rabbim kucaklarına sağlıklı sıhhatli almalarını nasip eylesin:emir_bebek::emir_bebek:
Benimde ikili test sonuçları sizinki gibi çıkmış. Artı detaylıda kalpte parlaklık çıktı :/inş bizim bebeğimiz de sağlıklıdır. Ne çok isterim buraya başkalarına umut olacak şeyler yazmak sizin gibi siz bana umut oldunuz bende birilerine umut olurum inşAllah

Benimde ikili test sonuçları sizinki gibi çıkmış. Artı detaylıda kalpte parlaklık çıktı :/inş bizim bebeğimiz de sağlıklıdır. Ne çok isterim buraya başkalarına umut olacak şeyler yazmak sizin gibi siz bana umut oldunuz bende birilerine umut olurum inşAllah
dualarım sizinle inşaallah sizde benim gibi mutlu sona erersiniz burada güzel haberlerinizi paylaşıp başkalarınada umut olmanız dileği ile... rabbim yar ve yardımcınız olsun yavrunuzu kucağınıza sağlıklı sıhhatli almayı nasip etsin inşaallah:dua:

Sakın yaptırma amniyosentez bebeğe zarar verir bir arkadaşımada demişler bebeğin suyuna gelirse ne olur demiş
Doktor ölür demiş. Ne kadar kolay bunlar için!
Bu testler %100 doğruyu göstermez zaten
Öyle deyip de sağlıklı doğuranlar çok
Sen sadece Allah'a sığın dua et tevekkül
Hem düşünsene yaptırdın diyelim eee ne faydası olacak sanki anne karnındaki bebeğe nasıl müdahale edecekler
Güvenme bu testlere moralini bozma bebeğinde etkilenmesin

Merhaba kizlar benimde yaklasik 1 ay sonra ikili test yaptirmam gerekiyormus. Ama cok istekli degilim . Yastan dolayi cunku test sikintili cikiyor ve buyun gebeligin boyunca pskolojik cokuntu yasiyorsun. Sonucta bu bebegin kalbi atiyor 2 li 3 lu genel tarama testinden sonsonra bebek dowlu desler gebelige son vermeyecegim icin ( bana gore bir cinayettir ) ne kafami karistirmak ne de moralimi bozmak istiyorum . Rabbim neyi on gormusse onu yasarsin zaten. Bu ara etrafimda o kadar cok kisiye bebek sikintili denildi ki ,allahin izniyle hepsi sagsalim dogdu.

Sakın yaptırma amniyosentez bebeğe zarar verir bir arkadaşımada demişler bebeğin suyuna gelirse ne olur demiş
Doktor ölür demiş. Ne kadar kolay bunlar için!
Bu testler %100 doğruyu göstermez zaten
Öyle deyip de sağlıklı doğuranlar çok
Sen sadece Allah'a sığın dua et tevekkül
Hem düşünsene yaptırdın diyelim eee ne faydası olacak sanki anne karnındaki bebeğe nasıl müdahale edecekler
Güvenme bu testlere moralini bozma bebeğinde etkilenmesin
yok arkadaşım yaptırmadım rabbimden ne gelirse kabulümdür deyip rabbime sığındım çok şükür rabbime sağlıklı sıhhatli bir oğlum oldu ve bugün bir yaşına bastı rabbim dileyen isteyen herkese versin inşaallah:emir_bebek:

Merhaba kizlar benimde yaklasik 1 ay sonra ikili test yaptirmam gerekiyormus. Ama cok istekli degilim . Yastan dolayi cunku test sikintili cikiyor ve buyun gebeligin boyunca pskolojik cokuntu yasiyorsun. Sonucta bu bebegin kalbi atiyor 2 li 3 lu genel tarama testinden sonsonra bebek dowlu desler gebelige son vermeyecegim icin ( bana gore bir cinayettir ) ne kafami karistirmak ne de moralimi bozmak istiyorum . Rabbim neyi on gormusse onu yasarsin zaten. Bu ara etrafimda o kadar cok kisiye bebek sikintili denildi ki ,allahin izniyle hepsi sagsalim dogdu.
aynen arkadaşım benimde çevremde de var benim gibi yaşayan halamın kızınada aynı şeyi söylediler 4 veya 5 doktor gezdi ama aldırmadı çok güzel sağlıklı akıllı dünya tatlısı bir kızı oldu bence bu konuyu sağlık bakanlığı ele almalı

aynen arkadaşım benimde çevremde de var benim gibi yaşayan halamın kızınada aynı şeyi söylediler 4 veya 5 doktor gezdi ama aldırmadı çok güzel sağlıklı akıllı dünya tatlısı bir kızı oldu bence bu konuyu sağlık bakanlığı ele almalı
Doktorlar sayesinde gebeligin tadini anne babalar cikartamiyor. Hersey a Allahtan gelir. Hani belki anlarim testin onemini gebelikte ogrenilip tedavi edilebilen bir hastalik olsa ama o da yok . Isterseniz gebeliginizi sonlandirabiliriz ,bebek olmus 5 aylik. Hadi sonlandir bakalim.

dualarım sizinle inşaallah sizde benim gibi mutlu sona erersiniz burada güzel haberlerinizi paylaşıp başkalarınada umut olmanız dileği ile... rabbim yar ve yardımcınız olsun yavrunuzu kucağınıza sağlıklı sıhhatli almayı nasip etsin inşaallah:dua:
Amin inşAllah canım 🤲💞

Doktorlar sayesinde gebeligin tadini anne babalar cikartamiyor. Hersey a Allahtan gelir. Hani belki anlarim testin onemini gebelikte ogrenilip tedavi edilebilen bir hastalik olsa ama o da yok . Isterseniz gebeliginizi sonlandirabiliriz ,bebek olmus 5 aylik. Hadi sonlandir bakalim.
Aynen size katılıyorum

Aynen öyle canım. Aslında benim doktorum ikiliyi yaptırmamamı söylemişti benim 11haftalık bir kaybım vardı daha önce o da kromozom bozukluğu çıkmıştı buda tüp bebek oda tüp bebekti o yüzden yaptırmak istedim sadece bilmek için risk var mı falan diye ama işte sadece ikili test yeterli gelmiyor doktorum kızdı hepimizin kafasını karıştırdın diye. Rabbim sağlıkla nasip etsin inşAllah 🤲

Aynen öyle canım. Aslında benim doktorum ikiliyi yaptırmamamı söylemişti benim 11haftalık bir kaybım vardı daha önce o da kromozom bozukluğu çıkmıştı buda tüp bebek oda tüp bebekti o yüzden yaptırmak istedim sadece bilmek için risk var mı falan diye ama işte sadece ikili test yeterli gelmiyor doktorum kızdı hepimizin kafasını karıştırdın diye. Rabbim sağlıkla nasip etsin inşAllah 🤲
Amin cnm

İkili ve üçlü testi doktorum yapmak istedi. Güvenirlik oranını sordum%70 dedi. Peki test sonucu çocukta bi sorun varsa anne karnında tedavisi var mı dedim. Yok dedi. 'Ben de zaten bi sorun olsa dahi hamileleiğimi asla sonlandırmayı düşünmüyorum, İyi o zaman kalsın, yapmayın, mutlu bi hamilelik geçirmek istiyorum ben 'dedim. %70 çok düşük bi oran hamilelği zehir etmek için. Yaptırmadım. Üç çocuğum var üçünde de yaptırmadım. Üçü de çok sağlıklı maaşallah.

Bence %70 bile değil çoğu insanın başına gelebiliyo bu durum sadece benim çevremde var 4 5 tane hepsi sağlıklı çok şükür bi abla var kızının arkadaşı bütün testleri yaptırmış hep sağlıklı bir bebek beklerken bebeği down sendromlu olarak dünyaya gelmiş ben çok araştırdım çok yazı okudum ama bu kadar güvenilir bir test değil bebişler rabbime emanet doğsun inşaallah sağlıklı sıhhatli bir şekilde

Sizin ki muhtemelen yaştan dolayı yüksek riskli çıkmıştır çok şükür sağlıklı da bir bebek dünyaya getirmişsiniz. Konuya yeni bakanlar için önerimse; bunu netleştirmesin tek yolu amniyosentez değil artık, NIFTY testi gibi bebeğin DNA sından %99 kesinlikte sonuç veren, bebeğe hiç bir zararı olmayan testler var, bunlar yaptırılabilir.

kızlar çok acil ikili testim çok mu kötü hiç iyi değilim doktorum amniyosentez önerdi :KK43: bu üçüncü gebeliğim yaş 34
ultrasonografi tarihi 17/10/17
CRL 59,7 mm
CRL ye göre gebelik yaşı 12+2
serum alma tarihine göre gebelik haftası12+2
Nuchal translucency 1,30
0,84
nasal Bone mevcut
RİSKLER
kombine risk 1:142
cut off değerinin üzerinde
ikili test 1:50
cut off değerinin üzerinde
yaş riski 1:490
Trisomy 13/18 + NT
<1:10000
cut off değerinin altında

fB-hCG 71,8 ng/mI 1,71 Düzeltilmiş MoM
PAPP-A 0,75 mIU/mI 0,24 Düzeltilmiş MoM
Öncelikle geçmiş olsun, umarım birşey yoktur. Bu sonuçları yorumlayacak tıbbi bilgiye Google üzerinden arama yapan insanlarla ulaşamazsın. Uzman hekim bile emin olamadığından bir ileri teste yönlendirmiş, şu an yaşadığın stresin bebeğini etkilediğini elinde olmasada annesi olarak ona zarar vermekten çok uzakta olduğunu hisset ve kafandan atacak yollar denemeye çalış. Farkındayım çok zor ama annesi olarak bunu yapabilecek güce sahibiz. 🙏🏼

Öncelikle geçmiş olsun, umarım birşey yoktur. Bu sonuçları yorumlayacak tıbbi bilgiye Google üzerinden arama yapan insanlarla ulaşamazsın. Uzman hekim bile emin olamadığından bir ileri teste yönlendirmiş, şu an yaşadığın stresin bebeğini etkilediğini elinde olmasada annesi olarak ona zarar vermekten çok uzakta olduğunu hisset ve kafandan atacak yollar denemeye çalış. Farkındayım çok zor ama annesi olarak bunu yapabilecek güce sahibiz. 🙏🏼
İlginize ve alakanıza çok teşekkür ederim çok şükür rabbime bebeğim sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi inşaallah benim gibi olanlar da benim gibi mutlu olsunlar :anneadayı::KK200::anne:

Canım sonuç nedir ne oldu sağlıcakla kucagına aldın inşallah 🙏
Hayırlı günler canım daha önceden yazmıştım ama görmedin sanırım bebeğim dünyaya sağlıklı geldi çok şükür herhangi bir sıkıntımız yok ilgine teşekkür ederim:)

X