İkili test sonuçları?? Acil

melisasay

Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2020
80
41
27
Arkadaşlar 2 hafta önce kontrole gittim 11 haftalık hamileyim şuanda ense kalınlığı gayet normal hiç bir sıkıntı yok denildi bugün ikili test sonucuna baktı down sendromu 1.84 çıkmış yok riskli olabilir anne karnından sıvı almamız lazım ama bı riskli her am herşey olabilir diyor siz ne diyorsunuz böyle çıkan sonuçlar var mı özel hastane para koparmaya çalışıyor bence diğer test çok pahalı istiyorsanız ama kesin bişey diyemem diyor kötü diye iyide çıkabilir diyor

Karından su aldırmak düşüğe sebep oluyor o daha riskli aslında. İkili test sonuçları kötü gelip hamileliği kendine zindan eden bir sürü akrabam oldu ama hepsi sağ sağlim çocuklarına kavuştu turp gibiler. Bu testlerde yanılma olabiliyor üzülmeyin

Arkadaşlar 2 hafta önce kontrole gittim 11 haftalık hamileyim şuanda ense kalınlığı gayet normal hiç bir sıkıntı yok denildi bugün ikili test sonucuna baktı down sendromu 1.84 çıkmış yok riskli olabilir anne karnından sıvı almamız lazım ama bı riskli her am herşey olabilir diyor siz ne diyorsunuz böyle çıkan sonuçlar var mı özel hastane para koparmaya çalışıyor bence diğer test çok pahalı istiyorsanız ama kesin bişey diyemem diyor kötü diye iyide çıkabilir diyor
Merhaba arkadaşım 11+1 de kontrole diye gittiğimde doktorum ikili test önerdi ense kalınlığı burun kemiği ölçümü yapılıp kan alındı, ense kalınlığı ve burun kemiği normal denildi 10 gün sonra kan sonuçlarıyla birlikte sonuç çıkacak denildi ve kan değerlerimin sonucu 1/460 çıktı ona bağlı olarak kombine risk 1/1817 çıktı,doktora gösterdiğimde değerlerin riskli sınırda gibi cümleler kurdu fetal DNA önerdi tabi benim ilk gebeliğim o telaşla çıktım fetal DNA için kan vermeye onun sonucu için de 10/14 gün beklemem gerekiyordu bu arada ben başka bir doktor arayışına girdim daha sonra profesör buldum sonuçlarımı göstermek için randevu aldım ve gittiğimde doktor bu sonuçlarda ben bir sıkıntı görmüyorum fetal DNA artık yaptırmışsın ben bu sonuçlara onu bile önermezdim dedi ve sonra ultrasonla bebeğimize baktık her şey yolunda dedi benim içim rahatladı tabi 10 gün sonra da fetal DNA sonucum temiz çıktı çok şükür ve o zaman anladım doktorun çok önemli olduğunu doktorumu değiştirdim, sonuçlarını imkanın varsa perinatolojiye göster arkadaşım içini hiç sıkma bana öyle olumsuz konuşulup o geçen 10 gün yaşadıklarımı bir ben bir Allah bilir Allah tüm evlatlara sağlık versin. Bence 11+1 yani 11. haftalar kan testi için erkendi yani betahcg değeri yüksek çıkıyor çünkü arkadaşıma doktoru 12+2 de bile istersen biraz daha bekleyelim kan değerlerin riskli çıkabilir demiş.

11 haftalıkken benim de bebeğim de ense kalınlığı çıktı , daha sonra doktorum aldırmayı düşünmüyorsan bu riske hiç girme düşük tehlikesi olabiliyor dedi ve bende kararsız bi şekilde hastaneden çıktım ağlıyorum eşim teselli ediyo aldırcaz diyorum önüme hep bi engel çıktı aldırcam dedikçe rabbim elimde li parayı çekiyordu resmen oldum 4 buçuk aylık ama hamileliğim zehir gibi geçiyo sürekli ağlıyorum 5 aylıkken eşim karnımı severken içimde yılan gibi geçtiğini hissettim cinsiyetini bilmiyorum göstermiyor. 5 buçuk aylıkken ufak bi kanamam oldu hastaneye gittik koştur koştur kız olduğunu öğrendik ve o gece vicdan azabından yatamadım aldırmayı düşünmek off doğum yaptım v kızımı kucağıma aldığım ilk an mucizem dünya tatlısı minik bir Downişkoooo❤️🤭 Allahım ne güzellikler yaratıyorsun 🙏 neymiş efendim yaşıtlarından geri gelecek onların yattığını yapamayacak öyle Bi dünya yok yapacak sadece biraz zamanla ❤️ ARİNİM GÜZEL KIZIM ŞUAN DA 2 YAŞINDA VE SİZE YAPTIKLARINI ANLATSAM ŞOK OLURSUNUZ 🤭 8 aylık doğdu kızım 8 ayım zehir zembelek geçti şimdiki aklım olsa hiiiiçç umursamazdım doğurmaya karar verdim an onun için daha fazla neler yapabilirim diye işe koyulurdum neyse ki yine de geç kalmadım 🙏 Sabrım yol arkadaşım herşeyim oldu biraz uzun oldu özet geçemeye çalıştım anca bu kadar oldu sana tek tevsiyem hamileliğini sonlandırmak düşünüyorsan eğer karnın büyüdüğü günleri düşün içinde nasıl çırpındığını sen onunla konuşunca sana nasıl tepki verdiğini ve downlu veya değil onun için bişeyler ya🙏 tabi ki aldırıp aldırmamak size kalmış , ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim onlar bizden daha akıllı ve zekiler ve bide şöyle düşün sağlıklı sapa sağlam bi çocuk doğurdun Allah korusun bi kaza yatalak oldu 😔 imtihanlar sınavlar bizim için ihtimalleri de düşünmek gerekiyo tabi ki ama ben her şeyi kızımla öğrendim umarım öyle değildir inşallah ama nasipte kaçamayız kuzum herşeyi düşün 🙏
Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin 🙏

Canım konuyu perşembe günü açmışsın ne yaptın bilmiyorum ama test sonucun 1/84 ise yüksek riskli maalesef.. Ama doktorun dediği gibi hiçbirşey de olmayabilir.. Benim ikili test sonucum daha yüksek riskliydi 1/50 idi.. Ben anne kanından yapılan fetal dna yaptırmıştım.. Fakat sorun çıksa da gebeliğime son vermeyeceğim için o testi yaptırmıştım.. Eğer öyle bir durumunuz varsa amniyosentez yaptırmalısınız..

Amniyosentez için çok araştırma yapmıştım.. Evet düşük riski olabiliyormuş fakat bunu doktorlar yüzde bir ihtimale karşı söylüyorlar.. Mesela benim sorduğum tıp fakültesindeki doktor" 16 yıldır burada bu işlemi yaptık fakat ben hiç düşük yapana rastlamadım ama tabi ki çok düşükte olsa böyle bir risk var "demişti..

Rabbim bebeğinizi size bağışlasın.. İnşallah öyle bir durum yoktur ama down sendromlu bile olsa bir meleğiniz olacak.. Bu ikili test tanı testi değil hiçbirşey olmayadabilir.. Sağlıkla alın kucağınıza inşallah..

Canım konuyu perşembe günü açmışsın ne yaptın bilmiyorum ama test sonucun 1/84 ise yüksek riskli maalesef.. Ama doktorun dediği gibi hiçbirşey de olmayabilir.. Benim ikili test sonucum daha yüksek riskliydi 1/50 idi.. Ben anne kanından yapılan fetal dna yaptırmıştım.. Fakat sorun çıksa da gebeliğime son vermeyeceğim için o testi yaptırmıştım.. Eğer öyle bir durumunuz varsa amniyosentez yaptırmalısınız..

Amniyosentez için çok araştırma yapmıştım.. Evet düşük riski olabiliyormuş fakat bunu doktorlar yüzde bir ihtimale karşı söylüyorlar.. Mesela benim sorduğum tıp fakültesindeki doktor" 16 yıldır burada bu işlemi yaptık fakat ben hiç düşük yapana rastlamadım ama tabi ki çok düşükte olsa böyle bir risk var "demişti..

Rabbim bebeğinizi size bağışlasın.. İnşallah öyle bir durum yoktur ama down sendromlu bile olsa bir meleğiniz olacak.. Bu ikili test tanı testi değil hiçbirşey olmayadabilir.. Sağlıkla alın kucağınıza inşallah..
peki sizin fetal dna sonucunuz kac cıktı??benım arkadasımın da 1/40 cıktı o da hıcbırsey yapmadı ayrıntılı ultrasonda da kontrollerde de bebekte bır sıkıntı tespıt edılmedı şuan 30 haftalık zaten ama içinde hala bazen şüphe oluyor🙊

peki sizin fetal dna sonucunuz kac cıktı??benım arkadasımın da 1/40 cıktı o da hıcbırsey yapmadı ayrıntılı ultrasonda da kontrollerde de bebekte bır sıkıntı tespıt edılmedı şuan 30 haftalık zaten ama içinde hala bazen şüphe oluyor🙊
Canım benim bebeğimin fetal dna sonucu maalesef kötü çıktı.. Trizomi 18 olduğunu öğrendim.. Bebeğimi de 18. Haftasında kaybettim

Allah arkadaşınıza sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.. Hiçbir bulgu vermeden down sendromlu doğan bebekler de oluyormuş ama çok düşük bir ihtimal.. Bence sorunlu olsa mutlaka bir yerden belirti verirdi.. Bi ense kalınlığı ya da bağıesakta parlaklık falan filan işte biliyorsunuz bulguları.. Ama nasıl dayanabildi hiçbir test yapmadan hayrey ettim.. Ben hemen yaptırmıştım 1\50 den sonra..

Allah arkadaşınıza sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.. Hiçbir bulgu vermeden down sendromlu doğan bebekler de oluyormuş ama çok düşük bir ihtimal.. Bence sorunlu olsa mutlaka bir yerden belirti verirdi.. Bi ense kalınlığı ya da bağıesakta parlaklık falan filan işte biliyorsunuz bulguları.. Ama nasıl dayanabildi hiçbir test yapmadan hayrey ettim.. Ben hemen yaptırmıştım 1\50 den sonra..
ben de aynısını söylemıstım fetal dna’yı yaptır ıcınde şüphe kalmasın dıye.Kötü sonuca hazır değilim dedi.Aldırmayı düşünmüyordu.Doğduğında karşılaşırsam zaten bir ihtimal vardı onun doğmasıyla da kendimi salamam zaten daha güçlü olurum dedi.Hıcbır bulgu yok neyseki herşeyı yolunda.Umarım sağlıklı doğar🤲

ben de aynısını söylemıstım fetal dna’yı yaptır ıcınde şüphe kalmasın dıye.Kötü sonuca hazır değilim dedi.Aldırmayı düşünmüyordu.Doğduğında karşılaşırsam zaten bir ihtimal vardı onun doğmasıyla da kendimi salamam zaten daha güçlü olurum dedi.Hıcbır bulgu yok neyseki herşeyı yolunda.Umarım sağlıklı doğar🤲
İnşallah sağlıklı doğar ☺️ Bende bebeğimi aldırmayı düşünmüyordum ki zaten öğrendikten sonra gebeliğime kesinlikle son vermem gerektiğini söylediler ama son vermedim.. Benim bebeğim down sendromu gibi yaşayabilecek bir kromozom bozukluğuna sahip değildi.. Yaşamla bağdaşmıyor demişlerdi aldırmadım ama 18. Haftada kendisi gitti.. O kadar dayanabildi..

Ama mesela bebeğimdeki problemi fetal dna ile öğrendim zor olsada bazı şeyleri kabullendim, olacaklardan haberdar yaşadım.. Aynı şekilde down olsaydı da hazırlıklı olurdum, down sendromlu çocuk sahibi ailelere ulaşırdım var olan bilgimin üzerine birşeyler katar, çocuğum için iyi olanı yapmaya çalışırdım.. Bende aldıracağım için yaptırmadım.. Herkeste aynı algı var aldırmayacaksan boşuna yaptırma diyorlar ama alakası yok bence.. Neyse canım Rabbim herkesin çocuğunu bağışlasın, herkese sağlıkla kucağına almak nasip etsin

merhaba ayrıntılı ultrasona girdiniz mi acaba orda risk görünüyor mu

Merhaba sonucunuz nasıl çıktı axaba

Rabbim kimseye evlat acisi vermesin ama boyle birsey asla dusunmeyin down olmasi neyi degistirir ki sonucta oda bir can ...

X