İkinci çocuk fikrine tekrar merhaba.

Led_BiR_Vele_DisTiri

Amaaaan Zırt !
Pro Üye
Anneler Kulübü
30 Aralık 2009
21.541
79.919
40
Kıymetli hatunlar kısa ve öz geçecegim.

9 yaşını bitiren bir çocugum var

Eşim 42 ben 34 yasındayım.

Aşırı 2.çocuk karşıtı biri olarak dün eşim tekrar 2.çocugu istiyorum dedi 2018 yılında :)

Sorun şu ki.

Hadi dogurdum diyelim 2 çocuk arası ciddi yaş farkı olacak. (11 yaş)

İnanın çok kararsızım.

Pişman olur muyum diyorum yapmadıgım için ama sonra resmin bütütüne bakıp bu dunyaya 2. bir çocuk daha neden diyorum..

Aşırı rahatlıga düşkün biriyim ve çalışıyorum.

Her şeye baştan başlamak bana çok korkunç geliyor.

Yaş etkisi de var sanırım özellikle eşimin yaşı :)

Evet sizce şu evhamlarımda haksız mıyım ?

Bu arada eşimin ailesi de kendi ailemde başka memleketteler.

Çöpsüz üzüm gibiyiz burada.

Aşırı 2.çocuk karşıtı biri olarak dün eşim tekrar 2.çocugu istiyorum dedi 2018 yılında :)

Sorun şu ki.

İnanın çok kararsızım.

Pişman olur muyum diyorum yapmadıgım için ama sonra resmin bütütüne bakıp bu dunyaya 2. bir çocuk daha neden diyorum..

Kardeşimle aramda 9 yaş var 11 yaş farkından da birşey olmaz.Eğer yaş farkı sorunsa ama tek eşinizin istemesi yetmez tabi sizin istemeniz de gerekli ve asıl önemli olan olay kızınızda istiyor mu kardeşi olmasını.

Yanlış anlamayın lütfen söyleyeceklerimi, allah uzun ömür versin, yaşınız ilerliyor. Çocukla geçirebileceğiniz zaman kısa olacak. O daha yetişkin olamadan yanından ayrılmış olacaksınız. Anne babayı erkenden kaybetmek çok kötü.

Erkekler sadece ister, burada karar merci sizsiniz iyi düşünün lütfen.

Yanlış anlamayın lütfen söyleyeceklerimi, allah uzun ömür versin, yaşınız ilerliyor. Çocukla geçirebileceğiniz zaman kısa olacak. O daha yetişkin olamadan yanından ayrılmış olacaksınız. Anne babayı erkenden kaybetmek çok kötü.

Bunu fazlaca düşünüyorum zaten evet.

Yaş ilerledi artık bunu da hesaba katmak gerek

:) :)Eski bir gazete gecmişti elime,nükhet duru"30yaşımda bu şarkı soylemeyi bırakacağım" demiş.19yasındayken...
Önceki gece hala ekrandaydı.20li yaşlardasınız sanırım,konu sahibi 34 yaşındayım demiş,54 değıl:) :)

Abimle aramda 1.5 yaş var kardeşimle 5 yaş var. Abimle ettiğim kavgaları kardeşimle asla etmedik. Yaş farkı daha da sahiplenici yapıyor. Hem çocuğunuz yardımcı da olur size. Kimin önce gideceği belli olmaz ama çocuğunuzun bir kardeşi olması çok iyi olur bence. Anne baba çok kalıcı olmuyor ama kardeşler her zaman birbirine destek oluyor. Biz 3 kardeş çok iyiyiz ve iyiki kardeşlerim var. Onlar olmasa eminim ki hayat beni daha fazla yıpratırdı.

Sorun şu ki.

İnanın çok kararsızım.

aslında yaş farkı olması sizi korkutmasın . çünkü daha rahat büyüteceksiniz . ilk çocuk küçük olsa daha zor olacaktı.

ben 29 da ilk çocuğu doğurdum.
34 de 2. çocuğu doğurdum. isteyerek planlı oldu ikisi
3. çocuğa ise istemeden plansızca hamile kaldım.
ve 38 de doğurdum onu. en büyüğü 10 yaşında . ikinci 6 ve üçüncü 1,5 yaşında. evde bi kaos var .
haftasonları kafayı yiycek gibi oluyorum. takıntılı biriyim. bağrışmaları. ağlamaları. itişmeleri, çekişmeleri . gürültü yapmaları. komşuları rahatsız etmesi vs derdi. yemek yesinler. meyve yesinler vs derken ben beyin olarak bitiyorum.
hiç korkmadan yapın ikinciyi. Allah nasip eder inşallah

benım kızımda 9 yaşında ve ben eşinin yaşındayım
yıllarca çocuk istemedim kızım ağlıyarak isteyınce ya allah dedim ama 2 yıla yakındır olmuyor

meger ne çok istiyormusun , birde kızımın çok tadına varamadım çok yokluk çektim şimdi birtane daha olsun keyifle büyüetyim dedim

rabbim nasip eder inşallah ,

imkanın var yap kız her çocuk ayrı guzel olur

:) :)Eski bir gazete gecmişti elime,nükhet duru"30yaşımda bu şarkı soylemeyi bırakacağım" demiş.19yasındayken...
Önceki gece hala ekrandaydı.20li yaşlardasınız sanırım,konu sahibi 34 yaşındayım demiş,54 değıl:) :)

Ben 24 yaşındayım. Annemi en az 50 60 yaşıma kadar başımda istiyorum. 30 yaşımda "e yeter" diyemem ki. Yani zaten asla yetmiyor. Elbette 54 değil ama 30 da olsan 40 da olsan anneyi babayı kaybetmek büyük travma. Erken oldukça kötüleşiyor :KK43:

Eltim 44 yaşında ikinciyi 10 yaş fark varken doğurdu

Ben cesaret edemem gibi geliyor ama herkesin hayatı farklı

Ben tek çocuğum ve tek çocuk
Annesi olarak kalacağım

İkisini çok farklı konumlarda idare etmek önemli

Arada yaş farkı olan arkadaşlar daha yardımcı olur zira birisi yemeğe gitmek isterken diğeri parka gitmek isteyebiliyor yaş farkı artınca

Abimle aramda 1.5 yaş var kardeşimle 5 yaş var. Abimle ettiğim kavgaları kardeşimle asla etmedik. Yaş farkı daha da sahiplenici yapıyor. Hem çocuğunuz yardımcı da olur size. Kimin önce gideceği belli olmaz ama çocuğunuzun bir kardeşi olması çok iyi olur bence. Anne baba çok kalıcı olmuyor ama kardeşler her zaman birbirine destek oluyor. Biz 3 kardeş çok iyiyiz ve iyiki kardeşlerim var. Onlar olmasa eminim ki hayat beni daha fazla yıpratırdı.
Dün hafta sonunu annemlerde gecirdiğim 12 yaş küçük kardeşimi yolcu ederek evime döndüm.Kardeş başka birşey,yaş,zaman ve mekan üstü:KK200:

X