İkinci el hastalığına mı yakalandım

Tanidigim,esim,dostum disinda kiyafet almam bebeklerimi gectim kendim icin de.Varsin marka tulum giymesin.Icime sinmiyor tanimadigim birinin kiyafetini giydirmek.Psikolojik olabilir.Markasiz,ihracat fazlasi %100 pamuk cok ucuza kiyafetler buluyorum.Bunlar disindaki alinacaklar mantikli tabi.

Buna benzer konulara hep yaziyorum.Ben de yurt disinda yasiyorum.Burada kres ve anaokullarinin ikinci el pazarlari cok ragbet görür.Her siniftan insan bu pazarlarda alisveris yapar.Kiyafetler zaten 60 derecede yikandiginda hic bir sorun olmuyor.Insanlarin asil o kiyafetlerin üretilerken ne kadar kimyasal ürün kullandigina önem vermesi gerekirken gidipte en önemsiz seylere takilmasini benim aklim almiyor.Bircogumuzun evimizde kullandigi kimyasal ürünler cok daha zararli.Ikinci el kiyafetler daha önce en azindan bir kac defa yikandigi icin daha sagliklidir.

Bebek arabasi, oyuncak alirken dikkat edilmesi gereken kriterleri es gecip de kullanilmis olmasini kafaya takmak bizim gibi geri kalmis , görünüse önem veren toplumlarda cok yaygin.

Konu sahibi bence siz en dogru olani yapiyorsunuz.Kendinizi kötü hissetmenize hic gerek yok.

Benim ikinci cocugum olacak kısmetse.
Besigini bende dolaptan aldim 1ay kullanılmış cok uyguna geldi gercekten de temiz ve sağlam yalniz 2.cocugum olmasına rağmen kıyafetlerini hep sifir aldım.
Büyük eşyalara verilen fazla paraya bende karşıyım ama kiyafet olarak illa Zaradan almak gerekmiyor zaten kisa süreli giyiyorlar o da bari sifir olsun. Civilde e bebekte uyguna kaliteli cok guzel tekstil ürünleri var. Yasi ilerledikçe isterseniz ikinci el alırsınız ama suan ne bileyim sifir almak daha iyi diye düşünüyorum.
Mesela en azindan hastane çıkışını sifir alin o cok ozel bir gün çünkü.
Benim fikrim siz bilirsiniz yine de.

Besigini bende dolaptan aldim 1ay kullanılmış cok uyguna geldi gercekten de temiz ve sağlam yalniz 2.cocugum olmasına rağmen kıyafetlerini hep sifir aldım.
Büyük eşyalara verilen fazla paraya bende karşıyım ama kiyafet olarak illa Zaradan almak gerekmiyor zaten kisa süreli giyiyorlar o da bari sifir olsun. Civilde e bebekte uyguna kaliteli cok guzel tekstil ürünleri var. Yasi ilerledikçe isterseniz ikinci el alırsınız ama suan ne bileyim sifir almak daha iyi diye düşünüyorum.
Tabiki hastane çıkışlarını zıbınlarını hep sıfır alacağım zaten

Sizin gibi insanları gerçekten çok takdir ediyorum ve seviyorum..
Ben de alıyorum 2. El.. maddi durumum da var titiz de biriyim üstelik cimri de değilim ama alıyorum..
Artık delice tüketen bir toplum olduk. Dünyaya çöp üretmekten başla bir şey yapmayan insanlara dönüştük.. geri dönüşüm atigini bile ayıramayan bir ülkeyiz.. lüks bizim icin hersek.. bir statü göstergesi..
çok iyi yapıyorsunuz.. Allah sizin gibilerin sayısını artırsın..
2. El kullanmayanlar da daha az tüketme bilincini kazandırsın.. bizden sonra ki nesillerin en büyük sorunu çevre kirliliği olacak..
Doğurduğumuzçocuklara en iyisini giydirmekten daha önemli gorevlerimiz var..
Anneler bunun bilincinde olmalı ve gelecek nesilleri de öyle yetiştirmeli..

Civil uygun mu Zara ile kapışır fiyatları

Zara ile civil mi kapışır? Hayir yahu Zara kim civil kim 😄cogu seyi aldim ben ordan ama zaranın önünden geçemem.
E bebekteki subat indiriminden de birçok şeyi aldik.
Ben bi kez civile girdim fiyatları görünce gözüm pörtledi hiç de reklamlardaki gibi değil külliyen yalan biraz daha para ekler Zaradan alırım Civil gibi gereksiz pahalı bir mağaza görmedim

Zara ile civil mi kapışır? Hayir cogu seyi aldim ben ordan zaranın önünden geçemem.
E bebekteki subat indiriminden de birçok şeyi aldik.
Yok canım tabiki yanından geçmez ikisinin fiyatları Zara’da bir zıbının tek fiyatı 99₺ iken e bebek Şubat indiriminde 7 ₺ ydi civilde de 10 15 ₺ arası . Organik serileride 30 40₺ gibi zıbın olarak kitikate’ler.

Bende maddi imkanim elvermesine rağmen ikinci el almistim bir cok ürünü bebek arabasi salincak vs. Cevrem coook yadirgamisti. Cocugum kullanmayi birakincada sattım gitti.

Bu arada kıyafet konusunda hijyenik değil diyenler kimse aldığını direkt olarak giydirmiyor. Artık.her evde var olan çamaşır makinesinde yıkıyor kuru temizleme yapıyor gerekirse.. bu biraz kullanmak istememeye kılıf gibi geliyor bana.. istememesini anlarım herkes yapamaz ama hijyenik degil bahanesi olmuyor yani :)

Ben durumu olup ta 2. El alabilen insanların egosuz ve bilinçli insanlar olduğunu düşünüyorum..
Tabii bu benim düşüncem kimse alınmasın da :)

Bende maddi imkanim elvermesine rağmen ikinci el almistim bir cok ürünü bebek arabasi salincak vs. Cevrem coook yadirgamisti. Cocugum kullanmayi birakincada sattım gitti.
Neden toplum olarak böyleyiz anlamış değilim 🤔iyice neoldum delisi olduk çıktık

Ben bi kez civile girdim fiyatları görünce gözüm pörtledi hiç de reklamlardaki gibi değil külliyen yalan biraz daha para ekler Zaradan alırım Civil gibi gereksiz pahalı bir mağaza görmedim
Kendi tercihiniz istediğiniz yerden alabilirsiniz.
Uygunu da var pahalısı da.
Yok canım tabiki yanından geçmez ikisinin fiyatları Zara’da bir zıbının tek fiyatı 99₺ iken e bebek Şubat indiriminde 7 ₺ ydi civilde de 10 15 ₺ arası . Organik serileride 30 40₺ gibi zıbın olarak kitikate’ler.
Tabiki evet Zara ile civili karşılaştırmak mümkün değil. Zaradan alacagim bi zibina 2 tane 5li takim alırım mesela

Kendi tercihiniz istediğiniz yerden alabilirsiniz.
Uygunu da var pahalısı da.

Tabiki evet Zara ile civili karşılaştırmak mümkün değil. Zaradan alacagim bi zibina 2 tane 5li takim alırım mesela
Civilin kalitesini ve o fiyatları gördükten sonra Waikikiyi bile sollamış

Size sinirlenmedim kardeşime sinirlendim 😂evlenecek letgodan bakmak da nedir gitsin mağazadan alsın
ben evlenirken gelinliğimi bile ikinci el aldım birkere giyilmişti fiyatı 12 bin ₺ olan bi gelinlikti normalde o fiyata bütcemiz yetmezdi yetsede gereksiz pahalı bulup almazdım ama daha önce almış olan birinden 3 bin ₺ ye satın alıp giydim düğünümün haftası bitincede 3 bin ₺ ye satmıştım bi moda evinden kiralasaydım kiralama ücreti verecektim böyle hem hayalim gerçek oldu bende bedavaya 🖐🏻🌺

Durumunuz varsa kiyafette ikinci el mantiklı gelmedi.Evet çevreniz de garipser ,ilk cocugunuzmuş.Şimdi almayip,ne zaman alacaksiniz?Gereksiz ve fazladan alim degil kastim kiyafette de.Öz alırım ,magazadan alirim kesinlikle

X