İkinci el hastalığına mı yakalandım

KvrckEla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2018
766
1.182
Benim de bebeğimin eşyalarının çoğunu sağolsun arkadaşlarım verdi hepsini de kullanmayı düşünüyorum. Kıyafet de verdiler güzelce yıkayıp kullanırım yani hepsini. Maddi durumum iyi olmadığından mı hayır. Böyle yaparak hem doğaya katkımın olduğunu düşünüyorum. Bir kıyafet ya da mobilya için ne kadar su emek harcanıyor bir kaç ay kullanılacak bişey için yazık. Bence de en güzelini yapıyorsunuz

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 37 gün geçti.

Emilyslittlepeanut

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2018
2.728
4.001
En son montunu aldım kızımın. 2. Ele sepette yüzde elli indirim anlaşması vardı dolapla trendyolun. 150 tllik mont önce yüzde50 ile 75 e ordan da sepette yüzde 50 ile 31 tlye inmişti. :KK70: mont yepyeniydi. Şimdi kim sorsa 31 tlye aldım dolaptan diyorum. Ki seneye de giyecek bu montu. Böyle karlı iş yapınca çok tatmin oluyorum.

Queeninthenorth

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2010
7.648
10.199
Hem aliyorum hem satiyorum. Benim icin hobi gibi bsy. Ogluma hediye gelen, hic giymedigi yepyeni etiketli kiyafetler var. Birinin isini gorsun. Ben de sifir ya da sifir gibi sweatshirt, esofman takimi vs aldim marka. Cok da memnun kaldim. Hem dogaya, hem butcemizw fayda. Keske ulkemizde sadece ihtiyac sahipleri 2.el alirmis algisi yikilsa.

Revna

Popüler Üye
Pro Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2015
3.229
13.853
Türkiye'de olmanızdan kaynaklı bu duygular.
Avrupa'da ikinci el bir vatanseverlik göstergesidir.
İnsanlar ikinci el pazarını canlı tutmak için adeta yarışır.
Türkiye'de utanarak satılacak ürünler, fazlaca yaygın olan ikinci el mağazalarında rağbet görür.
Tüketim değil, mevcuttan azami istifade hedeflenir.
Türkiye'de "ğaamaaağğn eling esgisini gullanıyo gıığğ!" baskısından ötürü kısa ömürlü çin malları piyasayı sarmış durumda.
İkinci el kültürü gelişmiş olsaydı, uzun ömürlü yerli mallarına verilen değer artardı.

Yani doğru yoldasınız,
Bu medeni çizgide devam etmeniz ümidiyle sipsip52 sipsip52 ,
Sevgiler💛

MutluBulut_

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2012
14.340
6.450
Büyük eşyalar mantıklı ama kıyafet falan durumunuz elveriyorsa indirimleri takıp edip sıfır alsanız daha ıyı aslında.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-11-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 156 gün kaldı.

Önümzüdeki iki gün içinde kulaklar nihayi konumuna gelecektir. Bu haftadan itibaren kalbiniz hamileliğinizi desteklemek için %40-50 daha fazla çalışacaktır. Genellikle bu fazla iş yükü sorun teşkil etmez. Sağlıklı bir kalp artan bu ihtiyaç ile baş edebilir. Annelerde karnın iki yanında olan ligament ağrıları olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

nsrnakyl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2019
446
1.348
Aslında yaptığıniz kötü birşey değil beşik bebek arabası filan az kullanılan şeyler ama kıyafet konusunda kesinlikle ikinci el giydirmem

sipsip52

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2008
525
486
Babamda var o hastalık 2. El yenisinden pahalı olsun gider kullanışmış alor
Banada hastalık gibi geliyor ama ben çok araştırırım örneğin 400₺ lik Zara tulumu 140 a aldım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-06-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 13 gün kaldı.

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

sipsip52

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2008
525
486
Türkiye'de olmanızdan kaynaklı bu duygular.
Avrupa'da ikinci el bir vatanseverlik göstergesidir.
İnsanlar ikinci el pazarını canlı tutmak için adeta yarışır.
Türkiye'de utanarak satılacak ürünler, fazlaca yaygın olan ikinci el mağazalarında rağbet görür.
Tüketim değil, mevcuttan azami istifade hedeflenir.
Türkiye'de "ğaamaaağğn eling esgisini gullanıyo gıığğ!" baskısından ötürü kısa ömürlü çin malları piyasayı sarmış durumda.
İkinci el kültürü gelişmiş olsaydı, uzun ömürlü yerli mallarına verilen değer artardı.

Yani doğru yoldasınız,
Bu medeni çizgide devam etmeniz ümidiyle sipsip52 sipsip52 ,
Sevgiler💛
Çok teşekkür ederim 🌺 iç huzursuzluğuma öyle iyi geldiki mesajınız

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Madamgazel

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2016
2.703
3.978
Çok teşekkür ederim sadece içsel bi gariplik duyuyorum çünkü yakınlarımız bunu duyunca bi garipsiyorlar
Boswer sen onlari bende ikeadan yepyeni malm cekmeceli sifonyer almıştım cocuklar 2 ayda boyadilar su doktuler sisti kabardi goren 2. El degil sokaktan bulupta almis zanneder benim icin ikinci el alacagim esyanin temiz ve kullanilir durumda olmasi yeterlidir..Hem tasarruf hemde 2.el alisveris dunyayada yararli herseyi cope at at nereye kadar ...almanyada zaten internette hediye eden bile var ...ama kiyafette yeni almak tercihimdir ki ucuzlayinca toptan alisveris yaparım baya gider sezon sonlarini iple cekerim ...ama kendime zara nin 100 Euro olan mantosunu internetten kendine olmadigi icin satan bir kadindan 50 eurodan yollama parasiyla 45 aldim 4 yildir giyiorum taş gibi hala ..bence guzel birssy yadirgamayin kendinizi .

sipsip52

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2008
525
486
Boswer sen onlari bende ikeadan yepyeni malm cekmeceli sifonyer almıştım cocuklar 2 ayda boyadilar su doktuler sisti kabardi goren 2. El degil sokaktan bulupta almis zanneder benim icin ikinci el alacagim esyanin temiz ve kullanilir durumda olmasi yeterlidir..Hem tasarruf hemde 2.el alisveris dunyayada yararli herseyi cope at at nereye kadar ...almanyada zaten internette hediye eden bile var ...ama kiyafette yeni almak tercihimdir ki ucuzlayinca toptan alisveris yaparım baya gider sezon sonlarini iple cekerim ...ama kendime zara nin 100 Euro olan mantosunu internetten kendine olmadigi icin satan bir kadindan 50 eurodan yollama parasiyla 45 aldim 4 yildir giyiorum taş gibi hala ..bence guzel birssy yadirgamayin kendinizi .
Mesajlarınız öyle iyi geliyor ki ❤️

Chelzy

İkiz oğlan anası
Pro Üye
20 Ocak 2008
13.926
28.178
Tanidigim,esim,dostum disinda kiyafet almam bebeklerimi gectim kendim icin de.Varsin marka tulum giymesin.Icime sinmiyor tanimadigim birinin kiyafetini giydirmek.Psikolojik olabilir.Markasiz,ihracat fazlasi %100 pamuk cok ucuza kiyafetler buluyorum.Bunlar disindaki alinacaklar mantikli tabi.

eisvogel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2013
1.316
2.098
Buna benzer konulara hep yaziyorum.Ben de yurt disinda yasiyorum.Burada kres ve anaokullarinin ikinci el pazarlari cok ragbet görür.Her siniftan insan bu pazarlarda alisveris yapar.Kiyafetler zaten 60 derecede yikandiginda hic bir sorun olmuyor.Insanlarin asil o kiyafetlerin üretilerken ne kadar kimyasal ürün kullandigina önem vermesi gerekirken gidipte en önemsiz seylere takilmasini benim aklim almiyor.Bircogumuzun evimizde kullandigi kimyasal ürünler cok daha zararli.Ikinci el kiyafetler daha önce en azindan bir kac defa yikandigi icin daha sagliklidir.

Bebek arabasi, oyuncak alirken dikkat edilmesi gereken kriterleri es gecip de kullanilmis olmasini kafaya takmak bizim gibi geri kalmis , görünüse önem veren toplumlarda cok yaygin.

Konu sahibi bence siz en dogru olani yapiyorsunuz.Kendinizi kötü hissetmenize hic gerek yok.

LesaM

♡♥️♡
Pro Üye
Anneler Kulübü
24 Ekim 2016
4.245
7.288
Benim ikinci cocugum olacak kısmetse.
Besigini bende dolaptan aldim 1ay kullanılmış cok uyguna geldi gercekten de temiz ve sağlam yalniz 2.cocugum olmasına rağmen kıyafetlerini hep sifir aldım.
Büyük eşyalara verilen fazla paraya bende karşıyım ama kiyafet olarak illa Zaradan almak gerekmiyor zaten kisa süreli giyiyorlar o da bari sifir olsun. Civilde e bebekte uyguna kaliteli cok guzel tekstil ürünleri var. Yasi ilerledikçe isterseniz ikinci el alırsınız ama suan ne bileyim sifir almak daha iyi diye düşünüyorum.
Mesela en azindan hastane çıkışını sifir alin o cok ozel bir gün çünkü.
Benim fikrim siz bilirsiniz yine de.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 21 gün geçti.

sipsip52

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2008
525
486
Benim ikinci cocugum olacak kısmetse.
Besigini bende dolaptan aldim 1ay kullanılmış cok uyguna geldi gercekten de temiz ve sağlam yalniz 2.cocugum olmasına rağmen kıyafetlerini hep sifir aldım.
Büyük eşyalara verilen fazla paraya bende karşıyım ama kiyafet olarak illa Zaradan almak gerekmiyor zaten kisa süreli giyiyorlar o da bari sifir olsun. Civilde e bebekte uyguna kaliteli cok guzel tekstil ürünleri var. Yasi ilerledikçe isterseniz ikinci el alırsınız ama suan ne bileyim sifir almak daha iyi diye düşünüyorum.
Mesela en azindan hastane çıkışını sifir alin o cok ozel bir gün çünkü.
Benim fikrim siz bilirsiniz yine de.
Tabiki hastane çıkışlarını zıbınlarını hep sıfır alacağım zaten