Ikiz anaları ve ikiz anne adayları buyrun sohbete :)))

Kızlar akşam üzeri suyum geldi. Simdi hastanedeyim spinal sezaryenle kizimla oglum dunyaya geldiler yaklaşık 1,5 saat önce erken davrandı ikizlerim

canım hayırlı olsun, Rabbim analı babalı sağlıcakla büyütmeyi nasip etsin, sağlıkları iyidir inşallah...

kızlar bebeklerimin hareketlerini iyice hissetmeye başladım son 3-4 gündür, yalnız erkek olan çok hareketli olmasına rağmen kız gnde en fazla 2-3 kez hareket ediyor, szce bu normal mi? ben çok korkuyorum ona birşey mi oldu diye, sizde durum ne? hareketlilik ikisindefarlı olan var mı aranızda?

valla bencede kızlar çok az hareket ediyolar benimde kızım üst taraftaymış erkek alttaymış erkek sürekli tıp tıp vuruyo kız ehhh nadir çok az yukarıdan geliyo vuruşlar bide içerde dönüp duruyolar karıştırabilirizde hareketlerini

henüz çok erken canım ikisinin de hareketlerini kuvvetli bir şekilde 24. haftadan itibaren hissetmeye başladım ben. daha erken yani endişelenme annesi.

henüz çok erken canım ikisinin de hareketlerini kuvvetli bir şekilde 24. haftadan itibaren hissetmeye başladım ben. daha erken yani endişelenme annesi.

ben 16.haftadan itibaren pıt pıtları hissetmeye başladım
bariz bir şekilde hareketlerini ise 18.haftadan beri hissediyorum
şuanda ise bazen öyle tekmeliyorlarki ayağı bacağı karnımdan dışarı çıkacak sanıyorum
eşofmanımdan filan belli oluyor ,uykumdan uyanıyorum bazen tekmelerinden
hele aşağıdaki oğlan ters yatınca hemen tepikliyor yön değiştir diye
çok erken başladı bizimkiler
hiç durmuyorlar sürekli birbirlerini tepikliyorlar sanırım içerde

minik pıtırtıları zaten hissedersiniz de 24. haftadan itibaren dediğim gibi kuvvetli tekmeleri sizi nasıl şaşırtıyor var ya ondan sonra da doğuma kadar tepecekler sizleri anneleri bebişler hazırlıklı olun iç savaş çıkartıyorlar resmen

bizim kızın poposu oğlanın başında
oğlan kızdan bir hafta önde ama kız ilk baştan beri çok hareketli hiç durmuyor
içerde boks mu yapıyorlar acaba
kaç kilo aldınız ben bu iki haftada bebekler çok büyüdü sanırım birden 2 kilo aldım

selam kızlar nasılsınız size bişiy sormak ıstıyorum dün kontrolumuz vardı 11 gün küvezde kaldıktan sonra bebklerım oglum 2130 kızım 2000 gram düşmüş sekılde taburcu olduk dün ıse tartıldılar kızım 50 gram zayıflamı oğlum ıse 60 gram kılo almıs ıkı günde kızıma cok üzüldüm kızım henüz ememıyor zorlanıyor oglum ıyı ama bende süt fazla olmadıgı ızın genelde sagıp verıyorum ve hazır mam kullanıyoruym kızımın pek ıstahı yok oglan 50 ıcerken kızım 30 ıcıyor sonra almıyor neyapmalıyım yrn tekrar kontrol var bakıcakla kılolarıne bana tavsıyelerınız varmı cok üzülüyorumoglumda sarılık hastanede ısık tedavısı gördü kanda tekra yükselmıs doktor bısıy olmaz kendılıgınden gecer dedı ne kadar doğru sızce cvp yazarsanız cok sevınırım tavsıyelerınıze cok ıhtıyacım var

iyi akşamlar güzel anneler cici bebişlerr

ben 28.09. 2012 itibariyle doğum yaptım
oğullarım gayet sağlıklılarbiraz sarılık sorunu yaşadık onuda yavaş yavaş atlatıyoruz çok şükür

inşallah hepinize benim gibi sağlıklı bebişler kucaklamanızı dilerim

tatlım sütünün tam gelmesi için şu maltiçeçekleri varya ondan iç, ablam 1 hafta önce doğum yaptı, malt içti sütü şimdi acayip gelde, birde sarılığı kafana takma canım çcukların %90'nında sarılık oluyor, anne sütünü aldıkça kandaki sarılık değeri kaybolur, tatlım birde eğer bebeklere hazır mama ve sağılmış süt verirsen emmek istemeyeceklerdir seni, emip yorulmak yerine hazır gelecek yiyecekler onlara daha kolay gelecektir. canım birde bu kilo oranını kafana çok takmışsın belli ki, 50-60 gra çok fazla değil, bebeğin karnının tok veya aç olması bile bu kadar etkiler, bebeklerinin kilosu gayet iyi sayılır, benim eltim tek çocuk olmasına rağmen 2.200 kg çocuk doğurdu, şimdi maşallah tosun gibi, sen onları bol bol sev annesi, üzülme, dua et, bizde edelim inşallah hemen kendilerini toplayıp tombik tombik olsunlar

canım Rabbim analı babalı sağlıklı sıhhatli büyütmeyi nasip etsin inşallah, darısı başımıza olsun

çook normal.ilerleyen haftalarda birbirlerinin keselerine tekme ve dirsek atacaklar :):):) kızlar biraz daha hareketsiz oluyor ama dünya ya geldiklerinde tam tersi olabiliyor

kızlar emme reflekslerini biraz daha geç kapıyorlar.hiç üzülme ödemlerini atmışlar.şimdi kilo alma zamanı.yedirebildiğin kadar mama yedir ve emzir.iki saate bir besle.
tek tavsiye mümkün olduğunca yedir ve emzir.çünkü onların daha emme reflksleri yok bunu da sen kazandırıcaksın.mutlaka yedir. ilk ay çok önemli.sarılığı karınlarını doyurarak atlatabilirsin.

doktor doğru demiş ama şu anda senin görevin onları doyurmak sen doyurursan sarılıkları geçer.

başka sıkıntın olursa yardımcı olurum.panik yapma sen bebeklerini doyurmaya devam et.kızının üstüne biraz daha düş.iki saate bir besle ve emzir.

canım hayırlı olsun bebişlerin benimde az kaldı doğuma rabbim hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin amin.

Hem sana hem de kuzularına 41 kere maşallah canım, bundan sonrası icin de Allahım kolaylık ve sabir versin, darısı bizlerinde basına inşallah:) kaçar kilo doğdu kuzucuklarin?

Merhaba anne adayları. Ben İzmir'de doğum fotoğrafçılığı yapıyorum. Şu sıralar hem tanıtım, hem de portfolyomu geliştirmek amacıyla, bana kadınlar kulübünden ulaşan ilk 5 kişinin doğumunu ücretsiz çekeceğim. Tek şartım, fotoğrafları web sitemde yayınlamama izin vermeniz. İlgilenen anne adayları bana özel mesaj yoluyla ulaşırsa sevinirim.

meraba kizlar uzun zaman oldu gelemiyorum uykusuzluk ve yorgunluk cokmus ustuma tek basima yetismeye calisiyorum her seye esim isten geldimi yardim ediyor ama yinede zor Yaprak kizimin karin arisi cok, sarilida tekrarladi , urasip gecinip gidiyoruz ,yine yazarim sizi cok

merhaba kızlar bebeklerimi cumartesi günü taburcu etti doktor evdeyiz. yalnız aklıma takılıyor hastanede yoğun bakımda her öğün 60 ml mama içen bebekler evde ancak 30, en fazla 40 ml mama içiyolar. beslerken arada gazlarını çıkarıp devam ediyorum ama bu sefer de çabucak uyuyolar buna bir çözüm önerisi olan var mı :S

ALLAH annali babali buyutsun salikli hayirli evlatlar olsunlar ... zamanla hersey duzene girecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…