İkiz anneleri yardim ! 19. Haftada rahim agzi uzunlugu 3.2 cm normalmi ??

gezentigelin

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2021
265
188
33
Herkese merhaba..

19. Haftalik ikizlere hameyim cok sukur
Ayrintili usg ye gittigimde doktorum cok kisa bakti
Genel olarak doktorun bu kisa muayenesinden rahatsizim saten

hersey nirmal dedi

rahim agzi uzunlugu 3.2 cm normal dedi

internetten arastirinca bu konu cok farkli yorumlara acik, sizlerin fikrini almak istedim acaba sizlerin kac cm di?
Cok Korkuyorum erken dogumdan filan,

alttan muayene olmadim karindan bakti 3.2 cm dedi

ayrintili usg raporu diye 1 adet a4 kagidi verdiler oda cok kisa geldi,

herkesin ayrintili usg kac dk surdu ? Kc sayfa rapor verdiler? Ve en onemlisi rahim agzi kac cikti?
Lutfen bilgisi olanlar yazarsa cok sevinirim. Ona gore baska dr gdicem yada gitmicem..

Herkese merhaba..

hersey nirmal dedi

internetten arastirinca bu konu cok farkli yorumlara acik, sizlerin fikrini almak istedim acaba sizlerin kac cm di?

herkesin ayrintili usg kac dk surdu ? Kc sayfa rapor verdiler? Ve en onemlisi rahim agzi kac cikti?
Lutfen bilgisi olanlar yazarsa cok sevinirim. Ona gore baska dr gdicem yada gitmicem..
Yardımcı olur mu bilmem ama kendimden fikir vermek istedim.20 haftalık tekil hamileyim serviks boyu 4.41 olarak karından ultrasonla ölçüldü.Detayliya girmedim henüz.Acibademde rutin kontrollerimi yapan doktorum yaptı ölçümumu.

Herkese merhaba..

hersey nirmal dedi

Merhaba ne yaptınız bende 16 hafta oldum 3.1 hiçbirşey yapmıyorlar progestan werdiler Okdar serklaj istedim yapmıyorlar rahim agzi iyice açılınca mi yapıcaklar anlamadim gercekten ozman nekdar koruycak ki

Merhaba ne yaptınız bende 16 hafta oldum 3.1 hiçbirşey yapmıyorlar progestan werdiler Okdar serklaj istedim yapmıyorlar rahim agzi iyice açılınca mi yapıcaklar anlamadim gercekten ozman nekdar koruycak ki
Aslında 3.1 normal bı değer.Problem mi yaşadınız kanama vs gibi?

Yok hayır rutin muayenede cıktı sdce arada karin kasik vajina agrisi oliyordu netten bakiyordum normal dyordu ama uzunluk 4 çıksa rahatliycaktim bir hafta once 4tu acaba Dusuyormu dye korktum farklı doktorlar ölçüm yapti ondan dolayı mi degsti gercekten blmyrm panik oldum

Herkese merhaba..

hersey nirmal dedi

2.5 cm altina dusmesi riskli. 3.2 iyi bir deger.

Bir anda 2.5cm altına düşme gibi problemler olablyormus benimde 3.1 benim korkum o böyle kalcagni bilsem skintı yok ama ucu açık bişey ne olcağı belli degil
Şüphe icindeyseniz kontrollerinizi siklastirip takip edebilirsiniz.Doktorunuz ne dedi?

Şüphe icindeyseniz kontrollerinizi siklastirip takip edebilirsiniz.Doktorunuz ne dedi?
Okadar karışık ki bi doktor 4.1 olctu dgeri 3.1 doğuştan yarim rahimliyim serklaj yapilicak dedi tup bebek merkezi 12.haftadan sonra e gdyrm kadın doğumcular perinatologlar yapmyor e smdi kisalmada eğer önlem almak gerekmiyormu dyorum serklaj erken dogumu tetikleyeblir dedi dün gttgm yarın smdi istanbula tup bebek merkezindeki doktora gdcem perinatologa bide canada randevum war yarın artk belli olur dyorum ne yapıcaz ne dcekler ama Okdar alsmslarki kendi canlarına bişey olmadgi için rahatlar

Okadar karışık ki bi doktor 4.1 olctu dgeri 3.1 doğuştan yarim rahimliyim serklaj yapilicak dedi tup bebek merkezi 12.haftadan sonra e gdyrm kadın doğumcular perinatologlar yapmyor e smdi kisalmada eğer önlem almak gerekmiyormu dyorum serklaj erken dogumu tetikleyeblir dedi dün gttgm yarın smdi istanbula tup bebek merkezindeki doktora gdcem perinatologa bide canada randevum war yarın artk belli olur dyorum ne yapıcaz ne dcekler ama Okdar alsmslarki kendi canlarına bişey olmadgi için rahatlar
Forumda bı topic var rahim ağzı yetmezligiyle ilgili.Cok da aktif bı topic.Oraya gozatin derim.Basliktaki arkadaşlar daha tecrübeli bu konuda.

Bir anda 2.5cm altına düşme gibi problemler olablyormus benimde 3.1 benim korkum o böyle kalcagni bilsem skintı yok ama ucu açık bişey ne olcağı belli

Doktorlar her ultrasondabuna bakar zaten. Benim bir kere dusmustu hemen ilac basladi 2 hafta sonra duzelmisti. Suan endise etmenizi gerektirecek bir noktada degil. 2.5 alti risk. Bosuna kendinizi germeyin. Googlelamayin.

Benim doktorum serklajinda kendine gore riskleri var ben yapmiyorum
Onermiyorum dedi..
suanda aciklik yok saten dedi
2 hafta sonra yeniden gidicem ozamana 26. Hafta olucak insallah hersey yolundadir
Bende cok endiseleniyodum ama kanama agri olmadikca korkma dedi cok sukur yok smdilik 23. Haftadayim..

Kızlar peki istanbul avrupada serklaji iyi yapan uygun fiyatlı bir doktor varmi benm doktorum 15bin ve 2.5 altı olmali dedi 1 cm bile yok fark onun için yapmyor ayrıca fiyat çok pahali

Doktorlar her ultrasondabuna bakar zaten. Benim bir kere dusmustu hemen ilac basladi 2 hafta sonra duzelmisti. Suan endise etmenizi gerektirecek bir noktada degil. 2.5 alti risk. Bosuna kendinizi germeyin. Googlelamayin.
Ben doğuştan yarim rahimliyim bana basta tup bebek merkezleri kesinlikle serklaj olmaz zaten rahimden dolayı erken doğum riskimiz var dediler birde smdi servikal uzunluk ckti ben googlelyorsam eğer 6 tuo bebek denemesi bu ugurda maddi manevi herşeyimi wermem arabamı satmam işten cikardilar coj şey yaşadım bebegimi kaybetmek istemyrm hepiniz gibi ayrıca ben zaten vajinal progestan kullanyrm ona ramen kısalıyor kendi kendmizin doktoru olduk öngörüyoruz hepimiz başımıza neler gelebilir dye tedbir istyrz iyi ellerde inşallah herşey iyi olur hepimiz icin

Ben doğuştan yarim rahimliyim bana basta tup bebek merkezleri kesinlikle serklaj olmaz zaten rahimden dolayı erken doğum riskimiz var dediler birde smdi servikal uzunluk ckti ben googlelyorsam eğer 6 tuo bebek denemesi bu ugurda maddi manevi herşeyimi wermem arabamı satmam işten cikardilar coj şey yaşadım bebegimi kaybetmek istemyrm hepiniz gibi ayrıca ben zaten vajinal progestan kullanyrm ona ramen kısalıyor kendi kendmizin doktoru olduk öngörüyoruz hepimiz başımıza neler gelebilir dye tedbir istyrz iyi ellerde inşallah herşey iyi olur hepimiz icin
Serklajsiz olmaz dediler tüm gittiğin tup bebek merkezleri eksik yazılmış

X