İkizlerle Yeni Hayat

Gece kalkmaları çok zordur biliyorum. Kilosu gelişimi iyi olan bebeklerin 6. Aydan sonra gece beslenmesini kesmek lazım. Bizde o dönemde 2 uyku yaptırıyorduk sabah 6-7 gibi uyanıyorlardı 10:30 da yatırıp 1 saat kadar uyuyorlardı 13-14 gibi tekrar uyuyorlardı 1 saat kadar. İştahsız olduklarını yazmışsınız. Gündüz iyi beslenmeyen bebekler gece takviye ediyorlar. Bebeklerini sen mi besliyorsun gündüz? Eğer öyleyse blw yöntemini araştır derim. Diş dönemlerinde blw yöntemi sayesinde azda olsa kendi kendileri yediler. Dr 1 yaşında mamayı kesti bizde. Ben hem emzirip hem mama veriyordum. Emzirmeye devam ettim. 7 de yiyorlardı. Akşam 12 gibi uyandırıp emziriyordum ondan sonra bi daha beslemiyordum. Çok ağlıyorlar evet ama alışıyorlar. Uyandıkları saatler hep aynı saatlerse alışkanlıktan ağlıyorlardır.

Merhaba. Duzeltilmis ayi 40 haftaya gore hesaplayacagim sanirim degil mi?

Evet bizimkiler 33. Hafta doğdu 7,5 aylıkken başladık mesela.

Aynen bizimkiler de 33 de dogdu tam. Peki nasil gidiyorlar gelisim olarak? Neler yapmak lazim biz simdi hep kontrollere götürüyoruz noroloji ve nefroloji var sırada. Rop da evre 1 de cikti ilk muayenede bu hafta kontrol var tekrar

Aynen bizimkiler de 33 de dogdu tam. Peki nasil gidiyorlar gelisim olarak? Neler yapmak lazim biz simdi hep kontrollere götürüyoruz noroloji ve nefroloji var sırada. Rop da evre 1 de cikti ilk muayenede bu hafta kontrol var tekrar
Bizimkiler 1 ay küvezde kaldılar. Sonrasında hızlı bir toparlanma sürecine girdiler çok şükür. Bizde dr ların dediği bütün kontrolleri yaptırdık. Rop bizde de 1. Evre çıkmıştı geriledi. Bera da yaptırdık. Akranlarını yakaladılar. Şu an her şey Allah'ın izniyle yaşıtlarıyla aynı düzeyde. İki kızım var tek yumurta. Baya hareketliler:) rabbim sizede kolaylık versin. Artık dr a sadece hastalandıklarında götürüyoruz.

Sizinkiler ne kadarlık
Benimkiler 3 aylık oldular 34 haftada doğum yapmıştım iki bebeğim in dehareketlerinin 3 Ay ile Uyumlu olduğunu Doktor söyledi.. Sadece küçük doğan bebeğin kilo olarak geriden geliyor
Doktorumuz ek gıdaya geçişinde normal vaktinde olacağıni söyledi..
Doktoruma güveniyorum çok
Ama forumda baktım genelde düzeltilmiş e göre geçilmiş ek gıdaya
Acaba erken doğum yapıp da normal vaktinde ek gıdaya geçen var ?mı

MasaAllah onlara ne güzel cok sevindim. Benimkiler de tek yumurta erkekler:) biri 8 biri 9 gun kaldi kuvozde. Bera yapıldı ayni sekilde. Tek derdim Sutumun yetersiz olmasi mecburen mama veriyorum tabi ama artirmaya calisiyorum sagiyorum bazen cok yorgun oluyorum aksiyor. Emmeleri daha cok guclu degil ama iyi gidiyorlar yine de bazen cok yoruluyorlar huzursuz olmamalari icin zorlamiyorum. Sizinkiler nasildi ne zaman tam olarak emebildiler?

Ben de cevap vermek istedim benimkiler 2,5 aylık olunca tam olarak emdiler . Yavaş yavaş güçleri arttı hemen yorulup Huysuzlanıyorlardı bazen ağizlarina bile alamıyorlardı
Sagip da veriyordum ve dondurucuda sakladıklarını takviye ediyordum emzirmeye başlayınca sütüm arttı herkes söylüyordu emerlerse daha çok gelir diye çok inanmıyordum ama tecrübeyle sabit oldu artiyirmus.Günde sadece bir öğün mama veriyorum şimdi .

2 yaşındalar. Açıkçası anne olarak en iyisini siz bilirsiniz. Ben bu konuda genelde düzeltilmiş yaşı dikkate almak gerektiğini okudum. Dr da o şekilde yönlendirdi. Ek gıdada hiç sıkıntı yaşamadık çok şükür. Şu an biz kendi yemeğimizi yiyoruz onlar kendi başlarına yiyorlar.

Ne güzel ben de oğlumda yaşamadım inş kızlarda da olmaz
Akla mantığa uygun olan da düzeltilmiş yaşa göre olması..

23 aya kadar emdiler. Sonra bir ilaç kullanmak zorunda kalınca sütten kestim. 1 yaşa kadar mama ve süt birlikte gitti. Sonrasında dr mamayı bıraktırdı. Sadece emzirdim ve ek gıdaya devam ettiler. Ben 2 ay geceli gündüzlü 3 saatte 1 sağdım. 3. Ay memeye alıştırdım. Sonra öyle devam etti.

Anladim. Ben de simdi ne çıkarsa verip mama veriyorum arkadan. Ama cok az süt tabi.sut icin bir tavsiyeniz var mi? Suyu az iciyordum artirmaya basladim, hurma dereotu promalt da aldim iciyorum. Baska oneriniz varsa cok sevinirim tesekkur ederim bir de cok soru sordum:)

Dediklerinin hepsini bende tükettim. Ama en önemlisi su ve emzirmek. Biberondan emzirmeye geçince insan tedirgin oluyor. Biberondan ne kadar verdiğini cc olarak biliyorsun. Ama emzirirken öyle olmuyor. Ben bebeklerime güvendim aç kalırlarsa belli ederler diye. Persentillerimizde iyi gidiyordu ek gıda devreye girince pek sıkıntı olmadı. Bebekler bazen meme grevi yaparlar. O zaman dikkat etmek gerekir. Sütüm yetmiyor mu diye düşünme moral bozma. Vücut ona göre ayarlar kendini.

Aynen oyle kac cc anlamayinca tedirgin oluyorum. Ama dedigin gibi araniyorlar benimkiler hep belli ettiler acliklarini hastaneden ciktiklarindan beri. Cok ciddi gaz sancilari var bu aralar hic huzurla uyumuyorlar en fazla 1 saat arkasindan zorlanmalar ikinmalar vs. Ne zaman geciyor bu gaz olayi

Aynen oyle kac cc anlamayinca tedirgin oluyorum. Ama dedigin gibi araniyorlar benimkiler hep belli ettiler acliklarini hastaneden ciktiklarindan beri. Cok ciddi gaz sancilari var bu aralar hic huzurla uyumuyorlar en fazla 1 saat arkasindan zorlanmalar ikinmalar vs. Ne zaman geciyor bu gaz olayi

Bizim 3. Ayda geçmişti gaz sancıları. Bacaklarını karnına çekip ıkınıyorlar ve kıpkırmızı oluyorlardı. Yüz üstü yatırmak iyi oluyordu. Ama tabiki gözün üstünde olmak koşuluyla. Gaz masajı yapıyordum. YouTube'dan izlediğim kadarıyla. Başlarını kaldırma egzersizi yaptırırken yüzüstü yatırıyordum. O zamanda çok gaz çıkarıyorlardı. Birde biz sürekli yerdeydik. Yere yorganlar battaniyeler serip onun üstünde zaman geçirdiler. Bende hep yerdeydim. Böyle hem kucak istemediler çok hemde sürekli hareket halindeydiler.

Canım benim monokoryonik diaminiyotikti. 33. Haftada doğum yaptım. Bende ağrı sancı yoktu. Yani benim hissettiğin yoktu ama nstde sancım çıkıyordu. Rahatsız. Hissediyorsan mutlaka doktoruna görün.
Benimde 2 ayrı kese fakat aynı plasentadan beslendiğini söyledi doktorum agrim cok oluyo ve karnimda toplanma var doktora sordum fakat bisey soylemedi ayrintili ultrasano giricem bu arada 17 haftalikken tek yumurta oldugu belli oldu hep cift yumurtaydi bu zmana kadar

benimde ikiz yeğenlerim var. erken doğum olduğu için prematüre adı altında yogun bakımda baya uzun süre kaldı ve akciğer problemi yaşadılar. suanda yeni bir doktor arayışı içindeyiz. Önerilleriniz var mı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…