İl-33

Fakesumbul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2016
3
0
29
Ayağımda siğil çıktı. Duoderm kullanmıştım ancak yeterli olmadı. Genel cerrahide minik bir operasyonla aldılar. 2-3 hafta sekerek yürüyüp normale döndüm. 6 ay sonra alınan bölgenin çok yakınında tekrar çıktı. Doktor siğilin vücudumda olduğunu ve stresli dönemlerde tekrarlayabileceğini söyledi.
Tekrar aldırma işlemi yapacak vaktim yoktu.
İl-33 denen ilacı aldım. Duodermden daha etkili olduğunu söylediler. İlaç kullanımlarına pek dikkat etmem normalde. Kendi aparatıyla ayağıma birkaç saatte bir sürdüm. Etrafına taşırma vs çok dikkat etmedim çünkü duodermde bir şey olmamıştı. Öğlen saatlerinde sürdüğüm ilacın etkisi yatmaya yakın başladı. İlacı sürdüğüm yerin sızlamasından gece çok zor uyudum. Sabah kalktığımda ayağımın üzerine basmamla zıplamam bir oldu. Ayağımdaki siğilin etrafı beyazlamış siyah gözükmeyen siğiller bir gecede siyah siyah dışarıya uç vermiş. Tüm günü evde sekerek geçirdim. İlaca göre sabah akşam bir kere kullanmam gerek. Sabah tekrarlamadım. Şimdi gece oldu etrafını beyazlaşan yer dahil vazelinledim. İlacı yine korkunç, verimsiz saçma aparatıyla tekrar sürdüm. Yanma tekrar başladı taşırmamaya dikkat etmeme vazelin kullanmama rağmen. Bu gece yine uyuyamayacağım anlaşılan. Kezzap neyse bu ilaç o, kızgın yağ neyse bu ilaç o, küçük serçe parmağı bir yere çarpmak neyse bu ilaç o. Ayağımı geçirmeme ihtimali yok, ancak delme ihtimali var. Kaç günde geçeceğini güncelleyeceğim. Bu acıya dayanabilir tekrar doktora gidip kazıyın şunu demezsem.
Uyarı: Ciddi anlamda acı çekiyorum, ilacı vazelinsiz kullanmayın. Sadece o bölgeye sürün.

Eklentiler

• 8D9FAEF7-CADC-421E-A15C-F82760328F5F.jpeg
    8D9FAEF7-CADC-421E-A15C-F82760328F5F.jpeg
    132,7 KB · Görüntüleme: 572
Çok geçmiş olsun. Yıllar önce bende de ellerimde çıkmıştı. Bir türlü gitmiyordu. İstanbul da eczanede sipil bandı diye bişey görmüştüm göztepe/kozyatağı tarafında. Bu anılar 20 yıl önceydi. Sonra aldım parmağıma sardım 3 gün beklettim. Parmağımda ki siğil yeri bir şişti ama canına okudu bu bant. Sonra kızdırdığım iğneyle dibini karışlaya karışlaya içinden ipçik gibi bir uzantıyla çektim siğili. Diğer parmağımdaki de kendiliğinden gitti. Çok şanslıydım. Bu siğil bantını bir daha hiçbir eczane de göremedim ki tavsiye edeyim.

X