ilaç kullandığım halde tsh değerim daha da yükselmiş :(

ozlem28

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
968
76
kızlar 4 ayım doldu. birbuçuk aylıkken tsh 5.58 çıkmıştı. düşük riskinden dolayı sürekli yattım doktora gidemedim.2.ayımda aynı gün iki ayrı hastanede test yapıldı. birinde 3.56 diğerinde 5.67 çıktı. ikiside özel hastane. ya hamilelikteki hormonların değişmesinden dolayı yada biri yanlış yapıldı. doktor bizim tahliller doğru çıkıyor ilkindede yüksek olduğu için bunu doğru kabul edecez dedi. euthyrox 25 mg.lık gün aşırı kullandım.15 gün önce kontrol için tekrar tahlil yapıldı. 7.65 çıktı bu seferde.:1no2:hem ilaç kullanmalısın yoksa bebeğe zararlı diyorlar hemde verdikleri ilaç hiçbir işe yaramıyor. şimdi 50 mglık ve hergün birtane içiyorum.çok korkuyorum normal seviyeye düşmezse yine diye.hangi hastaneye güveneceğimide şaşırdım. bebeğimin gelişimini etkileyecek diye psikolojim bozuldu.:KK43::-)çok üzgünüm:

ozlem28,canım aynı şeyleri yaşamışız..ben de 6 haftamda 4.69 la ege ünv. de endokrin doktoruna gittim;hemen aynı gün 25 eutrox,4.günden sonra 50 mg olarak devam ettik 15 gün sonrA 2.5 a düştü ama yine de gebelikte 1in altında olmasını istedi..75 mg eutroxa çıkardı bu sefer 0.8 e düştü ama bebiş 4 aylık olunca tekrar 1.25 e çıktı çünkü bebek büyüdüğünden ihtiyacı artmş..şimdi 100 mg alıyorum ve 34. haftamdayım 10 gün önceki testlerim 0.83 tü çok şükür..bence iyi bir doktora gitmek lazım ve bebek doğunca topuktan değil direk kanından hastalığın geçip geçmediğine bakmak lazım..son bir tavsiye ilaç mutlakaaaa aç karnına alınmalı ve yemek 45 dakika süreyle yenmemelidir..ben sabaha karşı ihtiyaç için kalkınca alıyorum ve uyuyorum..böylece uyanınca yemek yiyebiliyorum..doktor onaylıdır:)geçmiş olsun umarım yardımım dokunur..

kızlar 4 ayım doldu. birbuçuk aylıkken tsh 5.58 çıkmıştı. düşük riskinden dolayı sürekli yattım doktora gidemedim.2.ayımda aynı gün iki ayrı hastanede test yapıldı. birinde 3.56 diğerinde 5.67 çıktı. ikiside özel hastane. ya hamilelikteki hormonların değişmesinden dolayı yada biri yanlış yapıldı. doktor bizim tahliller doğru çıkıyor ilkindede yüksek olduğu için bunu doğru kabul edecez dedi. euthyrox 25 mg.lık gün aşırı kullandım.15 gün önce kontrol için tekrar tahlil yapıldı. 7.65 çıktı bu seferde.:1no2:hem ilaç kullanmalısın yoksa bebeğe zararlı diyorlar hemde verdikleri ilaç hiçbir işe yaramıyor. şimdi 50 mglık ve hergün birtane içiyorum.çok korkuyorum normal seviyeye düşmezse yine diye.hangi hastaneye güveneceğimide şaşırdım. bebeğimin gelişimini etkileyecek diye psikolojim bozuldu.:KK43::-)çok üzgünüm:

canım ıyı bı dahılıye doktoru yada bı endokronoloji uzmanı ayarlamalı ılacının dozunu... bendede hıpotıroıd war we endokronolojı doktoru dozunu ayarlıyor gercı sukur hıc bı problem yasatmadı hamılelıgımde bana ama ıyı bı doktor bul sonucları gotur goster bence dahada cıkmasın.

bu gittiğim üçüncü doktor. hepsi ayrı bişey söylüyor. birde test sonuçlarında farklılık olunca hangisine inanacağımı şaşırdım. bana göre güvenilir yerlerdi hep gittiklerim. en son ailemin yanında başka bir şehirde ünv.hastanesine gittim.anadolu yakasında oturuyorum. ünv.hastaneleri endokrin bölümü çok yoğun. belli bir tarihte gidip randevu alacaksın kimbilir ne zamana randevu verecek.birkaç ayı bulur en az.benim okadar vaktim yok. birde ben ilacı içtikten yarım saat sonra kahvaltı yapıyorum. prospektüsünde en az yarım saat beklenmeli yazıyor. kahvaltıdan sonrada supradyn vitamin içiyorum.çok korkuyorum bebeğimi etkilemişmidir diye:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Benim ilk 4.26 çıktı aynı ilaca baslaidm aynı dozla
4 hafta sonra 2.76 düştü degerim
25 mg devan ettikten 4 hata sonra 2.69 düştü
Dr dozu artırdı bı 50 mg bı 25 mg
ancak 3.01 çıktı bu seferde ben oldun 28 haftalıksikdi 100 mg alıyorum 33 hafta oldum dogum anına kadar duzelmiyevek anlaidm kadarıylakaidndogumcum önemli değil ilk uç ay önemli diyor
bana subklinik hipotiroidi teşhisi kondu
antikorlar t3 t4 normal
usg herhangi bı kitle yok
benim düşmeme sebebini ben tahmin ediyorum ben ilk ay sbaah 6 iciyorudmnardindan 2 saat hiç bisi yemiyordum
suanda düzenli saatte almıyorum kahvaltıdan hemen önce alıyorum bence tamamen sorun burda
ama sende gerekli diğer testler yapılmamış anlaidm kadarıyla

bu gittiğim üçüncü doktor. hepsi ayrı bişey söylüyor. birde test sonuçlarında farklılık olunca hangisine inanacağımı şaşırdım. bana göre güvenilir yerlerdi hep gittiklerim. en son ailemin yanında başka bir şehirde ünv.hastanesine gittim.anadolu yakasında oturuyorum. ünv.hastaneleri endokrin bölümü çok yoğun. belli bir tarihte gidip randevu alacaksın kimbilir ne zamana randevu verecek.birkaç ayı bulur en az.benim okadar vaktim yok. birde ben ilacı içtikten yarım saat sonra kahvaltı yapıyorum. prospektüsünde en az yarım saat beklenmeli yazıyor. kahvaltıdan sonrada supradyn vitamin içiyorum.çok korkuyorum bebeğimi etkilemişmidir diye:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

evet yemekten yarım saat once almalısın ılacı. hamılelıkte tıroıd onemlı gercekten. degerın cok cok yuksek degıl cok yıpratma kendını ben 30 lardan dusurmustum zamanında seneler once. sınıra yakın bı deger bıraz cabayla normale doner cok rahat ama dengede tutmak onemlı olan. ıyı bı doktor arastır ve gerekırse ozel muayenesıne de gıt derım. stres tıorıdı tetıkleyen en onemlı seylerden bırı kendı kendını bu kadar uzme daha cok yukselır. ınsallah ıyı sonuclar alırsın...

Benim ilk 4.26 çıktı aynı ilaca baslaidm aynı dozla
4 hafta sonra 2.76 düştü degerim
25 mg devan ettikten 4 hata sonra 2.69 düştü
Dr dozu artırdı bı 50 mg bı 25 mg
ancak 3.01 çıktı bu seferde ben oldun 28 haftalıksikdi 100 mg alıyorum 33 hafta oldum dogum anına kadar duzelmiyevek anlaidm kadarıylakaidndogumcum önemli değil ilk uç ay önemli diyor
bana subklinik hipotiroidi teşhisi kondu
antikorlar t3 t4 normal
usg herhangi bı kitle yok
benim düşmeme sebebini ben tahmin ediyorum ben ilk ay sbaah 6 iciyorudmnardindan 2 saat hiç bisi yemiyordum
suanda düzenli saatte almıyorum kahvaltıdan hemen önce alıyorum bence tamamen sorun burda
ama sende gerekli diğer testler yapılmamış anlaidm kadarıyla

benimde t3,t4 normal. usg herhangi bir kitle yok. ilk üç ay önemli olduğunu bende int.ten okudum. şuan 4 aylık oldum ama değerim hala yüksek.ilacı düzenli olarak içtim sonuçta ama değerim daha da yükselmiş. ben ilacı gün aşırı içiyordum. herhalde ondan etkisini göstermedi.

nasıl bir gün iciyosun sonraki gün icmiyormuydun canım
istanbuldanisjnsen gop hastanesinde endoktrin bölümü varmış oraya git istersen
ben tüp bebek yaptırdım yerdeki endokrine gidiyorum adamın tavırlarını sevmiyorum sonuna yaklaşmasam degistiricem de

X