İlaçlarla başım dertte!

Magnzeyumun tozu var,suda eritip içiyorsunuz. Doktorunuzdan onu talep etseniz?
Hafta içi doktor randevum var.
Görüşmemde bu konudan kesinlikle bahsedeceğim.
Doktor değişikliği yaptığım için numarası henüz yok malesef o yüzden danışıp soramadım.
Belki öneri gelir diye açtım konuyu
Büyük ihtimalle o tarz bir çözüm buluruz gibi duruyor.

belki de anlık duygu durumları tetikliyor bilemedim.. ancak ilacın doğru kullanımı tedavi için çok önemli.
bir arkadaş yazmış, ikiye kırıp alabilirsiniz. ama suda eritmeye çalışmak vs yanlış.
su içerek ilacı yutmak, ilacı daha rahat içmek için. su ile tepkimeye girip işe yaraması için değil yani. isterseniz susuz da içersiniz kısacası. :)

belki küçüklükten kalma bir travmanız vardır, bunu bulmak lazım
Bazen düşünüyorum küçükken bir ilaç verirdi annem.
Enjektörle boğaza sıkılan bir şeydi.
Aniden boğazıma değmesi vs beni o kadar iğrendirir kötü yapardı ki.
Belki de bu şekilde bir fobiye sebep oldu.
Normal yemek yerken çok büyük lokmaları yutabilirken küçücük ilacı yutamamak çok saçma çünkü.

Şu aklıma geldi az önce.
Belki de sebebi bu.
Alakalı görünüyor çünkü.

İkiye kırdığımda da kenarları iyice pütür pütür oluyor ya o da bir değerse boğazıma cinnet 😂

Peki ne yapacağım ben bu problemle gerçekten eziyete dönüşmeye başladı. 😭
Nasıl baş edeceğim bilmiyorum hiç

Baris Muslunun yontemi ile belki cozebilirsiniz. Muhtemelen tek 1 sefer sorun yasadiniz ve oyle gitti
Sakin eritmeyin. Biz kopegime ic parazit hapini yutturmaya zorlaniyoruz diye ezdik hic bir ise yaramadi allahtan zarar gormedi.
Hic olmuyorsa igne isteyin.
Ilaci ictikten sonra bir parca ekmek yeseniz yatistirir belki?

Baris Muslunun yontemi ile belki cozebilirsiniz. Muhtemelen tek 1 sefer sorun yasadiniz ve oyle gitti
Sakin eritmeyin. Biz kopegime ic parazit hapini yutturmaya zorlaniyoruz diye ezdik hic bir ise yaramadi allahtan zarar gormedi.
Hic olmuyorsa igne isteyin.
Ilaci ictikten sonra bir parca ekmek yeseniz yatistirir belki?
Deneyebilirim bu yöntemi.

Barış Muslu'yu duydum ama demolarına hiç katılmadım aslında bir katılayım neden olmasın.
Teşekkür ederim ♥️

İyi akşamlar ablalar kardeşler hanımlar.

Benim için yaşım ilerledikçe ciddi problem olan bir konu hakkında fikir almak istiyorum sizden.

Bütün insanların değilse de bir grubun kesinlikle yaşadığını düşündüğüm büyük ilaç yutamama problemi.
İlaç konusu bende o kadar büyük bir fobiye dönüşmeye başladı ki şuan bu satırları yazarken dahi ağzım sulanmaya ve midem bulanmaya başlıyor. Büyük ilaçlar ve beyaz ilaçlarr (öğhk) Gripin yutabilen insanların önünde saygıyla şapka çıkartırım.

En sonki hastane kontrolümde hamilelik sebebiyle doktor magnezyuma başladı.
Ama sadece o başladı çünkü ben başlayamadım.
Yalnızca 1 tane içtim ve o ilaç bir içeri bir dışarı derken eridi falan (aman Yarabbi) sonrasında yuttum ama göğsümde öyle bir ağrıyla indi ki kalp krizi geçiriyorum sandım ve bir daha ilacın yüzüne bile bakamadım.

Hayatımda normal şartlarda çok çok zor durumda kalmadıkça ilaç içmiyorum ama şuan biliyorum ki başlamam gereken ilaçlar olacak.
Bu sıkıntımla bunu nasıl yapacağım bilmiyorum.

Bu tarz hemen suda dağılan beyaz ilaçları (Allahım yardım et) bir miktar suda eritip ya da çok miktarda da olabilir eritip o şekilde içebilir miyim?
Yarıya bölünce de içemiyorum çünkü bu defa da kenarları boğazıma değiyor.
Şu anlatımı bile o kadar iğrenerek yapıyorum ki size anlatamam.

Bana ne önerirsiniz?
Suda eritsem sıkıntı olur mu?
Başka bir doktorla devam edeceğim için numarası da henüz yok o yüzden yeni doktoruma da soramıyorum.
Yardımcı olur musunuz 🥺
bende sizin gibi idim heleki vitamin ve antibiyotik grubu ilaçların tadı iğrençtir, yutamazsınız, boğazınıza takılır, tadını alırsınız mideniz bulanır ama zamanla alıştım artık içiyorum. Zorlandığımda burnumu kapayım bol su alıp ilacı dilime değdirmeden hemen yutuyorum.
hamilelikte demir hapı , folik asit ,vitain kullanırsınız. demir ve folik asit küçük haplar onları yutmak kolay. magnezyumu suda eriyen formda yazısn doktorunuz tatları da güzel oluyor,içimi de kolay.
vitamini de içemem derseniz beslenmenize dikkat edin bol protein ve vitamin alın takviyeye gerek kalmaz zaten.tabi süt ürünlerini de ihmal etmeyin kalsiyum eksikliği olmasın ve güneşe çıkın güneşlenin d vitamini açısından ...

bende sizin gibi idim heleki vitamin ve antibiyotik grubu ilaçların tadı iğrençtir, yutamazsınız, boğazınıza takılır, tadını alırsınız mideniz bulanır ama zamanla alıştım artık içiyorum. Zorlandığımda burnumu kapayım bol su alıp ilacı dilime değdirmeden hemen yutuyorum.
hamilelikte demir hapı , folik asit ,vitain kullanırsınız. demir ve folik asit küçük haplar onları yutmak kolay. magnezyumu suda eriyen formda yazısn doktorunuz tatları da güzel oluyor,içimi de kolay.
vitamini de içemem derseniz beslenmenize dikkat edin bol protein ve vitamin alın takviyeye gerek kalmaz zaten.tabi süt ürünlerini de ihmal etmeyin kalsiyum eksikliği olmasın ve güneşe çıkın güneşlenin d vitamini açısından ...
Çok teşekkür ederim dikkate alacağım yazdıklarınızı ♥️

Çok rahat ilaç içsem de sizi anlayabiliyorum. İçmeyen birine ne var ki bunda denmez sonuçta 😅 şu aşamada magnezyum için doktorunuz ile görüşür efervesan tablet rica edersiniz.

Ama uzun vadede bu olayı çözmeniz gerekir. Belirli ilaç gruplarının efervesan/şase hadi en olmadı kas içi ve ya damardan uygulanan formları var evet ama çoğu ilacın böyle bir formu yok.

Şahsi kanaatim bu durumu bir fobi gibi değerlendirmek ona göre yaklaşmak gerekir. Bunun için de ivedilikle olmasada en yakın zaman zamanda profesyonel yardım alınız lütfen 😊 🌼

Çok rahat ilaç içsem de sizi anlayabiliyorum. İçmeyen birine ne var ki bunda denmez sonuçta 😅 şu aşamada magnezyum için doktorunuz ile görüşür efervesan tablet rica edersiniz.

Ama uzun vadede bu olayı çözmeniz gerekir. Belirli ilaç gruplarının efervesan/şase hadi en olmadı kas içi ve ya damardan uygulanan formları var evet ama çoğu ilacın böyle bir formu yok.

Şahsi kanaatim bu durumu bir fobi gibi değerlendirmek ona göre yaklaşmak gerekir. Bunun için de ivedilikle olmasada en yakın zaman zamanda profesyonel yardım alınız lütfen 😊 🌼
Bunu halletmek gerek gerçekten.

Teşekkür ederim tatlı yaklaşımınız için doktorla konuşacağım zaten 🤗♥️

Kesinlikle kullanma talimatı haricinde çıkmayın.
Magnezyum mesela doktorunuza hap içemediğinizi paylaşın ve suda eriyen formunu versin.

Sorun magnezyum ise suda eriyen çözelti şeklinde magnezyum takviyeleri var. (doktorunuza ya da eczacınıza danışın). Bir daha ilaç yazdırırken doktorunuza söyleyin ilaç yutmakta zorlandığınızı size alternatif varsa onu yazar.

İyi akşamlar ablalar kardeşler hanımlar.

Benim için yaşım ilerledikçe ciddi problem olan bir konu hakkında fikir almak istiyorum sizden.

Bütün insanların değilse de bir grubun kesinlikle yaşadığını düşündüğüm büyük ilaç yutamama problemi.
İlaç konusu bende o kadar büyük bir fobiye dönüşmeye başladı ki şuan bu satırları yazarken dahi ağzım sulanmaya ve midem bulanmaya başlıyor. Büyük ilaçlar ve beyaz ilaçlarr (öğhk) Gripin yutabilen insanların önünde saygıyla şapka çıkartırım.

En sonki hastane kontrolümde hamilelik sebebiyle doktor magnezyuma başladı.
Ama sadece o başladı çünkü ben başlayamadım.
Yalnızca 1 tane içtim ve o ilaç bir içeri bir dışarı derken eridi falan (aman Yarabbi) sonrasında yuttum ama göğsümde öyle bir ağrıyla indi ki kalp krizi geçiriyorum sandım ve bir daha ilacın yüzüne bile bakamadım.

Hayatımda normal şartlarda çok çok zor durumda kalmadıkça ilaç içmiyorum ama şuan biliyorum ki başlamam gereken ilaçlar olacak.
Bu sıkıntımla bunu nasıl yapacağım bilmiyorum.

Bu tarz hemen suda dağılan beyaz ilaçları (Allahım yardım et) bir miktar suda eritip ya da çok miktarda da olabilir eritip o şekilde içebilir miyim?
Yarıya bölünce de içemiyorum çünkü bu defa da kenarları boğazıma değiyor.
Şu anlatımı bile o kadar iğrenerek yapıyorum ki size anlatamam.

Bana ne önerirsiniz?
Suda eritsem sıkıntı olur mu?
Başka bir doktorla devam edeceğim için numarası da henüz yok o yüzden yeni doktoruma da soramıyorum.
Yardımcı olur musunuz 🥺
Bende hap içmeyi hiç sevmiyorum ama hamilelikten dolayı içiyorum gözümü kapatıyorum hapı dişlerimin arasina aldığım zaman hemen üstüne bir iki bardak su içerek yapıyorum

X