ilahi adalet, karma?

Eee ne oldu kıza söyledin mi
kıza söylemedim. iki sene önce bu çocuğun yediği bokları diğer kız bu kıza mesaj atmıştı. kızın umrunda değil anladığım kadarıyla. çocuk dün defalarca beni aramış fake hesabı niye silmedin diyor sonra da ee başka ne var ne yok diyo gevşek. annene söyledin mi nişanlandığımı diyo. ne biçim bir insan sinirlerim çok bozuk. dedimki ocak ayında benim yanımda olduğun gün o kız yok muydu hayatında dedim hatırlamıyorum dedi yalan atıyor hatırlıyordur ama yediği boku itiraf edemiyor. ocak ayında kız hayatındayken yanımdaydı sarıldı etti bir sürü şey. aklım almıyor şimdide aşığım çok seviyorum o da bana aşık diyor. 20 senelik ailecek köyden tanışıyorlar. ocak ayında görüştüğümüzde ben hayatında kimse yok sanıyodum o kadar gerizekalıyım.

kıza söylemedim. iki sene önce bu çocuğun yediği bokları diğer kız bu kıza mesaj atmıştı. kızın umrunda değil anladığım kadarıyla. çocuk dün defalarca beni aramış fake hesabı niye silmedin diyor sonra da ee başka ne var ne yok diyo gevşek. annene söyledin mi nişanlandığımı diyo. ne biçim bir insan sinirlerim çok bozuk. dedimki ocak ayında benim yanımda olduğun gün o kız yok muydu hayatında dedim hatırlamıyorum dedi yalan atıyor hatırlıyordur ama yediği boku itiraf edemiyor. ocak ayında kız hayatındayken yanımdaydı sarıldı etti bir sürü şey. aklım almıyor şimdide aşığım çok seviyorum o da bana aşık diyor. 20 senelik ailecek köyden tanışıyorlar. ocak ayında görüştüğümüzde ben hayatında kimse yok sanıyodum o kadar gerizekalıyım.
Of boşver şu kalitesizi.

Valla senin gibi, şimdiki nişanlısı gibi ağzına da edilse aldatilsa da, iğrenç bir insan olsa da erkeklerin elini bırakmayan kadınlar oldukça adam kimseden bulamaz. Şimdiki nişanlısı terketse üç çocuklu haliyle yenisini bulur.
Bu düzen sizin gibi 'ben bunu mu hak ediyorum' diye sorgulamayanlar yüzünden hala işliyor

yenGEnC yenGEnC forumda alın öpme emojisi gelmesini isteme sebebimsin 😍 Şu yorumunun üstüne yorum yapılmaz.

Aynen diyorum ve gidiyorum 🥱

ilahi adalet ya da karma etki edecek mi üzdüğü kadar üzülsün istiyorum aksine o çooook mutlu oldu öyle birisiyle nişanlandı ki aralarında sorun çıkması mutsuz olması bile imkansız ailecek köyden tanıştıkları çok iyi anlaştıkları ailenin çok güzel kızı. o kadar şey yaptı gitti mutlu oldu. kıza gidip söylemeli miyim 1 buçuk ay önce benim yanımdaydı senle konuşurken diye? bu ilahi adaletin işleyeceği yok. çocuk çok adilikler yapan kandıran yalan söyleyen aldatan birisi. tek ben değil başka kızında ahımızı almış olmalı. nasıl bizden önce mutluluğu buldu bu nasıl adalet ben anlamadım. o zamanlar 2022 de bu nişanlandığı kıza da diğer kız yazmıştı yaşananları. beni kullandı attı eğlenecek kız gördü, evlenecek kız gördüğüyle evleniyor mutlu mesut. sanki karakterli düzgün bir insanmış gibi sadakatli doğru sözlü biriymiş gibi nasıl işleri yolunda gidiyo ilahi adalet, karma, eden bulur, alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste sözlerinin karşılığını göremiyorum. vicdansız bencil yalancı kullanıp atan karşıdakinin duygularını önemsemeden kendi zevk ve mutluluğu için kullanıp işi bitince terkeden bu insana mutlu evlilik mutlu ilişki hediye edildi. demek kötü olmak gerekiyor bu dünyada vicdansız merhametsiz olup kendi çıkarlarım için insanları kullanıp atmak gerekiyor demekki mutlu olmak için!

He canim he ilahi adalet, karma canim. Bu adam seni aldatmamis miydi? Sen ne diye bile bile devam ettin? Aynen canim ilahi adalet ve karma tovbe est.

Şımarık çocuklar gibi ilahi adalete müdahale edemiyoruz o yok da diyemiyoruz lafiim kesinlikle size değil ama ilahi adalette o yada siz yada ben neyi hak ettiğimizi bilemeyiz bunu yargilayamaz canımız yandı diye hesap soramayiz sadece havale ederiz böyle böyle olacak ben çok kıymetliyim ben çok iyiyim o kötü o sahtekar iki yakası biraraya gelmeyecek kesin bu diyemeyiz Çünkü bize bizim yaptığımız iyi şeylerin bile kabul edildiğini kesinlikle yerimizi saglamlastirdigimizi söyleyen ne birisi var ne elimizde senet var ...ilahi adalet ilahi hak arayışı siz konustugunuz sürece sonuclanmayacak siz taktiginiz sürece sadece kendinize yapıyorsunuz karşı tarafa ilerde kötü birşey olursa buna oh derseniz belki haddi astiginizdan dolayı daha kötüsü size gelecek.Konunuzda haklı olabilirsiniz fakat bu kişi hicmi sinyal vermedi birşeyleri anlayıp seviyorum diye bu yoldan zamanında donmediyseniz ilahi adalet zor gibi ....ha hiç belli etmeden size hayatınızı yerinden oynatacak kadar zarar vermiştir o ayrı ....Dünyada iyiler var kötüler var çok çok daha kötüler var ....Mutlaka kendimizi korumayı her söylenene inanmamayi öğrenmek durumundayız yoksa ilahi adalet arayışımız hiç bitmez .Müsterih olun eden ettiği kadarını bulur sadece
dediğiniz gibi yaptı hiç belli etmeden hayatımı yerinden oynattı ben çok güveniyodum ilkiyim sanıyodum aklımın ucundan bile geçmiyodu başka kız vs. öğrenince üzüntüden hasta olmuştum 7-8 kilo vermiştim yemiyo içmiyo konuşmuyo gülmüyodum sadece ağlayıp yatıyodum psikiyatriye başlayıp ilaç kullandım annem eczaneden takviye vitaminler vs aldı annemle babam korkup üzüldüler. bir anda beni tepetaklak etti çok güvendiğim hiç beklemediğim için o hale gelmiştim. sonrasında ben iyileşmeye kilo almaya çalıştım terapilere devam ettim bu süreçte tekrar gelip konuşmak istedi vs bende aklımdaki soruları sordum neden yaptın şu bu falan konuşmuş olduk hep seviyo gibi davrandı ikna edip inandırıyor insanı ve ocak ayında yanımdaydı o zaman bile ben hayatında kimse yok zannediyordum işte bu kadar salağım ama mart ayında nişanlandı o kız o zamanlarda da varmış hayatında. ben böyle bir insanın böyle çabuk ve böyle çok mutlu olmasına gerçekten çok şaşırdım ama anladımki bu dünyanın düzeni böyle demekki. böyle insanlar mutluluğu hakediyor ve yaşıyor demekki.

Çünkü art arda konu açıyorsunuz, diğer tarafta kendi tecrubemi anlattim size, ben de terapi surecinden gectim bence siz iyiye gitmiyorsunuz
aldatıldığınız zamanı hatırlayın hemen geçti mi benim şuan konular açmam normal değil mi bu hemen geçebilen bişey değilki keşke olsa. terapistimden memnunum şuan onun dediklerinide yapıyorum ama zor oluyor. sizinki sizden çok sonra nişanlanmış benimki benden önce nişanlandı çok zor ve o kadar aptal yerine konmuşumki ocak ayında yanımdaydı hayatında o kız varmış ben kimse yok sanıyodum hayatında ve martta nişanlandı ne biçim bir insan malesef ama sabah uyanır uyanmaz aklımda her gün. elimde olsa 1 saniyemi ona harcamam ve bunun için uğraşıyorum

aldatıldığınız zamanı hatırlayın hemen geçti mi benim şuan konular açmam normal değil mi bu hemen geçebilen bişey değilki keşke olsa. terapistimden memnunum şuan onun dediklerinide yapıyorum ama zor oluyor. sizinki sizden çok sonra nişanlanmış benimki benden önce nişanlandı çok zor ve o kadar aptal yerine konmuşumki ocak ayında yanımdaydı hayatında o kız varmış ben kimse yok sanıyodum hayatında ve martta nişanlandı ne biçim bir insan malesef ama sabah uyanır uyanmaz aklımda her gün. elimde olsa 1 saniyemi ona harcamam ve bunun için uğraşıyorum
Siz yeni aldatılmadınız ki yıllardan beri aldatıldığınızla ilgili konu açıyorsunuz. Affedip devam ettiniz defalarca kez. Sizin derdiniz aldatılmak değil, sizi değil o kızı tercih ettiği için öfkelisiniz. Yoksa o kızı öğrenseydiniz ancak ben o kızı değil seni seviyorum deseydi bu konuları açmayacaktınız.

Allaha da isyan etmeyin ilahi adalet bilmem ne diye. Allah önünüze kaç kere çıkartmış gerçekleri siz devam etmeyi tercih etmişsiniz. Medeni hukukta şöyle bir şey vardır: mesela evlilik birliği içerisinde eşlerden biri diğerini aldattı, aldatılan taraf bunu öğrenmesine rağmen evliliğe devam ettiyse daha sonradan aldatılma nedeniyle boşanma davası açamaz, tazminat alamaz.

Siz de yıllardır aldatan adamla ilişkiyi sürdürüp adam terk edince Allahtan hemen sizin istediğiniz zamanda ona belasını vermediği için isyan ediyosunuz. He yine onun adaleti bu veya öteki tarafta şaşmaz bir şekilde gerçekleşir orası ayrı. ama kendinizin bile affetiğiniz adam (ki yanlış hatırlamıyorsam daha önceden de yine böyle sizle beraberlen başkasıyla nişan hazırlığı yapmıştı onunla olmayınca size döndü) hemen sizin istediğiniz şekilde belasını bulmadı diye isyan etmeyin.

Siz yeni aldatılmadınız ki yıllardan beri aldatıldığınızla ilgili konu açıyorsunuz. Affedip devam ettiniz defalarca kez. Sizin derdiniz aldatılmak değil, sizi değil o kızı tercih ettiği için öfkelisiniz. Yoksa o kızı öğrenseydiniz ancak ben o kızı değil seni seviyorum deseydi bu konuları açmayacaktınız.

Allaha da isyan etmeyin ilahi adalet bilmem ne diye. Allah önünüze kaç kere çıkartmış gerçekleri siz devam etmeyi tercih etmişsiniz. Medeni hukukta şöyle bir şey vardır: mesela evlilik birliği içerisinde eşlerden biri diğerini aldattı, aldatılan taraf bunu öğrenmesine rağmen evliliğe devam ettiyse daha sonradan aldatılma nedeniyle boşanma davası açamaz, tazminat alamaz.

Siz de yıllardır aldatan adamla ilişkiyi sürdürüp adam terk edince Allahtan hemen sizin istediğiniz zamanda ona belasını vermediği için isyan ediyosunuz. He yine onun adaleti bu veya öteki tarafta şaşmaz bir şekilde gerçekleşir orası ayrı. ama kendinizin bile affetiğiniz adam (ki yanlış hatırlamıyorsam daha önceden de yine böyle sizle beraberlen başkasıyla nişan hazırlığı yapmıştı onunla olmayınca size döndü) hemen sizin istediğiniz şekilde belasını bulmadı diye isyan etmeyin.
olayı anlattığım yorumu alıntılamışsınız ama anlamadınız okuduğunuzu sanırım. ben bir kere aldatıldım sonrasında biz hiçbir şey olmamış gibi ilişkimize devam etmedik bunu niye anlamıyorsunuzki. sadece iletişim halindeydik. ve adam kandırıyor. ocak ayında yanımdayken ben yine hayatında kimse yok sanıyodum ben kimse yok sanarken nişanlandı. benim kör gözlülüğüm tamamen onunda sinsice alttan iş götürmesi. ben böyle bir insanın bu kadar çabuk bu kadar çok mutlu olmasını hazmedemiyorum. yapmadığı şey kalmadı tek ben değil başka kızlarıda üzdü ama mutlu olan o oldu bu bana ağır geldi. bana annen beni seviyo mu sorsana falan diyodu ailen beni ister mi diyodu hayatında nişanlanacağı kız varmış neden yapar bir insan bunu aklımla oynadı resmen sorsanız dünyanın en iyi insanı o ama her şeyi iyi niyetle yapmış

aldatılıp aldatılıp bişey olmamış gibi ilişkiye devam eden biriyim gibi konuyu çarpıtıyosunuz kaç kere anlattım diğer kızlar öyle yaptı ben öyle yapmadım biz bittik sadece iletişimimiz bir şekilde devam etti ilişkimiz değil

aldatılıp aldatılıp bişey olmamış gibi ilişkiye devam eden biriyim gibi konuyu çarpıtıyosunuz kaç kere anlattım diğer kızlar öyle yaptı ben öyle yapmadım biz bittik sadece iletişimimiz bir şekilde devam etti ilişkimiz değil
Baktım şimdi konularınıza. Görüşmeye devam etmişsiniz, hatta sizinle buluşmak istemiyor diye konu açmışsınız. Affetmediyseniz neden buluşuyordunuz ve buluşmuyor diye isyan ediyodunuz? İkinci alıntıladığım konuda da kız arkadaşı olan adam yazmışsınız. İlişkiniz yoksa adamın nasıl kız arkadaşı oluyosunuz?

İsterseniz affedin de benim umrumda değil. Ancak meselenin sizi aldatması değil başka kızı tercih etmesi olduğunu kabullenin. Ve diğer kızı da yadırgamayı bırakın affetti diye. Size de gelip nişanlanmak istese nişanlanacaktınız kıza niye laf söylüyosunuz ki? Hala daha iletişim halindesiniz adamla. Adamın fake hesabını niye engellemediniz o bile garip karşılamış. Bu şekilde onunla iletişimi sürdürürseniz iyileşemezsiniz.

en son araba aldı kendine arabayı teslim almaya birlikte gidelim dedi buluştuk aldık yemek yedik vs. hep böyle bir şeyler olunca konser, maç, ya da uzun yolculuk şehir dışı vs. bunların dışında aynı semtte oturuyoruz ve tek çay içmek için ya da tek yemek yemek için ya da sadece konuşmak için asla buluşmuyor. ben geliyim diyorum onuda kabul etmiyor. telefonda her gün konuşmak isteyip neden yüz yüze gelmez bir erkek? özgüvenle ilgili bir sorunu olabilir mi? nasıl bir sebep olabilir evlenmek istiyorum diyor evlilik planı yapıyor ailesine bahsediyor ama yüz yüze gelmek için bişey olması gerekiyor ondada mesela oturup karşılıklı konuşamıyoruz kahve içtiğimizde ya da yemek yediğimizde kalkıp yürümek istiyor hemen duramıyor oturup öyle uzunca ben anlayamadım siz ne düşünüyorsunuz?

kız arkadaşı olan evlilik yolunda ilerleyen erkek neden başkasını arzular? (eskiden sevgilisi olmuş ama artık sevmediğini söylediği ve kendi ayrıldığı bir kız olmasına rağmen o kızı neden arzuluyor olabilir?

olayı anlattığım yorumu alıntılamışsınız ama anlamadınız okuduğunuzu sanırım. ben bir kere aldatıldım sonrasında biz hiçbir şey olmamış gibi ilişkimize devam etmedik bunu niye anlamıyorsunuzki. sadece iletişim halindeydik. ve adam kandırıyor. ocak ayında yanımdayken ben yine hayatında kimse yok sanıyodum ben kimse yok sanarken nişanlandı. benim kör gözlülüğüm tamamen onunda sinsice alttan iş götürmesi. ben böyle bir insanın bu kadar çabuk bu kadar çok mutlu olmasını hazmedemiyorum. yapmadığı şey kalmadı tek ben değil başka kızlarıda üzdü ama mutlu olan o oldu bu bana ağır geldi. bana annen beni seviyo mu sorsana falan diyodu ailen beni ister mi diyodu hayatında nişanlanacağı kız varmış neden yapar bir insan bunu aklımla oynadı resmen sorsanız dünyanın en iyi insanı o ama her şeyi iyi niyetle yapmış
Bakın sizinki kendini ateşe atıp, bu ateş beni yaktı diye isyan etmeye benziyor. Allah insanlara akıl fikir vermiş. İnsanoğluyuz zaaflarımız olabilir, karşımıza kötü insanlar çıkabilir. Ancak bunların karşısında akıllı ve dirayetli olmak zorundayız. Eğer kurban rolünden çıkmaz ve bu kafayla devam ederseniz bu adam gider başkası gelir ve karşınıza başka bir kötü insan çıktığında yine aynı şeyleri yaşarsınız. O yüzden ateşten uzak durun. Adamın fake make ne hesabı varsa engelleyin ve asla iletişim kurmayın.

Sizin konularınızda gurursuzluk arşa çıktığı için baş edilmez diye genelde yazmamaya çalışıyorum. Şu dandik adama kaç tane kız kafayı takmış yani. E ne yapabilir ki adam kaç tane saf var etrafında hepsiyle vakit geçirmiş tanımış en beğendiğini seçip nişanlanmış. Burda adama ilahi adalet tecelli etmesi gereken bir şey göremiyorum ben artık çünkü etrafındaki kadınlar da her şeye okeyler yeter ki bana gelsin kafasındalar. Her şeye okeyseniz bu adam neyin karmasını çeksin. Siz bu adamın peşini bırakın artık. Yukarıdaki üye de haklı, nişanlısını yargılıyorsunuz her şeyi biliyor ama affetti diye, ama siz onun yerinde olsanız siz de affedeceksiniz hatta her şeye rağmen o kızın yerinde olmaya can atıyorsunuz. Oysa yapmanız gereken terapi ve sağlığınıza odaklanıp o adamı hayatınızdan tamamen çıkarmak düşünmemek.

O zamanlar elinde yüzükle gelseydi şimdi gebelik topiklerinde geziyordun, görüşmeden öteye gitmemesinin nedeni adamın çok da istememesi. Aldatılmak kırmızı çizginmiş gibi konuşmasan mı? Ne faydası olacak böyle kendini kandırmanın?

Konuda sizin hakkınızdaki detayları az çok öğrendim. Belli ki siz de bazı yanlış kararlar almışsınız. Ben ilahi adalete inanırım. Şimdi olmasa da sonra tecelli eder zaten. Ama geçmişteki hatalarınızdan ders çıkarıp geleceğinizi güzel şekillendirmek sizin elinizde. Biriyle beraber olmuşsunuz diye kendinizi harap etmeniz de çok yanlış. Bir erkek keko değilse zaten sizin kimle ne yapıp yapmadığınızın çetelesini tutmaz.

bu konuya şöyle bir ekleme yapmak istiyorum: böyle insanlara ilahi adalet işlemiyormuş. ben hayatımda üzdüğüm kadar üzüldüm hep istemeden üzdüğüm bilerek üzmemiş olsam bile benzer şekilde üzüldüm hep böyle oldu. ama bu herkes için geçerli değilmiş. çok mutlu oldu. düğünden sonra çok daha mutlu olacak katlanarak artacak mutluluğu. Allah benim belamı böyle bir insanı sevdirerek vermiş. gözlerim kör olacak kadar sevdiğim pisliğin sonu.

ilk seneler ben tekim ilkiyim zannediyordum. sonra öğrendimki benden öncesinden beri sevgilisi varmış kız bana biz hep devam ettik dedi… bizle kavga ettiğinde başka kızla görüşmüş… 3 kız biz telefonda konuşup bunları öğrenmiştik. bu olayları öğrenince ben çok ağladım beddua küfürler ettim bu yüzdende beni suçladı. diğer kızlar ona bişey dememiş o eski kız onun yanında olmuş ama ben ona küfür beddua etmişim diye beni suçladı… ben o süreçte yemeden içmeden kesildim üzüntüden hiç beklemiyodum şok olmuştum üzüntüden 7-8 kilo vermiştim konuşamıyo gülemiyodum annemle babam korkmaya başlamışlardı annem eczaneye gidip sorup bana takviye haplar almıştı sonra psikiyatriye başladım ilaç aldım sonra psikologla devam ettim 6 ay hiç konuşmadım onunla sonrasında beni özlemiş bana geldi ben hep seni seviyodum sen bana şöyle böyle yaptın yoksa ben onlardan zaten kurtulacaktım seni seviyodum falan filan dedi biz hiç eskisi gibi olamadık ama bir şekilde konuşuyoduk. bu nişanlandığı kız ise başka bir kız bu kız köyden ailecek 20 yıldır tanıdıkları birisi ve o zamanlar o kızla da takipleşiyordu sosyal medyadan. biz 3 kız konuşunca kızın biri bu nişanlandığı kızada mesaj atıp olayları anlatmıştı. çok karışık çok olaylı ama benim 5 yılım gitti böyle bir insana. ve bu kadar kişiyi üzüp aptal yerine koyan bir insan şuanda çok mutlu. bu nasıl adalet ben anlamadım ama vazgeçtim artık böyleleri mutlu olsun demekki bu dünyanın düzeni bu.
Siz birini resmen allah yerine koyup kendinizden vazgeçmişsiniz farkında mısınız? Ve hala buna devam ediyorsunuz. Bunu bırakmayı hiç mi istemiyorsunuz?

neden engellemediniz? her yerden engelleyin ve terapi sürecinize odaklanın lütfen

Ama ustunden 2 yıl geçmiş ayrica ben aldatıldıgimi ogrenir ogrenmez sildim onu sen hala ask acisi cekiyorsun ben aldatilmanin adaletini sorguluyordum. Ben hata yapmadigim halde beni aldatan biriyle gidip tekrar tekrar muhattap olmadim. 2 yildir terapi alan biri ne mantikla tekrar konusup hala boyle gun asiri konu acacak kadar aci ceker?

X