ilahi adalet, karma?

somut olarak abisine abisinin eşine halasına babannesine söylemişti beni, annemle tanışmak isteyip tanışmıştı, babanlar beni damat olarak ister mi kabul eder mi diyordu, en son bikaç hafta önce bile annen beni hala seviyor mu sorsana diyordu, doğum gününde sana evlenme teklif edicem demişti, aldatma olaylarında aynı anda konuşmadım ben hep seni seviyodum onlardan bir şekilde kurtulacaktım hep sendin benim için demişti. keşke en başında inanmasaymışım ama en başında bir falsosunu görmemiştim inandım yaşananlar yaşandı zaten sonrasında benim psikoloji gitti
Hepsi söylemişti söylemişti demişti elle tutulur bir şey yok bana göre sizde kullanılmışlık değil tecrübe olarak görün artık birinin ailesiyle tanışmak ciddiyet belirtisi değil bence, benim ailem üniden beri sevgililerimi bilir tanışır ama sadece 1 tanesiyle evlendim onu da aynı evde yaşıyoruz diye sözlü bildiler ,yüzünü sadece istemede gördüler siz hesap edin ciddi olanı hiç bilmediler yani bu kişiden kişiye karaktere göre değişir anasına anlattı babasına anlattı kesin evlencek diye bir şey yok.

ya nerden bilebilirdim Allah aşkına ya nerden adamın ettiği laflara yaptıklarına şüpheyle yaklaşmadım diye hayatım kaydı terapi randevum var bugün yine psikolojimi mahvetti. neymiş inanmamalıymışım o günlerde bunu nerden bilebilirdim ?? insanların bu kadar kötü olduğu yalan söyleyip kandıracağı aklıma gelmezdi kendini çok düzgün tanıtmıştı çok iyi kalpli masum biri sanıyordum
İnanıp inanmamanız değil ki mesele. Sizin için bu kadar önemli, bu kadar travma yaşatacak bir mevzuda başkasının lafıyla karar almış olmanız. Diyoruz ki bekaret bu kadar kıymetli ve önemliyse sevişmeyecektiniz hiçbir şart altında. Yok seviştiyseniz de artık önünüze bakacaksınız. Bu kadar kendini dağıtmanın anlamı yok. 25 yaş da koskoca kadın yani, 15 yaşında çocuk muamelesi yapamayız. Gayet hayattan ne beklediğini bilecek, kendi kararlarını alacak bir yaş.

evleneceğiniz adamla tanıştığınızda gidip eskisine yazıyor muydunuz hayatınızda kimse yokmuş gibi hissettirerek? yapmadıysanız boş konuşmuş oldunuz. bana yapılan bu çünkü.
kimse adam çok haklı vs demiyorki size,sonrasında yapan öncesindede yapmıştır,devam etmek bu durumu kabul etmek sizin suçunuz,sırf bu yüzdendirki ilahi adalet dediğiniz şey başınıza geleceğini bildiğiniz halde devam etmenizden dolayı tecelli etmez,bir ilişki bitti diye dünyanın sonu değil,siz kendi hayatınıza odaklanın,şuanda sizi arıyormu hayır,hayatınızdan çıktımı evet,gerisini boşverin.

ilahi adalet ya da karma etki edecek mi üzdüğü kadar üzülsün istiyorum aksine o çooook mutlu oldu öyle birisiyle nişanlandı ki aralarında sorun çıkması mutsuz olması bile imkansız ailecek köyden tanıştıkları çok iyi anlaştıkları ailenin çok güzel kızı. o kadar şey yaptı gitti mutlu oldu. kıza gidip söylemeli miyim 1 buçuk ay önce benim yanımdaydı senle konuşurken diye? bu ilahi adaletin işleyeceği yok. çocuk çok adilikler yapan kandıran yalan söyleyen aldatan birisi. tek ben değil başka kızında ahımızı almış olmalı. nasıl bizden önce mutluluğu buldu bu nasıl adalet ben anlamadım. o zamanlar 2022 de bu nişanlandığı kıza da diğer kız yazmıştı yaşananları. beni kullandı attı eğlenecek kız gördü, evlenecek kız gördüğüyle evleniyor mutlu mesut. sanki karakterli düzgün bir insanmış gibi sadakatli doğru sözlü biriymiş gibi nasıl işleri yolunda gidiyo ilahi adalet, karma, eden bulur, alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste sözlerinin karşılığını göremiyorum. vicdansız bencil yalancı kullanıp atan karşıdakinin duygularını önemsemeden kendi zevk ve mutluluğu için kullanıp işi bitince terkeden bu insana mutlu evlilik mutlu ilişki hediye edildi. demek kötü olmak gerekiyor bu dünyada vicdansız merhametsiz olup kendi çıkarlarım için insanları kullanıp atmak gerekiyor demekki mutlu olmak için!

Sen kızı değil kendi nefsini düşünüyorsun.
Gözünü hırs bürümüş Allah korusun.

sonrasında devam etmedik ama bağımız kopmadı, eskisi gibi olmadık hiçbir zaman. geçmişte yaptığı zaten benim psikolojimi mahvetti ben hala toparlanmaya çalışırken nişanlandı hemde bikaç hafta öncesinde yine beni seviyor şekilde davranırken. işte bu dengesizliğinden nefret ettim onun. madem o kız vardı madem nişan olacaktı beni niye hala kandırıyor bu yüzden ona öfkeleniyorum

Lütfen bir karar verin artık; bu adam kaç kere nişanlandı ?

17 Şubat 2022 aldatılma zinciri konunuzda adamın nişanlandığını yazmıştınız.

26 Mart 2024 Salı açtığınız Nişanlandı konunuzda da adamın nişanlandığını yazmıştınız.

2 sene önceki konuda nişanlandığını yazmışsınız aradan 2 sene daha geçmiş tekrar nişanlandığını söylüyorsunuz. Bu adam defa defa nişanlandı?

o zamanki lafları sözleri doğru değilmiş nişanlancam demişti sinirle, aylar sonra sinirle söylediğini söylemişti. bu sefer fotoğraflarını gördüm ilk defa nişanlandı. köyden tanıdığı kızla

Konunuzda size sorulunca, adamın 2 yıl önce size söylediği laflarının doğru olmadığını yazdınız.

İlahi adalet beklentinize gelirsek: 2 yıl içinde bir insan değişemez mi ? Belki de ilahi adalet tecelli etmiştir ancak siz bilmiyorsunuzdur.

Lütfen bir karar verin artık; bu adam kaç kere nişanlandı ?

17 Şubat 2022 aldatılma zinciri konunuzda adamın nişanlandığını yazmıştınız.

26 Mart 2024 Salı açtığınız Nişanlandı konunuzda da adamın nişanlandığını yazmıştınız.

Konunuzda size sorulunca, adamın 2 yıl önce size söylediği laflarının doğru olmadığını yazdınız.

İlahi adalet beklentinize gelirsek: 2 yıl içinde bir insan değişemez mi ? Belki de ilahi adalet tecelli etmiştir ancak siz bilmiyorsunuzdur.
daha öncede söylemiştim o zaman nişanlanıcam demişti o da benden önceki sevgilisiymiş sonrasında bana sinirle söylemiştim demişti. bu kez nişanlandı yani yüzüğü falan var şimdi nişanlı bunu daha öncede yazmıştım. nasıl ilahi adalet tecelli etmiştir anlamadım? doğru dürüst sadık biri oldu da mutluluğu mu buldu böyle mi tecelli etti??

25 yasindayken evlilik vaadi uzerine cinsel iliskiye girmişsin.Keske inanmasaydin,aldanmasaydin.Ama olan olmus artik hepimiz insaniz hata yapabiliriz.Kazayla insan ölüyor kendine de bu kadar yuklenme hata yapma payi birak.Bekaret artik gunumuzde erkekler icin önemli degil.Önüne bakmalisin yasadiklarinin arkasinda durmalisin baska caren yok.Terapi aliyormuşsun ona devam et.Böyle igrenc bir insanin hayatini takip etme.İlahi adalet elbet isler bazen Allah bize gostermez boburlenmeyelim diye.

daha öncede söylemiştim o zaman nişanlanıcam demişti o da benden önceki sevgilisiymiş sonrasında bana sinirle söylemiştim demişti. bu kez nişanlandı yani yüzüğü falan var şimdi nişanlı bunu daha öncede yazmıştım. nasıl ilahi adalet tecelli etmiştir anlamadım? doğru dürüst sadık biri oldu da mutluluğu mu buldu böyle mi tecelli etti??
İlahi adalet beklentiniz nedir tam olarak ? Adamın ömür boyu mutsuz olmasını mı bekliyorsunuz ? Adamla karşılıklı rızaya dayalı bir ilişki yaşamış, 2 yıl önce de ayrılmışsınız. Geçen 2 yıl içinde adamın hayatında daha önce yaptığı yanlışlar nedeniyle yaşadığı imtihanlar olamaz mı ?

İbrahim Kutluay Demet Akalın'ı terk edip Demet Şenerle evlendi. Yıllarca örnek çift gösterildiler çocukları oldu daha birkaç sene evvel ilahi adalet tecelli etti. Demet Akalın bile sizin kadar kafaya takmamıştır ama
Demem o ki o öyle hemen hadi bakalım olsun diyince olmuyor. Belki de başka yönden oluyor ama siz görmediğiniz için çok mutlular sanıyorsunuz. Belki de hiç gerçekleşmeyecek ilahi adalet falan. Olmak zorunda değil Allahın bize bu dünyada böyle bir sözü yok.
Önünüze bakın

Benim yurtta da vardı böyle bir sürü kız. Beraberken "yerime imza at bugün sevgilimde kalıcam" diye yalvarirlar, yeri gelir pencereden kaçarlar. Ama ayrılınca "kullanildim" diye ağlarlar 😅 onbes sene önce de anlayamazdim hala daha anlayamıyorum
İçlerine sine sine, isteyerek değil, adamı elde tutmak için bu işlerin içine giriyorlar. Sonra vay efendim niye böyle.

30 yaşında değildim o zaman 25 yaşındaydım. adam kendi evlenmek istediğini söyleyip beni inandırmıştı ! beni inandırdı kandırdı bu kullanmak oluyor ! öylesine takıldığını ya da ileriyi ciddi düşünmediği normal bir ilişki olabilirdi o zaman kullandı demezdim! kendi evlenelim diyip beni ikna ediyor kandırıp yalan söyleyip faydalanmak kullanmak değilde ne.
25 yaş bu evlenecez gız garım olacan nasılsa yalanına inanmak için çok fazla bir yaş. Ben olsam utanırım o yaşta böyle bir şeye inandığımı birine söylemeye.

Karşı taraf sizi kullandiysa sizin taviz vermenizle olmuş bir durum eğer bunu birlikte olmak adına söylüyorsanız zorla yapmamıştır sanırım o durumun adı farklı büyük sözlere vaadlere kanıp anın tadını cikardiysaniz siz de karşı tarafı kullanmis oluyorsunuz ya bir daha evlenmeden sevişmeyin ya da sevişmenizin arkasında durun kullanildim diye kendinizi etiketlemeyin

ilahi adalet ya da karma etki edecek mi üzdüğü kadar üzülsün istiyorum aksine o çooook mutlu oldu öyle birisiyle nişanlandı ki aralarında sorun çıkması mutsuz olması bile imkansız ailecek köyden tanıştıkları çok iyi anlaştıkları ailenin çok güzel kızı. o kadar şey yaptı gitti mutlu oldu. kıza gidip söylemeli miyim 1 buçuk ay önce benim yanımdaydı senle konuşurken diye? bu ilahi adaletin işleyeceği yok. çocuk çok adilikler yapan kandıran yalan söyleyen aldatan birisi. tek ben değil başka kızında ahımızı almış olmalı. nasıl bizden önce mutluluğu buldu bu nasıl adalet ben anlamadım. o zamanlar 2022 de bu nişanlandığı kıza da diğer kız yazmıştı yaşananları. beni kullandı attı eğlenecek kız gördü, evlenecek kız gördüğüyle evleniyor mutlu mesut. sanki karakterli düzgün bir insanmış gibi sadakatli doğru sözlü biriymiş gibi nasıl işleri yolunda gidiyo ilahi adalet, karma, eden bulur, alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste sözlerinin karşılığını göremiyorum. vicdansız bencil yalancı kullanıp atan karşıdakinin duygularını önemsemeden kendi zevk ve mutluluğu için kullanıp işi bitince terkeden bu insana mutlu evlilik mutlu ilişki hediye edildi. demek kötü olmak gerekiyor bu dünyada vicdansız merhametsiz olup kendi çıkarlarım için insanları kullanıp atmak gerekiyor demekki mutlu olmak için!
kac yasındasın ya amaaan dertler dertler

İbrahim Kutluay Demet Akalın'ı terk edip Demet Şenerle evlendi. Yıllarca örnek çift gösterildiler çocukları oldu daha birkaç sene evvel ilahi adalet tecelli etti. Demet Akalın bile sizin kadar kafaya takmamıştır ama
Demem o ki o öyle hemen hadi bakalım olsun diyince olmuyor. Belki de başka yönden oluyor ama siz görmediğiniz için çok mutlular sanıyorsunuz. Belki de hiç gerçekleşmeyecek ilahi adalet falan. Olmak zorunda değil Allahın bize bu dünyada böyle bir sözü yok.
Önünüze bakın
haklısınız belki işlemez belki de iş işten geçtikten sonra işler. bu dünyada kötüysen mutlusun ben bunu anladım

Ne gerek var yaşandı bitti gitti diyeceksiniz ki yolunuza devam edesiniz ... ne gerek varki ugrasmaya kendinize odaklanin

Geçen de aynı konuyu açmıştın sanki. Nişanlısı biliyor herşeyi sen msj atsan ne atmasan ne!
Kendini küçük düşürme. Bir an önce toparlanmaya bak. Arkadaşların yok mu şöyle bekar onlarla gece gündüz takıl. Çalışmıyorsan iş bul.

Kendine yazık etme. Evet etme bulma dünyası ama böyle ne zaman mutsuz olacak diye beklersen çok beklersin.

Geçen de aynı konuyu açmıştın sanki. Nişanlısı biliyor herşeyi sen msj atsan ne atmasan ne!
Kendini küçük düşürme. Bir an önce toparlanmaya bak. Arkadaşların yok mu şöyle bekar onlarla gece gündüz takıl. Çalışmıyorsan iş bul.

Kendine yazık etme. Evet etme bulma dünyası ama böyle ne zaman mutsuz olacak diye beklersen çok beklersin.
bekar arkadaşım kalmadı. beklemiyorum artık mutlu olduğunu gördüm daha çok mutlu olacak. ona hiçbir şey olmaz zaten

Ne gerek var yaşandı bitti gitti diyeceksiniz ki yolunuza devam edesiniz ... ne gerek varki ugrasmaya kendinize odaklanin
psikolojimi mahvettiği için beceremiyorum olur olmadık anda gözümden yaş akıyo terapide alıyorum, psikolojimle alakalı bunun farkındayım o yüzden zor oluyor

psikolojimi mahvettiği için beceremiyorum olur olmadık anda gözümden yaş akıyo terapide alıyorum, psikolojimle alakalı bunun farkındayım o yüzden zor oluyor
Herseyin sureci var malesef zaman diye birgercek var güçlü durun

X