İlahi adalet mi bilemiyorum. Sadece çok hissizim

Bu kadında 16 yaş küçüktü. Yani yeni sevgilisiyle aralarında 1 yaş var
Hangi aptal kabul ediyor 16,17 yaş büyük erkeği akıl alır gibi değil gerçekten.maşllah ex koca da kısmetliymiş.bu ne yokluktur ya.erkek olsun da taştan olsun demişler heralde.babası yaşında desek yeri yani.zavallılar ya acıdım valla.

Hangi aptal kabul ediyor 16,17 yaş büyük erkeği akıl alır gibi değil gerçekten.maşllah ex koca da kısmetliymiş.bu ne yokluktur ya.erkek olsun da taştan olsun demişler heralde.babası yaşında desek yeri yani.zavallılar ya acıdım valla.
Vallahi ben de anlamadım. Bide sümsük bi tip. Bazı kadınlar gerçekten aptal oluyor.

Çok teşekkürler. Hiç üzülmedim zaten.
Evet çok haklısınız artık evliliklerin de suyu çıktı. Konumu ekleyebilseydim okumanızı çok isterdim. Bunlar artık iyice abartmıştı. Benle boşsndıktan sonra o zavallı adamı enayi yerine koyup üçlü bi yerlere gitmeler falan. Aslında en çok olan o adama oldu.
Adama neden haber vermediniz üstüne çocuk yapmış

Ben üzüldüm o kadına. Muhtemelen linç yiyeceğim ama.2 gündür parkta bir kız çocuğu görüyorum.4 yaşında.Babaannesi sürekli bağırarak konuşuyor.Banyo yaptirmamislar ,boynu kır içinde.Kadinla konuşunca annesi kansermis kuzumun.İcim sızladı,ağladım.Onun için umarım o kadında sağlığına kavuşur,kuzusuna annelik yapar.

Ben üzüldüm o kadına. Muhtemelen linç yiyeceğim ama.2 gündür parkta bir kız çocuğu görüyorum.4 yaşında.Babaannesi sürekli bağırarak konuşuyor.Banyo yaptirmamislar ,boynu kır içinde.Kadinla konuşunca annesi kansermis kuzumun.İcim sızladı,ağladım.Onun için umarım o kadında sağlığına kavuşur,kuzusuna annelik yapar.
Yooo linç yemezsiniz çokta doğru bir düşünce. Ben kadına hiç üzülmedim ama çocuğun bi suçu yok tabi

Bu yorumu çok sevdim, bu farkındalığı kazanmak için bildiğiniz kitaplar, yayınlar veya pratikler var mı ?
Konu sahibinin durumuyla ilgili diyeceğim ise, can yakanın canı er geç birgün yanıyor ama o gün geldiğinde insanın duyguları küllenmiş oluyor pek de bişey hissetmiyor içi filan da soğumuyor özellikle de nispeten vicdanlı bir yapıya sahipse. Belki sıcağı sıcağına bişeyler olsa (ki bence ölümcül hastalıklar, evlatla sınanmak filan bunlar kesinlikle meclisten dışarı ) sen bana ettin ama sen de buldun deyip bi rahatlama olurdu ama artık evrenin kanunu mu diyelim ilahi adalet mi genelde tam unutulmaya yüz tutmuşken, aradan yıllar geçmişken oluyor beklediğine de değmiyor o ara sen de yıpranmış oluyorsun. O yüzden en iyisi , her işte bi hayır vardır diyip iyi taraflarına ve kişiye kazandırdıklarına odaklanmak
Teşekkür ederim. Konuyla ilgili malesef herhangi bir kaynak bilgim yok. Ama bir tweet okumuştum. Bu bakış açısını yakalamami sağlamıştı. Tweet'i de paylaşayım sizinle.

Eklentiler

• IMG_20230615_192040.jpg
    IMG_20230615_192040.jpg
    81,6 KB · Görüntüleme: 32
Çok şaşırdım kadının durumuna, eşi de biliyordur diye düşünmüştük açıkçası, görümcesi mi öğrendi acaba, yoksa kocası onu bırakacak gibi değildi.

Çok şaşırdım kadının durumuna, eşi de biliyordur diye düşünmüştük açıkçası, görümcesi mi öğrendi acaba, yoksa kocası onu bırakacak gibi değildi.
Görümcesi bilmiyordur. Aslında benim güzel bir planım vardı ama uygulamaya geçiremedim. Zaten yaklaşık 1 yıldır da ayrılar. Ama durumları iyice ayyuka çıktı. Eşi de kaldıramadı herhalde. Ya da başka sebepten araları iyi değil. Aldatma olayının ortaya çıkması bi tahmin sadece.

Görümcesi bilmiyordur. Aslında benim güzel bir planım vardı ama uygulamaya geçiremedim. Zaten yaklaşık 1 yıldır da ayrılar. Ama durumları iyice ayyuka çıktı. Eşi de kaldıramadı herhalde. Ya da başka sebepten araları iyi değil. Aldatma olayının ortaya çıkması bi tahmin sadece.
Okul fokur fokur kaynarken adamda yaprak kımıldamıyordu, dışarı taştı bence o, sizin yapmadığınızı biri yapmış.

Okul fokur fokur kaynarken adamda yaprak kımıldamıyordu, dışarı taştı bence o, sizin yapmadığınızı biri yapmış.
Kim yaptıysa ağzına sağlık 😊 Gerçi sebep bu mu onda da net değilim. İnan 1 yıl boyunca her gördüğüme anlatıyordun deli gibi. Elbet biri haber uçurmuştur. Bu arada eski eş okuldan biriyle tartışmış. Adam resmen tehtit etmiş seni tutar adamın önüne atarım diye. Gerçi bu tehtit olayı daha yeni yani kadınla adam küstükten sonra olmuş.

Merhaba sevgili kız kardeşlerim. Eski konumu eklemeyi becerebilirsem en son ekleyeceğim.
Bundan 3 sene önce aldatılıp 17 yıllık evliliğimi bitirmiştim. Bu durum beni çok etkilemişti ve o dönem sizlerden çoook destek aldım.
Eski eşle o kadının ilişkileri boşandıktan sonra 1- 1,5 yıl daha devam etti. Kadın evli olmasına rağmen. Bu arada ben tüm okula ilişkilerini yaydım. Yani tüm okul biliyor. Zaten eski eşten de alacağımı almıştım. Zaman geçtikçe de acım azaldı ve daha da uğraşmadım. Zaten oğlumla da ilgilenmeyince yani tüm sorumluluk bende olunca insan daha çabuk unutuyor hayat mücadelesinden.
O dönem o kadar canım yandı ki ne beddualar ettim ikisinede anlatamam. Hatta kadına gece gündüz beddua ediyorum. Dua et bedduaların evladından çıkmasın. Bir anne olarak bunu hiç istemem demiştim.
Geçen ay kadının hamile olduğunu ve eşiyle problemleri olduğu için annesinde kaldığını duydum. Okuldaki dedikodular aldatma olayından eşinin haberdar olduğu yönünde. Daha doğrusu öyle tahmin ediyorlar. Ama ilişkileri 1 yıldır bitti. Çünkü o ahlaksız 1 yıl gibi bir zamandır kendinden 17 yaş küçük olan eski bir öğrencisiyle birlikte ve yakında evleneceklermiş.
Dün bir haber aldım. Beni aldattığı kadın lenfomaymış ( lenf kanseri). Üstelik hamile. Ama durumu iyiymiş.
Utanarak söylüyorum ama ilk zamanlar olsa gerçekten sevinirdim. Şimdiyse ne sevindim ne de üzüldüm. Aklıma ilk gelen ilahi adalet mi demek oldu. Çünkü çok kişinin ahını aldılar. Ben, kadının kocası, benim oğlum. Ama böyle düşününce de kendimi ilginç bir şekilde kötü hissediyorum. Çünkü belki de kadın bana iyilik yaptı. Çünkü baba olmayı bile beceremeyen bir adamdan kurtardı beni. Ama oğlum da çok yara aldı. Ne bileyim kızlar böyle değişik değişik duygular içindeyim. Aslında şunu da düşünüyorum. Bu benim ahım değil eşinin ahı. Çünkü bana sorumluluğu yok ki.
Bilemedim işte. Sadece sizlerle paylaşmak istedim.
İyi ki varsınız kızlar 💓
Kadına beddua edene kadar cibiliyetsiz kocana edeydin. Kadın mı imza attı evlenirken

Ona da beddua ettim misliyle merak etmeyin. Ama kadına da helal hoş olsun diyemedim kusura bakmayın
Çok mu seviyordunuz?
Ben diyorum alsın tepe tepe kullansın. Eşim kendini geri çekebilseydi bunlar basımıza gelmezdi. O kadın olmaz baska kadın olur. Mesele yanımızdakinin uçkuru

Çok mu seviyordunuz?
Ben diyorum alsın tepe tepe kullansın. Eşim kendini geri çekebilseydi bunlar basımıza gelmezdi. O kadın olmaz baska kadın olur. Mesele yanımızdakinin uçkuru
Evet haklısınız. Ben de aynen dediğiniz gibi yaptım. Benim eskimi tepe tepe kullansın diye hızlu bir şekilde boşandım.
Zaten eski eş şerefsiz olmasa beni aldatmazdı farkındayım. Bir defa yapanın yine yapacağını bildiğim için de boşadım. Hoş bi daha yapmayacağını bilsemde boşardım.
Eski eşin haysiyetsizliğini tartışmam bile. Adam beni kardeşim dediği arkadaşının karısıyla aldattı.

X