ilgi manyağı eş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bendekidurumlar

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2015
1.276
820
yüksek lisans yapıyorum ve canlı dersi akşam 7ye almışlardı. eşim de tam o saatte geliyor. o günde yemek yapmamıştım, dışardan söyleriz ya da eşim bişeyler yapar diye. neyse ben derse girdim eşim yemek yaptı, kolay bişey.
derse tvnin olduğu oda da girdim kamera açık oluyor derste. eşim dersin ortasında gel diye çağırıyor, sıkılmış. mola verirse ben tekrar mutfağa geçecektim. hocanın da mola vermeyeceği tuttu, ders 9a kadar sürdü. bende geçmedim başka odaya.
ders bitti direkt gittim yanına. tuhaf soğuk davranışlar sergiliyor. içeri gel hadi özledim dedim, uykum var uyuycam dedi. bir iki dedim hatta hadi gel diye. neyse fazla üstlemedim. tamam sen uyu benim de ödevim var onu yapıyım dedim.
sabah yine bir surat kalkmış, ben bişey sormadıkça konuşmuyo, işe gitti mesaj attım ne oluyo ben anlamadım diye mesajı da şu şekilde :

bundan sonra bende senin gibi davranacağım,
Sen isteyene kadar sana yanaşmayacağım sen öpene kadar öpmeyeceğim, sen istediğin zaman ben istemeyeceğim

bazen cinsel yönden istemediğim zamanlar oluyodu ama bu uzun bir süre değil. eşim her gün istiyor ben bazen bir iki gün istemediğim oluyodu, burda onu da kastediyor. ama gündemimizde böyle bir şey yoktu.

dün ilgilenmemişim hiç, dersi o saate alıyolarsa girmeyecekmişim mecbur değilmişim, ki devam zorunluluğu var. öpmemişim, sarılmamışım. bunları öne sürüyor. daha şimdiden böyleyse ben nasıl akademik kariyer yapacağım seninle dedim, daha şuan yoğun bile değil dedim.

Son düzenleme:
Ne kadar zamandir evlisiniz? Esiniz ilgi manyagi gibi gorunmuyor. İstekleri makul sayilabilir. Esiyle vakit gecirmek istiyor ve siz cok mesgulsunuz anladigim kadariyla. Yeni evliyseniz cinsellik hergun olabilir esinizin istemesi normal. Tabi bir taraf istemiyorsa diretmek de anlamsiz. Birlikte daha cok vakit gecirmeye calisin bence. Empati kurmaya calisin.

Ne kadar zamandir evlisiniz? Esiniz ilgi manyagi gibi gorunmuyor. İstekleri makul sayilabilir. Esiyle vakit gecirmek istiyor ve siz cok mesgulsunuz anladigim kadariyla. Yeni evliyseniz cinsellik hergun olabilir esinizin istemesi normal. Tabi bir taraf istemiyorsa diretmek de anlamsiz. Birlikte daha cok vakit gecirmeye calisin bence. Empati kurmaya calisin.
önceki gün gayet güzel vakit geçirdik, bu sebeple ilgi manyağı dedim, yani sanki uzun süredir böyleymiş gibi davranıyor ama bir gün sarılamadım öpmedim direkt derse girdim diye aşırı sessizliğe bürünüyor. yani anlatmıyo da ne olduğunu. 9 aylık evliyiz.

önceki gün gayet güzel vakit geçirdik, bu sebeple ilgi manyağı dedim, yani sanki uzun süredir böyleymiş gibi davranıyor ama bir gün sarılamadım öpmedim direkt derse girdim diye aşırı sessizliğe bürünüyor. yani anlatmıyo da ne olduğunu. 9 aylık evliyiz.
Surekli olan bir durum degilse siz haklisiniz. Ben esinizin tavrindan, anlatisinizdan bu durum surekli devam ediyor, siz cok mesgulsunuz diye algilamistim.

Bazen eşinizin yaptığının aynısını ben yapıyorum o yüzden kızamadım kendisine 😸
Eşimden yana ilgi eksikliğim vs yok çok şükür ama yoğun olduğu zamanlar da olsa aklında olduğunu hissetmek istiyor insan. Çok mantıklı bir trip değil evet ama uzatılacak bir şey de değil. İlgi manyaklığı da değil evet.
basitçe gönlünü alabilirsiniz, insan sevildiğini bilse de bazen ekstra hissetmek isteyebiliyor

Sizi kısıtlama sizin yüksek lisans yapmanızı istememe veya kıskançlık durumları varmı? Yani benim eşim kıskanırdı istemezdi yükselip kariyer yapmamı filan bu yüzden böyle basit basit triplere girerdi işte moralini bozayım çalışamasın gibisinden sürekli ince hesaplar peşindeydi.

İlgi manyağı dediğiniz kişi o dersi size yaptırmaz, her gün birlikte olmak değil masaj yapmanızı, 3 4 çeşit yemek, ne yapsa anlatsa övülmek hediyeler gibi gibi beklentileri olur. Eşiniz standart yeni evli bir erkek.

Erkeklerin şu küsme huyu sanırım kalıtsal, benim eşimde de var, başka arkadaşlarda da duyuyorum, beklediği bir şey olmasın, küsüyorlar. Bunun için yapıcı olmaya çalışırken taviz vermeyin sonra bunları hakkı olarak görecek, kendisine haksız olduğunu esprili şekilde uygun bir ortam da anlatmalısınız. Örneğin, akşam dersinden ne hoca nede öğrenci mutlu olmadığını ama bir süre idare etmek zorunda olduğunuz gibi bir cümle ile başlayabilirsiniz.

Erkekleri haksız oldukları konusunda ikna etmek çok zordur, doğru ortam doğru kelimeler ile başlamalısınız. Ben bunu kibar yolla beceremedim, biraz karşılıklı psikolojik savaşa girdim, şuan daha konforlu oldu hayatım... eğitim şart, öğretmeliyiz :)

Sizi kısıtlama sizin yüksek lisans yapmanızı istememe veya kıskançlık durumları varmı? Yani benim eşim kıskanırdı istemezdi yükselip kariyer yapmamı filan bu yüzden böyle basit basit triplere girerdi işte moralini bozayım çalışamasın gibisinden sürekli ince hesaplar peşindeydi.
Eşiniz baskın karakter olmaya çalışıyor, ona yeterli alan verin kendisi orada baskın olsun, ben bunu arkadaşları ile görüşmelerimizde ve TV kumandası ile çözdüm. Asla işim, kariyerim noktalarına karışmasına izin vermedim. Arkadaş ortamında ona pohpohlayacak cümleler kurarım (abartırım) onun tuttuğu takımı desteklerim vb... böyle anların arkasına istediğimi yaptırabiliyorum veya bana nasıl davranması gerektiği konusunda ona yardım ediyorum :))

yüksek lisans yapıyorum ve canlı dersi akşam 7ye almışlardı. eşim de tam o saatte geliyor. o günde yemek yapmamıştım, dışardan söyleriz ya da eşim bişeyler yapar diye. neyse ben derse girdim eşim yemek yaptı, kolay bişey.
derse tvnin olduğu oda da girdim kamera açık oluyor derste. eşim dersin ortasında gel diye çağırıyor, sıkılmış. mola verirse ben tekrar mutfağa geçecektim. hocanın da mola vermeyeceği tuttu, ders 9a kadar sürdü. bende geçmedim başka odaya.
ders bitti direkt gittim yanına. tuhaf soğuk davranışlar sergiliyor. içeri gel hadi özledim dedim, uykum var uyuycam dedi. bir iki dedim hatta hadi gel diye. neyse fazla üstlemedim. tamam sen uyu benim de ödevim var onu yapıyım dedim.
sabah yine bir surat kalkmış, ben bişey sormadıkça konuşmuyo, işe gitti mesaj attım ne oluyo ben anlamadım diye mesajı da şu şekilde :

Sen isteyene kadar sana yanaşmayacağım sen öpene kadar öpmeyeceğim, sen istediğin zaman ben istemeyeceğim

bazen cinsel yönden istemediğim zamanlar oluyodu ama bu uzun bir süre değil. eşim her gün istiyor ben bazen bir iki gün istemediğim oluyodu, burda onu da kastediyor. ama gündemimizde böyle bir şey yoktu.

dün ilgilenmemişim hiç, dersi o saate alıyolarsa girmeyecekmişim mecbur değilmişim, ki devam zorunluluğu var. öpmemişim, sarılmamışım. bunları öne sürüyor. daha şimdiden böyleyse ben nasıl akademik kariyer yapacağım seninle dedim, daha şuan yoğun bile değil dedim.
Esinizin yasi kac? Kendisininde yaptığı kabalik. Dersteyken gel diye bagirilmaz. Canli yarin birde.

Eşiniz baskın karakter olmaya çalışıyor, ona yeterli alan verin kendisi orada baskın olsun, ben bunu arkadaşları ile görüşmelerimizde ve TV kumandası ile çözdüm. Asla işim, kariyerim noktalarına karışmasına izin vermedim. Arkadaş ortamında ona pohpohlayacak cümleler kurarım (abartırım) onun tuttuğu takımı desteklerim vb... böyle anların arkasına istediğimi yaptırabiliyorum veya bana nasıl davranması gerektiği konusunda ona yardım ediyorum :))
Çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Bu dediklerinizi yapmıştım ancak başka aşamayacağımız sorunlarımızda vardı bu yüzden ayrılık en doğrusuydu bizim için.

Bana da terapistim bunu söylemisti
Baskın bir karakter, kendini güclü hissetmek isteyecek. Hangi alan seni en az rahatsiz edecekse o alanda ona baskin olmasi icin izin ver, rahatlarsa diger alanlara karismaz demisti.

Aynen de böyle oldu.

Sizi hakli buldum bir cok noktada ama esiniz ilgi manyagi degil.
Ilgi manyakligi cok baska bisey.

Benim bi ex sevgilim vardi, haftasonlarini onun ailesinin yaninda gecirmemizi beklerdi. orda da sadece onunla ilgilenmemi isterdi. Kiz kardesiyle kahve icsek sorun cikarirdi.
Yasim 18di 😅 aramizda resmi hic bisey yoktu 😅
Havuzda kardesine saka yapmam uzerine cikan krizle ayrilmistik 😝butun sakalarimi da ona yapmaliymisim 🤦‍♀️
6 kisi oturup yemek yerken bile goz goze bakismamiz gerektigini dusunurdu 🤦‍♀️🤦‍♀️
Cok sevdigim yazarin yeni kitabi cikmisti, bulustugumuz bigun kitapciya gitmek istemistim (12 sene oncesi, netten alisveris, her sey her yerde elinin altinda durumu yoktu bugunku gibi)
O adam icin o kadar yurumeyi goze alabiliyorsun demek diye bozulmustu, sadece onun icin emek vermeliymisim.

Adam gayet makul isteklerde bulunuyor,adamı ilgi hastası gibi görüp davranışlarınla soğutma derim kendinden.
Yeni evli değiliz ikide çocuğumuz var.. Akşam işle yada telefon görüşmesinde olup eşimle vakit geçirmezsem yanına gittiğimde benimkininde suratı düşmüş ve tribe girmiş oluyor. Sürekli yanıma gelip hadi gel diye çağırıyor çocuk gibi.. Bu onu ilgi manyağı yapmaz bakış açın yanlış. Evlendiğimiz günden beri değil tanıştğımız dönemde başlayan cinsel hayatımızda ne ben eşimi geri çevirdim ne o beni geri çevirdi,bunu yapma. Hergün birlikte olmanın neresi kötü.. Biz gece birlikte oluyoruz,ertesi sabah tatil günüyse ben pek hoşlanmam ama eşim asla kaçırmaz mesela.. hem gece hem sabah birlikte olmuş oluyoruz..

Bana da terapistim bunu söylemisti
Baskın bir karakter, kendini güclü hissetmek isteyecek. Hangi alan seni en az rahatsiz edecekse o alanda ona baskin olmasi icin izin ver, rahatlarsa diger alanlara karismaz demisti.

Aynen de böyle oldu.
Keşke bana bunları anlatan birisi olsaydı, bu olaylar hayatımın 2 3 yılı çaldı benim.

Sizi hakli buldum bir cok noktada ama esiniz ilgi manyagi degil.
Ilgi manyakligi cok baska bisey.

Benim bi ex sevgilim vardi, haftasonlarini onun ailesinin yaninda gecirmemizi beklerdi. orda da sadece onunla ilgilenmemi isterdi. Kiz kardesiyle kahve icsek sorun cikarirdi.
Yasim 18di 😅 aramizda resmi hic bisey yoktu 😅
Havuzda kardesine saka yapmam uzerine cikan krizle ayrilmistik 😝butun sakalarimi da ona yapmaliymisim 🤦‍♀️
6 kisi oturup yemek yerken bile goz goze bakismamiz gerektigini dusunurdu 🤦‍♀️🤦‍♀️
Cok sevdigim yazarin yeni kitabi cikmisti, bulustugumuz bigun kitapciya gitmek istemistim (12 sene oncesi, netten alisveris, her sey her yerde elinin altinda durumu yoktu bugunku gibi)
O adam icin o kadar yurumeyi goze alabiliyorsun demek diye bozulmustu, sadece onun icin emek vermeliymisim.
Verilmiş sadakanız varmış. Evlerden uzak dursun ne böyle

eşiniz ilgi manyağı değil bence.Yeni evliyseniz gayet normal.İştem gelmiş sizinle vakıt gecırmek ıstemıs yemek yapmamıssınız kolayda olsa yapmıs (bu nekadar buyuk lutuf bılemezsınız.Eşimin kahvaltı hazırladıgını bılmem )dersiniz var bişeyde dıyememış ama uzamış uyku saati gelmiş siz ancak boşalmışssınız yani evde akşam yalnız kalmış.Bunu çoğu zaman evde bende hıssedıyorum tek farkı eşim akşam erken uyuyor yemek yedıkten sonra.Geçende patladım mesela ıstedıgım çok degıl ıkı muhabbet bir dizi film izlemek eger sızın sureklı devam edıyorsa eşinizde bunalmış olabılır devamlılık etmıyorsa gönlünü almaya çalışın.Bugun guzel bır yemek yapın eşinize odaklanın ınanın yumuşar.Cinsellık konusunda da bız kadınlar herzaman ıstekli olmayabılırız ama erkeklerde istekli her an🤦‍♀️onu ıstemedıgınızı de anlıyor olabılır.Ama bunları konuşarak çözebılırsınız bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X