İlginç sürpriz!

kxuxllxuxmango

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2008
1.490
3
arkadaşlar sizinle öglen yaşadıgım bır durumu paylaşmak istiyorum.
ben çok yakın bır arkadaşıma fotograf makınesi alacagımı soylemiştim. bu arkadaşımda bana yurtdışında arkadaşım var ona soyleyeyım çok uygun bır fıyata çok guzel bır makıne getirir sanada hedıyem olur demişti.bende tamam o zaman demiştim. fotograf makınesinin gelmesi 1-2 ayı buldu ve bu sure zarfında arkadaşım surekli fotograf makınesi soyle boyle su ozellikleri var işte çok memnun kalcaksın vs... dıye konuşuyordu. çünkü ben 2 3 yıldır ıstıyordum f. makınesi ancak şimdi alacak maddıyatı kendimde bulmuştum.her ne kadar arkadaşım hedıye verıcem desede yınede neyse fıyatı verecektim.
bu pazar gunu arkadaşım bana msj attı ^^ sana suprizim var^^ dıye bende f.makınesı geldi galiba dedim.çünkü dedigim gibi uzun sure ha geldi ha gelcek dıye konuşuluyordu aramızda. bugun arkadaşım bıze geldi. cantasından yenı makıneyı çıkardı orayı burayı çekmeye başladı:) bende sevındım tabı görunce. sonrasında tabı bana vermesini bekliyordum çünkü benim için getirtmişti. baktım tekrar cantasına koydu. bunu işlerim için kullanıcam ıyı oldu gelmesi dedi. bende sasırdım ama şaka yapıyor sandım. bozuntuya vermedim elimede almadım tabı o hayırlı olsun deyıpte elime vermeden. ben buna kılıfta almak gerek dedim. o zaman gel kılıf alalım bırlıkte kadıkoyden dedi. zaten işimiz vardı kadıkoyde. bırlıkte gittik kılıf aldık. bende sıyah kılıf alalım dedim.arkadaşımda ama siyah cabuk tozlanır işim geregi çok toz olur tozu belli etmesin dedi. bende o anda cıddı oldugunu anladım .
eve gelirken ben halıyle sessizleştim ne demek şimdi bu neden boyle yaptı ki dıye duşundugum için. arkadaşımın işi geregi fotograf çekmesi ayda yılda bır gerekli oluyor onuda telefonun makınesiyle yapıyordu ve haylı haylı yetıyordu buda.ama benım gerçekten kalıtelı ıyı bır makıneye ıhtıyacım var dıye bekledim ve bu yuzden arkadaşım turkıyede çok pahalıdır yurtdışından getirttirelim dedi.eve gelirken neden sessizleştin ne oldu dedi. bende bırsey olmadı dedim. makıneyı vermedigim için mi sessizleştin dedi. istersen bı tane daha getirttirelim dedi. bende makıneyle alakalı bırsey değil yoruldum sadece dedim. ki ben evet getirttirelim deseydm o makıne 5 6 ayda belki 1 yılda anca gelirdi. surekli yurtdışına çıkan bırı değil çünkü arkadaşı.
eve geldik .yemegımızı yedık ben hiçbirsey olmamış gibi davrandım.arkadaşımda hiçbirsey olmamış gbi davrandı. sonrada gayet ıyı bır sekilde yolcu ettım arkadaşımı. ama ınanın hala anlayabılmış değilim neden boyle yaptıgını ve uzuntum kesinlikle makıne değil. ben burdanda alırım hiç sorun değil. zaten kalkıpta bu saatten sonra verse bıle teşekkür ederim ben sipariş verdim gibi birsey soylerım. ama arkadaşımın bu tutumu üzdü ve sasırttı beni.
not: arkadaşımın işi geregi fotograf çekmesi ayda yılda bır gerekli oluyor onuda telefonun makınesiyle yapıyordu ve haylı haylı yetıyordu buda
ilerleyen zamanlarda arkadaşımın bu konuda kötu nıyetlı olduguna kanaat getirsem bıle onunla göruşmeme gibi bir durumum sozkonusu değil. yanı oyle yada boyle hep yuzyuze olacagım bır ınsan.o yuzden bugun hiç birsey olmamış gibi ne konusunu açtım nede tepkili davrandım olayı anlamadan. bu durumda nasıl davranmalıyım ?çünkü hiçbirsey olmamış gibi davranamam çok kırıldım kendi içimde . bana boyle yapan bır ınsanın yanında eskisi gibi rahat samımı davranamam çünkü.
16 kasımda bu konuyu konuştum:
--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar merak edenlere yazayım. cumartesi gecesi garajdayken tost alalım dedi arkadaşım acıkmayalım yolda dedi. bende bak emin misin yoksa ben mı gıdıp alayım dedim. belki buraya getirene kadar yersın benım tostumuda bende yol boyunca aç kalırım dedim. o sekilde konu açıldı. nedir bu yaptıgın acaba dedim. dediki işte ben sana suprizim var dıye msj attım cevap vermedin bende istemedigini duşundum falan fılan dedi. bu kadar kırılacagını ummazdım dedi. bende suanda seninle yanyana durduguma sukret resmen şok oldum yaptıgına dedim.ama senin supriz anlayışın buymuş dedim. anında almak gerekliymiş sendeki seyı yoksa sahıplenme duygusu oluyormuş sende dedim. falan fılan. işte bu al senin olsun ozur dılerım dedi. karşında çocuk mu var senin dedim.bana ne makıneden dedim. dur hatta fotografımızı çekelimde bu anı ölümsüzleştirelim dedim. unutmazsın anı kalır sana dedim .aldım makıneyı çektim ikimizi:) lütfen boyle yapmada işte bu kadar onemli oldugunu bılmıyrdum da al senin olsun makine özur dılerım çok haklısında ayıp ettımde. bende almadım tabı:) makıne benden sana hedıye olsun bır dahada konusunu etme dedim ben sana notumu verdım dedim. boyumunda ölçüsünü aldım dedim.
sessiz sessiz gittik. biliyor ya suçunun çok buyuk oldugunu. yol boyunca gidiş dönüşte surekli laf soktum. tek kelime edemedi. etseydı zaten çok daha agır seyler soyleyecektim ki soylediklerim yenılır yutulur seyler değildi. bende zaten yanyana durmamız mecburı yol boyunca deyıpte içimdekileri soyledım tek tek. bı yerde otursaydık kalkıp masayı terkedebılırdı:)
bır dahada göruşmek ıstemıyorum bu kişiyle. yapılan sey çok ayıp. ustune bırde çok sıradanmış gibi yansıtmaya calışması ayrı bır durum.

Son düzenleme:
VALLA BUNUN ŞAKASI BiLE OLMAZ.
BENCE SEN KENDİNE MAKİNA AL, AMA ONA GÖSTERME BİRGÜN GÖRDÜĞÜNDE DE BU TARİHTEN ÖNCEKİ BİR TARİHTE ALMIŞSIN HAVASI VER.
RESMEN AKLINDA YOKKEN AKLINA DÜŞMÜŞ, SEN İSTEYENE KADAR MERAKI YOKTU.
SEN ALDIN GÜZELMİŞ BENiM OLSUN GİBİ BİR HAVAYA GİRDİ.

BENCE YAVAŞ YAVAŞ MESAFE KOY, SENDE HER iSTEDİĞİNİ HER ALDIĞINI PAYLAŞMA.
SONRADAN GÖRSÜN BIRAK O BOZULSUN.
KENDİNiDE ÜZME

SEVGİLER...

arkadaşlar sizinle öglen yaşadıgım bır durumu paylaşmak istiyorum.
ben çok yakın bır arkadaşıma fotograf makınesi alacagımı soylemiştim. bu arkadaşımda bana yurtdışında arkadaşım var ona soyleyeyım çok uygun bır fıyata çok guzel bır makıne getirir sanada hedıyem olur demişti.bende tamam o zaman demiştim. fotograf makınesinin gelmesi 1-2 ayı buldu ve bu sure zarfında arkadaşım surekli fotograf makınesi soyle boyle su ozellikleri var işte çok memnun kalcaksın vs... dıye konuşuyordu. çünkü ben 2 3 yıldır ıstıyordum f. makınesi ancak şimdi alacak maddıyatı kendimde bulmuştum.her ne kadar arkadaşım hedıye verıcem desede yınede neyse fıyatı verecektim.
bu pazar gunu arkadaşım bana msj attı ^^ sana suprizim var^^ dıye bende f.makınesı geldi galiba dedim.çünkü dedigim gibi uzun sure ha geldi ha gelcek dıye konuşuluyordu aramızda. bugun arkadaşım bıze geldi. cantasından yenı makıneyı çıkardı orayı burayı çekmeye başladı:) bende sevındım tabı görunce. sonrasında tabı bana vermesini bekliyordum çünkü benim için getirtmişti. baktım tekrar cantasına koydu. bunu işlerim için kullanıcam ıyı oldu gelmesi dedi. bende sasırdım ama şaka yapıyor sandım. bozuntuya vermedim elimede almadım tabı o hayırlı olsun deyıpte elime vermeden. ben buna kılıfta almak gerek dedim. o zaman gel kılıf alalım bırlıkte kadıkoyden dedi. zaten işimiz vardı kadıkoyde. bırlıkte gittik kılıf aldık. bende sıyah kılıf alalım dedim.arkadaşımda ama siyah cabuk tozlanır işim geregi çok toz olur tozu belli etmesin dedi. bende o anda cıddı oldugunu anladım .
eve gelirken ben halıyle sessizleştim ne demek şimdi bu neden boyle yaptı ki dıye duşundugum için. eve gelirken neden sessizleştin ne oldu dedi. bende bırsey olmadı dedim. makıneyı vermedigim için mi sessizleştin dedi. istersen bı tane daha getirttirelim dedi. bende makıneyle alakalı bırsey değil yoruldum sadece dedim. ki ben evet getirttirelim deseydm o makıne 5 6 ayda belki 1 yılda anca gelirdi. surekli yurtdışına çıkan bırı değil çünkü arkadaşı.
eve geldik .yemegımızı yedık ben hiçbirsey olmamış gibi davrandım.arkadaşımda hiçbirsey olmamış gbi davrandı. sonrada gayet ıyı bır sekilde yolcu ettım arkadaşımı. ama ınanın hala anlayabılmış değilim neden boyle yaptıgını ve uzuntum kesinlikle makıne değil. ben burdanda alırım hiç sorun değil. zaten kalkıpta bu saatten sonra verse bıle teşekkür ederim ben sipariş verdim gibi birsey soylerım. ama arkadaşımın bu tutumu üzdü ve sasırttı beni.

Neden direk konuşmayı denemiyorsun.Gerçekten sana gelen birşeyi aldıysa ona zaten dost denmez ona göre tavrını koyardın.

belkı daha sonra vercektırr bıraz senı kızdırmak ıstemıstırr

ben aylardır makıneyı bekliyordum canım. ve bugun görmeme ragmen elime bıle almadım.bakmadım bıle. al bak bıle demedi. saka yapsaydı anlardım çünkü uzun yıllar arkadaşım bu kişi.yanı ben makıne meraklısı bırı değilim ki bu gıbı seylerin sakasını yapıpta arkadaşlıgımızı tehlikeye atsın?

senin istediğini bile bile kendisine alması kıskançlıktan ve ukalalıktan başka birşey değil. ayrıca o senin arkadaşın olamaz, ilişkinizi gözden geçir benceeeeee

Neden direk konuşmayı denemiyorsun.Gerçekten sana gelen birşeyi aldıysa ona zaten dost denmez ona göre tavrını koyardın.

bende sana katılıyorum arkadaşım.neden ona belli etmeden arkasından küsüyorsun ki.direk yüzyüze konuş.o makinayı benim için sipariş vermemişmiydin? neden beklettin beni bu kadar zaman dersin.ve kırıldığını belli edersin.ayrıca yurt dışından getirtme tekklifinide arkadaşın sunmuş sana.yaptığını çok saygısızca ve terbiyesizce buluyorum açıkçası.ben olsam kesinlikle söylerdim ve bu konuda üzülmekten çok kınadığımı iletirdim.

canım ben makıne alıcam dedigim için zaten arkadaşına benım yanımda sipariş etti makıneyı.arkadaşım şu özelliklerde bır makıne ıstıyor getirebilir misin parası neyse bız verırız burda dedi.yanı sahsım için gelen bırseydı. ama bende çok sasırdıgım için ıyıce bır nedenini anlamak istedım konuşmadan önce. çünkü ne yazık kı konuşunca çok sert konuşan bırıyım. ve bır foto makınesi yuzunden de arkadaşlıgımızı bıtırmış gibi gorunmek istemem karşı tarafa.bunu yapan insan çok yakın bırısı olunca ıyıce duşunmek gerekiyor nedenini

şunu belirtmek istiyorum canım öncelikle sana,anlatımından cok sabırlı ve iyi niyetli biri olduğun belli fakat karsındaki insanın yaptığı ne saçma bi durum o öyle...benimde başıma buna benzer durumlar geldi sonrasında etrafımdan uzak tuttum bu tarz kişileri ve arkadasım dahi demedim...tabii bu benim tercihim sana uygula demiyorum ama böyle dangalak insanlara hiç tahammül edemiyorum ben...
ha bu arada ben senin yerinde olsaydım şayet geldiğinde fotoğrafları çekipte çantasına koyduğunda ne iş bana ha geldi ha gelecek diyodun süpriz deyip telefon ettin bu ne şimdi böyle anlamadım bana bi anlatırmısın canım der sorardım doğrusu...iyi sen bide çıkıp kılıf falan almışsın ondan dedim zaten sabırlısın baya diye...o da iyi ego tatmin etmiş içinde...
bu saatten sonra da açma artık bu konuyu dediğin gibi...ve git kendine bir makine al 3 kuruş fazla verirsin kimsenin kaprisini çekmezsin hiç olmazsa...

kusura bakma canım ama okurken bile sinir oldum sen nasıl bir gün geçirdin onla...
ne gıcık bir insan yaa...
ben olsam kesinlikle tavır koyardım...
böyle biri benim dostum olamaz..
fesat insanlardan oldum olası hazetmem...
besbelli o makina sana gelmiş baktı gördü güzel kaliteli bişiy kıyamadı sana vermeyi..
madem vermiycek ne diye hava yapıyo hiç göstermesin sana birde böyle insanın gözüne sokar gibi orayı burayı çekiyo he..
pes valla ne diyim....

Ben olsam sorardım neden bu şekilde davrandığını cevabımı aldıktan sonrada bir daha görüşmezdim bile...

vermeye kıyamadı sanırım görünce..
hay allah ne tarz kişilikler var..
yazıkki yaptğı arkadaşlık değerini gösteriyor..
tutarsızlık -dengesizlik sergilemiş...
elinden oyuncağını almak istercesine yapmış bunu üstelik..
bence acıkça konuş ve ''neden'' diye sor...

belliki makineyi gördü fiyatıda uygun geldi kıyamadı sana vermeye kendine aldı ama büyük ayıp etmiş
sana gelen bişey hemde hep söz edlilen bişey bende olsam senin gibi davranırdım ama bu doğru diye demiyorumbiraz saflık var heralde karşındaki gözüne soksada kötülüğünü ben indına anlamamaya çalışıyorum sende öyle yapmışsın kız senle resmen dalga geçmiş böyle bir insanla ben şahsen samimiyetimi keserdim zaten kendiliğinden bir soğukluk giriyor araya yaşadımböyle buna benzer bir olayı şimdi msn de dahi yazışmak istemiyorum.

bence siz daha ilk makinenin kendisinin olduğunu ima ettiğinde tepki vermeliydiniz..o utanmıyorsa siz utanmamalıydınız..
eğer tekrar konu makineden açılırsa bize yazdıklarınızı,düşündüklerinizi aynen söyleyin bence..

düş ve parıl arkadaşım bır daha göruşmeme olasılıgım yok çünkü çok yakınımız. haftada 2 3 kere göruştugum bırısı ıstesemde ıstemesemde.ki bu işi kafamda çözumleyene dek ıstemeye ıstemeye göruşcem.o yuzden yaptıgının nedenini duşunuyorum safça:) yanı haklı bulmak değil onu.çünkü çok açıkca yazdım sızede olayı.

iyi bir makine uygun bir fiyata gelmiş, biraz inceleyince vermeye kıyamamış bence. onu size verse, yenisi için birkaç ay beklemek zorunda kalacakmış ya...
makineyi vermediğim için mi sessizleştin, demiş. dalga geçer gibi resmen. herşeyin farkında. çok tutarsız davranmış. bu kişilikteki insanlarla arkadaşlığımı ben devam ettirmezdim.

Son düzenleme:
evet bu olayda 2 tane neden olabilir

1.kız cok umursamaz düşüncesiz cahil biri.
2.sana hava atmak icin yaptı

yaptıgı cok ayıp .madem makıne onun oldu o zaman sürprizim var demesin görgüsüz insan.
birdaha ona makine olayından hıc bahsetme. :kızgın::kızgın:
:mymeka::mymeka::mymeka:

cok ayip yaa, asla sormadan duramazdim, dalgami geciyor, birde neden kopamayacak sekilde bagli hissediyorsun kendini ona anlamadim,ayni filmlerdeki gibi
bide makineyi vermedim diyemi sustun demis ya!!! yaptiginin da farkinda ....amaci seni kiskandirmaktan baska bisi deil, bencilden arkadas olsa ne olurki, birak siparise el koymayi arkadasim benim makine dahil birseyimi cok begense inan veririm, boyle dost eksik kalsin

X