İlginç sürpriz!

ben olsam direk yüzüne derim "yaniii yaptıgın çok hoş bir davranış bana makine getirtcem SANA dedin şimdi aldın işim gereğinden bahsediyorsun.. Benim için hiç önemi yok bir makinenin Allahıma şükür alırım sen ki bunu bana yaptın bundan sonra bende ona göre davranırım haberin olsun" derdimm... hiç düşünmeden hemde...

Gercekten cok sinir bozucu bir durum.Ama seni cok iyi anliyorum
o an konusamamani,gercegi söylememeni anliyorum.
Cünkü maalesef bende böyleyim,hic sevmem bu huyumu.
Hemen o an lafi yapistiracak insanlardan olmak isterdim.
Ama hic yapamam ve sonradan kendi kendimi yer dururum.
Sende o an birsey yapamamissin,ama simdi sor,neden
böyle yaptigini,konus bence kendisiyle.

bence makina çok uygun bir fiyata geldi ve çok beğenince sana vermekten vazgeçti.sana sorduğu anda sen de ona sormalıydın bu makina benim için gelmedi mi diye.niye için içini kemirsin ki.sakin bir şekilde sor,ağır konuşmaya gerek olacak bir konu değil.arkadaşını biraz daha iyi tanımış oldun sadece:))

sanirim makinayi görünce begendi ve sana vermeye kiyamadi...kimi insanlar böyle iste vermeye kiyamiyor üzülme insanlar hata yapiabiliyor...ayip etmis arkadasin ama sanirim o an konusulmadigi icin bu konuda durmaya gerek yok yada benim makina nerde kaldi diyebilirsin ama degmez ya bosver

wallaa benim içimi kemireceğini bu duygu onun içini mahçupluk duygusu yesin kemirsin.. bence ara direk söyle.. senden beklemezdim saol de sadece SAOL..

düş ve parıl arkadaşım bır daha göruşmeme olasılıgım yok çünkü çok yakınımız. haftada 2 3 kere göruştugum bırısı ıstesemde ıstemesemde.ki bu işi kafamda çözumleyene dek ıstemeye ıstemeye göruşcem.o yuzden yaptıgının nedenini duşunuyorum safça:) yanı haklı bulmak değil onu.çünkü çok açıkca yazdım sızede olayı.

Kullumango, ben bu gorusmeme olasiligim yok sozunu anlayamiyorum.
Annen, baban, kiz kardesin mi ki gorusmek zorundasin?
Kaldi ki gunde 8 saat gordugumuz is arkadasimiz bile olsa gunaydin, iyi aksamlar disinda konusmazsin olur biter.
Ben bana attigi kazik yuzunden cok yakin bir akrabamizi silmistim.
Inan istedikten sonra hic de zor olmuyor.
Gorusmek zorunda olabilirsin ama arkadas kalmak zorunda misin?
Bu ikisi cok farkli seyler...
Bence sen arkadasina cok fazla bagimli olmussun.

bence makine gelince size vermeye kıyamadı
kendisine sakladı,sonra da böyle kıvırıdı
elden gelen öğün olmaz o da zamanında bulunmaz
diye bir laf vardır bnce hiç bu makinenin konusunu açmayın
bi araştırsanız türkiye de de çok ucuza güzel makineler var
parasıyla değilmi..alın gitsin ona da göstermeyin
arkadaşınızla biraz sewiyeli olmakta da fayda var bence

çok ilginç gerçekten:uhm:
tuhaf bir arkadasin var, bakti ki makine çok güzel sana vermeye kiyamadi, bu arkadasin 10 yaslarinda falan mi?çocukça bir hareket yapmis.
ben senin yerinde olsam simdi gider bir makine alirim hemde onunkinden daha kalitelisinden, yüzü varsa utanir belki

neden direkt sorup onu mahcup etmiyorsunuz?
neden içinize atıp kendinizi üzüyorsunuz?
ve neden bu kişiyle hala görüşmek zorunda hissediyorsunuz kendinizi?
böyle oldukça siz eziliyor ve üzülüyorsunuz farkında mısınız:çok üzgünüm:

Son düzenleyen: Moderatör:
bak sinirlendim ha
bence direk soraydin "ne yapmaya calisiyosun" diye! aninda boz rezil et valla
kurban olsun seni veren ALLAHA hicde üzüle o üzülsün kuzum

arkadaşlar hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim. bız 4 yıldır çok yakın arkadaş oldugumuz için ve daha oncesinde boyle bır durumla karşılaşmadıgım için o an saskınlıktan hiçbir sey dıyemedim.çünkü ben agzımı açtgımda çok sert konuşan bırıyım. yanı o anda tepkimi gösterseydım arkadaşımla bır daha kesinlikle göruşmezdik. ha dıyeceksiniz çok mu onemli hayır onemli değil. evet bundan sonra arkadaş olmak zorunda değilim konuşmak zorunda değilim ama göruşmek durumundayım. bagımlılıktan veya başka bırseyden dolayı değil. ailelerimizde görüştüğü için.
ben boyle bır durumla karşılasacagımı aklımdan geçirmezdim. çok yakın arkadaşım samımı arkadaşım dediğim birisi boyle yapınca da saskınlıktan ne dıyecegimi bılemedim. evli olanlar bıle 10 yıl 15 yıl sonra eşinin çok farklı bır yuzunu görmuyor mu? bende boylece görmuş sayıyorum arkadaşımın bu yuzunu. aksı ıspatlanmadıkça. çünkü bu konu hakkında oturupta konuşmadım kendisyle hala. onunda bır cevap hakkı var sonuçta. ben notumu verdım gerçi.

allaalaaaa,ne tipler var yaa, şimdi bi insan bunu ne maksatla yapar ki, hem de kendisine çok yakın birisine...bide çıkarıp gösteriyo,bide kılıf almaya seni götürüyo,sen tepkisiz kalmakla yanlış yapıyorsun bence.yakınlık seviyenizi de bi kez daha gözden geçir derim ben.seni arkadaş dost gören biri böle dalga geçer gibi abuk sabuk hareketlerde bulunmaz. dengesiz galiba bu kişi.normal bi davranış deil yani.tabi bütün bunların bi şaka olmadığını farz edersek...hala şaka diycek diye küçük bi umudum var :bbo: ama böle de şaka olurmu, çok mrk ediorm sen sorsan ne diycek

Son düzenleme:
çok enteresan ya dalga geçer gibi o nedemek öyle ya arkadaşım imkanın varsa kimseye agız egme bari................

ne yakınlıgı ne arkadaslıgı canım yaa.seni yakın gören ve de çok deger veren birisi olsaydı arkadasın bunu yapmazdı yani.o ne öyle yaa.sana getirttigi makineyi sana ballandıra ballandıra gösteriyo birde cagırırken bir sürprizim var diyerek heveslendiriyor.ayy çok sinir oldum yaa.canım bak iyi niyetli düşünmeye çalışıyorsun anlıyorum seni ama gör bence bazı şeyleri.bu ne yani çocuk mu kandırıyor,nasıl içi dayandı bir arkadasın olarak seni heveslendirirken...tamam getirttikten sonra makineyi paylaşmak istememiş farzedelim,söylemesi gerkmez mi uygun bir dille.bak arkadasım ben bunu getirttim ama işlerime çok lazım,senin için de bir sipariş verdim gelecek dese zaten bişey olmaz.ama bu düpedüz çok afedersin karaktersizlik...arkadasın kendini belli etmiş ne diyim.

anladığım kadarı ile arkadaşın iyi birisi imiş ve bu yaptığına anlam verememişsin çünkü böyle bir şey beklemiyormuşsun...

valla okuyunca ben de anlam veremedim....

acaba yanlış anlaşılma mı oldu ki..senin vageçtiğini falan mı düşündü ya da sen makine ile ilgili birşeyler söyledin de vazgeçti mi sandı???

hem senin için yurtdışından getirtsin hem yılların arkadaşlığı hem de böyle hava yapsın...filmin bir yerinde kopukluk var gibi senin göremediğin sanki...

anladığım kadarı ile arkadaşın iyi birisi imiş ve bu yaptığına anlam verememişsin çünkü böyle bir şey beklemiyormuşsun...

valla okuyunca ben de anlam veremedim....

acaba yanlış anlaşılma mı oldu ki..senin vageçtiğini falan mı düşündü ya da sen makine ile ilgili birşeyler söyledin de vazgeçti mi sandı???

hem senin için yurtdışından getirtsin hem yılların arkadaşlığı hem de böyle hava yapsın...filmin bir yerinde kopukluk var gibi senin göremediğin sanki...

canım evet arkadaşımla aramızda maddı bır catısma şimdiye dek hiç girmemiştik. yanı benim ona onunda bana ciddi yardımları dokunmuştur. o yuzden zaten ben fotograf makınesi alıcam dedigimde direkt kendisi teklif etti yardım etmeyı.
bakalım yarın yuzyuze gelicez ve sorucam açıkcası yaptıgı seyın nedenini.

Küllümango canım , yazdıklarını okudum .Doğrusu ne kadar iyi niyetle düşünmeye çalışsam da olmadı .Arkdaşının yaptığı nedendir bilinmez garip ve kasıtlı bir hareket gibi .Kasıtlı yapmadıysa , senin sessizleştiğini gördüğünde niçin " fotoğraf makinasına mı üzüldün " diye sormuş .Senin yerinde olsam ne kadar yakın olursanız sebebini sorardım .Çünkü adeta dalga geçmiş çok ayIp etmiş .Bence kesin konuş sevgiler....:1hug:

X