Ilgisini kaybeden erkege hodri meydan demeli miyim?

Merhabalar
Uzun suredir disaridan takip ediyorum. Bu konu icin uye oldum.

Is yerinden benden hoslandigini dusundugum bir kisi vardi. Yaklasik iki ay, yok hoslaniyor yok arkadas olarak goruyor diye gecti. Aramizda hic bir sey gecmedi. Son bir aydir da iyice arkadasa bagladi. Hoslandigini dusundurten hareketleri artik hic yok. Suan tamamen arkadas gibi.

Bu benim icime cok oturdu. Diyorum acaba bizden olmaz mi dedi (ki durust olayim cok farkli dunyanin insanlariyiz), benden sinyal mi alamadi da pes etti... Hos, bence ilgilendigimi bariz belli ettim ama.... Belki de baska biri var....

Koskoca kadinim liseliler gibi kaldim ortada. Sacma sapan ilgisini kaybeden erkege nasil davranilir videolari izliyorum. Sonunda delirdim. Planim acik acik "Aramizda bir sey oldugunu dusunmustum, yanildim mi?" diye sormak. Yuksek ihtimal yok oyle bir sey diyecek. O zaman da icimde bir sey kalmasin diye ve ileride "aslinda hoslaniyordu ama korktu" diye kendimi kandiramamak icin, "Madem bu kadar acik konusuyorum, sonunu getireyim. Ben seninle ilgileniyorum, bir ara benimle gercekten ilgilendigini dusunmustum. Yanildim mi?" derim. Yanildin derse ok, yanilmadin derse "Kararina saygi duyuyorum ama bu konuyu kafamda kapatmam icin yardim et. Neden?" desem....

Ne dersiniz kizlar?

Sikinti ayni is yerinde oldugumuzdan sik sik gorecek olmam. Bir de ben gurbetteyim. Tek sosyal cevrem de neredeyse o. Hos bu sosyal cevre artik pek huzur getirmiyor....

Edit: Biz disarida baya bir yemek yedik basbasa. Basta onceleri hep o sorardi cikista yemek yemeyi. Hala daha davet ettigimde geliyor. Insiyatif almiyor artik. Bu arada ortak arkadaslarla yine ayni ortamdan beraber takildigimiz da var. Is ortami dedigimde ofis hayal etmeyin. Doktora ogrencileriyiz.

Edit 2: Uzulerek goruyorum ki salla gitsinde oy birligi var. Ancak sallayip gidemedigim icin bu haldeyim. Bari bir el atin da inat edip konusursam ne diyeyim onu soyleyin. Inat ettim cunku. Konusma taktigi verirseniz sevinirim.
Bence içinizde kalmasın konuşun, kafanıza koymuşsunuz bir kere. Beraber yemeğe gidin, sence aramızdaki ne diye sorabilirsiniz. Muallak cevap verirse ya da anlamamazlığa getirirse, aramızda bir çekim olduğunu düşündüm sen de öyle düşünmüyor musun? Yok derse tamam yanlış anlamışım deyip konuyu kapatırsınız.

Her zaman erkekten adım atmasını beklemek yanlış bence, ama eskiden ben de kesinlikle ilk adımı atmazdım. İlk adımı atmak istemiyorsanız ilginizi belli edebilirsiniz. Bazen erkekler sizin ilgisiz olduğunuzu düşünüp geri çekilebiliyor.

İş yerinizde ve sosyal ortamınızda takıntılı muamelesi görmek, öyle etiketlenmek istiyorsanız konuşun tabi. Hayır anlamıyorum madem buradaki söylenenleri dikkate almak istemiyorsunuz neden soruyorsunuz?
Ayrıca kadın olsun erkek olsun, sizle açık açık bir adım atmamış birine neden benle ilgilenmedin , neden artık ilgili değilsin, neden ilgini geri çektin gibi hesap sorar vari bir konışma yapmak bana göre bir nevi taciz. Kaldı ki baş başa yemek yemeyi ne kadar gözünüzde büyütmüşsünüz. Bir çok insan normal arkadaşları ile yapabileceği bir şey bu. Medeni cesaret böyle birşey değil. İ
Kaldı ki diyelim ki dediğiniz doğru adam önce ilgilendi sonra geri çekti, şimdi mesafeli, bu konuşma size ne kazandıracak, böyle düşünüyorsanız sizde kendinizi geri çekersiniz olur biter. İlla karşı tarafı bu konuda rahatsız edici bir şekilde sorguya çekmek neden.
Bu konuşma size hiçbir şey kazandırmayacağı gibi çevrenizde duyulduğunda ki duyulması yüksek bir ihtimal takıntılı diye etiketleneceğiniz için ilerdeki muhtemel ilişkilerinizin baltalanmasına ve sosyal çevreniz ve erkekler tarafından her ne kadar bu tabirden çok hoşlanmasamda sizin durumunuza çok uygun düşüyor köylü kezban muamelesi görmenize neden olur haberiniz olsun.

Ya kendi kendine gelin güveyi oldun, ya da demek ki her zaman gönül kaçanı kovalamıyormuş.

Her zaman erkekten adım atmasını beklemek yanlış bence, ama eskiden ben de kesinlikle ilk adımı atmazdım. İlk adımı atmak istemiyorsanız ilginizi belli edebilirsiniz. Bazen erkekler sizin ilgisiz olduğunuzu düşünüp geri çekilebiliyor.
Korkum fazla arkadascil davranamisbolmam nedeniyle bu hale gelmis olmasi. Ilgimi nasil belli edebilirim elime yuzme bulastirmadan?

Seni gerçekten normal bir arkadaş gibi görüyor olabilir mi?
Bir ara ilgilendigini dusunuyorum. Asagida eskiden yaptigi ama artik yapmadigi seylerin listesi
  • duzenli olarak cikista bir seyler yiyelim mi diye sormak
  • beni hep duraga kadar birakip ustune gercekten 1 saat benimle beklemek. Ugurlamak icin sarilmak.
  • sosyal ortamda cevremde olmaya calismak, ben kalkinca beni duraga birakmak icin benimle kalkmak
  • neredeyse hergun mesaj atmak
  • iliski durumumu sormak kendisinin nasil bir iliski istedigini anlatmak

Bunlarin hepsi bitti. Basta suanda davrandigi gibi davranmis olsa ilgilendigini dusunmezdim.
Beni en son durakta ugurlarken ki bir ay gecti ustunden siki siki sarilmistim. Diyorum ilgimi anladi da is ciddiye biniyor diye kacti mi?

Lütfen böyle bir konuşma yapmayın.Konuştunuz diyelim hiç bir duygum yoktu yanlış anlamışsın dedi diyelim bu durumda huzura kavuşacak mısımız?kesinlikle hayır.Kafanızda hayali bu konuşmayı yaptık sayın ve öyle devam edin hayatınıza.Bu konuşmayı yaptığınız zaman ilerde olması ihtimal dahilinde olan bir durumu bile yokedersiniz
Üzerine birde küçük düşmüş olur.

Bir ara ilgilendigini dusunuyorum. Asagida eskiden yaptigi ama artik yapmadigi seylerin listesi
  • beni hep duraga kadar birakip ustune gercekten 1 saat benimle beklemek. Ugurlamak icin sarilmak.
  • sosyal ortamda cevremde olmaya calismak, ben kalkinca beni duraga birakmak icin benimle kalkmak

Bunlarin hepsi bitti. Basta suanda davrandigi gibi davranmis olsa ilgilendigini dusunmezdim.
Beni en son durakta ugurlarken ki bir ay gecti ustunden siki siki sarilmistim. Diyorum ilgimi anladi da is ciddiye biniyor diye kacti mi?
Belki de sana olan ilgisini kaybetti ve artık yeni limanlara yelken açtı...

Benim en yakın kankam erkek beyin kanaması geçirmişti ve başka şehre ameliyata gitti her anında yanındaydım sevgilisi de çok yakın arkadaşımdı bir süre ailesi beni sevgilisi sanmıştı bu saydıklarınız bir erkeğin sizden hoşlandığını göstermiyor malesef

Benim en yakın kankam erkek beyin kanaması geçirmişti ve başka şehre ameliyata gitti her anında yanındaydım sevgilisi de çok yakın arkadaşımdı bir süre ailesi beni sevgilisi sanmıştı bu saydıklarınız bir erkeğin sizden hoşlandığını göstermiyor malesef
Bunu yapmak insanlik ama. Bence olum kalim meselesi cok daha farkli bir boyut.

Oyle gorunuyor. Zannedersem ben ilgimi belli edemedigim dolayisyla vazgecmis olma ihtimalini yok etmeye calisiyorum. KonusmDan bu ihtimali nasil ortadan kaldirabilirim? Yani ilgimi belli edebilirm?
Hayatında başka birisi olup olmadığını öğren, yoksa yürü, eğer varsa da önündeki maçlara bak. Yapacak başka birşey yok! Hayatında başka birisi varsa "Benim sende ilgim vardı, neden başkalarına baktın?" mı diyeceksin?

Bunu yapmak insanlik ama. Bence olum kalim meselesi cok daha farkli bir boyut.
Bu bir örnekti çok yakındık insanlıktan ziyade arkadaşlık bu ama sizin sanırım hiç normal erkek arkadaşınız olmamış erkeklerle sadece sevgili olunmuyor bir çoğu sizi sadece arkadaş olarak görebiliyor yani

Merhabalar
Uzun suredir disaridan takip ediyorum. Bu konu icin uye oldum.

Is yerinden benden hoslandigini dusundugum bir kisi vardi. Yaklasik iki ay, yok hoslaniyor yok arkadas olarak goruyor diye gecti. Aramizda hic bir sey gecmedi. Son bir aydir da iyice arkadasa bagladi. Hoslandigini dusundurten hareketleri artik hic yok. Suan tamamen arkadas gibi.

Bu benim icime cok oturdu. Diyorum acaba bizden olmaz mi dedi (ki durust olayim cok farkli dunyanin insanlariyiz), benden sinyal mi alamadi da pes etti... Hos, bence ilgilendigimi bariz belli ettim ama.... Belki de baska biri var....

Koskoca kadinim liseliler gibi kaldim ortada. Sacma sapan ilgisini kaybeden erkege nasil davranilir videolari izliyorum. Sonunda delirdim. Planim acik acik "Aramizda bir sey oldugunu dusunmustum, yanildim mi?" diye sormak. Yuksek ihtimal yok oyle bir sey diyecek. O zaman da icimde bir sey kalmasin diye ve ileride "aslinda hoslaniyordu ama korktu" diye kendimi kandiramamak icin, "Madem bu kadar acik konusuyorum, sonunu getireyim. Ben seninle ilgileniyorum, bir ara benimle gercekten ilgilendigini dusunmustum. Yanildim mi?" derim. Yanildin derse ok, yanilmadin derse "Kararina saygi duyuyorum ama bu konuyu kafamda kapatmam icin yardim et. Neden?" desem....

Ne dersiniz kizlar?

Sikinti ayni is yerinde oldugumuzdan sik sik gorecek olmam. Bir de ben gurbetteyim. Tek sosyal cevrem de neredeyse o. Hos bu sosyal cevre artik pek huzur getirmiyor....

Edit: Biz disarida baya bir yemek yedik basbasa. Basta onceleri hep o sorardi cikista yemek yemeyi. Hala daha davet ettigimde geliyor. Insiyatif almiyor artik. Bu arada ortak arkadaslarla yine ayni ortamdan beraber takildigimiz da var. Is ortami dedigimde ofis hayal etmeyin. Doktora ogrencileriyiz.

Edit 2: Uzulerek goruyorum ki salla gitsinde oy birligi var. Ancak sallayip gidemedigim icin bu haldeyim. Bari bir el atin da inat edip konusursam ne diyeyim onu soyleyin. Inat ettim cunku. Konusma taktigi verirseniz sevinirim.

Siz 31 yaşındaymışsınız. Adam kaç yaşında ?

Doktora öğrencisiymişsiniz. İkinizde üniversitenin akademik kadrosunda mısınız ?

Bu bir örnekti çok yakındık insanlıktan ziyade arkadaşlık bu ama sizin sanırım hiç normal erkek arkadaşınız olmamış erkeklerle sadece sevgili olunmuyor bir çoğu sizi sadece arkadaş olarak görebiliyor yani
Ay oldu arkadasim var hatta. Hatta dun aradim birini. Iki saat bu konuyu anlattim. O soylemem konusunda oy kullandi hatta. Koca koca insanlarsiniz konusabilmeniz lazim boyle seyleri, belli ki kafani cok kurcaliyor, bir seyler olsun istiyorsun dedi.

Siz 31 yaşındaymışsınız. Adam kaç yaşında ?

Doktora öğrencisiymişsiniz. İkinizde üniversitenin akademik kadrosunda mısınız ?
O da doktora ogrencisi. O her gun okulda, kadrolu yani. Ben degilim ama olma ihtimalim var yakinda. Suanda hafta bir kac kere gidiyorum diger zamanlar baska yerde calisiyorum.

X