İlgisiz sevgili

Cimri değilse hiç takmam ben.. iyi niyet önemli. Parasından kaçmayan adamı manav reyonuna ilgisiz diye umursamam o da onun eksiği oluversin ay nolcak:)

3 senelik evliyim, eşime alışveriş yapmayı öğretmem çok zamanımı, emeğimi aldı.
Sürekli yanlış ürün alır sağını solunu okumazdı. Amaan ne farkeder bu da şöyle işte derdi. Kavga bile etmişimdir. Hayatımda asla böyle bişeye emek vereceğim aklıma gelmezdi. Gerçekten komik mi desem sinir bozucu mu desem bilemiyorum :) Erkek işte ya pof :)

Evin her işini sen yapma alışır sonra her iş sana kalır.
Sen yer süpürürken, eline ver mopu silsin gelsin arkandan.
Çamaşırları topla önüne koy bunları katlar mısın de mesela.

Alışverişe gidince ben manava gidiyorum sende makarna, pirinç al gel de.

benim sevgilim de markete girdigi anda once abur cubura kosar, hatta ben bazen onu o reyonda birakirim eve alinacaklari alirim, dondugumde o hala bir seylere bakiyor olur. eger daha buyuk bir marketteysek bu yapi malzemelerinin falan oldugu kisimlarda takilir, tanimadigi amcalarla “bu matkap da iyiye benziyo haa” diye muhabbet eder. mutfak alisverisi abur cubur haric ilgisini cekmiyor cunku biliyorum.

eger bunun disinda evle ilgiliyse, sorumluluk aliyorsa bence sorun yok. mecbur kalirsa zaten yapar.

Bu mu sorun gerçekten? İki kişi gitmişsiniz alışverişe illa sebzeyi erkek arkadaşınız mı seçmeli? Çoğu erkek bilmez ki hatta erkeği geçtim ben de çoğu zaman anlamazdım. Bir kilo domates al dediğinde annem kaç tane yani diye sorardım. Markete taze fasulye almaya gidip bakla alıp dönmüşlüğüm var.

Siz yönlendirin illa istiyorsanız zamanla dikkat eder ama siz yanındayken bence hiç gerek bile yok. Kendi gittiğinde de ayrıntılı bir liste verirsiniz. Eşime liste yaptığımda sebzeleri adetli ve açıklayıcı yazıyorum. 6 tane çarliston biber yazıyorum mesela. Ürünlerin de markalarını yazıyorum yudum yağ, Söke un gibi

Basliktan size karsi ilgisiz olan bir sevgili konusu bekledim ama cocuk manav reyonuna ilgisizmis.

Biri ilgileniyorsa digeri niye ilgi duysun ki? Salataliklari ayni posete birlikte koymak zorunda degilsiniz ki.

Bir sure sevgilinizin tek basina alisveris yapmasini saglatabilirsiniz veya markete gittiginizde reyonlari boluserek kendisini yonlendirebilirsiniz belki.

Kızlar merhaba. Benim de erkek arkadaşımla alakalı bir sorunum var. Yorum yaparsanız sevinirim. Erkek arkadaşımla şu an birlikte yaşıyoruz. Ama mutfakla alakalı işlerde çok ilgisiz davranıyor. Mesela markete gidiyoruz manav reyonundan sebze meyve alacağız hemen telefonunu çıkarıp oynamaya başlıyor. Ben de tepki olsun diye bir şey almadan kasaya gidince bu sefer niye almadın hayatım diyor. Bunun haricinde hiç bir sorunumuz yok. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?
Siz onun annesi değilsiniz.
Evli de olmadığınıza göre iki ev arkadaşı gibi sorumlulukları paylaşmalısınız.
Sebze meyveden anlamıyorsa öğrenecek.

Kızlar merhaba. Benim de erkek arkadaşımla alakalı bir sorunum var. Yorum yaparsanız sevinirim. Erkek arkadaşımla şu an birlikte yaşıyoruz. Ama mutfakla alakalı işlerde çok ilgisiz davranıyor. Mesela markete gidiyoruz manav reyonundan sebze meyve alacağız hemen telefonunu çıkarıp oynamaya başlıyor. Ben de tepki olsun diye bir şey almadan kasaya gidince bu sefer niye almadın hayatım diyor. Bunun haricinde hiç bir sorunumuz yok. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?
yani konu başlığını görünce adam seninle ilgilenmiyor sandım açıkçası..
şimdi bu erkek kısmısı bildiğin öküz.. ben 9 yıllık evliyim, eşim markette neyin ne kadar olduğunu bile bilmez. markasına kadar yazar veririm hatta bazen o markanın farklı çeşitleri varsa resmini bile gönderirim işte bundan alacaksın diye..
evet bu kötü, bu durumun kadınlara yük olarak kalmaması lazım, ama iş bölümü denen bir şey de var hani. mesela arabadan ben anlamam. lastik değiştirilecek, bakım yapılacak eşim yapar. o da benden beklentiye girmez..
erkek çocuklarımızı yetiştirirken ev ile ilgili sorumluluk vermediğimiz için, evlendikten sonra kendilerinin düşünmelerini beklemek bana manasız geliyor. bakarsın bi 50 sene sonra bu düzen değişir.. o zamana kadar erkeklere evle ilgili işlerde bilale anlatır gibi anlatmak durumundayız sanıyorum..

3 senelik evliyim, eşime alışveriş yapmayı öğretmem çok zamanımı, emeğimi aldı.
Sürekli yanlış ürün alır sağını solunu okumazdı. Amaan ne farkeder bu da şöyle işte derdi. Kavga bile etmişimdir. Hayatımda asla böyle bişeye emek vereceğim aklıma gelmezdi. Gerçekten komik mi desem sinir bozucu mu desem bilemiyorum :) Erkek işte ya pof :)
buna kesinlikle katılıyorum. ben de erkek arkadaşım da bir süre ailelerimizden ayrı yaşamış insanlarız bazen yemek yapmak ve gıda almak konusunda öyle başlangıç seviyesinde olduğunu görüyorum ki sen tek başına açlıktan nasıl ölmedin diyorum.

erkek çocuklarımızı yetiştirirken ev ile ilgili sorumluluk vermediğimiz için, evlendikten sonra kendilerinin düşünmelerini beklemek bana manasız geliyor
sanırım olay bununla ilgili. normalde başka konularda gayet sorumluluk sahibi bir insanken annesi tarafından mutfağa sokulmadığı için öğrenemediğini ama öğrenmek ve sorumluluklarını yerine getirmek istediğini söyledi. buraya konu açtıktan sonra da markette gezerken mantar alalım akşama yaparız dedi, gidip bir paket mantar seçti ve kendi pişirdi falan mutlu oldum açıkçası.

Bu mu sorun gerçekten?
aslında bence bir sorun çünkü yemeği birlikte yiyoruz ve ben onun ailesi gibi ne sevdiğini ne yediğini ne yemediğini tam manasıyla bilemem. belki çok sevdiğim bir şeyi yemeği sevmiyor olacak neticede sevgilim olsa da ona dair her şeyi tam manasıyla bilmediğim bir süreçteyiz. manav reyonunda en azından şunu alalım bunu yapalım şunu severim bundan hoşlanmam diyebilir. ya da ben domates seçerken telefonuna bakmak yerine torbaya bir tane de kendi atabilir. hem orada bulunma süremiz kısalır hem kendi öğrenmiş olur.

aslında bence bir sorun çünkü yemeği birlikte yiyoruz ve ben onun ailesi gibi ne sevdiğini ne yediğini ne yemediğini tam manasıyla bilemem. belki çok sevdiğim bir şeyi yemeği sevmiyor olacak neticede sevgilim olsa da ona dair her şeyi tam manasıyla bilmediğim bir süreçteyiz. manav reyonunda en azından şunu alalım bunu yapalım şunu severim bundan hoşlanmam diyebilir. ya da ben domates seçerken telefonuna bakmak yerine torbaya bir tane de kendi atabilir. hem orada bulunma süremiz kısalır hem kendi öğrenmiş olur.
yemekleri hep siz mi yapiyorsunuz?

genelde ben yapıyorum ama o da yardım ediyor bazı doğrama işlerini yapıyor, bazı basit yemekleri yapıyor ama kahvaltıları genelde o hazırlıyor.
anladim ben de sadece alisveris isinde secmeyi beceremedigi icin geride kaliyor zannetmistim. ama ne guzel konusunca bir sekilde bir seyler yapmaya calismis, olumlu bence.

Bu bilgileri öğrenmek için illa birlikte manav reyonuna gitmenize gerek yok ki. Zaman içerisinde oturur bunlar. Gerçekten bana çok anlamsız geldi. Ne değişecek ki torbaya bir domatesi o attığı zaman? Saydığınız sebeplerin hiçbiri aklıma yatmadı hatta kusura bakmayın sizi biraz fazla kontrolcü buldum

Aynı babam,kasaba gideriz eve gelince neden et almadık der.Bu biraz hep önüne gelmesinden kaynaklı :)

X