ilik nakli

Ay yazık ya :KK43: kim bilir kimler kafasına girdi
Aynen. Fazla dillendirmemek lazim . Ben 3 kere kan verdim mesela. Biri açık kalp ameliyatındaydı beni de aldilar ameliyathaneye . Kulağıma bangir bangir muzik verip adamın göğüs kafesini actilar.ben o sesi duydum ;(
Çıktıktan sonra da bayılmışım. Bu ikinci verisimdi. Sonra bir arkadasimin babasina lazim oldu.
Babaannem basladi mesela verme. Sakin verme. Senin kanin sana yetmez. Bayilip kalirsin yine vs vs diye . Benim iligim tutsa kimseye soylemem herhalde. Illaki akil verenim olur. Yapma etme diye

Kadin dizisi bu konuda cok duyarli. Dizinin internet sitesinde felan link bulabilirsiniz. Ve kampanyalar da yapiyorlar. Ekiple birlikte bagiscilarin kan ve ilik vermeleri icin kizilay tirlari etkinlikleri yapiyorlar.

Aynen. Fazla dillendirmemek lazim . Ben 3 kere kan verdim mesela. Biri açık kalp ameliyatındaydı beni de aldilar ameliyathaneye . Kulağıma bangir bangir muzik verip adamın göğüs kafesini actilar.ben o sesi duydum ;(
Çıktıktan sonra da bayılmışım. Bu ikinci verisimdi. Sonra bir arkadasimin babasina lazim oldu.
Babaannem basladi mesela verme. Sakin verme. Senin kanin sana yetmez. Bayilip kalirsin yine vs vs diye . Benim iligim tutsa kimseye soylemem herhalde. Illaki akil verenim olur. Yapma etme diye
Sorma kan vermeye bile bir dünya sacma şey söylüyorlar ben düzenli veriyorum veriyordum daha doğrusu mide küçültme oldum dr a sordum veremezsin dedi şu anda :110:

Ya kan verir gibi aliniyor ya da kemikten alınıyor. Kan verir gibi olirsa islem kolay bir iki saat sürüyor. Bir hafta once ilac kullanmaya başlıyorsunuz sadece . Bu kadar basit. Kemikten ilik biraz daha zor . Geçenlerde biri vazgecti olay oldu hatta sosyal medyada. Çocuğun babasi yalvardi adama . Vermedi. Haluk Levent araci oldu vermedi. Anestezisiz yapmıyorlardır ama basa gelmeden bilinmez tabi. Kizilay cadirlari var her yerde . 5 dakika ugrayip 3 küçük tüp kan veriyorsunuz . Olay bu .

o çok kötü olmuş ya. bilmiyordum o olayı.

Ya kan verir gibi aliniyor ya da kemikten alınıyor. Kan verir gibi olirsa islem kolay bir iki saat sürüyor. Bir hafta once ilac kullanmaya başlıyorsunuz sadece . Bu kadar basit. Kemikten ilik biraz daha zor . Geçenlerde biri vazgecti olay oldu hatta sosyal medyada. Çocuğun babasi yalvardi adama . Vermedi. Haluk Levent araci oldu vermedi. Anestezisiz yapmıyorlardır ama basa gelmeden bilinmez tabi. Kizilay cadirlari var her yerde . 5 dakika ugrayip 3 küçük tüp kan veriyorsunuz . Olay bu .
Ciddi misin? Duymadım bu olayı.Hem gönüllü ol sonra vazgeç.Yazık günah ya çocuğu ölüme terk ediyor.

Siz bağışçı olun, iliğiniz uysun gelip kedilere ben bakarım, söz.

İki çeşit yöntem var. Biri periferik toplama biri ilikten toplama.

Periferikte bir hafta kadar bir süre her gün aşı oluyorsunuz sonra diyaliz makinesi gibi bir makineye bağlanıyorsunuz kök hücreler kanınızdan toplanıp geri veriliryor. 4-5 saat sürüyor yaklaşık, anestezi almıyor hastanede kalmıyorsunuz.

Kemik iliği yöntemi hepimizin bildiği kalça kemiğinden ilik alma şeklinde. Bunda 1-2 saatlik genel anestezi altında bir operasyon geçiriyorsunuz. Bir gece hastanede tutuyorlar genelde. Ondan sonra normal hayatınıza dönebiliyorsunuz.

çok tatlısınız :) yöntem duruma göre değişir herhalde. teşekkür ederim

hanımlar merhaba,

bu ara art arda sosyal medyada denk geldiğim üzerine az biraz araştırdığım bir konu var. kök hücre ya da ilik bağışçısı olmak istiyorum ama çevremde bunu yapan bilgi alabileceğim hiç kimse yok. kemik iliği bağışı ile ilgili 3 4 gün hastanede kalınması gerektiği ve biraz acı dolu bi süreç olduğu yazıyor birkaç hastaneyi aradım ama süreç nasıl işliyor bilgi sahibi değilim aydınlatabilecek olanınız var mı konuyla ilgili bilgisi olan?
Ben bağışçı olduğumda bir kaç yöntem olduğunu hangisinin seçileceğine işlem yapılacağı zaman karar verileceğini öğrenmiştim hatırladığım kadarıyla. Sadece kan alır gibi bir teknik varmış, biraz daha acılı yöntemler de varmış. Bağış noktalarındaki doktorlar bilgilendirebilir sizi.

Ben ne kadar bağışlamak istesem de ne kan ne de ilik bağışlayabildim. Ama form doldurup ölünce sağlam kalan organlarımı bağışladım. Birine hayat olmayı o kadar çok istiyorum ki.

ben de onu yaptım organ bağışı için. ama anneme konuyu açınca ağlıyor sağlam organları bağışla kalanını da kedi köpek yesin dağa bırak diyorum boş boş çürüyeceğine maksimum fayda diye ama asabileşiyor.

Ben ne kadar bağışlamak istesem de ne kan ne de ilik bağışlayabildim. Ama form doldurup ölünce sağlam kalan organlarımı bağışladım. Birine hayat olmayı o kadar çok istiyorum ki.

ben de onu yaptım organ bağışı için. ama anneme konuyu açınca ağlıyor sağlam organları bağışla kalanını da kedi köpek yesin dağa bırak diyorum boş boş çürüyeceğine maksimum fayda diye ama asabileşiyor.
Bende öyle düşünüyorum.
Bir de o toprağın altına girme düşüncesi delirtiyor beni.o yüzden bütün organlarımı bağışladım,kalanları da kadavra olarak kullanabiliyorlarsa kullansınlar. Çürüyüp gideceğimize fayda sağlayalım. Annene belki ben öleceğim ama organlarım bir başkasında hayat bulacak,bir çocuğun ölecek ama 5 çocuğun yeniden doğacak de. Belki yumuşar.

Ben de ilik bağışçıcı olamadım malesef. Ama bu süreçte çok şey öğrendim işte. Bu arada organ nakilli bir aile bireyine sahibim. Organ nakilliler ve nakil bekleyenler adına teşekkür edeyim.

Ben de ilik bağışçıcı olamadım malesef. Ama bu süreçte çok şey öğrendim işte. Bu arada organ nakilli bir aile bireyine sahibim. Organ nakilliler ve nakil bekleyenler adına teşekkür edeyim.
Neden olamadınız acaba? Ben kilo engeline takıldım malesef,ne kan ne de ilik aldılar benden,her ne kadar sağlıklı olsam da alınamazmış. Önemli değil,umarım bizde birgün birinin hayatına hayat katarız.

hanımlar merhaba,

bu ara art arda sosyal medyada denk geldiğim üzerine az biraz araştırdığım bir konu var. kök hücre ya da ilik bağışçısı olmak istiyorum ama çevremde bunu yapan bilgi alabileceğim hiç kimse yok. kemik iliği bağışı ile ilgili 3 4 gün hastanede kalınması gerektiği ve biraz acı dolu bi süreç olduğu yazıyor birkaç hastaneyi aradım ama süreç nasıl işliyor bilgi sahibi değilim aydınlatabilecek olanınız var mı konuyla ilgili bilgisi olan?

Www.belkidesensin.com galiba sitenin adı
İnceleyin :KK66:

Bağışcı olmak için hastanede kalmak gerekmiyor. Sisteme kan vererek dahil olun, iliğiniz lazım olursa arıyorlar

Neden olamadınız acaba? Ben kilo engeline takıldım malesef,ne kan ne de ilik aldılar benden,her ne kadar sağlıklı olsam da alınamazmış. Önemli değil,umarım bizde birgün birinin hayatına hayat katarız.

50 kilo olmadığım için benden de almıyorlaRdı
Ama afarez verbilirsin dediler
Şu emzirme bitsin giricem bu işlere
Şu an 51 kiloyum ama emzirme döneminde bu işe girişemem

Ben de gittim organları komple bağışladım. Ama yine aile onayı gerkiyomuş benim bağış yapmam bişey ifade etmiyormuş
Çok saçma

Kronik bir hastalığım var, o yüzden veremiyorum. Bir gün kilo alırsan olursun bağışçı, büyük engel değil o.
Umarım hayat oluruz birilerine. O organ bulundu haberi korkunç bir duygu karmaşası, tarifi yok. Bir taraftan bir hayat gitti diye üzülüyor insan, ölenin ailesini düşünüyor bir taraftan canın ciğerin kurtuldu diye seviniyorsun. 12 yıl önceye gittim şu an.

X