Iliski sorunlari

Merhaba ..
Ozel hayatimi internette paylasmaktan cekinsemde, artik cok caresiz kaldim ve size geldim. Fikirlerinize, onerilerinize ihtiyacim var.
Ben 22 yasina yeni girmis bi genc kizim.. Kendisini belki kendimden cok sevdigim bi sevgilim var.. 20 yasindayken tanismistim ama baya olaylar oldu, ve suan henuz bikac aydir yine beraberiz. Ben onu beraber olmadigimiz zamanda hep dusunuyodum zaten, o herzaman ilk ve tek askim olarak kalmisti. Bana geri dondugunde, eger eglence ariyosa dogru secenek olmadigimi, ben artik zaman kaybetmek istemedigimi soyledim. O da aklinda zaten boyle bisey olmadigini, benimle olmak istedigini soyledi.
Guzel zaman gecirdik, gelecege dair konusmalar yapti. Hatta bir ay oncesine kadar evlilik konusunda cok ciddi ve istekliydi. Ama su son ay bana karsi tavirlari sicak olsada, artik evlilikten bahsetmedigi konuyu hep ben actigimi farkettim. Bu durum beni cok yipratiyo. Ailem onu hayatta kabul etmeyecegini bildigim halde ben onunla kaldim ve evet onunla evlilikte planliyorum- sonum ne olursa olsun. Onun bu konuda ciddiyetsiz tavirlari hosuma gitmiyo. Ben hemen evlenmesekte bi ciddi adim istiyorum, belki bi nisan, soz… dedigim gibi her turlu onun icin savasmaya hazirim. Sadece bu iliskiyin oylesine bi iliski olmadigindan emin olmak istiyorum. Evlilik konusunda okadar bunalttim ki artik acabilecegimi sanmiyorum. Nasil konussam, ne desem?
Gercekten benimle evlenmek gibi bi plani yoksa ilerde, ne kadar sevsemde ayrilmaliyim. Zaman kaybetmek istemiyorum.
Seni çok iyi anlıyorum. Fakat ben olaya tamamen şu gözle baktım. Daha şimdiden seninle bu şekilde ilgilenen sana bu şekilde gelen biri evlenince nasıl bir adam olur hiç düşündün mü? Aileni bile karşına almaya hazırsın ama o sana net bir cümle bile kuramıyor. Savasirsin kazanırsın ailen düşman olsa da yine dost olarak gelecektir şüphen olmasın. Fakat böyle bir adam daha köprüyü geçmeden bu sekildeyse köprü geçirdikten sonra canın çok yanar. En kötüsü de kendin istediğin için faturasını kimseye kesemezsin. Aşk öyle acı ki hele ki sevdiğini ellerinle sen bırakırsan ama malesef bazen yere düşeceğini bilsende o dal kesilmeli. Ileriki hayatın için bunu kendine yapma şimdi hersey yoluna bir şekilde girer ama sonrası büyük acı..

Bu yaşta okulunu okursun. Sevgilinle gezersin. Kendini geliştirmek için dil öğrenirsin. Müze ziyaret eder, konsere gidersin. Evlenip yemek yapmanın daha çekici olduğunu sanmıyorum. 30 olmak üzereyim ve senin yaşına dönmeyi çok isterdim.
Şu tarz yorumlar bana inanılmaz komik geliyor. 22 yaş evlenmek için yeterince olgun bir yaş değil deseniz anlarım da müze gezmek, konsere gitmenin evlilikle ne alakası var? Ben evliyim ve bunları yapıyorum. Evlenince sizi eve mi zincirliyolar? Ayrıca bekarken aç mı geziyodunuz? Yemek yapmıyo muydunuz?

Son düzenleme:
Herkese tesekkur ederim.. ama bence biraz yanlis anlasildim. Evlilik meraklisi degilim, okulumu bitirmeden boyle bi planim yok, o sorumlulugu almak kolay degil. Fakat guvenebilmem icin bana bu konuda bile hazir oldugunu gostermesi lazim. Gecen sene onun tarafindan buyuk bi darbe aldim. Beni uzdu. Bu sene yeniden hayatima kabul ettim onu. Sizde anlarsiniz ki sizi uzen birine guvenmek, affetmek kolay degil. Zaman istedim.. iliskiden onceki zaman diliminde kendisi evlilikten, ailesinle tanistirmaktan, beraber bi hayattan bahsetti. Bende o sayede isindim ve iliskiye basladim. Yine bir ay oncesine kadar okadar ciddilesmisti ki bu konuda, babasiyla konustu. Benimle evlendikten sonraki hayatimi falan konusmaya basladi. Yani anlatmaya calistigim sey, onun bu konuda baskin olmasi. Ve suan birden geri cekilmesi. Ozaman korkmustum, gerilmistim belki ama simdi daha kotu hissediyorum. Birden bu degisiminin nedeni, artik beni sevmedigi ve bu kararinin degismesi mi? Ve evet zaman kaybetmek istemiyorum. Belki 10 sene sonra evlenicem ama 10 senemi belirsizlikle ona harcamak yerine yeni partnerimi tanimak isterim. Evlilik kolay bi sey degil. Gerekli tanisma zamani lazim. Benim sevgilim benimle bi gelecek dusunmuyosa, beni olaliyor ve evet zamanimi kaybediyodur. Benim icin oylesine bi iliski oluyo. Ben eglenmek istesen iliskide olmam, birini bulurum oyalanmak icin. Umarim kendimi, durmumu daha iyi ifade edebilmisimdir…

Büyük darbe sizi aldatmasi mi?

Genel olarak eklemek isterim: Evlilik fikri hep kadindan geliyorsa o iliskiden evlilik konusunda hayir gelmiyor. Etrafta cok gördüm. Cünkü evlilik niyetinde olan bunu siz dile getirmeden bile davranislarindan en cok belli eder. Iyi gözlemleyin derim. Ikinizin de yasi gencse belki sorumlulugu simdiden almak istemiyordur.

Galiba simdiki zamanin insanlarinin sevgi anlayisi, istekleri bu. Ama ben oyle degilim. Sevmek, guzel zaman gecirmek. Bunu farkli farkli insanlarla degil ilk once kendi kisimden emin olup sadece onunla yasamak isterim. Geri kafali ya da evlilik meraklisi hangisi daha uygunsa- oyum

Şimdiki zamanın insanları derken :) Yaşım epey büyük sizden. Bu kafa yapınızla büyük bir tezat ama sevgilinizin olması. Madem sizin sevgi anlayışınız evlenmek görücü usulü daha uygun size. 22 yaşında muhtemelen ilk sevgiliniz olan birini evlilik diye darlaya darlaya sonunda evlendiğinizde gerçekten mutlu olacağınıza inanıyor musunuz? Çok toysunuz daha. Kimse kimseden yüzde yüz emin olamaz zaten. Bir ilişkiye başlarken anlaşma imzalamış gibi evleneceğiz diye başlıyorsunuz ya ilişki içinde bir yanlışını görseniz veya size uygun olmayan bir davranışına şahit olsanız ayrılmak isteseniz adamın vaktinden mi çalmış, evlilik vaadiyle kandırmış mı olacaksınız?

22 yas kafasiyla evlenmek sans isi. Acele etmeyin bence atli kovalamiyor ya. Hizli giden atin.. daha dun bir hanim hayati gayet yolunda giderken yoruldum ben erken evlendim erken cocugum oldu mutsuzum yorgunum konusu acti. Simdi 22 yasinda insanin meselesi is kariyer sevgililik olmali. 25 e kadar bi bu sekilde takilin derim ben. Ama illa evlenicem derseniz dam sizin dert sizin. Evlilik konusu acmiyorsa ayrilin evlenmek isteyenle gorusun

Seni çok iyi anlıyorum. Fakat ben olaya tamamen şu gözle baktım. Daha şimdiden seninle bu şekilde ilgilenen sana bu şekilde gelen biri evlenince nasıl bir adam olur hiç düşündün mü? Aileni bile karşına almaya hazırsın ama o sana net bir cümle bile kuramıyor. Savasirsin kazanırsın ailen düşman olsa da yine dost olarak gelecektir şüphen olmasın. Fakat böyle bir adam daha köprüyü geçmeden bu sekildeyse köprü geçirdikten sonra canın çok yanar. En kötüsü de kendin istediğin için faturasını kimseye kesemezsin. Aşk öyle acı ki hele ki sevdiğini ellerinle sen bırakırsan ama malesef bazen yere düşeceğini bilsende o dal kesilmeli. Ileriki hayatın için bunu kendine yapma şimdi hersey yoluna bir şekilde girer ama sonrası büyük acı..
Böyle bir adam dediğiniz ne mesela?
Hiçbir bilgi vermemiş ki hakkında?
Belki kendisi de okuyan biri adamın.
Belki okumasa da yeni iş buldu düşük ücretle belki askerliği bile yok.
Belki adamın ailesi de oğlum daha dur erken diyor. Erkek ailesi diye erken diyemeyecek değil Ya.
Belki ev kurmaya henüz yetecek parası yok.
He erkek arkadaşı 30 küsür yaşındadır yıllardır çalışıyordur birikimi vardır ben hallederim üstüme düşeni diyordur o ayrı o zaman bu adamın evlenmeye gönlü yok deriz.
Ama erkek hakkında hiçbir bilgi yazmamış.
Ne hata yapmış onu da yazmamış mesela küfür mü etmiş aldatmış mı yoksa bir dediğini mi yapmamış.
Saf mı kötü mü hiçbir ayrıntı yok.
Tek bildiğimiz 22 yaşında bak evlenmeyeceksen ilişki olmasın diyen biri var.
İnsanlar ilişkiye böyle mi başlıyor?
Herkes böyle mi başladı.
Böyle başlanacaksa görücü usulü aranabilir bence çünkü onun amacı o zaten mesela.

Şu tarz yorumlar bana inanılmaz komik geliyor. 22 yaş evlenmek için yeterince olgun bir yaş değil deseniz anlarım da müze gezmek, konsere gitmenin evlilikle ne alakası var? Ben evliyim ve bunları yapıyorum. Evlenince sizi eve mi zincirliyolar? Ayrıca bekarken aç mı geziyodunuz? Yemek yapmıyo muydunuz?
Hayatımı istediğim gibi yaşayabilmek için her türlü maddi - manevi olanağa sahibim. Yani kimse beni eve kapatmadı neyseki 😂😂 ama sizde biliyorsunuzdur evlilik hem kadının hemde erkeğin kendi özgürlüğünden, zamanından fedakarlıkta bulunduğu ve sorumluluklarınının arttığı bir birliktelik türü. Yani sevgililikle kıyaslanamaz. Bahsettiğim şey daha bu yaşta sorumluluk almaktansa kendi mesleğini yapması, para kazanması ve hayatını yaşaması. Çok şükür benim hiç bir sıkıntım yok ama insanların evlendikten sonra nasıl problemler yaşayabildiğini burada pek çok konuda görebilirsiniz.

Henüz iki aydır birliktesiniz ve bir aydır evlilik konusunu hiç açmıyor mu🤦‍♀️
Erkek arkadaşınız kaç yaşında bilmiyorum ama esas sürekli sizin açmanız yanlış. Daha 22 yaşında.Hadi yaşı da geçelim daha iki aylık ilişkide.
Ne yapacaksınız sürekli bu konuda konuşup. Çocuk isimlerine kadar bulup hayallerinizi mi anlatacaksınız karşılıklı.
Hem sadece adı konsun istiyorum diyorsunuz ama adı konduktan sonra aileler de uzun süre beklemek istemez.
Hadi uzun sürdü söz,nişan diyelim bir sürü sorun çıkar yıpranırsınız.
Ne gerek var şimdiden ailelerin içine girmeye.
31 yaşındayım ve 2 aylık sevgilim evlilik lafı açsa arkama bakmadan kaçarım samimiyetsiz gelir. Bu kafaları anlayamıyorum ya.

Merhaba ..
Ozel hayatimi internette paylasmaktan cekinsemde, artik cok caresiz kaldim ve size geldim. Fikirlerinize, onerilerinize ihtiyacim var.
Ben 22 yasina yeni girmis bi genc kizim.. Kendisini belki kendimden cok sevdigim bi sevgilim var.. 20 yasindayken tanismistim ama baya olaylar oldu, ve suan henuz bikac aydir yine beraberiz. Ben onu beraber olmadigimiz zamanda hep dusunuyodum zaten, o herzaman ilk ve tek askim olarak kalmisti. Bana geri dondugunde, eger eglence ariyosa dogru secenek olmadigimi, ben artik zaman kaybetmek istemedigimi soyledim. O da aklinda zaten boyle bisey olmadigini, benimle olmak istedigini soyledi.
Guzel zaman gecirdik, gelecege dair konusmalar yapti. Hatta bir ay oncesine kadar evlilik konusunda cok ciddi ve istekliydi. Ama su son ay bana karsi tavirlari sicak olsada, artik evlilikten bahsetmedigi konuyu hep ben actigimi farkettim. Bu durum beni cok yipratiyo. Ailem onu hayatta kabul etmeyecegini bildigim halde ben onunla kaldim ve evet onunla evlilikte planliyorum- sonum ne olursa olsun. Onun bu konuda ciddiyetsiz tavirlari hosuma gitmiyo. Ben hemen evlenmesekte bi ciddi adim istiyorum, belki bi nisan, soz… dedigim gibi her turlu onun icin savasmaya hazirim. Sadece bu iliskiyin oylesine bi iliski olmadigindan emin olmak istiyorum. Evlilik konusunda okadar bunalttim ki artik acabilecegimi sanmiyorum. Nasil konussam, ne desem?
Gercekten benimle evlenmek gibi bi plani yoksa ilerde, ne kadar sevsemde ayrilmaliyim. Zaman kaybetmek istemiyorum.
Evlenmek hayattaki en önemli hedeflerden biri olmadığına göre evlenmeden geçen hayat süresi de vakit kaybı değildir.hiç evlenmeyen ya da geç evlenen kişiler bomboş bir hayat yaşamış olmuyor yani.her sonu evliliğe çıkmayan ilişki de vakit kaybetmek olmuyor.anılar var, yaşanmışlıklar var, tecrübe var.daha yaşınız çok genç olduğu için bu şekilde yobaz aile ve toplum öğretilerine göre düşünmeniz gayet normal.sizin yaşınızda ben de bu şekilde düşünüyordum.2,3 sene sonra bambaşka birine dönüşeceksiniz emin olun.hatta bu saçma düşünceyi nasıl benimsemişim diye kendinize güleceksin.daha belli ki kendinize özgü, başkasının etkisinde kalmadığınız bir düşünce sistemi oturtamamışsınız daha.bu yaşlarda evlenmek çok riskli.bu arada evlenmek istemek normal ama vakit kaybetmek istemiyorum deyince işin rengi değişiyor.bu yaşta ne vakit kaybı ?

Evlenmek hayattaki en önemli hedeflerden biri olmadığına göre evlenmeden geçen hayat süresi de vakit kaybı değildir.hiç evlenmeyen ya da geç evlenen kişiler bomboş bir hayat yaşamış olmuyor yani.her sonu evliliğe çıkmayan ilişki de vakit kaybetmek olmuyor.anılar var, yaşanmışlıklar var, tecrübe var.daha yaşınız çok genç olduğu için bu şekilde yobaz aile ve toplum öğretilerine göre düşünmeniz gayet normal.sizin yaşınızda ben de bu şekilde düşünüyordum.2,3 sene sonra bambaşka birine dönüşeceksiniz emin olun.hatta bu saçma düşünceyi nasıl benimsemişim diye kendinize güleceksin.daha belli ki kendinize özgü, başkasının etkisinde kalmadığınız bir düşünce sistemi oturtamamışsınız daha.bu yaşlarda evlenmek çok riskli.bu arada evlenmek istemek normal ama vakit kaybetmek istemiyorum deyince işin rengi değişiyor.bu yaşta ne vakit kaybı ?
ne vakit kaybi diyosunuzda ben 80ime kadar yasamak istemiyorum. Kaliteli 50 yil yeter bana ..

X