Iliski sorunlari

pinkkyy33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2017
27
-9
25
Merhaba ..
Ozel hayatimi internette paylasmaktan cekinsemde, artik cok caresiz kaldim ve size geldim. Fikirlerinize, onerilerinize ihtiyacim var.
Ben 22 yasina yeni girmis bi genc kizim.. Kendisini belki kendimden cok sevdigim bi sevgilim var.. 20 yasindayken tanismistim ama baya olaylar oldu, ve suan henuz bikac aydir yine beraberiz. Ben onu beraber olmadigimiz zamanda hep dusunuyodum zaten, o herzaman ilk ve tek askim olarak kalmisti. Bana geri dondugunde, eger eglence ariyosa dogru secenek olmadigimi, ben artik zaman kaybetmek istemedigimi soyledim. O da aklinda zaten boyle bisey olmadigini, benimle olmak istedigini soyledi.
Guzel zaman gecirdik, gelecege dair konusmalar yapti. Hatta bir ay oncesine kadar evlilik konusunda cok ciddi ve istekliydi. Ama su son ay bana karsi tavirlari sicak olsada, artik evlilikten bahsetmedigi konuyu hep ben actigimi farkettim. Bu durum beni cok yipratiyo. Ailem onu hayatta kabul etmeyecegini bildigim halde ben onunla kaldim ve evet onunla evlilikte planliyorum- sonum ne olursa olsun. Onun bu konuda ciddiyetsiz tavirlari hosuma gitmiyo. Ben hemen evlenmesekte bi ciddi adim istiyorum, belki bi nisan, soz… dedigim gibi her turlu onun icin savasmaya hazirim. Sadece bu iliskiyin oylesine bi iliski olmadigindan emin olmak istiyorum. Evlilik konusunda okadar bunalttim ki artik acabilecegimi sanmiyorum. Nasil konussam, ne desem?
Gercekten benimle evlenmek gibi bi plani yoksa ilerde, ne kadar sevsemde ayrilmaliyim. Zaman kaybetmek istemiyorum.

Merhaba ..
Ozel hayatimi internette paylasmaktan cekinsemde, artik cok caresiz kaldim ve size geldim. Fikirlerinize, onerilerinize ihtiyacim var.
Ben 22 yasina yeni girmis bi genc kizim.. Kendisini belki kendimden cok sevdigim bi sevgilim var.. 20 yasindayken tanismistim ama baya olaylar oldu, ve suan henuz bikac aydir yine beraberiz. Ben onu beraber olmadigimiz zamanda hep dusunuyodum zaten, o herzaman ilk ve tek askim olarak kalmisti. Bana geri dondugunde, eger eglence ariyosa dogru secenek olmadigimi, ben artik zaman kaybetmek istemedigimi soyledim. O da aklinda zaten boyle bisey olmadigini, benimle olmak istedigini soyledi.
Guzel zaman gecirdik, gelecege dair konusmalar yapti. Hatta bir ay oncesine kadar evlilik konusunda cok ciddi ve istekliydi. Ama su son ay bana karsi tavirlari sicak olsada, artik evlilikten bahsetmedigi konuyu hep ben actigimi farkettim. Bu durum beni cok yipratiyo. Ailem onu hayatta kabul etmeyecegini bildigim halde ben onunla kaldim ve evet onunla evlilikte planliyorum- sonum ne olursa olsun. Onun bu konuda ciddiyetsiz tavirlari hosuma gitmiyo. Ben hemen evlenmesekte bi ciddi adim istiyorum, belki bi nisan, soz… dedigim gibi her turlu onun icin savasmaya hazirim. Sadece bu iliskiyin oylesine bi iliski olmadigindan emin olmak istiyorum. Evlilik konusunda okadar bunalttim ki artik acabilecegimi sanmiyorum. Nasil konussam, ne desem?
Gercekten benimle evlenmek gibi bi plani yoksa ilerde, ne kadar sevsemde ayrilmaliyim. Zaman kaybetmek istemiyorum.
Sonum ne olursa olsun cok buyuk bir soz bana gore. Aileniz nicin istemiyor belliki haklilar ki sonum ne olursa olsun diyorsunuz. Hayattan beklentiniz o kisiyle evlililik mi sadece. Ilk ask cok abartilacak birsey degil bence. Karsiniza sizi seven ailenin onaylayacagi biri cikacaktir. Sonunuzun mutlu huzurlu olacagina inandiginiz kisiyle birlikte olun bu hayata bir kere geliyoruz. Sacma sapan insanlarla harcanmayacak kadar degerli bir hayat.

Aklında baska düşüncelerin, hayallerin olacağı bir yaşta ne demeye bu evlilik merakı?

Hem de bu kadar sorunlar içinde?
Yasa bakalim biraz, gör bi hayat nedir ne değildir?

Tecrübe edin, aşkı da yaşa pişmanlığını da, acısını da..

Ama gerçekten nedir bu hemen karşı taraftan evlilik beklentisi?

Evlenince her şey tamam her şey rüya gibi olacak falan sanıyorsunuz

Oyle bir şey yok diyim ben sana!
Muhtemelen yerlerden corap toplarsın, kayinvalide görümceyle uğraşırsın, hemen hamile kalırsın, sonra da gelir buraya dert yanarsın!

Yahu daha 22 yaşındasınız ne evliliği? Ne bu acele? Evliliği pembe panjurlu evde kocanızla bir ömür el ele oturmak sanıyorsanız öyle değil bilginiz olsun. Ne kadar ağır bir sorumluluk haberiniz var mı? Ayrıca öylesine bir ilişki ne demek? Sonu evlilik olmayan ilişki öylesine ilişki mi? Bu kadar evlilik meraklısı olmak için yaşınız gerçekten küçük. Neyin zamanını kaybedeceksiniz daha bu yaşta? Neye geç kaldınız da giden zamanın peşine düştünüz?

Tam öyle laps diye ortada kalacak kız profili. Bi kere 22 yaşında evlilik peşine düşmesi birinci hata. İkincisi evlilik belli ki sadece konu sahibinin planı, sevgilisi bıraz daha akıllı çıkmış aceleye getirmiyor ki genç daha. E üstüne aile bu çocuğu istemezmiş. Bizim konu sahibi bide olayı dramatize edip onun için savaşmak falan diyor. Neyle kim için savaş veriyorsun adamın niyeti bile net değil senin dırdırına He He diyo geçiyor. Allah akıl fikir versin yani. Meslek sahibi olmadan evlenilmez. Kendi ayakları üzerinde duramazken elin oğlu için savaşılmaz

22 yasinda ne bu evlenme meraki? Sen degil o senin pesinden kossun hadi cocukta 24 falan olsun bir erkek 30da once olgunlasmiyor cocuksunuz daha git okul oku kendini gelistir evlenelim diye darlana cocugu. Ayrica ailenin istemedigi kisilerden hicbir zaman hayir gelmez bunu aklindan cikarma

27 yaşındayım 5 sene çok severek eşimle gorustum her konuda aile sıkıntıları dahi olsa arkamda duran aşık olduğum benimle evlenmek için çabalayan biriyle evlendim. Şuanda ve gelecekte çok mutlu olacağımı düşündüğüm 5 sene görüştüğüm halde keşke biraz daha sevgili olsaydık diyorum. Bı çok kadın benim gibi düşünüyordur eminim Evlilik çok büyük bi sorumluluk. Daha yasin çok genç. 22 yaşında evlenmek ne biliyim. Hayata doyucak tadını çıkartıcak, olgunlasicak o kadar çok zamanın var ki. 22 yaşında o kadar toy oluyor ki insan 26-27 yaşında ay ne salakmisim diyorum. Kimse kimsenin tek seçeneği değil. Bırakın karsinizdaki insan sizinle evlenmek istesin. Yroca ailenin kabul etmeyeceği biriyle evlenmek o kadar saçma ki. Hepimiz askimizdan oluyoruz ama işin sonunda ailenin istemediği bı sebep varsa o evlilik mutlu ilerlemiyor. Zamanında kizdigimiz ailelerimize hak veriyoruz. Seni sevsin seninle evlensin diye asla çabalama. Bu biraz özgüven işi. Sen erkeğe evlenelim diye baskı yaptıkça o seni cepte görüyor kaybetme korkusu olmuyor ki. Senin için csbalamayan erkek senin hayatında olmasın zaten. İnan bana hayat insanlara ne seçenekler sunuyor. Kendi kiymetini bil, kenidini geliştir kendini sev. Bırak insanlar senin ışığına koşsun sen onlara ışık olma ✨

22 yaşındasınız neden sürekli evlilik konuşması yapılsın istiyorsunuz? Yani son bir aydır adam size her gün seninle evlenmek istiyorum diye günde bir defa hatırlatma mı geçmeliydi? Bu sürekli konuşulacak bir konu değildir herkes kendi ilişkisinin nereye doğru gittiğini anlar zaten sürekli birinin seninle evlenmek istiyorum demesine gerek yoktur hal ve hareketler belli eder. Kaldı ki 22 yaşındaysanız sevgilinizin de çok büyük olduğunu düşünmüyorum evlilik için çok erken olduğu için özellikle konu açmak istemiyor olabilir.

Bir de şu var tabii ki aileniz istemiyorsa büyük ihtimalle evlenmeye uygun birisi değildir zaten. Hala tabi çeşitli saçmalıklara takılan ailelerden değilse aileniz. Neden evliliğe uygun olmayan biriyle ısrarla evlenmek istiyorsunuz sonra dımdızlak ortada kalınca daha acıklı olsun diye mi?

Bir arkadaşım vardı ortaokulda, aynı binada komşuyduk, aynı zamanda da sınıf arkadaşıydık kızla. Okul bitti ben liseye başladım, o okumamayı tercih etti, ben liseyi bitirdim sınava hazırlanırken, o aynı sene evlendi, sonra da koptuk zaten.

Seneler sonra bir yerde karşılaştık, o dönem yeni nişanlanmıştım, ben ne kadar neşeli ve umutluysam, o da bedensel olarak da mental olarak da o kadar çökmüştü. Bana söylediği söz hala yüreğimden çıkmaz.

Eyoser, okuyunca koca bulup evelniliyor da, evlenince okunmuyor demişti. Yaşın daha çok genç, eğitim al, dil öğren, hobi edin, arkadaşlar edin, sev sevil, hayatına bak. Koca kaçmıyor ama gençliğin kaçıyor. Nasibinde kim varsa günü gelince gelir bulur seni.

Aklında baska düşüncelerin, hayallerin olacağı bir yaşta ne demeye bu evlilik merakı?

Hem de bu kadar sorunlar içinde?
Yasa bakalim biraz, gör bi hayat nedir ne değildir?

Tecrübe edin, aşkı da yaşa pişmanlığını da, acısını da..

Ama gerçekten nedir bu hemen karşı taraftan evlilik beklentisi?

Evlenince her şey tamam her şey rüya gibi olacak falan sanıyorsunuz

Oyle bir şey yok diyim ben sana!
Muhtemelen yerlerden corap toplarsın, kayinvalide görümceyle uğraşırsın, hemen hamile kalırsın, sonra da gelir buraya dert yanarsın!
Dedi ve 18 yasinda dogurdu😂
Neyse yaptığımı değil dediğimi yap:)

Henüz iki aydır birliktesiniz ve bir aydır evlilik konusunu hiç açmıyor mu🤦‍♀️
Erkek arkadaşınız kaç yaşında bilmiyorum ama esas sürekli sizin açmanız yanlış. Daha 22 yaşında.Hadi yaşı da geçelim daha iki aylık ilişkide.
Ne yapacaksınız sürekli bu konuda konuşup. Çocuk isimlerine kadar bulup hayallerinizi mi anlatacaksınız karşılıklı.
Hem sadece adı konsun istiyorum diyorsunuz ama adı konduktan sonra aileler de uzun süre beklemek istemez.
Hadi uzun sürdü söz,nişan diyelim bir sürü sorun çıkar yıpranırsınız.
Ne gerek var şimdiden ailelerin içine girmeye.

Merhaba ..
Daha bu yaşta okuyup kendini geliştirmek, eline mesleğini alıp kariyerine başlamak olmalıydı hedefin. Koştur koştur zorla ittire ittire sevgili yaptığın kişiyi evliliğe ikna etmeye çalışmal değil. Daha yaşlar çok küçük, evlenmeye kafayı takmış birinden sıkılmıştır çocuk

Herkese tesekkur ederim.. ama bence biraz yanlis anlasildim. Evlilik meraklisi degilim, okulumu bitirmeden boyle bi planim yok, o sorumlulugu almak kolay degil. Fakat guvenebilmem icin bana bu konuda bile hazir oldugunu gostermesi lazim. Gecen sene onun tarafindan buyuk bi darbe aldim. Beni uzdu. Bu sene yeniden hayatima kabul ettim onu. Sizde anlarsiniz ki sizi uzen birine guvenmek, affetmek kolay degil. Zaman istedim.. iliskiden onceki zaman diliminde kendisi evlilikten, ailesinle tanistirmaktan, beraber bi hayattan bahsetti. Bende o sayede isindim ve iliskiye basladim. Yine bir ay oncesine kadar okadar ciddilesmisti ki bu konuda, babasiyla konustu. Benimle evlendikten sonraki hayatimi falan konusmaya basladi. Yani anlatmaya calistigim sey, onun bu konuda baskin olmasi. Ve suan birden geri cekilmesi. Ozaman korkmustum, gerilmistim belki ama simdi daha kotu hissediyorum. Birden bu degisiminin nedeni, artik beni sevmedigi ve bu kararinin degismesi mi? Ve evet zaman kaybetmek istemiyorum. Belki 10 sene sonra evlenicem ama 10 senemi belirsizlikle ona harcamak yerine yeni partnerimi tanimak isterim. Evlilik kolay bi sey degil. Gerekli tanisma zamani lazim. Benim sevgilim benimle bi gelecek dusunmuyosa, beni olaliyor ve evet zamanimi kaybediyodur. Benim icin oylesine bi iliski oluyo. Ben eglenmek istesen iliskide olmam, birini bulurum oyalanmak icin. Umarim kendimi, durmumu daha iyi ifade edebilmisimdir…

Herkese tesekkur ederim.. ama bence biraz yanlis anlasildim. Evlilik meraklisi degilim, okulumu bitirmeden boyle bi planim yok, o sorumlulugu almak kolay degil. Fakat guvenebilmem icin bana bu konuda bile hazir oldugunu gostermesi lazim. Gecen sene onun tarafindan buyuk bi darbe aldim. Beni uzdu. Bu sene yeniden hayatima kabul ettim onu. Sizde anlarsiniz ki sizi uzen birine guvenmek, affetmek kolay degil. Zaman istedim.. iliskiden onceki zaman diliminde kendisi evlilikten, ailesinle tanistirmaktan, beraber bi hayattan bahsetti. Bende o sayede isindim ve iliskiye basladim. Yine bir ay oncesine kadar okadar ciddilesmisti ki bu konuda, babasiyla konustu. Benimle evlendikten sonraki hayatimi falan konusmaya basladi. Yani anlatmaya calistigim sey, onun bu konuda baskin olmasi. Ve suan birden geri cekilmesi. Ozaman korkmustum, gerilmistim belki ama simdi daha kotu hissediyorum. Birden bu degisiminin nedeni, artik beni sevmedigi ve bu kararinin degismesi mi? Ve evet zaman kaybetmek istemiyorum. Belki 10 sene sonra evlenicem ama 10 senemi belirsizlikle ona harcamak yerine yeni partnerimi tanimak isterim. Evlilik kolay bi sey degil. Gerekli tanisma zamani lazim. Benim sevgilim benimle bi gelecek dusunmuyosa, beni olaliyor ve evet zamanimi kaybediyodur. Benim icin oylesine bi iliski oluyo. Ben eglenmek istesen iliskide olmam, birini bulurum oyalanmak icin. Umarim kendimi, durmumu daha iyi ifade edebilmisimdir…
Hanımefendicim evlenip boşanıyor insanlar. Nişan nasıl bir güvence olabilir size? Affetmeseydiniz sizi yüz üstü bırakan adamın sözüne inanıp.

X