Iliski sorunlari

Henüz iki aydır birliktesiniz ve bir aydır evlilik konusunu hiç açmıyor mu🤦‍♀️
Erkek arkadaşınız kaç yaşında bilmiyorum ama esas sürekli sizin açmanız yanlış. Daha 22 yaşında.Hadi yaşı da geçelim daha iki aylık ilişkide.
Ne yapacaksınız sürekli bu konuda konuşup. Çocuk isimlerine kadar bulup hayallerinizi mi anlatacaksınız karşılıklı.
Hem sadece adı konsun istiyorum diyorsunuz ama adı konduktan sonra aileler de uzun süre beklemek istemez.
Hadi uzun sürdü söz,nişan diyelim bir sürü sorun çıkar yıpranırsınız.
Ne gerek var şimdiden ailelerin içine girmeye.
2 aylik degil tabi ki🤦🏽‍♀️

Hayatin hakkinda ve sevgilin hakkinda hicbirsey bilmesem bile, satir aralarindan cikardiklarim konusunda bir konuda nedense icim hic rahat degil. Belki canin aciyacak ve kizacaksin ama o seni, senin onu sevdigin gibi sevmiyor. Yok ailen istemez onu vs den dolayi demiyorum. Evlilikten bahsetmedigi icin de demiyorum. Bizlerin uzaktan gordugu bu garipligi sen gorebilmis olsan, hayatin gercekten cok farkli olacak. Ama hepimiz genc olduk, bize denilenleri duyduk, anlamak Kabul etmek istemedik, dustuk, agladik.
Dilerim caninin cok acimasina gerek kalmadan, gozundeki sis perdesi acilir

Merhaba ..
Ozel hayatimi internette paylasmaktan cekinsemde, artik cok caresiz kaldim ve size geldim. Fikirlerinize, onerilerinize ihtiyacim var.
Ben 22 yasina yeni girmis bi genc kizim.. Kendisini belki kendimden cok sevdigim bi sevgilim var.. 20 yasindayken tanismistim ama baya olaylar oldu, ve suan henuz bikac aydir yine beraberiz. Ben onu beraber olmadigimiz zamanda hep dusunuyodum zaten, o herzaman ilk ve tek askim olarak kalmisti. Bana geri dondugunde, eger eglence ariyosa dogru secenek olmadigimi, ben artik zaman kaybetmek istemedigimi soyledim. O da aklinda zaten boyle bisey olmadigini, benimle olmak istedigini soyledi.
Guzel zaman gecirdik, gelecege dair konusmalar yapti. Hatta bir ay oncesine kadar evlilik konusunda cok ciddi ve istekliydi. Ama su son ay bana karsi tavirlari sicak olsada, artik evlilikten bahsetmedigi konuyu hep ben actigimi farkettim. Bu durum beni cok yipratiyo. Ailem onu hayatta kabul etmeyecegini bildigim halde ben onunla kaldim ve evet onunla evlilikte planliyorum- sonum ne olursa olsun. Onun bu konuda ciddiyetsiz tavirlari hosuma gitmiyo. Ben hemen evlenmesekte bi ciddi adim istiyorum, belki bi nisan, soz… dedigim gibi her turlu onun icin savasmaya hazirim. Sadece bu iliskiyin oylesine bi iliski olmadigindan emin olmak istiyorum. Evlilik konusunda okadar bunalttim ki artik acabilecegimi sanmiyorum. Nasil konussam, ne desem?
Gercekten benimle evlenmek gibi bi plani yoksa ilerde, ne kadar sevsemde ayrilmaliyim. Zaman kaybetmek istemiyorum.
Canım daha çok gençsin hiç bir şeyi kaybettiğin felan yok sakın böyle düşünme bak birbirinizi seviyormuşsunuz belli ki kopamıyorsunuz da toplumun dayatmasıyla geç kaldım düşüncesine girip ne sevdiğini kaybet nede hemen evleneyim düşüncesiysa saçma sapan ilişkilere girme.
Evlenmek düşündüğün kadar kolay olmuyor hele ki ülkemide ki ekonomik durumlarda daha yaşlarınız genç sevgilinin başlarda hevesli olup sonradan durulmasının sebebi birazda bu olabilir mi hiç hüşündün mü biraz çalışıp ayaklarınızın üstünde durmak daha sonra evliliğin yolunu tutmak eminim size daha iyi gelecektir ve bu yolda ilerledikçe sevgiliniz evliliğe daha yakın durmaya başlayacaktır.
Ailene gelirsek bu çocuğu istememelerinin sebebi belalı hapçı gaspçı bir tip olması ise ailene hak veriyorum ama ben senin bu şekilde birini seveceğine de inanmıyorum emimim temiz seni seven sevgisine sadık biridir ve bu ilişkide mantıklı olan tarafta sevgilin gibi duruyor.Eğer iyi biriyse ve gerçekten seviyorsan ki kendimden çok diye belirtmişsin böyle birini kaybetme derim evleneceğin kişiye ailen karışamaz evet senin ailen belli ölçüde hak sahibi ama kiminle evleneceğini seçmen tamamen senin hakkın ailende buna saygı duymak zorunda sen ömrünü geçirecek aynı yatağa gireceğin adamı ailenin yönlendirmesiyle değil kendi hür iradenle seçmeli ailene bu benim eşim olacak diyebilmelisin kimse kızının üzülmesini istemez onun mutlu olmasını ister seni mutlu edecek kişide sevdiğinse konu bitmiştir siz beraber bi yol alın birbirinizi kırmadan üzmeden devam edin inan aile kısmı en basiti olacaktır.
Birde bazı erkekler evlenme konularını pek bilmiyor gerçekten söz yüzük takma falan diyorsun 2 aya evlenilecek sanıyorlar belki anlaşamadığınız nokta buda olabilir bilmiyorum konuşup çözün işte yavrum insanın karşısına kolay kolay yürekten sevdiği biri çıkmıyor birileri elbet çıkıyor ama yüreği ısınmıyor insanın içinde kalan şeyler olunca.Hakkında hayırlısı..

Bu yaşta okulunu okursun. Sevgilinle gezersin. Kendini geliştirmek için dil öğrenirsin. Müze ziyaret eder, konsere gidersin. Evlenip yemek yapmanın daha çekici olduğunu sanmıyorum. 30 olmak üzereyim ve senin yaşına dönmeyi çok isterdim.
Insan evlenipte bunlari yapabilir ki

Canım daha çok gençsin hiç bir şeyi kaybettiğin felan yok sakın böyle düşünme bak birbirinizi seviyormuşsunuz belli ki kopamıyorsunuz da toplumun dayatmasıyla geç kaldım düşüncesine girip ne sevdiğini kaybet nede hemen evleneyim düşüncesiysa saçma sapan ilişkilere girme.
Evlenmek düşündüğün kadar kolay olmuyor hele ki ülkemide ki ekonomik durumlarda daha yaşlarınız genç sevgilinin başlarda hevesli olup sonradan durulmasının sebebi birazda bu olabilir mi hiç hüşündün mü biraz çalışıp ayaklarınızın üstünde durmak daha sonra evliliğin yolunu tutmak eminim size daha iyi gelecektir ve bu yolda ilerledikçe sevgiliniz evliliğe daha yakın durmaya başlayacaktır.
Ailene gelirsek bu çocuğu istememelerinin sebebi belalı hapçı gaspçı bir tip olması ise ailene hak veriyorum ama ben senin bu şekilde birini seveceğine de inanmıyorum emimim temiz seni seven sevgisine sadık biridir ve bu ilişkide mantıklı olan tarafta sevgilin gibi duruyor.Eğer iyi biriyse ve gerçekten seviyorsan ki kendimden çok diye belirtmişsin böyle birini kaybetme derim evleneceğin kişiye ailen karışamaz evet senin ailen belli ölçüde hak sahibi ama kiminle evleneceğini seçmen tamamen senin hakkın ailende buna saygı duymak zorunda sen ömrünü geçirecek aynı yatağa gireceğin adamı ailenin yönlendirmesiyle değil kendi hür iradenle seçmeli ailene bu benim eşim olacak diyebilmelisin kimse kızının üzülmesini istemez onun mutlu olmasını ister seni mutlu edecek kişide sevdiğinse konu bitmiştir siz beraber bi yol alın birbirinizi kırmadan üzmeden devam edin inan aile kısmı en basiti olacaktır.
Birde bazı erkekler evlenme konularını pek bilmiyor gerçekten söz yüzük takma falan diyorsun 2 aya evlenilecek sanıyorlar belki anlaşamadığınız nokta buda olabilir bilmiyorum konuşup çözün işte yavrum insanın karşısına kolay kolay yürekten sevdiği biri çıkmıyor birileri elbet çıkıyor ama yüreği ısınmıyor insanın içinde kalan şeyler olunca.Hakkında hayırlısı..
Cok guzel ve kirici olmayan bi yorum.. cok tesekkur ederim🙏

Herkese tesekkur ederim.. ama bence biraz yanlis anlasildim. Evlilik meraklisi degilim, okulumu bitirmeden boyle bi planim yok, o sorumlulugu almak kolay degil. Fakat guvenebilmem icin bana bu konuda bile hazir oldugunu gostermesi lazim. Gecen sene onun tarafindan buyuk bi darbe aldim. Beni uzdu. Bu sene yeniden hayatima kabul ettim onu. Sizde anlarsiniz ki sizi uzen birine guvenmek, affetmek kolay degil. Zaman istedim.. iliskiden onceki zaman diliminde kendisi evlilikten, ailesinle tanistirmaktan, beraber bi hayattan bahsetti. Bende o sayede isindim ve iliskiye basladim. Yine bir ay oncesine kadar okadar ciddilesmisti ki bu konuda, babasiyla konustu. Benimle evlendikten sonraki hayatimi falan konusmaya basladi. Yani anlatmaya calistigim sey, onun bu konuda baskin olmasi. Ve suan birden geri cekilmesi. Ozaman korkmustum, gerilmistim belki ama simdi daha kotu hissediyorum. Birden bu degisiminin nedeni, artik beni sevmedigi ve bu kararinin degismesi mi? Ve evet zaman kaybetmek istemiyorum. Belki 10 sene sonra evlenicem ama 10 senemi belirsizlikle ona harcamak yerine yeni partnerimi tanimak isterim. Evlilik kolay bi sey degil. Gerekli tanisma zamani lazim. Benim sevgilim benimle bi gelecek dusunmuyosa, beni olaliyor ve evet zamanimi kaybediyodur. Benim icin oylesine bi iliski oluyo. Ben eglenmek istesen iliskide olmam, birini bulurum oyalanmak icin. Umarim kendimi, durmumu daha iyi ifade edebilmisimdir…

İnsanlar eğlenmek, sevmek sevilmek, biriyle güzel zaman geçirmek için ilişki yaşarlar zaten. Siz bütün bunları gözardı edip daha 22 yaşında sonunda evlilik yoksa öylesine ilişkidir diyorsanız evet evlilik meraklısısınız. Size önerim görücü usulü bulun birini daha uygun olur düşünce yapınıza.

İnsanlar eğlenmek, sevmek sevilmek, biriyle güzel zaman geçirmek için ilişki yaşarlar zaten. Siz bütün bunları gözardı edip daha 22 yaşında sonunda evlilik yoksa öylesine ilişkidir diyorsanız evet evlilik meraklısısınız. Size önerim görücü usulü bulun birini daha uygun olur düşünce yapınıza.
Galiba simdiki zamanin insanlarinin sevgi anlayisi, istekleri bu. Ama ben oyle degilim. Sevmek, guzel zaman gecirmek. Bunu farkli farkli insanlarla degil ilk once kendi kisimden emin olup sadece onunla yasamak isterim. Geri kafali ya da evlilik meraklisi hangisi daha uygunsa- oyum

22 yaşındasın neyin zamanını kaybediyorsun anlamadım. Mesleğini eline aldın mı? Kendi ayakların üzerinde duruyor musun? Ekonomik özgürlüğün var mı? Senin peşinde evlenelim diye deli divane olsalar şu yaşta ne evliliği Allahını seversen? Benim akademik ideallerin var demelisin. Tövbe yarabbim zaman kaybediyorsun evet.

X