İlk Aşk Mı Son Aşk Mı

merhaba hanımlar :KK200:

ilk aşk diye bir şey var ama son aşk diye de bir şey var mı? sadece bir kere aşık olunur, geri kalanlarsa sadece sevgi mi? ortaokul vs. zamanlarındaki değil de yetişkinlik zamanındaki ilk aşkınıza hala içinizde his var mı? ilk aşkınız ile son ilişki yaşadığınız kişiye karşı hislerinizi kıyasladığınızda nasıl bir sonuç çıkıyor? ilk aşk, özellikle de yarım kalanı hiçbir zaman unutulmaz mı? yanındakiyle yaşlanır, aklındakiyle ölürsün diye bir laf var. bana göre romantik değil, korkunç bir laf şu an için. 5-10 yıl ilişki yaşayıp ayrılanlar var. onlar unutabiliyor mu, tekrar aynı güçlü hislerle aşık olabiliyorlar mı?

hiç aşık olmadım. yaşım da küçük değil. bu aşk meşk trenini kaçırdığımı düşünüyorum. her şey zamanında yapılınca anlamlı oluyormuş. belki günü gelecek biri benim ilk aşkım olacak ama ben o kişinin hiçbir şeyi. sonra da aşkım dediğim kişi müzik videolarının altına şey yazsın '' yanımdaki sen değilsin ama hep aklımdasın. seni unutamadım.'' tabii ben harakiri...

ekleme: öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim, pek çok yorum yapılmış, okuyacağım hepsini 🌸 gözüme çarpan yorumlardan bazılarında ''çok kro, bu ne böyle çok arabesk'' yazıyordu. kro mro ama böyle bir şey var. kadınlar için bir şey diyemem ama erkeklerde ilk aşkını unutamayıp ya da uzun süren ilişkisini bitirdikten hemen sonra pat diye biriyle evlenen oluyor maalesef. yakın zamanda çevremde duyduklarım bunlar. adam unutamamış. aynı şekilde bir kadın arkadaşım var 10 yıllık ilişkisi bitiyor, depresyona giriyor. bir yıl sonra da evleniyor. ama o kişi içinde ukde. ben bunları duyduktan sonra tabii ki kafamda sorular oluştu. aslında ben direkt sizin için sormadım, çevrenizde (benim tanık olduğum erkeklerde oluyor bu durum daha çok) hiç böyle bir durum yaşayan oldu mu, duydunuz mu...
ilk aşk saçmalıktır. 14 yaşında platonik takılıp annemlerden gizli gizli ağladığım çocuğun şu an soyadını bile hatırlamıyorum sjgsgkş Lise- üniversite aşklarımı da çok saçma ve zaman kaybı geliyor simdi.Değil unutamamak, yılda 1-2 kere aklıma gelince bile ay nasıl böyle saçma insanlarla görüşmüşüm oluyorum.

X