İlk aydan evlilikte bu sorunlar normal mi?

Eşiniz çok merhametsiz bencil bir adam.
Riskli gebeyim tedavi sırasında cinsel ilişki yasaklanıyor doğum sonrasına kadar aşağı yukarı 10 ay.. Yemek yapmam yasak,ev temizlemem yasak,yere düşen corabimi bile kendim eğilip alamıyorum böyle bir durumunuz olsa bu adam size nasıl davranacak..
Kendisi zevkinden ödün vermiyor birde sizi üzüyor harcadığınız paraya bile laf ediyor ciddi bir şekilde konuşmalısınız.
Kesinlikle korunmaya devam edin evliliğiniz düzene girene kadar hamile kalmayın..
Asla riske atamam korunma konusunu şuanda bile evham içindeyim, 1 ay sonra doktor kontrolüne gittiğimde iyi olsam bile bende iş ellemeyeceğim iyice doldum artık evi bok götürsün gerekirse param var pulum var yardımcı tutarım olmadı o zaman cimrilik yapmayı görür kendisi temizler adım gibi eminim

Geçmiş olsun o zaman en doğru yöntemi doktorunuz karar verir, hormonlu spiralde sizi etkileyecek bir durum yoktur umarım
Spiraller artık çok inceldiği için doğurmayan kadınlar da kullanabiliyormuş ve sanırım şuanda Regl oluyorum çünkü bu kadar yoğun ve kırmızı renkli kanamam hiç olmamıştı

Merhaba hanımlar, Ben Ağustos ayında evlendim, evlenmeden önce 3 aylık doğum kontrol iğnelerinden yaptırmıştım ve iğrenç bir şekilde vücudumun dengesi bozulmuştu, sürekli Regl olamadım ancak iğrenç kokulu akıntı vs vs geldi bu sebeple eşimle o dönem cinsel birlikteliğimiz az denecek seviyedeydi. Eşimle nişanlılık döneminde de birlikteliğimiz olduğu için cinselliğe aç birisi değildi (yani bence) daha sonra iğnenin etkisi geçince geçen hafta doktora gittiğimde doktor hormonlu spiral takalım dedi ve ben kabul ettim o gün inanılmaz derecede ağrım vardı, akşama kadar sancı içinde yatmaktan başka bişey yapamadım, aç karna kahvaltı yapmadan gitmiştik eşimle eşim akşama kadar ben sancı içindeyken ne zaman kahvaltı yapacağız hazırlayamayacak kadar kötü müsün vs vs şeklinde söylemlerde bulununca bende biraz sert çıkıştım doğrusu zaten canım yanıyor iki yumurta kır da ye dedim daha sonra 1 hafta doktor cinsel ilişkiye girmeyin dedi spiral den dolayı bu hafta eşim sürekli olarak zaten senin şu saçma icatların yüzünden cinselliğimiz bitmişti şimdi hepten bitti tarzında bana yakarışlarda bulunuyor, kendisi kondom yakmayı reddediyor bundan dolayı ben de bu tarz korunma yöntemleri deniyorum çocuk istemiyorum, şu bir haftadır da sanırım spiral den dolayı her gece ağrım oluyor geceleri yatamıyorum dönüpte bana bakmıyor bile bu kadar ilgisizliği normal mi ben mi alınganlık yapıyorum, ben de biraz benimle ilgilensin istiyorum ama hiç ilgisi yok sanki cinsellik varken sadece beni seviyor gibi
Hastalık hakkında bilgim yok ama ne olursa olsun eşinizin bencil olduğu bir gerçek. Sanki keyfinizden uzak kalıyorsunuz. Elbet biliyor az çok ne yaşadığınızı ama yinede kendi zevkini rahatını düşündüğü için bu şekilde davranıyor saygısı yok yani.

Spiraller artık çok inceldiği için doğurmayan kadınlar da kullanabiliyormuş ve sanırım şuanda Regl oluyorum çünkü bu kadar yoğun ve kırmızı renkli kanamam hiç olmamıştı
Ben doğurganlık açısından değilde reglinizi arttırır diye söylemiştim sizde de öyle olmuş sanırım. Bende sağlık sorunlarından dolayı doğum kontrol hapını bırakmak zorunda kaldım ama eşin korunuyordu. Hiçbir erkek hoşlanmıyor kondom kullanmaktan ama mecbur kullanacak yani madem sağlık sorununuz var. Eğer kanamanız çok fazla olursa gidip bi baktırabilirsiniz yerinden oynamış mı diye. Bildiğim kadarıyla hormonlu spiral bir süre sonra kanamayı azaltıyor eski tip bakır spirallerde kanama artıyor bir iki aya alışır bünyeniz. Ertesi gün hapıda öyle sürekli kullanılabilecek bir çözüm değil biliyorsunuzdur. Akıntı olayı da enfeksiyon kaynaklı olabilir yada mantar vs olabilit

Merhaba hanımlar, Ben Ağustos ayında evlendim, evlenmeden önce 3 aylık doğum kontrol iğnelerinden yaptırmıştım ve iğrenç bir şekilde vücudumun dengesi bozulmuştu, sürekli Regl olamadım ancak iğrenç kokulu akıntı vs vs geldi bu sebeple eşimle o dönem cinsel birlikteliğimiz az denecek seviyedeydi. Eşimle nişanlılık döneminde de birlikteliğimiz olduğu için cinselliğe aç birisi değildi (yani bence) daha sonra iğnenin etkisi geçince geçen hafta doktora gittiğimde doktor hormonlu spiral takalım dedi ve ben kabul ettim o gün inanılmaz derecede ağrım vardı, akşama kadar sancı içinde yatmaktan başka bişey yapamadım, aç karna kahvaltı yapmadan gitmiştik eşimle eşim akşama kadar ben sancı içindeyken ne zaman kahvaltı yapacağız hazırlayamayacak kadar kötü müsün vs vs şeklinde söylemlerde bulununca bende biraz sert çıkıştım doğrusu zaten canım yanıyor iki yumurta kır da ye dedim daha sonra 1 hafta doktor cinsel ilişkiye girmeyin dedi spiral den dolayı bu hafta eşim sürekli olarak zaten senin şu saçma icatların yüzünden cinselliğimiz bitmişti şimdi hepten bitti tarzında bana yakarışlarda bulunuyor, kendisi kondom yakmayı reddediyor bundan dolayı ben de bu tarz korunma yöntemleri deniyorum çocuk istemiyorum, şu bir haftadır da sanırım spiral den dolayı her gece ağrım oluyor geceleri yatamıyorum dönüpte bana bakmıyor bile bu kadar ilgisizliği normal mi ben mi alınganlık yapıyorum, ben de biraz benimle ilgilensin istiyorum ama hiç ilgisi yok sanki cinsellik varken sadece beni seviyor gibi
Ben riskli hamilelik geçirdim . Dokuz ay cinsel ilişki yasaktı . E birde üzerine lohusalik eklendi . Eşim asla bu şekilde davranmadı.Sizin eşinizin bence sevgisi ve saygısı yok size karşı. 190 TL ertesi gün hapı için laf etmek , kondom kullanmaması aslında sonuç olan tüm olayların nedeni ta kendisi . İçine boşalmış, kendisi keyfinden kondom bile kullanmıyor .Ama hep siz hamilelikte korunmak için çeşitli durumlara giriyorsunuz bide size tavırlı. Yazıklar olsun . Size minnet duyması gerekirken hemde . Bir aylik evliymissiniz , iyi düşün derim . Hayatta en kötü duygu bence saygı duyulmadigin ,sevilmediğin, değer görmediğin ortam da kalmak. Kendinize bu eziyeti yapmayın.

Kendisi zor hamile kalıyormuş. Sürekli bunu dile getiriyor. Deneme yanılma yapıyo heralde 😂
Ya Ferhans'ın yorumlarını okudum da akşam akşam bir gülme geldi keyfim yerine geldi :KK70:
"Ulen akıllı uslu şefkatli kocalar anca ilişkiye girebiliyorken bu terbiyesiz ayıların perfotmansının iyi olmasına da ben ayar oluyorum.akıllı uslu kadınların bir türlü hamile kalamayıp, suriyelerin her ay hamile kalması kadar gıcık bir olay." şeklinde bir yorumunu gördüm ahahhaa :KK70: :KK70:

Kondom takacak beyfendi taktırın zorla
En temizi kondom. Vücuduma bu kadar eziyet etmezdim.
Maalesef takmıyor, ondan dolayı bu yollara başvurdum zaten. Vücudum düzelir düzelmez spiral im dursa bile kondom taktıracağım. Taviz tavizi getiriyor. Şu anda ben yine sancılıyım kendisi oyun oynuyor hayat eziyet haline geldi. 2. Bir boşanma yaşamak istemiyorum. Düzeleceğine dair en ufak bir umudum dahi yok. Sohbet ederken Regl oldum sanırım vücudum normale dönüyor dedim gözün aydın dedi, ben de bak görüyorsun hormonlarma bir kere müdahale edince nasıl bozuldu vücudum vs dedim bir sen müdahale etmiyorsun bir sürü kadın spiral takıyor ajitasyon yapma tarzında şeyler söyledi ben mi abartıyorum anlamıyorum gerçekten usandım. Sanki duvara laf anlatıyorum.

Maalesef takmıyor, ondan dolayı bu yollara başvurdum zaten. Vücudum düzelir düzelmez spiral im dursa bile kondom taktıracağım. Taviz tavizi getiriyor. Şu anda ben yine sancılıyım kendisi oyun oynuyor hayat eziyet haline geldi. 2. Bir boşanma yaşamak istemiyorum. Düzeleceğine dair en ufak bir umudum dahi yok. Sohbet ederken Regl oldum sanırım vücudum normale dönüyor dedim gözün aydın dedi, ben de bak görüyorsun hormonlarma bir kere müdahale edince nasıl bozuldu vücudum vs dedim bir sen müdahale etmiyorsun bir sürü kadın spiral takıyor ajitasyon yapma tarzında şeyler söyledi ben mi abartıyorum anlamıyorum gerçekten usandım. Sanki duvara laf anlatıyorum.
Sıfır merhamet sıfır sevgi, üzgünüm.

doğum kontrolü bir yana siz gerçekten böyle bir adamla ömür mü geçirmek istiyorsunuz? bunun hastalığı var yorgunluğu işten eve gelince yemeği şusu busu var… allah kolaylık versin

Sigara kullandığımdan dolayı ve kalbimde problem olduğundan dolayı kullanamıyorum maalesef, eşimde kondom kullanmıyor kendimi riske atamam gebelik konusunda
E hormonlu spiral de doğum kontrol hapı gibi hormon içeriyor.o zarar vermeyecek mi kalbinize?
Hormonsuz bakır spiral daha çok iş görebilirdi. Sorunuza gelince eşiniz bu hale çok çabuk gelmiş 10 seneye falan böyle olması lazımdı. Misal benimki bu gece küsüp kendi kendine sinirlenip durdu bir süredir yorgun olduğum ve başka işlerim olduğu için.

Biz evlenmeden önce konuşmuştuk birkaç gün kala. Hepsinin kadın vücuduna yan etkisi oluyor maalesef oturup okuyup araştırdık.Bende yapı olarak çok yatkınım. Eşim hiç bu kadar riske atmaya gerek yok dedi. Birazda nasıl alıştırırsak öyle gidiyor heralde. İkimizde çocuk düşünmeyince hem geri çekiliyor hem kondom kullanıyor eşim.

Birde ben bu konulara ona göre daha düşkünüm haliyle bana güveniyor yani kullanmak istemiyorsa blr bildiğin vardır diyor.

Ev işlerini salın sizin ev işlerini(!) yapacak kadar sağlıklı ve normal hayat akışında olmanızı istiyorsa yapması gerekeni bilir. Hem ayranım dökülmesin hem tatsız olaylar yaşanmasın.( Hoş iki yumurta kıramayan, iki ev işinin ucundan tutmayan adam konusu apayrı bir durum)

Yuh artik. Esiniz kadinin cektigi cileyi normallestiren tiplerden, ustelik cok merhametsiz. Olur da birgun dogum yapsaniz, zorlanir, sitem edip yardim isterseniz"o kadar kadin tek basina bakiyor" der.

Üstelik kendisi de çocuk istemiyor, iğnenin süresinin dolmasına 1 hafta varken cinsel birliktelik yaşadık en son yani 2 hafta önce o gün içime boşaldı ben de bu suratsız tavırlarından dolayı iyice anksiteye yaşadım ve o gün de ertesi gün hapı attım, kendi geliri olan biriyim ancak hapı ortak kredi kartından almışım 190 TL bana onun için bile laf etti saçma sapan hamile kalmamak için girmediğin şekil kalmadı dünya para vermişsin diye
O zaman bir zahmet korunsun beyefendi.. spirale 1 yıl katlandım sürekli regl halindeydim. Eğer kokulu akıntı varsa enfeksiyon vardır. Dr bir akıntı kültürü alsaydı keşke.

Bi zahmet korunsun beyefendi , Allah aşkına su adamlara bu kadar yüz vermeyin yaaa...

Yani gerçekten tuhaf bir ilişkiniz var kocan sprial taktırdın diye seni kucağında mi gezidrsin istiyorsun. 2 defa doğum yaptım biri ölü doğum ona rağmen hiç ilgi alaka beklemedim tabu kendi gösterdi çünkü doğum çok farklı. Spiral olayında kocanuzu suç bulmuyorum belki biyaz daha anlayışlı olabilir ama siz çok alıngansiniz .
Siz kendinize zulmediyorsunuz değer vermiyorsunuz diye herkes böyle olacak diye bişey yok, mesela benim cnm kıymetlidir hasta olsam kimsenin kendimin bile işimi yapmam , kimse benden kıymetli değil 🙃

Ablacım dünden beri okuyorum konuyu sorun korunma yöntemi değil ki. Bir sürü korunma yöntemi var sana uyan birisini bulursun hadi onu geç. Bu adam diyorum pardon adam dediğim için ama seni sevmiyor saymıyor zerre değerin yok gözünde bunu söylüyor sana herkes. Sen kalkıyorsun iş yerinden akşam bir şeyler mi yapsak diye arayıp soruyorsun. Cevap ne keyfim olursa diyor. Seni afedersin şeyine bile takmayan şeyine verdiği kıymetin onda birini vermeyen birisi için fazla değil mi bunlar. Kondom takmıyorsan sevismiyorum diyemiyor musun çok mu zor? Napar dover mi söver mi neyden korkuyorsun. Niye bu kadar ezik oluyorsun. Ağrım var şöyle böyle diyorsun koltuk çekip temizlik yapmaya kalkıyorsun diyemiyor musun sende keyfim yok rahatsızım diye sen böyle yaparsan bende inanmam ki sana da ağrınada. Böyle değerin bilinmez yalvar ayaklarına falan yapış.

X