ilk defa intihari bile düsünüyorum, benim yerimde olsaniz ne yapardiniz?

Allah aşkına yapma ne intiharı ya?
O kadar emek vermişsin,çabalamışsın intihar etsen ne olacak? Daha 36 yaşındasın.
Yazık değil mi o emeğe,gençliğe?
Gerçekten dayanamadığını düşünüyorsan bırak.
Dinleme kimseyi.
Hiç bir şey hayatından kıymetli değil.

Aynen öyle bir okul beklemistim ben de zaten, su an arastiriyorum okul degistirme imkanim varmis. Egitim bakanliginin stajylerle ilgilenen bölümde ki calisan memurda sizi yabanci kökenli cocuklarin ve ögretmenlerin oldugu okula daha uygun buluyorum diye ama beni verdiginde bu okulda acik varmis o yüzden buraya vermek zorunda kalmis. Ne yabanci ögretmen var ne de ögrenci, o bölgenin elit okulu diye geciyor zaten. insallah degistirebilirim.

İnşallah değiştirebilirsiniz, mutsuz olduğunuz yerde durmak psikolojinizi yıpratır. Umarım yoluna girer her şey sizin için.

Yurtdısında yasayıp intihar düsünceniz varsa allah muhafaza hala türkiyede yasasaydınız demek ki haliniz ne olurdu acaba..

Hanımefendi dönün ülkenize, bırakın bik biklenmeyi yerinizde olmak isteyenlerin önünü kapamayın?

Şikayetciyseniz ülkenize dönün??? niye gelmiyorsunuz :))) hic utanma arlanma yok sizde be.

Bizim bi düzenimiz var yegenim yoksammm dönmüştük diyen amca siz misiniz???
Bence bu üyenin dediğiniz gurbetçi tiplemesiyle uzaktan yakından alakası yok.
Kadın Türkiye cennet,değerini bilin mi demiş?
Kendi çabalarıyla gitmiş zaten.Kimsenin önünü tıkadığı,hak yediği yok yani.Sizde gösterin çaba sizde gidin,engel olan mı var?
Düzgün okuyun lütfen.

Yurtdısında yasayıp intihar düsünceniz varsa allah muhafaza hala türkiyede yasasaydınız demek ki haliniz ne olurdu acaba..

Hanımefendi dönün ülkenize, bırakın bik biklenmeyi yerinizde olmak isteyenlerin önünü kapamayın?

Şikayetciyseniz ülkenize dönün??? niye gelmiyorsunuz :))) hic utanma arlanma yok sizde be.

Bizim bi düzenimiz var yegenim yoksammm dönmüştük diyen amca siz misiniz???

Ne kadar saldırgan tavırlar bunlar. Ve kullandığın cümleler çok terbiyesizce, Allah seni ıslah etsin ve yakınlarına da senden kurtulma şansı versin diyorum.

Madem konu sahibinin yerinde olmak istiyorsun, geçinemiyorsun o zaman çalış didin sen de kazan yurt dışında okul/iş imkanı? Tutan mı var?

Bazı insanlar ne kadar kıskanç ve haset oluyor hayretler içerisindeyim. Kullandığı kelimeler ise tam varoş mahalle ağzı.

yaa lütfen böyle olumsuz şeyler düşünmemeye çalışın, intihar falan ne demek. herkes gibi siz de biriciksiniz.
sıkıntılar üst üste gelince özgüveniniz sarsılmış, yabancı bir ülkede kendinizi kabul ettirme savaşı veriyorsunuz, yeri gelince aynı ülkede farklı bir şehirde bile böyle sıkıntılar oluyor.
bence stajı yaparken psikoloğa eş zamanlı gidin. hem olayları güncel anlatacağınız için vereceğiniz tepkileri de hemen verir böylece hızlı ilerleyebilirsiniz diye düşünüyorum.

Ne kadar saldırgan tavırlar bunlar. Ve kullandığın cümleler çok terbiyesizce, Allah seni ıslah etsin ve yakınlarına da senden kurtulma şansı versin diyorum.

Madem konu sahibinin yerinde olmak istiyorsun, geçinemiyorsun o zaman çalış didin sen de kazan yurt dışında okul/iş imkanı? Tutan mı var?

Bazı ne kadar kıskanç ve haset oluyor hayretler içerisindeyim. Kullandığı kelimeler ise tam varoş mahalle ağzı.
Kendinden bahsediyorsun galiba?

Normal standartlara göre kaç kat gelirim var burada bu kibri yapamıyorum.
İş kendi işim şirket sahibiyim, zaten gideceğim.
Arkadasa da bu kadar mutsuzsa çözümü ölmek değil işi bırakmak oldugunu söyledim.
Git ağla intihar et demedim.

Ülkede kimse gecinemiyor , arkadasım doktor o bile geçinemiyor.
Herkesten cok calısıp didinen insanlarız isim cisim yapmıs kisileriz.
Diğerleri gibi bizim tuzumuz kuru bize ne deyip köşeye çekilmiyoruz.

Allah seni ıslah etsin

Arkadasa da bu kadar mutsuzsa çözümü ölmek değil işi bırakmak oldugunu söyledim.

Allah seni ıslah etsin

Kendini övüp övüp kibir yapmıyorum demek, “isim cisim yapmış insanlarız” “tuzumuz kuru” tavırları. Ya gerçekten kalitesizlik akıyor üzerinden. Forumun en itici üyesi seçilirsin yakında devam böyle.

Konu sahibi senden bin kat başarılı ama ne kadar mütevazı bir hanımefendi. Ama işte herkes böyle olamıyor, onun yerine olanı karalama ve beddua etme derdinde.

Kendini övüp övüp kibir yapmıyorum demek, “isim cisim yapmış insanlarız” “tuzumuz kuru” tavırları. Ya gerçekten kalitesizlik akıyor üzerinden. Forumun en iticisi üyesi seçilirsin yakında devam böyle.

Konu sahibi senden bin kat başarılı ama ne kadar mütavazı bir hanımefendi. Ama işte herkes böyle olamıyor, onun yerine olanı karalama ve beddua etme derdinde.
:KK70: :KK70: :KK70:
Sarılın birlikte ağlayın köşede..

Allah seni ıslah etsin
Türkiyede ki insanlarin gecinememesiyle benim ögretmenlik konumun ne gibi bir alakasi var ? Doktor gecinemiyorsa Türkiyede demek ki hesap kitap yapmayi bilmiyor.

Herkese merhaba, cok büyük bir cikmazin icindeyim lütfen yorumlarinizi esirgemeyin. Bu mu derdin yani demeyin, su an icinde bulundugum psikoloji cok cok kötü. Ben on senedir yurtdisinda yasiyorum Türkiyede meslegim ögretmenlikti burda meslegimi icra etmek icin 5 yila yakin caba harcadim; dil kurslarina gittim, üniversitede dersler aldim, ödevler hazirladim, sunumlar falan, cok zorli yollardan gectim. Neyse gerekli dersleri gectim bitirdim. Burda okullarda ögretmen olarak calisabilmen icin 2 sene staj yapman gerekiyor, bana stajimi yapabilcegim bir okul verdiler (Türkiyenin fen lisesi seviyesinde). Staj su sekilde oluyor tek basina normal ögretmen gibi derse giriyorsun, ayda iki kere müfettis gelip derslerini kontrol ediyor, sana düzeltmen gereken yerleri falan söylüyor, ayda iki kere müfettis icin 10 sayfalik ders raporu hazirliyorsun, yani cok mesakatli seyler anadili olanlar bile zorlaniyor bu sürecte, benim icin cok daha zor geciyor. En önemli sorunda ögrencilerin cok zeki olmasi, seviyelerinin cok yüksek olmasi, hatalarimi hemen yüzüme söylemeleri ve bütün bunlarin benim özgüvenimi yerle bir etmesi. Hergün okula aglayarak gidiyorum, cok mutsuzum, sevmiyorum yaptigim isi. Üstüne üstlük okulda tek yabanci benim, dislaniyor gibi hissediyorum psikolojim gercekten yerle bir oldu ama bu iki seneyi atlatirsam cok iyi bir maas, cok iyi sartlar beni bekliyor ama tabi ki uzun bir süre yine cok zor olcak. Siz olsaniz bu sekilde devam edermiydiniz birakip daha az maasli, sartlari daha az iyi olan bir is mi yapardiniz? Aileme anlatiyorum tabi calismak zor geldi degil mi, evde oturmak daha kolay falan diyorlar, sinir ediyorlar beni, kimse destek olmuyor. Ben cok büyük bir cikmanizin icindeyim. Bir yandan bu meslege 10 yildan fazla zamanimi verdim, diger yandan intihari düsüncek kadar mutsuzum. Yas 36.
Su evde oturmak daha kolay diyen insanlar bizi evde halay çekiyoruz sanıyor heralde 😂😂😂😂😂😂

Herkese merhaba, cok büyük bir cikmazin icindeyim lütfen yorumlarinizi esirgemeyin. Bu mu derdin yani demeyin, su an icinde bulundugum psikoloji cok cok kötü. Ben on senedir yurtdisinda yasiyorum Türkiyede meslegim ögretmenlikti burda meslegimi icra etmek icin 5 yila yakin caba harcadim; dil kurslarina gittim, üniversitede dersler aldim, ödevler hazirladim, sunumlar falan, cok zorli yollardan gectim. Neyse gerekli dersleri gectim bitirdim. Burda okullarda ögretmen olarak calisabilmen icin 2 sene staj yapman gerekiyor, bana stajimi yapabilcegim bir okul verdiler (Türkiyenin fen lisesi seviyesinde). Staj su sekilde oluyor tek basina normal ögretmen gibi derse giriyorsun, ayda iki kere müfettis gelip derslerini kontrol ediyor, sana düzeltmen gereken yerleri falan söylüyor, ayda iki kere müfettis icin 10 sayfalik ders raporu hazirliyorsun, yani cok mesakatli seyler anadili olanlar bile zorlaniyor bu sürecte, benim icin cok daha zor geciyor. En önemli sorunda ögrencilerin cok zeki olmasi, seviyelerinin cok yüksek olmasi, hatalarimi hemen yüzüme söylemeleri ve bütün bunlarin benim özgüvenimi yerle bir etmesi. Hergün okula aglayarak gidiyorum, cok mutsuzum, sevmiyorum yaptigim isi. Üstüne üstlük okulda tek yabanci benim, dislaniyor gibi hissediyorum psikolojim gercekten yerle bir oldu ama bu iki seneyi atlatirsam cok iyi bir maas, cok iyi sartlar beni bekliyor ama tabi ki uzun bir süre yine cok zor olcak. Siz olsaniz bu sekilde devam edermiydiniz birakip daha az maasli, sartlari daha az iyi olan bir is mi yapardiniz? Aileme anlatiyorum tabi calismak zor geldi degil mi, evde oturmak daha kolay falan diyorlar, sinir ediyorlar beni, kimse destek olmuyor. Ben cok büyük bir cikmanizin icindeyim. Bir yandan bu meslege 10 yildan fazla zamanimi verdim, diger yandan intihari düsüncek kadar mutsuzum. Yas 36.
Dişinizi sıkın sonu güzel seylern basi hep zor olur .. armut piş ağzıma düş isler tad vermez. .. senin yerinde olmak isterdim

Verecek cevabı olmayınca konuyu kapatma lafları bunlar nerede görsem tanırım :)

Yine bir ahlaksız insanın üstesinden gelindi aferin Mahpeyker :)
Sen kimsin? :KK70:
Kendini mahpeyker sultan zanneden sıfatsız? :KK70:

Ahlaksız sensin, kendini iyi tanıyorsun :)
Ben de verilecek cevap bitmez. Sarıl konu sahibine ağla.

Tayin döneminde başka okula geçmiş yeni ortama ayak uyduramamış şimdi yine başka okula tayin verme döneminde olan bir öğretmenim, yenilikler başka başka ortamlar kendi ülkemizde bile stres sebebi olabiliyor, insan konfor alanından çıkmakta zorlanıyor. Hele siz başka bir ülkede bambaşka bir ortamda kendi ayaklarınız üzerinde durmak için çabalıyorsunuz, cesaretiniz ve aslında fark etmediğiniz o muhteşem özgüveniniz için kendinize her gün sarılın. Onca yılın emeğini de iki ergenin psikolojik baskısı yüzünden de çöp etmeyin. Sıkın dişinizi biraz daha, zamanla rayına oturacak inanın buna. Ve her ne kadar içten içe kendinizi kötü hissetseniz dahi dışarıya bunu yansıtmayın, öğrenci her yerde aynı yapıya sahip oluyor, otoriter özgüvenli duran öğretmenler her zaman bir adım geride durdukları öğretmenlerdir. Biraz daha dik durmaya, sizi bozdukları anda fark ettirmeden toparlamaya çalışın. Geçecek, inanın geçecek.

Onca yil emek vermişsiniz yerinizde olsambu işin pesini birakmazdim.kii zaten hirsli bir yapim var sizde oyle olun yazik emeklerinize

O bücürüklerinde sizi sindirmesine izin vermeyin.sizin hatalarınızı duzeltmeye calisacaklarina saygili olmayi ogrensinler önce.

Son düzenleme:
Sen kimsin? :KK70:
Kendini mahpeyker sultan zanneden sıfatsız? :KK70:

Ahlaksız sensin, kendini iyi tanıyorsun :)
Ben de verilecek cevap bitmez. Sarıl konu sahibine ağla.
Sen kendini yargı makinesi zannedip insanlara laf sokmaya çalışıp beceremeyen, tam tersi kendi laf yemelere doyamayan birisin :)

Valla insanların konularına musallat olup konu sahipleri dahil herkesle kavga etmeye çalıştığın için ahlaksız da sıfatsız da sen oluyorsun, herkes her şeyin farkında :)

Bu lafları yedikten sonra da ben değil sen ağla, hatta ağlayarak günlüğüne yaz

Hayatımda hiç yargı makinesini olduğu iddia edip bu kadar laf altında kalanı da görmedim yalnız :halay:

X