ilk doğumum olacak ve neler yaşayacağımı hiç bilmiyorumm .sadece 14 gün kaldı

sblnaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2012
3
0
Doğum sezeryan olacak bu beni daha çok korkutuyo neler yaşıycam ne hissedicem acı olacak mı korkuyorum.ama çok da heyecanlıyım tarifi olmayan bi mutluluk bahşetti rabbim bize inşallah güzel bi şekilde sonuçlanır.tecrübeli dostlardan sezeryan doğum hakkında ve hangi şeklinin daha iyi olacağı hakkında(genel, epidural ,spinal hangisi çok kararsızım :KK43:(() yorum rica ediyorum

ben iki dogum yaptım ikiside epidurel anesteziydi cok da memnun kaldım hiç agrım sızım olmadı ama bu bünyeden bünyeye degişiyo herhalde. Allah kolayca saglıklı sıhhatli dogum yapmanı nasip etsin

merhaba hiç korkmaa çünkü korkulcak birşey yok bende sezeryan oldumm sana zorluklarnı anlatayımm .normal doğum olarak gidip son dk sezeryan oldum, bebeğimin kalp atışları zayıfladı çünkü neysee günün belliyse o gün güzelce süslen püslen ve fotograf makinasını mutlaka görevliye ver ilk anınızı çeksin bebeğinizle ben malaseff savaştan çıkmış gibiydim anı gelişti herşeyy neysee epiduralim takıldı ağrılarım dindi sezaryana aldılar hiç birşey hissetmedimm drlarımla konuştum bebeğimin o cılız sesini duyuncaaa ağladım, hemen yanağını yanağıma değdirdimm çok güzel bir duygu odaya alındıktan sonraa belli br saat birşey yemiyorsunn zaten ilk kalkış da biraz baş dönmesi ve zorlukolabilir onun dışındaa bir sorun yok cnmm ilk günlerde evine çıktığındaa bebeğini elinden geldiğince fazla eğilmeden alacağın yükseklikte bir yere koy ben biraz onda zorlandımmm sonra zaten birlikte yattık o sorunda ortadan kalktı şuan oğlum 20 aylık yanındaa garip sesler çıkarıyorr hiç bir zorluk yaşamadımmm ne be lağrısı ne baş ağrı çok iyiyim maşallahhh sanada hayırlı doğumlarrr sağ salim bebeğini kucağını alman dileğiylee

28 aylık bir oğlum var kasım 2009 annesiyim epidural sezeryan oldum allaha şükür ki çok rahat geçti hem doğum anı hem sonrası evde yatmadım sayılır ağrım hiç olmadı sadece hastanede doğum sonrası ilk kalkış biraz zor oldu o kadar bol bol yürüdüm umarım senin doğumunda benimki gibi kolay ve rahat geçer

canım ben, normal doğumu çok isterken... doğum sancısı ile gidip, bebeğin kordonu birkaç tur orasına burasına dolaması sürprizi ile karşılarak, sezaryen olmuş bir anneyim :))

ne cümle ama..

epidural çok isterdim, ama... günün o stresinden ötürü kanımda trombosit yükselmesi sebebi ile anestezist epidurale uygun bulmadı. o sebeple genel anestezi ile oldum.
sezaryen doğum, 7 kat kesim ve dikim işlemi ile gerçekleşiyor malum. genel anestezi ile ameliyat olunca, ayıldığında tüm vücut fonksiyonlarının yerinde ve sağlam olduğundan emin olmak için, ayıltırken seni uyuşturucu/ağrı kesici vermeden ayıltıyorlar. dolayısıyla, ilk 10 dakika boyunca acı var. kesilen bölge acıyor doğal olarak. ama bu göz korkutacak bişey değil, hemen serumla ağrı kesici veriyorlar. anında kesiyor. zaten o ağrı kesici serumun kontrolünü de senin eline veriyorlar. ihtiyaç duydukça düğmeye basıp serumunun içine ağrı kesici ilave ediyorsun ve düğmeye basar basmaz ağrın geçiyor. ağrın geldikçe yeniden basıyorsun düğmeye yani. kontrol sende.

epiduralle ameliyat olunca, bildiğim kadarıyla, zaten o bölge uyuşuk oluyor, uyuşuk olarak da devam ediyorsun operasyondan sonra. ağrı sızı yok bildiğim kadarıyla.

normal doğum yapma şansın hiç yoksa (keşke olsa), ben epiduralle sezaryeni tercih etmeni tavsiye ederim. hem ne güzel, bebeğin ilk çıkış anını görebilirsin.
eğer buna da imkanın olmazsa, genel anestezi ile de olmak çok kötü bişey değil. ben yaptım. oldu geçti, 2 yaşında kızım...

allah yavrunu sağlıkla kucağında göstersin inşallah en kolay biçimde... alah şansını bahtını güzel eylesin meleğinin..

bende normal dogum korkusundan dolayı ısteyerek bılerek sezeryan olmak ısteyenlerdenım:))hıcbır zaman normal dogurcam dıye dusunmedım dusunmekte ıstemıyorum :))
cok arastırdım ve kesınlıkle epıdural seeryan dıyorum baskada bırsey demıyorum:KK49::KK49::KK49::KK49:

bende normal dogum korkusundan dolayı ısteyerek bılerek sezeryan olmak ısteyenlerdenım:))hıcbır zaman normal dogurcam dıye dusunmedım dusunmekte ıstemıyorum :))
cok arastırdım ve kesınlıkle epıdural seeryan dıyorum baskada bırsey demıyorum:KK49::KK49::KK49::KK49:

ayyy... her şey normalse, her şey yolundaysa.... korkma normal doğumdan güzelim. epiduralle hissetmiyormuşsun bile...
benim etrafımda herkes normal doğurdu. doktorum da normal doğumdan yana hep, sezaryenden çok uzaktır mantık olarak...
ve sancıyla gittim ben, normal doğum yapıcam diye. ama olmadı işte... ben de ameliyat olucam ben, kesilip biçilicem diye çok ağlamıştım o gün.
yapmayın nolur, o anı yaşama imkanınız varsa doğurun normal vajinal... ne güzel bişeydir onun çıktığını hissetmek.... keşke bilebilseydim.

ayyy... her şey normalse, her şey yolundaysa.... korkma normal doğumdan güzelim. epiduralle hissetmiyormuşsun bile...
benim etrafımda herkes normal doğurdu. doktorum da normal doğumdan yana hep, sezaryenden çok uzaktır mantık olarak...
ve sancıyla gittim ben, normal doğum yapıcam diye. ama olmadı işte... ben de ameliyat olucam ben, kesilip biçilicem diye çok ağlamıştım o gün.
yapmayın nolur, o anı yaşama imkanınız varsa doğurun normal vajinal... ne güzel bişeydir onun çıktığını hissetmek.... keşke bilebilseydim.

canım tek sebep korkmakta degıl aslında bırcok neden var...
bebegımın dogdugu anı cıglık atmadan bagırıp cagırmadan ızlemek ıstıyorum tadını cıkara cıkara
vajınal sarkma ve genısleme gıbı problem yasayıpta cınsel hayatımın etkılenmesını ıstemıyorum
vajınal kesı olacagına gobısım kesılsın ıstıyorum
ılerde ıdrarımı kacırmak ıstemıyorum
bebegımı en az rıskle dogurmak ıstıyrum vsvs:))))))))

çok rahatlattınız benii meleklerrr sağolun.küçükken geçirdiğim bi ameliyat nedeniyle normal doğum yapamıycağmı söyledi doktorum.inanın ilk tercihim sezeryan olsaydı bile bu sorunum olmasaydı diğer bebeklerim için (daha birini doğmadan diğerlerini düşünüyrm bu arada :))) )kesinlikle normal doğumu tercih edip onu da yaşamak isterdim ama bana nasip olmayacak ne yazıkki.hepinize çok teşekkür ederim hem açıklamalarınız hem güzel dilekleriniz için. allah sizlerede bebeklerinizle güzel günler göstersin öpüyorum hepinizi ve bebişleriii

merhaba,ben 3 ay once lokal anestezıyle dogum yaptım medıcal park bahcelıevler de.ıgne yapıldıktan sonra vucudunun alt kısmını kesınlıkle hıssetmıyosun kısa bır sure sonra da bebegın yanına gelıyor onun ılk dakıkalarında yanında olmak cok guzel bır duygu.daha sonra dıkkatını baska seylere ver etrafındakılerle konus mesela.ben hıcbırsey hıssetmedım.uyusukluk gecınce ılk yurumede agrım ve sancım oldu ama katlanılmayacak bısey degıl.daha sonra gecen her saat daha ıyı oldugunu goruyorsun 10 gun sonra hıc bıseyım kalmamıstı.kendını usutmemeye cakıs,gazın olmaması daha ıyı bence.kesınlıkle lokal anestezı tavsıye ederım.guzel seyler dusun,guzel seyler olsun...

X