Ilk gebeliğini kürtaj yapan arkadaşların dikkatine....

ist.1982

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2008
363
1
42
Ya arkadaşlar aranızda benim gibi ilk gebelini kürtaj yapmak zorunda kalan kaç kişi var ... çok merak ediyorum acaba şuanda hamile kalamama sebebim bu olabilirmi...birde kürtaj olduktan soraki sürecinizi ve şuanki halinizide anlatırsanız çok sevinirim..lütfen yazın merakla bekliyorum

Ya arkadaşlar aranızda benim gibi ilk gebelini kürtaj yapmak zorunda kalan kaç kişi var ... çok merak ediyorum acaba şuanda hamile kalamama sebebim bu olabilirmi...birde kürtaj olduktan soraki sürecinizi ve şuanki halinizide anlatırsanız çok sevinirim..lütfen yazın merakla bekliyorum

valla canım evliliğimin ilk başlarında kendimiz korunmuştuk. bende 3. ayımda gebe kalmıştım. ama master durumum olduğu için sonlandırmıştık. sonrasında habla korundum. habi bıraktım 16 ay önce. ama hala tık yok .bendede kürtajdan sonra bi problemim olmadı. adet dzenim değişmemişti.ama kist kalmıştı bende. çok büyümüştü. oda d.k. habıyla patladı zaten.benimde arada aklıma gelmiyo değil. kürtajın bir etkisi oldu mu diye:nazar:

bende temmuzda kürtaj olmak zorunda kaldım,11 haftalık bebeğimin kalbi durmuştu.çok üzüldüm,bunalıma girdim,bu sebepten kist oluştu,1 ayda d.k. hapı kullandım kist yok oldu ama adet düzenim çok bozuldu.
şimdi 3 aydır deniyoruz,allahım ne zaman nasib ederse o zaman o mutlu haberi alcaz.inşallah.
ben kürtaj sebebiyle hamile kalamadığımızı düşünmüyorum,bu işin sırrı stres sıkıntı yapmamak.ben çok zor atlattım bu dönemi malesef hatta hala aklıma geldikçe kötü oluyorum,ama alanda allah verende.,isteyen herkesin gönlüne göre versin rabbim.
benim bazı tanıdıklarım kürtajdan sonraki 2.aylarında gebe kaldılar,yani stres yok unutma canım.kelin ilacı olsa kendi kafasına sürer ama ben bildiklerimi tecrübe ettiklerimi yazmak istedim.
umarım meleklerimiz bizi çok bekletmez.

valla canım evliliğimin ilk başlarında kendimiz korunmuştuk. bende 3. ayımda gebe kalmıştım. ama master durumum olduğu için sonlandırmıştık. sonrasında habla korundum. habi bıraktım 16 ay önce. ama hala tık yok .bendede kürtajdan sonra bi problemim olmadı. adet dzenim değişmemişti.ama kist kalmıştı bende. çok büyümüştü. oda d.k. habıyla patladı zaten.benimde arada aklıma gelmiyo değil. kürtajın bir etkisi oldu mu diye:nazar:

cevabın için çok teşekkür ederim arkadaşım...benim aldırma sebebim tamamen eşimin ailesiyle olan sorunlardı...şimdi çok pişmanım Allahım beni af etsin istemeden yaptığım bişeydi ama zorundaydımsenağlama şimdide hamile kalmaya çalışıyorum 6 ay önce d.k yı bıraktım şimdi dr.adet düzensizliği diyor..ayrıca bende de küçük küçük kistler oluşmuş dr. öle demişti önemsiz dedi ama bilemiyorum Allahım hepimize yardımcı olsun...sevgiler..a.s.

bende temmuzda kürtaj olmak zorunda kaldım,11 haftalık bebeğimin kalbi durmuştu.çok üzüldüm,bunalıma girdim,bu sebepten kist oluştu,1 ayda d.k. hapı kullandım kist yok oldu ama adet düzenim çok bozuldu.
şimdi 3 aydır deniyoruz,allahım ne zaman nasib ederse o zaman o mutlu haberi alcaz.inşallah.
ben kürtaj sebebiyle hamile kalamadığımızı düşünmüyorum,bu işin sırrı stres sıkıntı yapmamak.ben çok zor atlattım bu dönemi malesef hatta hala aklıma geldikçe kötü oluyorum,ama alanda allah verende.,isteyen herkesin gönlüne göre versin rabbim.
benim bazı tanıdıklarım kürtajdan sonraki 2.aylarında gebe kaldılar,yani stres yok unutma canım.kelin ilacı olsa kendi kafasına sürer ama ben bildiklerimi tecrübe ettiklerimi yazmak istedim.
umarım meleklerimiz bizi çok bekletmez.

canım ya sanada çok çok geçmiş olsun Yüce Rabbimiz hepimize yardımcı olsun:Saruboceq:...umarım sende bende bizim gibi olan herkeste biran önce meleklerine kavuşur...stres yapmayalım diyoruz ama nerdee...hep sıkıntı hep stres hayatımız...aslında bende biliyorum streten olduğunu ama yinede emin olmak istiyorum kürtajla alakası varmı diye...belkide Allahın bana verdiği biceza diyorum bazen ama istemeyerek yaptım ve çok ama çok pişmanım :çok üzgünüm:... Allahımda biliyor...neyse canım yine bunaldım kusura bakma...cevabın için sanada çok teşekür ederim...sevgilera.s.

Canım benim anneannem ilk çocuğunu aldırmış sonra 12 kez daha hamile kalıp 6sını doğurmuş 6sını aldırmış. Bence hamile kalamamakla kürtajın bir alakası yok. Yani ta o zamanın koşullarıyla kazınarak yapılan kürtaja rağmen anneanneme bir şey olmadıysa şu anki tıbbın koşullarıyla olması çok çok daha zordur bu tür olumsuzlukların.

ahhh canım aynı şeyden muzdaribiz benimde beş yılın ardınada 3 ay önce doğall yalla bebk oldu ama malesef boş gebelik geçirdim 3 ay oldu hala tık yok hani düşüğün yarısı içered derler ya ne bilim bazen fazla kafaya taıkyorum benimde biraz düzenim bozuldu ALLAHIM NOLUR BENıM VE BENıM GıBı BEBEK KOKUSU ıSTEYENLERıN YÜZÜNÜ GÜLDÜR BıZE ACI MERYEM ANAMIZ GıBı ZEKARIYA SA.S DUALARINI KABUL ETTıĞıN GıBı ET YARRABBı NOLURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR:a015::çok üzgünüm::Saruboceq:

bende aralık ayında kurtaj oldum 2ay korundum doktor öyle demişti ve kürtajım ilk gebeligimdi kürtaj olmak zorunda kalmıstım.üçüncü ay yani martta korunmadım ve smdi 4,5haftalık hamileyim kızlar kürtajla bi alakası yok sıkmayın canınızı aslnda kürtajdn sonra daha cabuk hamile kalınıyor bunun örnekleri cok cünkü etrafta.Rabbim dogru zamanda hayırlı ve saglıklı evlatlar nasip edecektir sizlere içinizi rahat tutun cok üstüne düşmeyin

bu gün yaptığımdan bir kez daha pişman oldum hemde çok afedersiniz ama EŞŞEKLER GıBı pişmanım ve çok ama çok üzgünüm :KK43:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((........................

bu gün yaptığımdan bir kez daha pişman oldum hemde çok afedersiniz ama EŞŞEKLER GİBİ pişmanım ve çok ama çok üzgünüm :KK43:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((........................
CADIARZU Ümidini yitirme Allah ne derse o olur unutma.Bu mübarek günlerde bol bol dua et.Özellikle geceleri dua et.Allah dualarını kabul etsin inşaallah.yerimseniben

CADIARZU Ümidini yitirme Allah ne derse o olur unutma.Bu mübarek günlerde bol bol dua et.Özellikle geceleri dua et.Allah dualarını kabul etsin inşaallah.yerimseniben

Canım zaten dua etmekten başka çarem yok :1no2: Allahım beni af etsede ben kendimi asla af etmiycem ve buna sebep olanlarıda asla ama asla af etmiycem :sinifsinif: düşündükçe çıldırıyorum...:umursamaz:

bende ilk hamilelgimi kurtajla sonlandirmistim.simdiki aklim olsa yapmazdim tabiki.aradan 4.5 yil gecti aklima geldikce ara ara agliyorum.kurtajdan sonra bir kizim oldu,3 yasina girecek.ve yine hamileyim.

yani diyecegim hamile kalamamizin kurtajla bir ilgisi oldugunu sanmiyorum.ins en yakin zamanda hamile kalirsiniz kizlar

bende ilk hamilelgimi kurtajla sonlandirmistim.simdiki aklim olsa yapmazdim tabiki.aradan 4.5 yil gecti aklima geldikce ara ara agliyorum.kurtajdan sonra bir kizim oldu,3 yasina girecek.ve yine hamileyim.

yani diyecegim hamile kalamamizin kurtajla bir ilgisi oldugunu sanmiyorum.ins en yakin zamanda hamile kalirsiniz kizlar

Canım teşekkür ederim verdiğin destek için inan moral oluyor bana... ama vicdan azabı diye buna deniyor herhalde... ömür boyunca hep aklımda olucak sanırım benneyaptımki umarım bende senin gibi hamile kalabilrim belki ozaman içim azda olsa rahatlıycak... Allah çocuklarına uzun ömür ve sağlık versin... :1hug: tekrar teşekkürler.... hamilelerin duaları daha çabuk kabul olurmuş benim için dua edersen çok sevinirim:asigim: sevgiler.a.s.

ist.1982

umarin en yakin zamanda hamile kalirsin.dua edice senin ve tum cocuk isteyenler icin.vicdan azabi konusunda bisey diyemiyorum canim,zamanla azaliyor ama gecmiyor maalesef vicdanin sesi.

hamile klabilmek icin cok fazla takinti yapmamak lazim diye biliyorum.bende kurtajdan sonra kabuslar gorur olmustum hic cocugum olmuyormus falan.allahim insallah isteyen herkese verir.gonlunu rahat tut.

bu arada benim klavyem degisik oldugu icin bazi harfler noktali bazilari noktasiz cikiyor,anlasiliyor sanirim yazdiklarim

halk arasında dolaşan söylentiler işte böyle insanların psikolojisini bozuyo, geçen gün bi genç kız şöyle diyo çağla şıkelin bebeği düştü çünkü onun gibiler çok çocuk aldırıyo rahimleri tutmuyo(kendi namuslu bahsettiği insan namussuz) noldu kadın tekrar hamile kaldı ve şuan bildiğim kadarıyla bebeği onunla lütfen böyle şeyleri kafamızdan atalım kürtaj emin ellerde olduktan sonra hiç bir sorun çıkmaz

ist.1982

umarin en yakin zamanda hamile kalirsin.dua edice senin ve tum cocuk isteyenler icin.vicdan azabi konusunda bisey diyemiyorum canim,zamanla azaliyor ama gecmiyor maalesef vicdanin sesi.

hamile klabilmek icin cok fazla takinti yapmamak lazim diye biliyorum.bende kurtajdan sonra kabuslar gorur olmustum hic cocugum olmuyormus falan.allahim insallah isteyen herkese verir.gonlunu rahat tut.

bu arada benim klavyem degisik oldugu icin bazi harfler noktali bazilari noktasiz cikiyor,anlasiliyor sanirim yazdiklarim

İnşallah canım Allah duysun sesini bana ve benim gibi olan herkese ama herkese hayırlı evlatlar versin benim kabuslarım hep varbenneyaptımki ancak bi bebeğim olursa belki biraz rahatlarım zaten doktorum da diyor stres yapma ama elimde değil neyse Allahtan hayırlısı:Saruboceq:.. Canım bu arada yazdıklarını anlıyorum yani okunuyor merak etme..sevgileropuyorumnanaktan.

halk arasında dolaşan söylentiler işte böyle insanların psikolojisini bozuyo, geçen gün bi genç kız şöyle diyo çağla şıkelin bebeği düştü çünkü onun gibiler çok çocuk aldırıyo rahimleri tutmuyo(kendi namuslu bahsettiği insan namussuz) noldu kadın tekrar hamile kaldı ve şuan bildiğim kadarıyla bebeği onunla lütfen böyle şeyleri kafamızdan atalım kürtaj emin ellerde olduktan sonra hiç bir sorun çıkmaz

Canım teşekkür ederima.s. evet çok haklısınbuyrunnnnnnnnn özellikle kayınvalidem benim psikolojimi çok bozdudelikafadulden çok zor durumda kaldığım bir anda yapmak zorunda kalmıştım sinirden ve öfkeden hatırlamıyorum bile nasıl olduğunu... ama iyi bir hastanede iyi bir doktordu zaten şuanda da aynı doktorumla tedavi görüyorum yumurtlama problemim var onu düzenlemeye çalışıyoruz...Allahtan hayırlısı Sevgiler..:1hug:

Canım zaten dua etmekten başka çarem yok :1no2: Allahım beni af etsede ben kendimi asla af etmiycem ve buna sebep olanlarıda asla ama asla af etmiycem :sinifsinif: düşündükçe çıldırıyorum...:umursamaz:

bebeği aldırmana sebep ne ki cnm
bu kadarüzme knd
keşke aldırmasaydın dicem ama yaşanılacakmış bu da
ben sebep olanları ve sebebini anlamadım sadece çok önemli bişey olmamlı

bebeği aldırmana sebep ne ki cnm
bu kadarüzme knd
keşke aldırmasaydın dicem ama yaşanılacakmış bu da
ben sebep olanları ve sebebini anlamadım sadece çok önemli bişey olmamlı

Canım üzülmemek eldemi :gitme: çok uzun hikaye ama ben kısaca şöyle özetlim; ben 2006ağustosta evlendim 2007ağustosta ayrıldım eşimle ailesi yüzünden hiç anlaşamadık 2ay annemlerde kaldım ekim2007de öğrendimki hamileymişim haberim yoktu ve kendi annemin evindeydim sonra eşim zorlada olsa barışmak istedi istesemde barıştım (eşimi çok seviyorum ama ailesi sorun özellikle annesi) tabi herşey çok kötüydü eşiminde benimde psikolojimiz çok bozuldu öyle bir döneme denk geldiki kötü yanını hiç düşünmeden aldırdıksenağlama zaten aldırmasaydık kesin psikolojisi bozuk bir çocuk olurdu :umursamaz: şimdi de bir sürü sağlık problemim var hep stresten sinir sistemim altüst olmuş durumda migren krizleri hormonlarım karmakarışık adet düzensizliği yumurtlama problemi kistler vs vs... tek sebep stres.... 2 yılda hayatım kaydı anlıycağın..şimdide toparlamaya çalışıyoruz :sinifsinif: Allah yarımcımız olsun hayat okadar zormuş ki yaşayarak anlıyor insan...kısaca dedim ama uzunca oldu en kısa hali bu:kahve: umarım anlatabilmişimdir Sevgiler canımopuyorumnanaktan

ayy hiç kürtajla alakası yoktur.benim kardeşim ilk hatta ikinci hamileliğinde de kürtaj oldu ama şimdi bir çocuğu var ve korunmadığı zaman hemen hamile kalıyor.

X