İmdat Evde Hamam Böceği Var :(

Camenta

♫ ♪ ♥ ♫ ♪ ♥
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2011
2.192
18
Kızlar iki-üç gün önce gece evde bir hamam böceği gördüm.:110:

Açık olan balkon kapısından girmiştir diye düşündüm,bahçeli bir ev ne de olsa.:KK59:

Bütün evi çamaşır sularıyla yıkadık pakladık,özellikle mutfağı...

O gün bu gün balkon kapısını açmıyorum,pencereleri (sineklikli) açıyorum.

Ama dün akşam yanlışlıkla bir tanesinin üzerine bastım.:84:

Evi ilaçlatmaktan başka çaresi yok sanırım.:KK50:

Konuyla ilgili fikri olan var mı? :26:

Böcekler için satılan tabletlerde etkili oluyor.Bence onu bir deneyin olmazsa ilaçlatma yoluna gidersiniz.​

Hamam böceği insana bir çok hastalık bulaştırır hastalığı insana direk ısırarak bulaştırmaz. Hamam böceği açık yiyecek ve içeceklerimizden tüketikten sonra bunların üzerine dışkı salya gibi maddeleri bıraktığı için hastalık direk buradan bulaşır birde hamam böcekleri yumurtalarını bıraktığı yerlere dokunduğumuzda bu hamam böceği yumurtalarından da mikrop kapma olasılığımız var
Hamam böceği ile taşına hastalıklar şunlardır:

1- Verem mikrobu
2- Dizanteri
3- Hepatit virüsü
4- Alerjik hastalıklar
5- Gıda zehirlenmelerin başında hamam böceği gelir
6- Astım hastalığı
7 - Atrax hastalığı
8- Astım mikrobunun taşınması

Yukarıdaki hastalıklar gibi daha bir çok hastalık hamam böceği (kalorifer böceği) gibi haşereler ile insana geçer.

Hamam böceklerinin geniş bir beslenme alışkanlığı vardır. Ormanlarda çalı, çırpı, ot, hayvan artığı gibi maddeleri yiyerek doğaya geri dönüşümde hızlı rol oynarlar. Hamam böcekleri evlerimizde eline geçse onu kemirerek karnını doyurur. Hamamböcekleri üstü açık yiyecekleri içecekleri tüketirler bazen banyoda bulunan elbiselerimizi dahi kemirerek onları yiyip elbiselerimize zarar verirler. Bazen görmüşseniz eğer hamam böceğinin kemirdiği atletlerimiz delik deşik olduğunu. Hamam böceği haşeresi insanı ısırıp kanını emme gibi davranışları göstermez. Hamam böceği beslenirken kendi cinsi ölü leşini de yer kalorifer böceği olarak da bilinen bu haşereler besinlerini antenleri sayesinde keşfeder. Hamam böceği antenleri ve özel duyuları sayesinde eve gelen misafirleri bile ayırt edebilirler

Hamamböceği illa dışarıdan bahçeden gelecek diye bişey yoktur.Lavabo deliklerinizden çıkmış olabilir.Lavabolarda bir iki tane naftalin tableti bulundurun.
Heryerden çıkıveriyolar sağolsunlar:S

Hamam böceği ile mücadelede en etkin yöntem ilaçlamadır.ilk ilaçlamadan yaklaşık 21 gün sonra 2. ilaçlama mutlaka yapılmalı çünkü hamam böcekleri yumurtasına hiçbir ilaç etki yapmaz hamam böceği 15-18 gün sonra larvalaşır bu yüzden 2. ilaçlama mutlaka şart.

dediğin gibi evi ilaçlatmadan kurtulmazsın aynı sorunu bende yaşadım ilaçlattım kökü kurudu :KK64:

Haklısın arkadaşım teşekkür ederim.:KK59:Son derece rahatsız edici,kökten kurtulmak,tedirgin olmamak en iyisi....

Böcekler için satılan tabletlerde etkili oluyor.Bence onu bir deneyin olmazsa ilaçlatma yoluna gidersiniz.​

Teşekkür ederim,bugün hemen o tabletlerden almayı düşünüyorum,en azından ilaçlamacılar gelinceye kadar...:KK59:

Hamamböceği illa dışarıdan bahçeden gelecek diye bişey yoktur.Lavabo deliklerinizden çıkmış olabilir.Lavabolarda bir iki tane naftalin tableti bulundurun.
Heryerden çıkıveriyolar sağolsunlar:S

Teşekkür ederim,iyi fikir...Aynen,nereden çıktıkları belli değil ve son derece mide bulandırıcılar,aman lütfen evimde sağolmasınlar da.:KK47:

Son düzenleme:
Bundan bir ay önce bir tane gördüm.Böyle irisini de görmedim.Senelerdir yoktu bizde.
Bütün evi yeni baştan temizledik talan ettik birşey yok.
Geçen gün duşakabinin içinde bir tane gördüm.İki gün sonra yine.Gözlerim seçmediydi dedim ''inşallah yavru hamamböceği değildir'' diye ama en son gördüğümü anneme gösterdim ''yavru'' deyince dünyam başıma yıkıldı.

Bütün delikler de tıkalı bizde.İki dakika duşa girdim ne göreyim?Ölü bir yavru suda yüzüyor.
Bu yaz ayında duş almaya da korkar oldum.Kara kara düşünüyorum.
O ilaçlara da bağışıklık kazanmışlar galiba mendeburlar.

Nereden geldiğini bulamadık ama şöyle bir düşücemiz var.2 sene önce 1.katta tayzemiz vefat etti.Oğlu o evi ne sattı ne gördü.O ev ne havalandırılıyor ne de başka birşey.
2 senede o ev ne olmuştur kimbilir?
Çıldıracağım...:KK43:

ya kızlar aynı sorun bizde de var bizde giriş kattayız bahçemizde var dün akşam üst dolabı bir açtım mutfakta çat diye tezgahın üzerine düştü kocaman bişey yaa şu an mutfağa girmiyorum kesinlikle ilaçlatıcam bende evi mutfakta rutubet var ama yine böcek olurmu sizce? :18:

sıkı durun kızlar derdinizin devası bende :):)

aylar evvel aynı konuy bende açmıştım . bin türlü yntem araştırdım %90 ını denedim. yok arkadaş bu mahlukatlardan kurtuluş yok. yle market işi ilçlar geçici benden sylemesi. şimdfi gelelim beni kurtaran çareye.

karakyden eşime aldırttığım şırınga içinde bir jel . stratejik noktalara sadece bir mercimek büyüklüğünde bırakıyorsunuz. fazlasına gerek yok istraftan başka bir işe yaramaz. bu jel varolan bceği kendisine çekip mutlaka kendisini yediriyor veve hiç bir ilaçta olmayan etkiyi yapıyor yumurtalarıyla beraber yok ediyor. ufacık bir tüp bu. fiyatı 35/40 lira civarında değişiyor.

ilacı yaptıktan sonra ultrasonic böcek kovucu aldım ve herdaim prizde. bu kovucu bcek fare ve türlü haşeratın eve girmesini engellediği gibi var olanlarında en kısa zamanda evi terketmelerini sağlıyor. çünkü yaydığı ses dalgaları hayvanın yemek yemesini çiftleşmesini ve doğurmasını engelliyor. haliyle hayvan ya kaçıyor ya ölüyor.

kızlar uzun uzun yazdım ama faydalanın istedim. burda bunu yazarken bile üzerimde bişeyler geziniyor gibi kaşınmaya başladım yine. off nerden geldim bu konuya. neyse ben kurtuldum darısı başınıza.

cnmm gecmis olsun insallah bulursun caresini
benim en buyuk fobim boceklerrr
yanii cildiriyorumm anlatamam
bu aylarda kapikule gumrukte gece ozellikle yer gok hamamm bocegii:KK14:
burger king vardi oradada esim oraya gidelim dedi yere basamaadim :KK43:feciii biseydii aman allahimmmm

sıkı durun kızlar derdinizin devası bende :):)

aylar evvel aynı konuy bende açmıştım . bin türlü yntem araştırdım %90 ını denedim. yok arkadaş bu mahlukatlardan kurtuluş yok. yle market işi ilçlar geçici benden sylemesi. şimdfi gelelim beni kurtaran çareye.

karakyden eşime aldırttığım şırınga içinde bir jel . stratejik noktalara sadece bir mercimek büyüklüğünde bırakıyorsunuz. fazlasına gerek yok istraftan başka bir işe yaramaz. bu jel varolan bceği kendisine çekip mutlaka kendisini yediriyor veve hiç bir ilaçta olmayan etkiyi yapıyor yumurtalarıyla beraber yok ediyor. ufacık bir tüp bu. fiyatı 35/40 lira civarında değişiyor.

ilacı yaptıktan sonra ultrasonic böcek kovucu aldım ve herdaim prizde. bu kovucu bcek fare ve türlü haşeratın eve girmesini engellediği gibi var olanlarında en kısa zamanda evi terketmelerini sağlıyor. çünkü yaydığı ses dalgaları hayvanın yemek yemesini çiftleşmesini ve doğurmasını engelliyor. haliyle hayvan ya kaçıyor ya ölüyor.

kızlar uzun uzun yazdım ama faydalanın istedim. burda bunu yazarken bile üzerimde bişeyler geziniyor gibi kaşınmaya başladım yine. off nerden geldim bu konuya. neyse ben kurtuldum darısı başınıza.[/QUOTE

Lutfen bana acikca tam olarak nerden ve ismini yazarmisiniz.. çokkk ihtiyacam var biktim ardikk bitmek bilmiyorlarr ziraatcilerde de bulunurmu?

canım sana kesin çözüm

öyle market falan değil hele yemi yiyip yuvalarında ölüyor diyorlar öğğğğğ o daha çok miğdemi bulandırıyor. leşleride kalıyor yani

gelelim kesin çözümüme tarım ilacı satanyerlerden elma ilacı alıyorsun.

peçete parçalrına damlat dolapların altına lavabolara gece suyu açmadığın zamanlarda koltukların altına koyuyorsun peçeteleri oracıkda tepetaklak. sonrada süpürgeyle çekersin artık. böylece leşleride kalmaz biyerlerde.

yalnız apartmanda varsa 3 ay sonra tekrar geliyor. böğğğğ bide bunların lavobolardan çıkanlarıda varrr

gece gece sinirlerim bozuldu bak şimdi

ııyy biri hamam böceğimi dediii :KK52: felaket tiksiniyorum... Eski evimde yoktu çok şükür geçen ay başka bir şehire taşındık. Geçengün oturma odasının balkon kapısında gördüm tüylerim diken diken oldu... Tabletlerden alıp bir kaç yere koyucam ama 30 dairelik bir apartmanda benim önlem almam tabiki yeretli değil herkesin ilaç kullanması lazım ve de mutfak tezgahlarını temiz tutmaları lazım kapı baca kapatsakta böcekler ummadık delikten çıkıp geliyoo :18:

hayatım ben özel bir markadan bahsetmiyorum herhangi bir dükkandan alabileceğin bişey. şırıngada olan jel ilacı biz karaköyden aldık ama internettede aratırsan var. ultrasonik kovucuda aynı şekilde.
TM ZARARLILARLA TEKNOLOJK SAVA, FARE KSTEBEK HAERE KOVUCU, Fare Haere Kovucu(400 m2) GX-02

BAYER MAXFORCE HAMAMBÖCEĞİ-KALORİFERBÖCEĞİ JEL İLACI | Haşere Market | Hamam Böceği | Kalorifer Böceği | İlaçlama | Hizmetleri

bunlaraa bir bak canım tavsiye ederim. yada sende googl dan araştır işine gelen cihazı satın al. mühim olan çalışma prensibi .genelde hepsi aynı. sadece sinyallerde sürekli aynı değil değişerek sinyal verenler var onlardan birini seç.

X