Anket İnsan kendini en çok ne zaman çaresiz hisseder?

İnsan kendini en çok ne zaman çaresiz hisseder?

• Ankete Katılan
    1.154

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.731
27.831
48
Şu hayattaki en kötü şeydir çaresizlik.Elinden hiçbirşey gelmez,birşeyler yapmak istersin yapamazsın. Bilirsin ki değiştiremezsin bazı şeyleri...

Bazen, içinde bulunduğun çaresizlik çığ gibi büyür. Büyür de nefes alamazsın o çaresizliğin içerisinde. Seni anlayacak birilerine sığınmak istersin .Kelimeler düğüm düğüm olur boğazında konuşamazsın.
images (66).jpeg
Tek bir çözüm vardır "ÇARESİZLİĞİ " için yana yana kabullenmek..

Peki sizin için nedir çaresizlik?Kendinizi en çok ne zaman çaresiz hissettiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar nasıl şıklar dostum ayır ayırabilirsen... Tuhaf ki sanırım hepsini de yaşamışım 26 yaşıma kadar. Ama her ne olursa olsun eğer ölüm evlat ve eşten yana vurmamışsa en kötü anın hayallerinin gerçekleşmeyeceğini anladığın o hayal kırıklığı anı... O değersizlik hissi insanı emip bitiriyor. O yüzden ölümü ayrı tutarak söylüyorum yüreğim en çok hayallerinden vazgeçmiş birini görünce daralır...

Hepsini yaşadım. Abim trafik kazasında bir anda vefat edince diğerlerinin hepsi önemsiz küçük sorunlar gibi geldi bana. Ölüm en büyük çaresizlik. Ne yapabilirsin ki? Tek kardeşin pat diye gitmiş, artık yok. O saçma mermerin altında olduğunu biliyorsun ama ona bir daha asla ulaşamayacaksın.

Ölçüsü olmaz ki, çaresizlik içinde olduğunuz konu neyse; en büyük çaresizlik odur...

En büyük caresizligim annemin son evre kanser olduğunu öğrendiğim andı annem ölecekti ve benim elimden hicbirsey gelmiyordu sanki o an koca dünya üstüme yıkıldı kimseyi farketmeden o çapa hastanesinde aglayasimi o an da hissettiğini hiç unutamam herhalde ölene kadar.
Sonra annem yoğun bakım ziyaretimde gözlerimin önünde can verdi kalbi durdu ve birdaha atmadı ve bende sadece seyrettim işte çaresizlik bu.

İnsanın tüm yaşadıkları içinde bir kor halinde kalırmış. Bazen söndüğünü sanıp hayatına devam ettiğini düşünürmüşsün ama o kor en ummadığın zamanda tekrar alev alır seni darmadağın edermiş. Yaşadıkça o korlara yenileri eklenirmiş. Daha acı vereni ise o korların ne alev aldığını ne de söndüğünü kimseye anlatamazmışsın, en yakınlarına bile. Çocukluğundan beri çok okuyan, çok kelimeye hakim olan biri bile bu korların ne menem birşey olduğunu bir türlü ifade edemezmiş. İyi olanı ise allah dermansız dert vermesin diyebilmek ve bu korları içinde tutarak hayatına devam edebilmekmiş.

[QUOTE"isabel, post: 60393855, member: 366046"]
Bence en büyük çaresizlik Takdir-i ilahi dediklerimiz...:dua::KK51:
[/QUOTE]
Kesinlikle takdir i ilahi en çaresiz hissettiğim an sevdiğin birinin ölümü yoksa herşeye çare bulunur bence

X