Annem kayinvalidem ve kiz kardesimin tutarsiz davranışları

Olaylarda eşiniz dışında herkesi suçlamışsınız ama kasada sırf annesi istedi diye gelinliği almaktan vazgeçen, ailenizdeyken annesi çağırıyor diye kalkıp giden adamın hiç mi suçu yok?

Evet kayınvalidenizin, annenizin, kız kardeşinizin yaptıkları da normal değil ama bunların en başta çıkma sebebi eşinizin annesine hayır diyememesi, dengeyi kuramaması. Sorunun çözümü de eşinizde
Zaten yüzüğü oradan çıktıktan sonra vermiştim eline evlendikten sonra da hep annesine müdahale etmedi ben annesine gerekli cevabı verdiğimde benim üstüme geldi

Durumları iyiyse neden 3 binlik giib bir ödeme yapamıyorlar anlayamadım ?
Kayınvalideniz oğlunun evlendiğini idrak edememiş ama, eşinizde yanınızda durmayarak oda evli olduğunu farkedememiş.

Aile ile eş arasında dengeyi sağlayan erkektir. Dengeyi sağlayamıyorsa eşinize de resti çekin bi zahmet. Senin için yapmadım yemek dicek ve ben hala o eve gidicem.

Ailenize yapılan ayıplar karşısında nasıl bu kadar sessiz kaldınız ? Evden kaldırmalar, kapıdan kovmaktan beter etmeler falan. Ne kadar kötü de olsa ben ezdirmezdim. Kayınvalideniz ve eşiniz ailenizi ve sizi eziyor sürekli. Bir silkelenseniz mi?

Çok pasifsiniz bunu yenin böyle çok çekersiniz.Ayrica ben o yemeği oğluma yaptım diyen kv oğlu birşey demedi mi
Benim kayınvalidem eşimin olmadığı anları kollayıp lafını söyler..gene böyle bir anda (sokaktan içeri yeni girmişiz ..eşim valiz almaya arabaya gitmişken ) bana "Kusura bakma seni özlemedim çocuğumu özledim (kızımı kastediyor)dedi.. ben de " sıkıntı yok..Ben de senin yüzünü görmeye gelmedim ailemi görmeye geldim, gelmişken uğradım" demiştim.Madem eşin ağzı açılmamış konu sahibi diyecekti lafını..yetmeyecekti o yemeği

Olaylarda eşiniz dışında herkesi suçlamışsınız ama kasada sırf annesi istedi diye gelinliği almaktan vazgeçen, ailenizdeyken annesi çağırıyor diye kalkıp giden adamın hiç mi suçu yok?

Evet kayınvalidenizin, annenizin, kız kardeşinizin yaptıkları da normal değil ama bunların en başta çıkma sebebi eşinizin annesine hayır diyememesi, dengeyi kuramaması. Sorunun çözümü de eşinizde

Kayınvalideniz oğlunun evlendiğini idrak edememiş ama, eşinizde yanınızda durmayarak oda evli olduğunu farkedememiş.

Aile ile eş arasında dengeyi sağlayan erkektir. Dengeyi sağlayamıyorsa eşinize de resti çekin bi zahmet. Senin için yapmadım yemek dicek ve ben hala o eve gidicem.

Ailenize yapılan ayıplar karşısında nasıl bu kadar sessiz kaldınız ? Evden kaldırmalar, kapıdan kovmaktan beter etmeler falan. Ne kadar kötü de olsa ben ezdirmezdim. Kayınvalideniz ve eşiniz ailenizi ve sizi eziyor sürekli. Bir silkelenseniz mi?

Uzun olduğu için kısa anlattım kayinvalidem hep bunları yaptığında esime anlattım hiç bir zman yanımda durmadı hatta üstüme bile yürüdüğü oldu kayinvalidemle konuştum kaç kare onunla konuşmak da fayda etmedi değişmedi hiç aynı şekilde davranmaya devam etti. Eşyalarımı toplayıp ailemin evine gittim annem barıştırdi. Yuva yıkan olmak istemiyorum vs bahaneler ileri sürdü.

Merhaba kizlar. Yaklaşık 5 yıllık evliyim. Üniversite mezunu kpss çalışan biriyim. Hem kayinvalidem hem annem hem de kız kardeşimden çok çektim. Daha önceden çok güzel puanlar çıkarıp çok iyi dereceler yapmama rağmen evlendiğimden beri hatta nisanlandigimdan beri hayatım kabusa döndü ve kafam rahat bir şekilde çalışıp giremediğim için kpss yi kazanamadim. bana yardım edin fikir verin hayatımı tekrar düzene koyabileyim.
Öncelikle nisanliligimizdan itibaren kayinvalidem beni ve ailemi pek sevmedi benimle kendi kendine hep bir yarış içinde. Evlendimizde benim evim yerlestirilirken o da tüm evinin beyaz eşyalarını esime yeniledi.(fırın,bulaşık makinesi televizyon mutfakdolabi dolabı, tv ünitesi, ve odalarına dolaplar yaptırdı esime ) yetmedi gelinlik ve çeyiz alışverişinde bunları oğlum ödeyemez diyip alirtmadi kasada iptal ettirdi hepsini( toplam o sene icin 3200 tutmuştu.) Daha sonra biz eşimle yakin başka bir ile gidip tek başımıza yaptık alışverişi. Ailem her kayinvalidemlere gittiğinde kapıda siz mi geldiniz (buyurun gelin bize de denir ya onu kastederek) ben dil ucuyla davet etmiştim sizi dedi. Yada annemler biz ziyarete gelicez diye yakın köyündeki kardeşlerinin yanına gidip annemleri kapıda bıraktı haberi olduğu davet ettiği halde. Bunun gibi bir sürü şey yaşattı ben bir kez esime yüzüğü verip Nişanı bozdum ama eşim baya uğraştı barıştık. Evlendikten sonra da fazlasıyla bana eziyetler devam etti. Şimdi bir kızım var. Yaklaşık bir saatlik mesafede oturuyoruz. Simdi Her gittiğimde laf sokar beni üzecek şeyler söyler eşimi bana karşı doldurur. Aileme gidicek olduğumuz zaman türlü bahaneler üretip bir türlü göndermez Yada gittiysek kız kardeşine gitmek için tutturup esime sık boğaz edip defalarca arar durur hemen geri kalkıp gelmek zorunda kalırız rahat vermez yani. Ettiği laflar nasil derseniz de örnek vereyim hamileligimde yemek hazırlamasina yardım ederken bana zahmet etmişsin anne dediğimde verdiği cevap oğlum için hazırladım sen ister ye ister yeme dedi hep bu şekilde ağır konuşup çok kırar.

Annem de nisanliligimizdan şu ana kadar (kayinvalidemlerin durumu çok iyidir zengin sayılırlar.) Hep sana şunu yapmadılar bunu yapmadılar diye söyleyip duruyordu. Kız kardeşimde annemi bu şekilde doldurup durdu. Nisanliyken çerez dağıtılır bizim orda kayinvalidemler getirmiş ama bir tepsi kadar annem ben bunu kime dağıtayım bu kadar mı getirilir diyip bir çuval aldı kendisi onu dağıttı. Düğün alışverişinde kardeşim "hep arkadaşlarımdan duydum gelinin kız kardeşine de elbise alinirmis düğün alışverişinde" diye kötüledi durdu anneme esimin ailesine eniştem parasını hep ailesine harcıyor eniştemin parasını yiyorlar diye annemi doldurup hep tuz biber oldu. Şimdi kendisi de nişanlı gelinliği arkadaşının gelinligini kiraliyor nikah elbisesini benden istedi kina elbisesini giymediği bir elbiseyi giyecek. Eşim 4 bilezik bir saat iki yüzük bileklik almıştı kendi nişanimizda bunları yapmasına rağmen ailemi ablama neredeyse hiç taki takmadilar diyerek annemi doldurup durdu. Annem de hem kendisi hem de kız kardeşimin dolduruslariyla bana yapılmayanlarin kavgasini yapıp durdu evde nisanliligimiz süresince hep aileme önemli olan benim mutluyum değil mi siz bunları niye büyütüyorsunuz dedim esimin yaptıklarını anlatıp durdum ama beni ne dinlediler ne böyle davranmayı bıraktılar. Evlilik surecim zehir oldu. Evlendikten sonra depresyona girdim bu sürecin etkisiyle hadi kayinvalidemin yaptıklarını kan bağım olmadığı için bir şekilde kaldırabiliyordum ama kendi ailemin yaptıklarını kaldıramadim çok uzaklaştım herkesten duygusal anlamda çok yalnız hissettim. Simdi kız kardesim nisanlı. nişanlısının ailesi çerez nişan elbisesi kına elbisesi gelinlik bile almayacaklar kardeşim arkadaşından bir yerlerden ayarlıyor ama ailem bana yaptıklarının hiç birini yapmıyor çok mutlular. Ya anlamıyorum madem bunlar olmadan da memnun olunabiliyormus benim evlilik surecimi neden zehir ettiler bu kadar inanın hiç birini görmek dahi istemiyorum ama saygısızlık yapmak istemediğimden hep içime atıyorum Allah bilsin diyorum ama olmuyor içim kabul etmiyor.
Benim ailem de de var benzersi. Uzak durun. Değişmezler enerjinizi sömürüp dururlar çok yıpranırsınız. Eşinizle iyiyseniz eşinize çocuğunuza sarılın hayatın tadını çıkarın lafları duymayın. Başka çaresi yok. Hasta ederler bu tipler. Hayat kısa size keyif verecek şeylere odaklanın, yapın hezin hep bir programınız, olsun ailece. Kayınvalidenin gittiğiniz yerden zorla kaldırmasına da direnmeniz ve dediğini türlü bahanelerle geçiştirmeniz lazım. Rabbim hayatınızı kolaylaştırsın diyorum

Benim kayınvalidem eşimin olmadığı anları kollayıp lafını söyler..gene böyle bir anda (sokaktan içeri yeni girmişiz ..eşim valiz almaya arabaya gitmişken ) bana "Kusura bakma seni özlemedim çocuğumu özledim (kızımı kastediyor)dedi.. ben de " sıkıntı yok..Ben de senin yüzünü görmeye gelmedim ailemi görmeye geldim, gelmişken uğradım" demiştim.Madem eşin ağzı açılmamış konu sahibi diyecekti lafını..yetmeyecekti o yemeği
Yemedim zaten
Uzun olduğu için kısa anlattım kayinvalidem hep bunları yaptığında esime anlattım hiç bir zman yanımda durmadı hatta üstüme bile yürüdüğü oldu kayinvalidemle konuştum kaç kare onunla konuşmak da fayda etmedi değişmedi hiç aynı şekilde davranmaya devam etti. Eşyalarımı toplayıp ailemin evine gittim annem barıştırdi. Yuva yıkan olmak istemiyorum vs bahaneler ileri sürdü.

Benim ailem de de var benzersi. Uzak durun. Değişmezler enerjinizi sömürüp dururlar çok yıpranırsınız. Eşinizle iyiyseniz eşinize çocuğunuza sarılın hayatın tadını çıkarın lafları duymayın. Başka çaresi yok. Hasta ederler bu tipler. Hayat kısa size keyif verecek şeylere odaklanın, yapın hezin hep bir programınız, olsun ailece. Kayınvalidenin gittiğiniz yerden zorla kaldırmasına da direnmeniz ve dediğini türlü bahanelerle geçiştirmeniz lazım. Rabbim hayatınızı kolaylaştırsın

(Yarıya kadar okudum.)

Suçlu, annesinin size bu şekilde davranmasına izin veren eşiniz.

Evet asıl suç onda zaten o sira ayrılıp yüzüğünü vermiştim

Ben de uzun süre gitmedim zaten bir yerden sonra mecburen gitmek zorunda kaldım kendi ailem de uzakta oturuyor kendi onun ailesine gitmeden sadece kendi aileme gitmeyi eşim kabuk etmez götürmesine mecbur olduğum için sineye çekmek zorunda kaldım bu sene aileme kendim tek başıma da olsa ziyaret edebileceğimiz yakınlığa taşıyacağız tamamen gitme ihtiyacım kalmayacak kayinvalidemlere şimdi de 2 ayda bir görüyorum neredeyse ama o gördüğüm gün bile yetiyor evimin huzurunu kaçırmaya

Sanırım o tipler içim en iyi çözüm bu. Kendi silahıyla vurmak :))) güzel cevap olmuş. Kısas gerekir bazen :))

Sorun da orda işte annem damadını çok seviyor annesi yüzünden ayrılmayın vs diye hep arayı yaptı ama yaptıktan kısa bir süre sonra hep huzursuzluk çıkardı yapmadıkları üzerinden ufak tefek şeyler eksik olduğunda hep evde sorun oldu ama ben ayrılmak istediğimde de engel oldu 2 kez ayrılmak için her şeyi bitirmiştim şimdi aynı şeyler kız kardeşimde daha fazlasıyla oluyor ama çok mutlular anlayamıyorum

Sanırım o tipler içim en iyi çözüm bu. Kendi silahıyla vurmak :))) güzel cevap olmuş. Kısas gerekir bazen
Benim ailem de de var benzersi. Uzak durun. Değişmezler enerjinizi sömürüp dururlar çok yıpranırsınız. Eşinizle iyiyseniz eşinize çocuğunuza sarılın hayatın tadını çıkarın lafları duymayın. Başka çaresi yok. Hasta ederler bu tipler. Hayat kısa size keyif verecek şeylere odaklanın, yapın hezin hep bir programınız, olsun ailece. Kayınvalidenin gittiğiniz yerden zorla kaldırmasına da direnmeniz ve dediğini türlü bahanelerle geçiştirmeniz lazım. Rabbim hayatınızı kolaylaştırsın diyorum

X