Anket İnsan kendini en çok ne zaman çaresiz hisseder?

İnsan kendini en çok ne zaman çaresiz hisseder?

• Ankete Katılan
    1.154
Bebeğinin gözlerinin önünde acı çekmesi ve senin elinden hiçbir şey gelmemesi. Daha da kötüsü minicik bedenini toprağa kendi ellerinle koyman 😔😔 Allah düşmanıma bile yasatmasin böyle bir acıyı çok zor çok 😔
Aynen oyle.sadece doktora" sakin kendisi gitmeden zaten yasamaz deyip oksijenden ayirmayin olur mu" diye bildim caresizce...

Ölümü bu şıklar arasına koymamak lazım çünkü onun karşısında çaresiz hissetmeyen olamaz, yoktur. Ben en çok geçmişte olanları değiştiremeyeceğimi düşündüğüm zaman çaresiz hissediyorum. İyi veya kötü.

Bilmiyorum ki karşılaştığım durumların ilk anında hep mücadeleyi seçtim .
O anın içinde güçlü durmak hep tercihimdi .
Ben herşey bitip sorun sonuca ulaştığında köşeye çekilip ağlıyorum.
Her acı insana birşeyler katıyor.

En büyük çaresizlik sevdiklerinin ölümü. Defalarca yaşadım. Tecrübeyle sabittir.

Ama çok yakın bir zamanda daha farklı bir çaresizlik yaşadım. Bu yaz iki hafta kadar çok hasta bir şekilde iki yaşında ki oğlumla yalnız kaldım. Doktora bile gidemedim. Hastalıkla başetmeye çalışmak bir yana dursun, o halde hareketli, küçük bir çocuğa bakmak bana çaresizliğin farklı bir boyutunu da yaşattı.

Annem ölünce.Yaz okulu başlamaya yakın mezarına gittim.Allahım annem bana dua etsin dedim annemle konuştum affet beni çalışamadım sana layık olamadım dedim.O da etti sanki yaz okulundan güzel notlar aldım.Çaresizim o yanımda yok sadece mezarına gidip içimi döküyorum.23 yaşındayım kendim gittiğimde ağlıyorum başkasıyla gitsem de kendimi tutmak için çok çabalıyorum.Yaşasaydı 57 yaşında olacak 37-38'inde göçüp gitti.Annem eğitime çok önem verirdi o yüzden 33'ünde falan evlendi.Ona layık evlat olamamak apayrı bir çaresizlik.

Ahh ölüm en çaresiz i

Dostumdan kazık yedim
Başkası tarafından iftiraya uğradım
Geçmişte hata yaptim
Sevdiklerime ulasamadigim zamanlarda çok oldu sevdiğim birinin teyzemin hasta olduğunu sonra olduğunu duydum buna çare bulamadim:KK43:onun gerisindekini atlattim geçti gitti

Canımdan çok sevdiğim biri büyük hastalığa yakalanmıştı çok çaresiz hissetmiştim o vefat edince asıl çaresizliği yaşadım.. Allah herkese sevdikleriyle birlikte sağlıklı güzel ömür versin 🙏🏻🙏🏻

X