İnsan sevdiğini kaybetmemek için çabalamaz mı hiç?

İyi ki kurtuldum diyeceğinize adım gibi eminim çünkü aynısını ben de yaşadım. Tam tarif ettiğiniz gibi burnundan kıl aldırmayan, her seferinde aramızda 4 yaş olmasına rağmen bak ben senden daha tecrübeliyim diye nutuk atmaya başlayan, egosundan karşi tarafı kırdığını fark etmek şöyle dursun, bi de zeytinyağı gibi üste çıkıp tavır yapan birini hayatımdan çıkarmam gerektiğini fark ettiğimde çok üzülmüştüm. Acaba haksızlık mı ettim, ben mi hata ettim, guzel anılar falan filan… ayy şuan bunları buraya yazarken bile kızıyorum kendime ne salakmışım diyorum böyle biriyle muhatap olmam bile vakit kaybıymış ben bi de tutmuş arkasından haftalarca üzülmüşüm. İnsan beyni işte, olay yeniyken kötu anıları arkaya atıp hep güzel şeyleri hatırlıyo. Ama zaman geçince o kötü taraflar bir bir hücum ediyo ve bu sefer de kaybettiğin zaman, enerji yüzünden kendine kızıyosun. İlk kişi de olsa son kişi de olsa bu kural hiç değişmiyo çünkü zaten doğru kişi olsa bitmezdi, Sadece biraz zaman ve sabır. Sonra yeniden doğuş 😌
Ağzınıza sağlık ya muhteşem yazmışsınız 💓😉

Evet ama benm 3 yılım geçmiş ve ben evliydim hiç önemli değil elbette üzülücez bunlar normal olmasa saçma olur ama senin benm kadar üzülmene neden olacak Bı süreç geçmemiş ilk olduğu için böylesin ama benm ilk aşk acım değil geçiyor ve suan o acıları yaşadığım adamlar aklıma bıle gelmıyor. Hatırlamam bile sabır çok önemli sabredicez benm eşim iyi hallerindeyken dünyanın en iyi adamıydı ben de o halleerını sevdım Bı de benım için aşırı uğraştı ben böyle seven görmedim ölsem ölür yaşayamaz derdım Bı evlendik o sevgı kıskançlık ve siddete döndü iyi günlerim oldu ama kötü günler çok kötüydü kabustu adeta gözümün yaşı kurumadı çok çektirdi bırakmıyodu zor ikna ettim
Bu kadar seven bu kadar uğraşan adam bile bunları yapıyor demek.. biz kime inanıp güvenicez... içinden canavar çıkmayan adam yok mu bu dünyada..

Bu kadar seven bu kadar uğraşan adam bile bunları yapıyor demek.. biz kime inanıp güvenicez... içinden canavar çıkmayan adam yok mu bu dünyada..
Yanı sevme kelimesi az kalır adama önümde uzan üstünden yürüycem desem tamam derdi emin ol o kadar. Ben zor severim secerım kendini sevdirene kadar uğraştı sonra ben sevip değer vermeye başlayınca kıçı kalktı pisliğin onu adam edecem diye sabredecem diye üzülmüyeyim diye erteledikçe erteledim sonra daha buyuk üzüntüler en sonunda onun için cepte onu seven ondan vazgeçemeyen basıt varlık oluyorsun ama aklı başında olan bırı olsa derki benı seven değer veren bır eşim var malesef bu karaktersizler böyle canm sakın üzülmüycez Geçicek benm de daha 2 gun oldu boşanalı aynıyız ama bırbırımıze destek olucaz bu yas süreci gececek unutma özelden yazabılırısn

Yanı sevme kelimesi az kalır adama önümde uzan üstünden yürüycem desem tamam derdi emin ol o kadar. Ben zor severim secerım kendini sevdirene kadar uğraştı sonra ben sevip değer vermeye başlayınca kıçı kalktı pisliğin onu adam edecem diye sabredecem diye üzülmüyeyim diye erteledikçe erteledim sonra daha buyuk üzüntüler en sonunda onun için cepte onu seven ondan vazgeçemeyen basıt varlık oluyorsun ama aklı başında olan bırı olsa derki benı seven değer veren bır eşim var malesef bu karaktersizler böyle canm sakın üzülmüycez Geçicek benm de daha 2 gun oldu boşanalı aynıyız ama bırbırımıze destek olucaz bu yas süreci gececek unutma özelden yazabılırısn
Ben daha bu süreçte ona vazgeçilmez hissettirmişim... ne yapayım bende sizin gibi çok zor seviyorum ama sevince çok seviyorum çok kıymet veriyorum çok emek veriyorum normal bir insan olsa der ki bak ne güzel beni seviyor bana kıymet veriyor. Ama bunlar diyor ki biz ne yaparsak yapalım bunlar bırakmazlar bizi biz vazgeçilmeziz. İlla değersiz hissettireceksin karşındakine taktik yapacaksın durmadan onu da biz yapamıyoruz. Emin olun ki geçecek her şeyden önce siz çok güçlü bir kadınsınız ve çok doğru bir karar almışsınız🙏🏻 Her zaman yazabilirsiniz konuşabiliriz ben hep burdayım🌸❤️

Ben daha bu süreçte ona vazgeçilmez hissettirmişim... ne yapayım bende sizin gibi çok zor seviyorum ama sevince çok seviyorum çok kıymet veriyorum çok emek veriyorum normal bir insan olsa der ki bak ne güzel beni seviyor bana kıymet veriyor. Ama bunlar diyor ki biz ne yaparsak yapalım bunlar bırakmazlar bizi biz vazgeçilmeziz. İlla değersiz hissettireceksin karşındakine taktik yapacaksın durmadan onu da biz yapamıyoruz. Emin olun ki geçecek her şeyden önce siz çok güçlü bir kadınsınız ve çok doğru bir karar almışsınız🙏🏻 Her zaman yazabilirsiniz konuşabiliriz ben hep burdayım🌸
Öyle canm öyle kendilerini vazgeçilmez sanıyorlar ama hiç kimse kendini vazgeçilmez veya son şans olarak dayatamaz bize. Beni resmen paraşütle gökyüzüne çıkardı sonra paraşütsüz aşağıya bıraktı ama ben gerçekten çok güçlüyüm bunu çevrem der genelde onun hiçbir oyununa gelmedim işi gücü beni yola getirmek için taktık uygulamaktı saçma sapan liseli kafaları aramızda uçurum vardı zaten pişman değilim ama şu kanatarak atma sürecini geçicez sen de güçlüsün bikaç ay sonra beraber gulerız inşallah 🤭💓

Bu hikayeler ve benzerlerine belki yardımcı olır diye yazmak istedim.
Genellikle ortak noktalarinda büyük bir aşk , fedakarlık, hayatta boşluğunu hissettiğiniz ne varsa dolduran , ayaklarınızı yerden kesen bir adam rolüyle gelmeleri vardır. Büyük egolarının altında aslında çok kırılganlandır. Zamanla sizin duygusal boşluklarınızın, kaybetme korkularınızın, iyileştirme çabanızın sınırlarını denerler. Manipüle ederler , suçlu hissettirirler, yalnız bırakırlar. Daha çok çabalayıp daha çok ağına düşmeniz için. "Narsistler" Arada öfkelenen çok iyi bir insan zannettiğiniz şey aslında narsistik öfke patlamaları.
Bu konuyla ilgili internette daha çok kaynak bulabilirsiniz.
Ama neyse ki bu durumun yanlışlığını erkenden fark edip kurtulabilmişsiniz.
Gelecekte de mutluluk veren, karşılıklı güvene dayalı, sizin varlığınıza saygı duyulan bir ilişkinizin olmasını dilerim

Adam bi özürle her şeyinde düzeleceğini düşünüyor gönül almayı bile bilmiyor ki daha.. işte her şeyin farkındayım da şu kalple mantığın çatışması varya o yoruyor beni

Çatışacak hiçbir şey yok inanın kalbiniz haklı çıkarabileceğiniz hiçbir hareketi yok adamın. %100 mantığınız haklı onu dinleyin.

Bu hikayeler ve benzerlerine belki yardımcı olır diye yazmak istedim.
Genellikle ortak noktalarinda büyük bir aşk , fedakarlık, hayatta boşluğunu hissettiğiniz ne varsa dolduran , ayaklarınızı yerden kesen bir adam rolüyle gelmeleri vardır. Büyük egolarının altında aslında çok kırılganlandır. Zamanla sizin duygusal boşluklarınızın, kaybetme korkularınızın, iyileştirme çabanızın sınırlarını denerler. Manipüle ederler , suçlu hissettirirler, yalnız bırakırlar. Daha çok çabalayıp daha çok ağına düşmeniz için. "Narsistler" Arada öfkelenen çok iyi bir insan zannettiğiniz şey aslında narsistik öfke patlamaları.
Bu konuyla ilgili internette daha çok kaynak bulabilirsiniz.
Ama neyse ki bu durumun yanlışlığını erkenden fark edip kurtulabilmişsiniz.
Gelecekte de mutluluk veren, karşılıklı güvene dayalı, sizin varlığınıza saygı duyulan bir ilişkinizin olmasını dilerim
Tam olarak anlattığınız gibi. İnanın benim şu hayatta tanıdığım en güzel adamdı böylesine düşünceli,merhametli,iyi kalpli,sevgi dolu bir adamın tartışma anındaki dönüştüğü adama inanamazdım öyle şaşırırdım ki İnanın donup kalmıştım telefonda. Üstelik üstten üstten konuşmayı,azarlar gibi konuşmayı normal gören ben sen bana böyle davrandın bunları söyledin dediğimde ne var bunda bu sözlerde hiç bir şey yok derdi bende salak gibi olayın hatasının farkına kendisi varır diye bekliyordum. Yani İnan’ın öğlen büyük bir hayal kırıklığı ve şaşkınlık içine düşmüştüm ki. Ki ben ona karşı tartışma anında bile böylesine hassas,özenli davranırken gördüğüm tavır beni yıktı

Öyle canm öyle kendilerini vazgeçilmez sanıyorlar ama hiç kimse kendini vazgeçilmez veya son şans olarak dayatamaz bize. Beni resmen paraşütle gökyüzüne çıkardı sonra paraşütsüz aşağıya bıraktı ama ben gerçekten çok güçlüyüm bunu çevrem der genelde onun hiçbir oyununa gelmedim işi gücü beni yola getirmek için taktık uygulamaktı saçma sapan liseli kafaları aramızda uçurum vardı zaten pişman değilim ama şu kanatarak atma sürecini geçicez sen de güçlüsün bikaç ay sonra beraber gulerız inşallah 🤭💓
Biz önce kendimizin kıymetini bilelim kimseye kendinden çok değer vermeye gelmiyormuş bınu tecrübe etmiş oldum bu olayda. Karşımızdakine değer vermekten kendimizi unutuyoruz. Bir daha kendimizi hiç unutmamak dileğiyle canım İnan biz çok güçlüyüz bu günleri sen aşacağız 🙏🏻🌸☺️

Aynen sizin gibi düşünüyorum bende, yaşadıkları sorunlar,sorumluluklar onu bu hale getirmiş ona da dedim aynısını. Ben onun bu halini sen bildiğimden dedim ki ben o sorunlar sıkıntılar arasından sana iyi gelen bir nokta olayım çünkü kötü bir insan da değil kendisi. Ama işte o kendi elleriyle onu her şeyiyle sevecek,kabul eden insanı paramparça etti. Son konuşmamızda kendisi sen dedi bu çözmem gereken bir problem diye sonra öfke problemi için ilaca başladı psikiyatriye gidip ancak ne kadar devamlı olur bilemiyorum

İşte bu noktada şunu söyleyebilirim bu hayatındaki kendi sınavı yani siz kimseyi düzeltemezsiniz. Kendisi aşmalı olan size olur lütfen öncelikle kendinizi düşünün.

Şöyle söyleyeyim bu konuda o adamı dinlemeyi çok isterdim. Özellikle de yaşlarınızı duyunca. Şu an 25 yaşındaki halim karşımda olsa muhtemelen döverdim. Adam zaten baştan ciddi düşünüyormuş. Ciddi sorunlar olduğunu düşünmese bitirmezdi. Yaş farkını kabullenmiştim vs demişsin ama bence asıl 35 yaşında biri için 25 yaşında birisi zordur.

kimseye eyvallahı olmayan ben bu adama gelince sürekli alttan alan,hatalı taraf o olsa da özür dileyen birisine dönüştüm.. bazen inanamıyorum kendime. yaşımdan dolayı sanırım beni istediği gibi biçimlendirmek yönetmek istiyordu
Yaşınız gayet bilinçli olabilecek ayırt edecek yaşta 17 değilsiniz sanirim eee bu adamin ne olduğu belli hala benim için mücadele etmedi demeniz ayrı bir sorun.
Dönüp aynaya bakin 25 yıllık ailenizi elin hodugu haddini bilmezi için karşınıza alsınız oyle mi valla muhteşem tüm alkışlar size
2 evladim var biri kizi biri erkek ödüm patlıyor günün birinde elin herifi için değer bilmezi için beni karşısina alip incitirse diye çünkü ben onları kırmadan incitmeden severek öperek elimden geleni fazlasıyla yaparak buyutuyorum karşılığı boyle olmamali.
Size tek diyebilecegim kendinize azicik saygınız olsun size değer vermeyen biri için uğraşmayın kimse icin sizi yetiştiren aileyi bir cirpida silmeyin sonucu bu oluyor iste

Şöyle söyleyeyim bu konuda o adamı dinlemeyi çok isterdim. Özellikle de yaşlarınızı duyunca. Şu an 25 yaşındaki halim karşımda olsa muhtemelen döverdim. Adam zaten baştan ciddi düşünüyormuş. Ciddi sorunlar olduğunu düşünmese bitirmezdi. Yaş farkını kabullenmiştim vs demişsin ama bence asıl 35 yaşında biri için 25 yaşında birisi zordur.
İşte bu noktada herkesin olgunluk seviyesi bir değildir. Ben olgunluğun yaşla alakalı olmadığını düşünürüm. Bana hep çevrem tarafından çok olgun olduğum söylenir bizim ilişki de sanki ben 35 o 25 yaşındaydı elbette ki benimde hatalarım olmuştur ancak şöyle anlatayım 35 yaşında bir insan karşındakini kendisinin de basit bulduğu bir tartışmada nasıl 5 yaşında ki bir çocuk gibi azarlayıp yargılayabilir? Hele ki karşısında ki sevgilisi. Liseli ergenler gibi her yerden engellemek hele? Ben yapmam mesela. 10 gün sonra da yine bir sosyal mecradan çok pişmanım yerden göğe kadar haklısınla geldi. çevremdekiler benim ondan çok daha Olgun olduğumu söylerler,son olayla da bu düşünceleri pekişti,benimde öyle

Yaşınız gayet bilinçli olabilecek ayırt edecek yaşta 17 değilsiniz sanirim eee bu adamin ne olduğu belli hala benim için mücadele etmedi demeniz ayrı bir sorun.
Dönüp aynaya bakin 25 yıllık ailenizi elin hodugu haddini bilmezi için karşınıza alsınız oyle mi valla muhteşem tüm alkışlar size
2 evladim var biri kizi biri erkek ödüm patlıyor günün birinde elin herifi için değer bilmezi için beni karşısina alip incitirse diye çünkü ben onları kırmadan incitmeden severek öperek elimden geleni fazlasıyla yaparak buyutuyorum karşılığı boyle olmamali.
Size tek diyebilecegim kendinize azicik saygınız olsun size değer vermeyen biri için uğraşmayın kimse icin sizi yetiştiren aileyi bir cirpida silmeyin sonucu bu oluyor iste
Yok ailemi asla silmem,ailemin gönlünü yapmadan da evlenmezdim zaten. Ben iki tarafında gönlü olsun derdindeydim ailemi ikna etme çabası içerisindeydim

X