Insanity Max30 günlüğüm

1.70 boy ve 55.5 kilo? bence boyuna göre şu an ideal kilonun çok altındasın bile. 62-63 cm bel de gayet sağlıklı. basen kaçtı? söyleyebilir misin?

tabi ki bu işin uzmanı değilim ama eğer bel-basen ölçülerin gerçekten orantısızsa profesyonel bir ölçümle, tüm vücut yağ oranı, kas oranı, metabolizma yaşı, beden yoğunluğu vs. bunları öğrenip daha uygun bir diyet benimsesen senin için daha sağlıklı olabilir. belki de düşündüğün kadar kötü değildir vücudun :) biliyorsun genetik faktörleri de işin içine almak lazım.
Zaten öyle çok büyük bir şikayetim yok sadece daha toplu dursa hani sıkı iyi olur. Leğen kemiklerim biraz geniş sanki ama bilemiyorum ki hep çevremdekilerle karşılaştırmalara göre konuşuyorum şuan. Basenim de yanlış ölçmüyor isem 94. Üst bacağımında en kalın gözüktüğü yer 56 cm.

Son düzenleme:
Selam kızlarr:KK15:

Bugün öğleden sonra şirkete geçtim, Japon asıllı yeni bir eleman başladı işe onun işe giriş işlemleriyle falan ilgilenmem gerekti. Sonrasında eşimle birlikde döndük, ancak girebildim siteye ...

Merak eden sumuhendis sumuhendis ve annaperenna annaperenna arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, değer verilmek güzel bir duygu canlarım:KK37:

Küsmekle ilgili youmlar yapılmış, yok tatlılarım sizlere küsermiyim, şakaydı o küstümm lafları.. Ama azıcık alınmıştım yani, onuda saklamanın alemi yok. Herkes ciddiye alınmayı hakediyor, ha şuda var net ortamı ve telden giren arkadaşlar takipde sorun yaşıyor olabilir, benimde bunu gözönünde bulundurmam gerekiyordu. Bende tlf versiyonunu sevmiyorum hiç , reklamdan siteye giremiyorum bile nerdeyse hoop reklam kapatıyor falan, O YÜZDEN CANLARIM MERAK EDİLECEK BİR SORUN YOK YANİİ...inşallah çıktık bir yola tamamlıyacağız bu programı.

Hepinizide ayrı ayrı öpüyorum ve sizleri seviyorum kızlarr:KK15::KK19:

kızlar niye çoklu alıntı yapıp toplu cvp yazamıyorum, sitede mi bir hata var bende mi anlamadım, biraz daha uğraşıyım bakiimm

Zaten öyle çok büyük bir şikayetim yok sadece daha toplu dursa hani sıkı iyi olur. Leğen kemiklerim biraz geniş sanki ama bilemiyorum ki hep çevremdekilerle karşılaştırmalara göre konuşuyorum şuan. Basenim de yanlış ölçmüyor isem 94. Üst bacağımında en kalın gözüktüğü yer 56 cm.

Selam kızlarr:KK15:

Bugün öğleden sonra şirkete geçtim, Japon asıllı yeni bir eleman başladı işe onun işe giriş işlemleriyle falan ilgilenmem gerekti. Sonrasında eşimle birlikde döndük, ancak girebildim siteye ...

Merak eden sumuhendis sumuhendis ve annaperenna annaperenna arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, değer verilmek güzel bir duygu canlarım:KK37:

Küsmekle ilgili youmlar yapılmış, yok tatlılarım sizlere küsermiyim, şakaydı o küstümm lafları.. Ama azıcık alınmıştım yani, onuda saklamanın alemi yok. Herkes ciddiye alınmayı hakediyor, ha şuda var net ortamı ve telden giren arkadaşlar takipde sorun yaşıyor olabilir, benimde bunu gözönünde bulundurmam gerekiyordu. Bende tlf versiyonunu sevmiyorum hiç , reklamdan siteye giremiyorum bile nerdeyse hoop reklam kapatıyor falan, O YÜZDEN CANLARIM MERAK EDİLECEK BİR SORUN YOK YANİİ...inşallah çıktık bir yola tamamlıyacağız bu programı.

Hepinizide ayrı ayrı öpüyorum ve sizleri seviyorum kızlarr:KK15::KK19:

kızlar niye çoklu alıntı yapıp toplu cvp yazamıyorum, sitede mi bir hata var bende mi anlamadım, biraz daha uğraşıyım bakiimm
denedim oylesine de oldu canim

aa bu haliyle süper olmuş liste.. :KK51: ellerine sağlık :)
Teşekkürler canımcığım:KK36:
valla haklısın abla ben kendi adıma daha dikkatli olacagim :)
Canım en fit takipcim sensin kız, seviyorum seni fıstığım:KK19:

inşallah kas agrisi yaşamazsin canım bide kilo vermek için çok spor yapmak doğru değilmis kaslarin dinlenmesi için de süre istiyor yoksa çok spor duzensiz besin yağ değil kas kaybı yaşatıyor aman dikkat
Evet ağır sporları uzun süre yapanlara duyurulur, çok haklısın bebeğim

Annem Boluda halam lar kibrista babam izmirde teyzem ler Kocaeli'de arkadaşımda hiç yok onun için gitcek kimsem yok :KK50:

Kız ben napıyım anambabam Türkiye' de senede en çok iki ya da üç kez ancak görüyorum. Gutbet zor bebğim seni anlıyabiliyorum:KK15:
ah ya kiyamam :KK43: benim de annemler konya da hiç akraba falan yok yanimda bir tane komşum var allahtan oda olmasa evdeki koltuklarla konuşurdum herhalde :-) sen nerdesin peki
ahanda bir gutbetçi daha, gurbet türküleri hediye edip birbirimize efkar dagıtalım hergün kızlarr, Seda da gurbette .. En azından kendi yurdumuzdasınız, ben hepten almanların içindeyim, bir tane bile türk komşum yok. :KK43:
Ayy küsmüş bize ya, ben hiç farketmedim telefondan giriyorum çoğunlukla acele girip yazıyorum, yazdıklarımdan da anlaşılır zaten, kusura bakma hiç farketmedim ya daha doğrusu gördüm de ben senin özel tablon sanıyorum genel olduğunu farketmedim:KK43:

Kızz cadıı saçlarını yolucam senin, az Zumba yapda siteyi sıkı takip et ... İlk sayfadaki yorumlarını gördün mü , milleti krize sokacak kız yorumların, standap teklifleri falan almaya hazır ol bebişim :KK15:
Selam kızlar
Benim kalça şekillendiren basen üst bacak sıkılaştıran bir egzersiz rutinine ihtiyacım var. Üstüm çok ince belim 62-63 cm omuzlarım geniş değil ve verdiğim tüm kiloların %80i üstümden gidiyor. Alt bacaklarımla problemim çok yok ama basen bölgesinden sıkıntım var aslında oralarda belimle orantısız olduğu için öyle duruyor. Az önce dediğim gibi kalça şekillendiren bacak basen sıkılaştıran bir rutine ihtiyacım var. Bu ilk sayfalardaki tablo bana uygun mu?

Tatlım sana arkadaşlar gayet mantıklı açıklamalar yapmışlar, bende fikrimi en sona doğru yazıcam şekerim. Çok fitsin kız bu arada bırak kalsın azıcık basen, kadınsı yapıyor bence basen insanı, çok da yakışıyor, fazla olmadığı sürece :)
iyi akşamlar arkadaşlar ! :KK25:

bugünkü sweat intervals egzersizi de benden tamamdır! ilk iki günün antrenmanlarına göre biraz daha rahat yapabildim, kondisyonu yavaş yavaş kazanıyorum sanırım. ama bu sefer de bütün hareketleri elimden geldiğimce tam yapmaya çalıştığımdan olsa gerek 22. ile 25. dk'lar arası biraz yığıldım :KK70: o aradaki 3 dk'yı saymazsak çok güzel bir çalışma oldu, bugün vicdanım fazlasıyla rahat.. :)

bu arada kardiyo saatimin pilini değiştirmeyi başaramadım, yarın saatçiye götüreceğim artık. o yüzden kalori hesabını da tutamadım. ilk fırsatta haber vereceğim..

:KK73:
Her geçen gün kondüsyonun artacak inş canımcıım, ama zorlanmalar tam olarak geçmeyecek malesef geçse zaten işe yaramaz değil mi :KK52:

Ayrıca süre olarak çok başarılı olmuş süper :21:

Çabuk değiştir saatinin piline, bakalım sende kaç çıkacak sonuç hepimiz merakdayız şekerim:KK17:
Gel bize katil :)

Evet evet bencede :)

aslında bildiğim kadarıyla diyet ve spor ile yağ kaybı sağlanıyorsa vücudun orantılı bir şekilde yağın fazla olduğu yerden incelmesi lazım. diyet yapıyor musun? tavsiyem öncelikle sağlıklı beslenme düzeni oluşturman, sonra da sporla desteklemendir. shaun t'nin insanity max 30 programı tam anlamıyla bir kardiyo programı, yani direkt yağ yakımına yönelik. ama tek başına hiçbir sporun yeterli olacağını düşünmüyorum canım.

şu anda diyetisyene gidiyorum ben de ve en sorunlu bölgem basenlerimdi. ne zamanki doğru beslenmeyi öğrendim, o zaman basenlerimde küçülme başladı. meğerse şimdiye kadar yağdan kayıp veremiyormuşum, ki hala ciddi şekilde yağ oranım fazla ve yağın en çok depolandığı yer maalesef basenlerim :KK43: bu programı da diyetimi desteklemek için yapıyorum.

:KK28:
İyiki bizimlesin kızum ya bilinçli bilgili insanları sevıyorum. Seninde basenlerin var demk , bide malesef demiş :) tatlım
insan kendinin kıymetini pek bilmez, ama basenli üstü ince bayanlar elma tiplilere göre daha iyi fit ve zayıf görünüyorlar. Benim biraz basenim olsa inan 75 de bile kalırdım kilo olarak. Hem armut tipliler kalp sağlığı açısından daha sağlıklı oluyorlarmış. Elmalar ve göbekli olanlar için göbek yağı malesef kalp rahatsızlıkları için davetiye, görüntüyü geç sağlık için göbekleri eritmek şart yanii...

su ürünleri mühendisiyim aynı zamanda iş güvenliği uzmaniyim canım
Mühendis kuzum ya Allah bahtını her konuda açık etsin tatlım, bugün çalışdın mı dersine bakiim :) iş güvenliği konusu da günden güne önem kazanıyor, inşallah denizlerimizede gereken değeri en kısa sürede vermeye başlarız, çok geç kalmadan...
hoşgeldin :) bayılıyorum üst bedeni incecik hatunlara kendim kutu gibi olduğumdan:-):-) boyun kaç bu arada ? bizim çalıştığımız program genel olarak kardiyolo ama hergün bir bölgeye daha çok yukleniyor. mesela bugün komple alt bedene yuklendi 3. video sweat olan ama pilates falan seviyorsan ebru şallınin iki hafta da iki beden incel programıni dene
bizde göbeği basene göre daha çabuk eritiyoruz kız, hepten de kötülemeyelim kendimizi, yağlarımız gidince bizde gayet güzel oluyoruz yanee:confused:
Boyum en son 170di kısayım biraz :KK64: ya bende çok seviyorum üst bedenimi ama şimdi üstüm 34 altım 38 bir orantısızlık var resmen armut şeklindeyim :cry: iki beden incel programına bakayım bir tatlış çok sağol
34 mü:KK57: tatlım bırak kalsın basenler kız, ben aşırı zayıf basensiz kızları Temel reisin Safinazı gibi buluyorum. Zayıf ama vücut hatları belli olsun azcık kız ne öyle çubuk gibi olup napıcan anacımm :confused:
asli abla a a nerdesin küstün gittinmi bize:KK43:
Nasılda merak edermiş ablasını :KK19::KK15:
senin boy kısaysa ben tüm cüceyim :-):-) gel katil bize istersen program iki ay sürüyor hergün yarım saat video linkine ve aylık takvime ikinci sayfadan ulaşabilirsin
Minyon insanlar hep genç gösterir kız, avantajlısın yani bebğim, şu kiloyu bi ver kendine hayran olacaksın inş, tabi eşinde :KK48:

Şu iki haftada iki beden şeysini gözüm tuttu :KK71: ona başlıyorum şimdi. Bir bakayım ne kadar yorucu ne kadarını yapabiliyorum ona göre öbür programa da göz atarım ama şimdi düşündüm de iki haftada on cm incelmeye denk geliyor bu o da biraz imkansız bence. Ben en iyisi sizinkine başlıyayım. Minyon kızların havası ayrı canım Hoppa
Sıkılaşman sanki senin için daha iyi fikir gibi, pilates bencede yerinde bir seçim. Bizde hopla zıpla kilo veriliyor, zaten üst bedenin oldukça ince, daha fazla vermek istemezsin heralde. Birde bende basen olmadığından neler inceltir gerçekten fazla bilmiyorum.
Ama bölgesef hareketler çok rahat yapabilirsin sen. Cardio' dan ziyade kas ve sıkılaşma için çalış derim. genede katılmak istersen biz buradayız inş bebeğim bekleriz her zaman. Genede uğra neler yapıyorsun paylaş olur mu şekerciim..
tüm tahlilleri yaptırdım sadece b12eksikliği var sanirim sadece psikolojik benim ki bu arada o arkadaşına da masallah valla ben 5ayda 5kiloyu zor verdim :KK70: üçünü de geri aldım :KK70:
en çokda seninle Seda' nın kilo verme hızınızı merak ediyorum bu programda, inş değişecek o takılmalarınız, takır takır gidecek kilolar.. tabloda takip edicek haftada ne kadar gitmiş, süpere bağlayacaksınız eminim...bugünde yaptın mı eşinle programı bakiim ? Eşinle yapacaksan sende sabah yapmak yerine akşama çek istersen, sabahları daha hafir birşeyler ekliyebilirsin, biliyorsun nedenleri zaten kuzum :KK68:
inşallah bi sorun yoktur bende merak ettim gerçi o gece kuşu ama bilmiyorum bide almanya da bir saat geri olduğunu dusunursek işi vardır belki

Evet nasılda bilmiş işimin olduğunu bebişim Hoppa

Aynı fikirdeymişiz bak, senin çaren bölgesel çalışmak sıkılaşmak dediğim gibi canımcıım

Günaydııın, hayırlı sabahlar kızlarr.:KK200:
Benim sol kol dirsek kemiğim sızlıyor ya, en sonki çalışmada ( ınsanity, 2. Ay max Recovery ) kolları kırıp sınav pozisyonunda tekrar kolları kaldırma şeklinde yaptırdığı bir hareket vardı, anam hareketi uzattı da uzattı, işde onun marifeti bu ağrı. Çocukken o kolum tam dirsekden kırılmışdı, ağrı o yüzden ama endişelenmiyorum daha önceden de olmuşdu , sonra geçmişdi.

Dün Rest günümdü, hiç spor falan yapmadım canlarım Paşa paşa dinlendirdim vücudumu.
Bugün 4. Haftama başlıycam inşallah ...:KK49:

günaydın arkadaşlar! :KK3:

dün sweat intervals egzersizinden sonra tam ısınmışken esneme çalışmamı da yapayım dedim. kardiyo kas güç egzersizleri yapıp esnemeye çok önem vermiyordum, haliyle ayakta durup ayak uçlarıma eğilmeye çalıştığımda tabiri caizse tahta gibi kalıyordum, dizlerimden aşağıya eğilemiyordum. esneklik seviyem o kadar kötüydü.

sadece 4 gündür shaun t sayesinde iyice ısındıktan sonra yaptığım esneme çalışması neticesinde şu an ayak bileklerime kadar rahatlıkla eğilebiliyor oldum. bu kadar hızlı sonuç beklemiyordum açıkçası. esnemeye devam, size de tavsiye ederim, zira spor yapmak da kolaylaşıyor esnek olunca.. :)

günaydın şekerler :) geçmiş sayfaları hep okudum ama tel bugün çok yavaş hepsine malesef cevap yazamıyorum.
asli abla dün bi problem olmamasına sevindim, dualarin içinde ayrıca teşekkür ederim, dün vücudunu dinlendirmen iyi olmuş.
anna cim esneme hareketi olarak neler yapıyorsun bize de bahset öğrenelim lütfen ben bilmiyorum .
şimdilik kaçıyorum tabata beni bekliyor yapıp geleyim :)

Günaydııın, hayırlı sabahlar kızlarr.:KK200:
Benim sol kol dirsek kemiğim sızlıyor ya, en sonki çalışmada ( ınsanity, 2. Ay max Recovery ) kolları kırıp sınav pozisyonunda tekrar kolları kaldırma şeklinde yaptırdığı bir hareket vardı, anam hareketi uzattı da uzattı, işde onun marifeti bu ağrı. Çocukken o kolum tam dirsekden kırılmışdı, ağrı o yüzden ama endişelenmiyorum daha önceden de olmuşdu , sonra geçmişdi.

Dün Rest günümdü, hiç spor falan yapmadım canlarım Paşa paşa dinlendirdim vücudumu.
Bugün 4. Haftama başlıycam inşallah ...:KK49:
kol un için geçmiş olsun abla biraz daha dikkat et fazla yuklenme spor yapacağız diye kendimizi sakatlamayalim yaşayacağımiz tek yer kendi bedenimiz sonuçta

günaydın arkadaşlar! :KK3:

dün sweat intervals egzersizinden sonra tam ısınmışken esneme çalışmamı da yapayım dedim. kardiyo kas güç egzersizleri yapıp esnemeye çok önem vermiyordum, haliyle ayakta durup ayak uçlarıma eğilmeye çalıştığımda tabiri caizse tahta gibi kalıyordum, dizlerimden aşağıya eğilemiyordum. esneklik seviyem o kadar kötüydü.

sadece 4 gündür shaun t sayesinde iyice ısındıktan sonra yaptığım esneme çalışması neticesinde şu an ayak bileklerime kadar rahatlıkla eğilebiliyor oldum. bu kadar hızlı sonuç beklemiyordum açıkçası. esnemeye devam, size de tavsiye ederim, zira spor yapmak da kolaylaşıyor esnek olunca.. :)

Spor, pas tutmuş demirlerin yağlanıp tekrar işlemesi gibi tabiri caizse değil mi tatlım. Dizlerine kadar eğilebilirken , 4 günde çok iyi bir gelişme gerçekden. Ellerini yere koyman birkaç güne gerçekleşir canımcıım :)

Esneme ve spor sonrası soğuma hareketleri gerçekten çok önemli. Ben bu yıla kadar ne yalan söyleyim jill yaparken öyle yoruluyordum ki en son soğumaları amaann deyip pas geçiyordum. Oysa ki ne kadar hatalıymışım. Ama bu sene hem daha azimli hemde bilinçli yapmaya çalışıyorum sporumu.

Evet tatlım esneme programı ne yapıyorsun, gerçi bizim programın 6. Günü 20 dk PULSE esneme günü ama seninkini yapabilirsek belki hergüne ekleyebiliriz tatlım, bence iyi olur, hem incelmemizde daha hızlı olur, yazıver bakem sen bi şu esneme şesini tatlım:KK49: ( dün rest günümdü ya canım spor istediğinden ha bire bu işareti koymak istiyorum ya :KK49:)

[QUOTE="sumuhendis, post: 45422202, member: 733562"]günaydın şekerler :) geçmiş sayfaları hep okudum ama tel bugün çok yavaş hepsine malesef cevap yazamıyorum.
asli abla dün bi problem olmamasına sevindim, dualarin içinde ayrıca teşekkür ederim, dün vücudunu dinlendirmen iyi olmuş.[/QUOTE]

Sağol bebeğim, dualarla varız kuzum , hepimiz birbirimize edelim inş. Evet iyi geldi bencede dinlenmek :)

anna cim esneme hareketi olarak neler yapıyorsun bize de bahset öğrenelim lütfen ben bilmiyorum .
şimdilik kaçıyorum tabata beni bekliyor yapıp geleyim :)[/QUOTE]

koş koş yapda gel, bende sabahları yaparken ne olduysa geceye çektim ya, bugün sabaha alsam iyi olacak, akşama da Anna ' nın esneme programını ekleriz iyi olur demi:)

kol un için geçmiş olsun abla biraz daha dikkat et fazla yuklenme spor yapacağız diye kendimizi sakatlamayalim yaşayacağımiz tek yer kendi bedenimiz sonuçta

Kuzum ST manyak biliyosun, son çalışmada bahsettiğim hareketi heralde bi 50 kez yaptırdı. Sırt bel bacak kol hepsini çok iyi çalıştıran bir hareket, resmini atmaya çalışırım hareketin inş. Bende yapıyım hepsini dedim, ama kalkışları yanlış yapmışım demk ki kemiğin ağrımaması lazım. İŞDE SPORDA ACELE ETMEMEK GEREKİYOR ONLARA UYUCAM DİYE, YAVAŞ AMA DOĞRU YAPMAK GEREKİYOR, acılarımızın, sakatlanmalarımızın çogu yanlış ve acele uygulamaya çalışmaktan oluyor zaten ....

Allahim bittim bugün resmen of çok zorlandım kollarım çok güçsüzmuş yaa bu kadar olduğunu bilmiyodum st manyağı da bugün su molasi da vermedi

X