Insanity Max30 günlüğüm

Olivenoil

Özüne dönen kişi
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2016
5.191
8.522

Merhaba Arkadaşlar

Uzun zamandır cezalıydım biliyorsunuz.. Aslında cezamın verilmesinde haksızlığa uğradığımı düşünmekde ve kesinlikle site yöneticilerin dindar ve sağ görüşlü kişilere karşı taraflı davrandığını siyasi haber yazılarına göz attığınızda anlamak hiçde zor değil...

Bizleri bir araya getirdikleri gibi tarafsızlıklarınıda keşke orada da sürdürmüş olsalardı ..Despot tavırlarına sessiz kalamıyacağım kesinlikle ...

Ben bu nedenle bugün sizlerle son yazımı bu sitede paylaşmak istedim. Üzülen merak eden herkese teşekkürler arkadaşlar...

Bende bu birkaç gün boşlukda oturup kendime Forum açtım kızlar :)) hepiniz davetlisiniz..umarım Tr den doğru çalışıyordur :) kişisel domaine geçicem yakında ama bugün M Metebatur arkadaşımızında sırf bana destek çıkması yüzünden banlanması yüzünden bekliyemedim ... Gelmek isteyen herkesi bekliyorum bayanlar :)

(Mobil aygıtlarda site sağ üstte klasik seçeneği tıkladığınızda daha

http://bayanlar.forumieren.com/

Mail adresim
Aslie_aslie16@hotmail.com
Bana buralardanda ulaşabilirsiniz..

Kulüp yöneticileri bana kızacak şimdi biliyorum ama aylardır bu siteye emek verdik bir sürü paylaşımlarda bulunduk , bu kadarınıda müsade etsinler artık ...

Hepiniz hoşçakalın
Yeni forum sitemde bekliyorum kızlar
Belkide bir gün hepberaber ikinci büyük kadın sayfası oluruz belli mi olur :)) O zaman belki bu kadar despot olma modlarından da çıkarlar kimbilir.. Destaeklerinizi bekliyorum ona göre canlarım :))

Selamlarımla hepinizi çokk öpüyorum
Aslı @OilivenOil

image.png

Liste 08.03.2016 tarihine aittir. Liste bir gün sonra güncellenmektedir...

INSANITY MAX30 ANLATIMI:

image.jpeg

Program iki ay sürüyor. Basit( modifier ) ve hızlı şekilde iki versiyonda programda aynı anda var. Yeni başlıyanlar basit yapan kişiye uyabilir. Hızlı yapan kişide yorulduğunda basit yapanı takip edebilir, bu açıdan çok büyük kolaylık ve programın yapılabilirliğini ve sürekliliğini kolaytırıyor.

Programın takviminde göreceğiniz gibi haftanın 5 günü farklı bir program yapılmakda, 6. Gün PULSE esneme programı ve 7. Gün Rest yani dinlenme günü. İster takvimdeki gibi pazartesi başlayın, isterseniz dinlenme gününü kendinize göre ayarlayıp, istediğiniz gün başlayın farketmez. Yeter ki program sırasını takip edin.
İlk ay 4 hafta aynı şekilde bu program tekrar edilip 2. Aya geçiliyor. İkinci ayda farklı 5 program ve gene 6. Gün esneme programı ve dinlenme gününden oluşuyor.

Zor gelsede başlandıkdan sonra sıkılmadan devam edilen ve gerçekden etkilerini kısa sürede görebileceğiniz bir program

http://yandex.ru/video/pad/search?filmId=TNx0G_6c0Cw&text=insanity max 30 cardio challenge

Yukarda programın linki var. Buradan diğer programlarıda aratarak bulabilirsiniz. Program takvimi en üstte verilmişdir. ( hepinize eğlenerek güzel incelmeler )

Insanity Max30 proğramı, uygulayan herkese ecel terleri döktürür resmen, grubumuzdaki katılımcı arkadaşların program tablosunu ve deneyimlerini tablonun altında derlenmiş olarak okuyabilirsiniz, tavsiye ederim. İyi eğlenceler :))

GRUPTAKİLERİN PROGRAM TECRÜBELERİNDEN NOTLAR

1. Max30 Cardio Challenge deneyimleri

@Metebatur:
Ayy anammm o neydi be Bi deniyeyim dedim totomdan ter damladı resmen ama yapılmıcak gibi değil gündem güne komisyonun artar pes etmezsek tabi:)) sevmediğim tek şey yerde hareketlerin fazla olması sürenin yarısı yerde geçti resmen halı kaydı falan ona biraz sinir oldum

@sumuhendis :

günaydın mutlu huzurlu pazarlar kızlar:) bu mesajı on dk önce yapıstigım hali üstünden yaziyorum her yerimden ter akiyor :-)
hafta 1 gün 1 cardio challenge tamamdir
ilk izlenimler 8. dakika da su molasi 13.dakika da ilk yere yapisma vakasi:-):-) daha sonrasında yavaş yapanla devam aralarda hızlanarak. gözünüz korkmasin benim yazdiklarimdan muayyen zaman ilk günü bide benim onun çok etkisi var bu günün videosunu bide akşam eşimle yapcaz biz bakalım :-)

@sumuhendis :
evet yaptım ama komediydim kendime guldum resmen :-) yer hareketlerinde ki modum aynen atla zıpla yere yapış şeklindeydi on beş dakika sonunda:-) yavaş yapana ayak uydurdum bende yanlış yaptığımi hissettim çünkü. sırtım da agri oldu.alişana kadar yavaş olanla devam etmeliyim diye düşünüyorum çünkü yerde hareket ederken kafayı kaldırıp tv den bakmak sırta baskı yaptı bende hareket sırasıni da bi kaç seferden sonra öğreniriz nasılsa sonra tam gaz

@Metebatur :

Aynen yer hareketlerine gıcık oldum yapamadımya:confused: ben de çok komiktim kız ben yere yatıyorum o ayağa kalkmış ben kalkıyorum o yatmış:KK70: Ayy dedim başlarım bu işe ayaktaki hareketlerde devam ettim, arada durup onları izledim, onları izlemek gerçekten güzel oluyor Haha:KK48:

@annaperenna :
şu an bitirdim egzersizi. bittim! :KK57: o nasıl bir hızdı. modifier versiyonunu yaptığım halde çok zorlandım. her 5 dk'da bir verilen 30 saniyelik aralar bende 2 dakika oldu kalp atışlarımı sakinleştirebilmek için.. ama bitirdim! azmettim ve sonuna kadar yaptım.

aslında daha önce jillian michaels'ın 30 day shred programını yapmıştım. en son geçen sonbahar da p90x3 lean schedule'ını yaptım. sonra kış dönemi sadece yürüyüşle geçiştirince işte böyle kondisyon yerlerde tabii. ilk hafta zorlanacağım büyük olasılıkla ama spor konusunda hırslıyımdır, buna da alışırım. şimdi bir de forumda böyle arkadaşlar bulmuşum motive kaynağı, umarım sonuna kadar götürürüm.. :KK28:

@cilekli turtam - Turtam :
Selam millet Günaydın herkese çok mutluyum ben. Benim sırt yağlarım çok vardı okdr çok sarkiyorlardi sırtından Az önce duşa girdiğimde bi bakayım gözle görülür gelişme varmi diye aaa ne göreyim yok denecek kadar azalmislarrr :KK24: şimdi daha çok umutlandim ve hirslandim durmak yoookkk yola devam kizlarrrr :KK31::KK73:

2. Gün programı : TABATA POWER deneyimleri
@annaperenna :
herkese günaydın! :KK25:

iş güç olunca malum ben artık iş çıkışı yapabileceğim ikinci gün egzersizini :) dünkü cardio challenge'ının ardından esneklik çalışmasını da yapmıştım biraz dinlendikten sonra.. bakalım bugün gücüm yetecek mi, zira şimdiden her yerim ağrıyor, uzun bir süredir spor yapmamanın dönütü çok pis hamlamak oldu.

@sumuhendis :
günaydın kızlar mutlu başarılı haftalar herkese :) hafta 1 gün 2 tabata tamamdir ama bende tamamim kollarim koptu resmen
dizler iyi de kollar tutmuyo çok ham kollarim ve çok güçsüz :KK43: bir tek 13-14 yaslarinda kuyruk kemiğimi sert sandalyeye birden oturacağım diye zedelemistim şimdi yerde hareket ederken sanırım yuklendim farkında olmadan o agri yaptı ama bugün kas gevşetici şart:-)

@Metebatur:
Günaydın kızlar...ben bugün sabah kalktım küçüğü uyuttum büyüğü kreşe gönderdim, acıkmıştım aç başlamım diye 4 kaşık ev yoğurdu, 3 tane de badem yedim 9.30 gibi geçtim bilgisayarın başına, tabi yarı uykusuz yol yorgunu hala Bi mahmurluk var... Neyse açtım tabata power İ birde kolayı yapıyorum Ayy nefesim kesildi ölüyorum sandım ha birde kolay yani yok ya yapamıcam ben bunu dedim kendime kendime "kızlara ne Dicem, o kadar da gaza gelmiştim" diye düşünürken Zumba açayım biraz gözüm açılsın dedim. DVD açtım yarım saat Zumba yaptım ondan sonra biraz bölgesel sonra da geçtim yine Tabata'ya... Daha iyiyim yapıyorum ara ara Shaun da takip ediyorum falan, güzel gidiyorduk birden hurra yere yattılar :63:ben de yalnız Ada'ma hakaret ediyorum hem yatıyorum hem sayıyorum Haha:))) hay Shaun gibi senin, dönme, ikide birde yere yatmasan ne olur..:KK70:ay beni Bi görecektiniz... Neyse sonra tamamladım 1 saatte 700 cal yaktım :KK71:

@Olivenoil :

Anam ben bilmem mi bu hatunu ne dedim; bu hatun tüm gün spor yapar demedim mi ?
Kız Zumba kurtardı yani seni bizim grubu bırakmaktan haa, acaba Zumbaya olan hislerimi gözden mi geçirsem ne :KK45:

Ada'm milleti kendine saydırtıyor ya yok böyle birşey:rolleyes: Sedacığım hoplamak falan bana yer hareketlerinden zor geliyor kız, tam tersiyiz bu konuda. Bende ilk günler OHAA OHAAA diye diye bir hal oluyordum.

@Metebatur :

Ben içtim bir bardak kakaolu sütümü spora gidiyorum, Hakkınızı helal edin:KK61:

@sumuhendis :
günaydın millet:) hali üstünden yaziyorum yine:-):-) hafta 1gün 3 sweat tamamdir ah bacaklarim tutmuyo

@sumuhendis :
resmen dalga geçti ya bugün shaun abi :-) ilk 5dk da su icirmedi dinlenmeye göndermedi :-) la beni görüyor gibi her durmamda suratıma bakar gibi lets go dedi la:-):-):-)

M Metebatur :
Bitti bitti ben de bittim, bu defa squat bacak çok çalıştı... Terler iniyor her Bi tarafımdan oyyy nerden de girdiydim ben bu topiğe ölüyom gızz:mad:

@Metebatur : Kendisi milleti coşturacam diye zırt bırt ara vermeyi biliyor ama

@sumuhendis : adam konusmaktan yoruluyor ki tepinmekten değil:-):-)

@Metebatur : Tam 300 modifiye olanı yaptım çoğunlukla ama aralarda normalden de yaptım

@Olivenoil : :KK70: Sabah sabah gülme krizlerine soktunuz ya beni kız, zaten karın kaslarım acıyoo bide güldürüyosunuz.. Canım ben hiç onu dinlemiyorum gidip susayınca daha doğrusu agzım kuruyunca Paşa paşa suyumu içiyorum, sende öyle yap kız, acımaz bu Schaun adama ona kalırsak ohhooo :rolleyes:

@sumuhendis :
valla görüyor gibi cirladi gel buraya diye:-):-):-) bacaklarim tutmuyor hala

@Olivenoil :

Mazoist yapıyor Schaun T adamı yaa, acı çeke çeke bağımlısı oluyosun kızz işde bikere geldin programa , artık hiçbir program paklamaz sizi ST dışında heheheh:cool:

@yagmur38 :
kızlaaaar valla süpersiniz yaaa acayip özendim sizeeee yorumlarınızada gülmekten öldüüümmm :KK71::KK71:Son 10 günüm kaldı 10 gün sonra bende başlıyorum bu programa kafaya koydum :KK53::KK53:

M Metebatur :
Kızlar yarım saatte Zumba yaptım 270 cal:) 570:KK73: şimdi iki yumurta koydum güzel şekersiz bir dilim ekmekle Bi kahvaltı biraz evi toplarım sonra da oğluşumu alır gezmeye çıkarız, burda hava yaz:KK72: böyle Zaman'larda hemen gitsin istiyorum kilolar beşer onar :KK71:

O Olivenoil :
Vay anam vayy kıskançlıkdan çıldırtacak bu hatun beni:KK23::nazar::nazar::nazar:

@cilekli turtam :
Kızlar BEn bu günün ve yarının sporunu yaptım üst üste maksat daha çok spor yapmış olmak bügünlük ama yarının kini yarın yapıcam gene bişi olmaz dimi ?

@annaperenna:
akşam inşallah haber vereceğim. bugün sabah çok zor kalktım yataktan zaten, hamlamanın ötesindeyim. her yerim ağrıyor :KK70: bugünkü sporum daha da acılı olacak hissediyorum ama şı an üstüne gitmenin tam zamanı.. :)

@annaperenna :
iyi akşamlar arkadaşlar ! :KK25:

bugünkü sweat intervals egzersizi de benden tamamdır! ilk iki günün antrenmanlarına göre biraz daha rahat yapabildim, kondisyonu yavaş yavaş kazanıyorum sanırım. ama bu sefer de bütün hareketleri elimden geldiğimce tam yapmaya çalıştığımdan olsa gerek 22. ile 25. dk'lar arası biraz yığıldım :KK70: o aradaki 3 dk'yı saymazsak çok güzel bir çalışma oldu, bugün vicdanım fazlasıyla rahat.. :)

bu arada kardiyo saatimin pilini değiştirmeyi başaramadım, yarın saatçiye götüreceğim artık. o yüzden kalori hesabını da tutamadım. ilk fırsatta haber vereceğim..
:KK73:

@annaperenna :
günaydın arkadaşlar! :KK3:

dün sweat intervals egzersizinden sonra tam ısınmışken esneme çalışmamı da yapayım dedim. kardiyo kas güç egzersizleri yapıp esnemeye çok önem vermiyordum, haliyle ayakta durup ayak uçlarıma eğilmeye çalıştığımda tabiri caizse tahta gibi kalıyordum, dizlerimden aşağıya eğilemiyordum. esneklik seviyem o kadar kötüydü.

sadece 4 gündür shaun t sayesinde iyice ısındıktan sonra yaptığım esneme çalışması neticesinde şu an ayak bileklerime kadar rahatlıkla eğilebiliyor oldum. bu kadar hızlı sonuç beklemiyordum açıkçası. esnemeye devam, size de tavsiye ederim, zira spor yapmak da kolaylaşıyor esnek olunca.. :)

@sumühendis:
Allahim bittim bugün resmen of çok zorlandım kollarım çok güçsüzmuş yaa bu kadar olduğunu bilmiyodum st manyağı da bugün su molasi da vermedi

Metebatur :
Kızlarrrr şuan ellerim kollarım zangır zangır titriyor bitirdiğimin dakikasında yazıyorum sizlere...

Ayy o yerdeki şınav hareketleri meydi öyle ya orjinalini şınav çek sağa zıpla birdaha, Nasıl yapıyorlar onu ya vallahi aklım almıyor

Bugün sabah kalktığımda heryerim ağrıyordu özellikle bacaklarım ve popom sanki dayak yemişim o derece
Bugünkü videoda geriye doğru hareket var adını bilmiyorum ters pozisyonda kollarını in üstünde üst vücudu indirip kaldırıyorsun Ayy onu yaparken kollarım istemsiz Nasıl titriyor şok oldum ya sallanıyor resmen n'oluyo lan kaslara depremmi oluyor dedim döndüm baktım korktum ha:KK70:

@annaperenna:
an itibariyle tabata strength'i bitirdim kızlar !

dehşet bir çalışmaydı. tahmin edeceğiniz üzere kol çalışmalarında çok zorlandım. yine 22. ve 25. dakikalar arasında biraz ara vermek zorunda kaldım, modifiye versiyonu dahi yapamadım. sanırım benim max out sınırım 22. dakika :KK70:

kardiyo saati göstergelerime göre (28 yaş-172 boy-65 kilo biri için) soğuma ile birlikte;
toplam 35 dakikada,
253 kalori,
10.5 gr yağ yakımı oldu.
:KK49:

anlayacağınız boğazı kesmeden tek başına sporla yağ yakımı çok az arkadaşlar :KK70:

çilekli-turtam:
Kızlar bugün hiç bitmic3k zannettim bi ara çok yoruldum yavaş olanı yapmadım hiç 20 dk ya kadar sonra şeytan dedi bırak ondan snra bırakmak istemedim zar zor bitirdim dilerim titreyerek titreyee bi ara dilerim tutmadı yere kapaklarının az daha burnunu kiriyordum suan yazarken bile zor yazıyorum elim ayağım titriyor ama neyseki 20 dk snra yavaş yaparak zar zor bitirdim :KK9:

@m etebatur :
Kızlarrr bugün videoyu açtım başladım annem babamda beni izliyor, babam dönüp Bi bilgisayara bakıyor Bi bana bakıyor şaşırdı Bi an napıyor bu kız diye Haha:)))
annem de kalktı yapacak güya hadi kalk yapalım dedim yalnız sen sağdaki kolay olanı yap diyorum 3 günde uzman oldum ya:KK48: Ayy ne komediydik ya tabi saniyesinde oturdu anacım Nasıl dayansın ben yandım o yanmasın bari Dedim:KK43:
Evett bugünkü videoda tamamdır, yalnız şunu farkettim günden güne kondisyonum artıyor , büyükkk Bi kısmını orjinalinden çalıştım:KK52:

***************************************************************************************
Üç ayı dolduran süreçte evde yaptığım sporlar şöyle;

8 Kasım 2015'de 89 kiloyla başladığım diyet ve 10 Kasım 2015'de başladığım sporla; şu an 78 kiloyum. Toplamda 11 kilo verdim.

Spor sayesinde epey inceldim, enerjim yerine geldi, uyku düzensizliğim üç haftadır gayet iyi durumda. Cildim parladı, genç görünüyorum eskisine göre.

Hatta bir ara saçlarındaki beyazların siyah çıktığını farkettim, mucize gibiydi. Sonrasında boyamak zorunda kaldığından takibini şu an yapamıyorum. Tamamen beyazlarım gider mi acaba diye netten araştırdım, pek bi bilgiye rastlamadım. Tibet eğzersizi yapan birinde denk geldim ama oda sonrasını yazmamış. Çok önemli mi benim için; hmm motivasyon için önemli sanırım. Yoksa sporla yepyeni enerjik bir ben oldum, bu bile yeter aslında..

Boyum 172 cm, vücut tipim tam elma denilmez bel oyuncum hep var ama kum saatinde fazla sayılmam bacaklarım ince kilomu genelde üst bedenimden alıyorum. Son 5 yıla kadar ideal kilomda idim hep. Hayatımdaki radikal değişimler sayesinde geldi en az 20 kilo fazla. Tabi bu beş sene hep kilolu gezmedim. Sıkı diyet ve bir ayı fazla geçmeyen sporlarla normale dönüp hep geri aldım en fazla 6 ay içinde, sonrası yeniden yeniden başa dönmeler, çoğumuzun bildiği şeyler işde...inşallah bundan sonrasında bunu değiştirmek ve sporu hayatımdan çıkarmamak niyetindeyim.

Yaptığım eğzersizleri yazacakken konuyu nerelere getirmişim.

Şöyle ki sporu hayatıma KK ve siz üyelerin tecrübeleri paylaşımları sayesinde soktum. Burdan Kk ve Forumlarda paylaşım yapan her üyeye teşekkür ediyorum

Son düzenleme:
Spora ilk başlamam Leslie ile oldu, sanırım 4 yıl önceydi. İki hafta falan sonrasında Jillian' ın egzersizlerine başladım ama dediğim gibi en fazla bir ay yapıp bıraktım. Ama Jillian kilo vermeyi amaçladığımda hep kurtarıcım oldu .

Bu yıl 10 Kasımda gene Jillian' ın Schared programlarıyla başladım. Sonrasında jilliana ait ne kadar egzersiz varsa internet ortamında yaptım denedim diyebilirim. Başka eğzersiz denemelerim oldu ama en fazla JM in koçluğunu sevdim.

Yine forumda, Schaun T' nin Insanity çalışmalarını yapan arkadaşların deneyimlerini okudum. İnternetten bulabildiğim kısa bir videosunu denedim 10 dk yapıp nefes nefese kaldım ama bilinçsizce bulduğum için ileri seviye programıymış meğer sonradan anladım. Yok ben bunu yapamam dedim.

Zaten videolarınızda internetten bulamıyordum. Torentle indirme falan işine de girmek istemedim. Sürekli yapabileceğimi bilsem ücretli olarak alacaktım ama alıp bi kenarda bekletmek istemediğimden bi süre erteledim ... Sonrasında yandex de videoların olduğunu gördüm. Hazine bulmuş gibiydim.

Insanity' İ ilk versiyonlarını denedim, forumlarda zorlanan kişiler çok olmasına rağmen ben çokça ara versemde yapabiliyordum. Öyle mutluydum ki sabah akşam ınsanity yapasım geliyordu. Eşim durdurmasa tüm gün durmadan spor yapmak istiyordum o derece...

İnsanity iki aylık programdan oluşuyor. İlk ay haftanın 6 günü farklı olan programı yapılıyor. 4 hafta aynı program tekrar ediliyor ; takvimi var paradan takibi yapılıyor. İkinci ayda farklı bir program gene 4 hafta yapılıyor.
Bence süper enerjik insana kendini sonrasında iyi hissettiren bir program.

Ben ilk ayın ilk haftasını bitirdim ama hem gece hem akşam yaptığım için Belkide bir haftada nerdeyse iki haftalık programı yapmıştım. Bu kondisyonumu kesinlikle Jillian' on programlarına borçluyum.

İkinci ayın programınıda 1 hafta yaptım. Süre olarak birsaati bulan programa çıkmıştı yorucu ama bir o kadar keyifliydi benim için.
Insanity' den sonra Insanity Max30 ' un çıktığını görünce denemek istedim. Yarım saat süren kısa ama etkili ara vermelerın az olduğu sıkılmadan çabucak yapılan bu programında sevdim.

Forumda Spor motivasyonu yazılarıyla okuyanları toparlayan sevgili Lethia' a bahsetmişti bir konusunda Tabata , Hıtt tarzı egzersizler uzun süre yapılan egzersizlere göre kasları sonrasında da çalıştırdığı için sonuç almak daha hızlı ve etkili oluyormuş.

Bende şu an ınsanity Max 30 un iki aylık programını bitirmek istiyorum.günlük olarak yapmak istiyorum yaptığım çalışmayı ki, kendime motivasyon olsun hamde benim faydalandığımız gibi birilerinin ilgisini çekip faydası dokunur belki ..

Katılmak isteyen olursa sevinirim ayrıca...

Merhaba hayırlı olsun günlüğün... Ben de 4 ay oluyor spora başlayalı, diyet yapmıyorum emzirdiğim için toplamda 9 kilo, spora başladığımdan beri ise 6 kilo verdim. Şuan 79.3 üm... Emziriyoeum ve sık acıkıyorum tatlı krizlerini de çok yaşadığım için beslenmeme çok çok dikkat edemedim açıklası.. Leslie ile kaç kilo verdin 2 ayda, 4 aydır Leslie Zumba yapıyorum artık değiştirmemin Zaman'ı geldi ama çok zorlanıyorum yaparken kilom fazla ondan mı bilmiyorum, sen Nasıl yaptın jillianı ben shred programı var 30 Day shred değil bu daha farklı, onun ilk videosuyla başlayayım dedim yapamadım ya... Sence denediçe kazanır mıyım kondisyon, 4 aydır hep aynı şeyleri yaptığımdan pek etki etmemeye başladı sanki, eskisi kadar terlemiyorum mesela

Merhaba hayırlı olsun günlüğün... Ben de 4 ay oluyor spora başlayalı, diyet yapmıyorum emzirdiğim için toplamda 9 kilo, spora başladığımdan beri ise 6 kilo verdim. Şuan 79.3 üm... Emziriyoeum ve sık acıkıyorum tatlı krizlerini de çok yaşadığım için beslenmeme çok çok dikkat edemedim açıklası.. Leslie ile kaç kilo verdin 2 ayda, 4 aydır Leslie Zumba yapıyorum artık değiştirmemin Zaman'ı geldi ama çok zorlanıyorum yaparken kilom fazla ondan mı bilmiyorum, sen Nasıl yaptın jillianı ben shred programı var 30 Day shred değil bu daha farklı, onun ilk videosuyla başlayayım dedim yapamadım ya... Sence denediçe kazanır mıyım kondisyon, 4 aydır hep aynı şeyleri yaptığımdan pek etki etmemeye başladı sanki, eskisi kadar terlemiyorum mesela

Selam Metebatur,
Teşekkür ederim tebriğin için Canım.
Senin daha öncedende mesajlarını okumuştum hatırlıyorum. Bebeğini sağlıkla büyüt hayırlı evlat olsun inşallah.
Ben Leslie' yi 4 yıl önce bir hafta 10 gün ancak yapmıştım bana sıkıcı gelmişdi. Aslında bunu yazıp yapan arkadaşlara saygısızlık etmek istemiyordum ama herkesin zevk aldığı severek yaptığı şeyler çok farklı o yüzden yapan arkadaşlar lütfen bu sözümden dolayı motivasyonsuzluk yaşamasınlar. Faydasını gören birçok arkadaşımız var. Severek yapsın yeter ki yapan kişi.

Gelelim soruna, aynı eğzersizleri uzun süre yapmak alışkanlık yapıyor ve bir süre sonra etki etmiyor. O yüzden en fazla bana göre 3 haftada bir egzersizleri değiştirmek gerekiyor ki farklı kaslarımız çalışsın vücut zorlansın.

Jillian Michael' in 30 day Schaered level 1 inden başlıyabilirsin. İlk günler çok zor gelecek nefes nefese kalacak hatta belki 15 dek sonra pes edip yere yapışacaksın ama bu seni sakın yıldırmasın. İlk başlarda inan ki bu herkese oluyor spor geçmişi yoksa kişinin. Yorulduğunda bırak video devam etsin sen izle ama kapatma, biraz solıklanınca kalk devam etmeye çalış. Ertesi gün gene devam yapabildiğin kadar, göreceksin 4. Gün hepsine ayak uyduracaksın neredeyse. İlk günler dambel ile yapma çok zorlarsa..

Göreceksin günden güne kondisyonun artacak. Korkma başla yeter ki canım.

Sormak istediğin olursa her zaman sorabilirsin.

Selam Metebatur,
Teşekkür ederim tebriğin için Canım.
Senin daha öncedende mesajlarını okumuştum hatırlıyorum. Bebeğini sağlıkla büyüt hayırlı evlat olsun inşallah.
Ben Leslie' yi 4 yıl önce bir hafta 10 gün ancak yapmıştım bana sıkıcı gelmişdi. Aslında bunu yazıp yapan arkadaşlara saygısızlık etmek istemiyordum ama herkesin zevk aldığı severek yaptığı şeyler çok farklı o yüzden yapan arkadaşlar lütfen bu sözümden dolayı motivasyonsuzluk yaşamasınlar. Faydasını gören birçok arkadaşımız var. Severek yapsın yeter ki yapan kişi.

Gelelim soruna, aynı eğzersizleri uzun süre yapmak alışkanlık yapıyor ve bir süre sonra etki etmiyor. O yüzden en fazla bana göre 3 haftada bir egzersizleri değiştirmek gerekiyor ki farklı kaslarımız çalışsın vücut zorlansın.

Jillian Michael' in 30 day Schaered level 1 inden başlıyabilirsin. İlk günler çok zor gelecek nefes nefese kalacak hatta belki 15 dek sonra pes edip yere yapışacaksın ama bu seni sakın yıldırmasın. İlk başlarda inan ki bu herkese oluyor spor geçmişi yoksa kişinin. Yorulduğunda bırak video devam etsin sen izle ama kapatma, biraz solıklanınca kalk devam etmeye çalış. Ertesi gün gene devam yapabildiğin kadar, göreceksin 4. Gün hepsine ayak uyduracaksın neredeyse. İlk günler dambel ile yapma çok zorlarsa..

Göreceksin günden güne kondisyonun artacak. Korkma başla yeter ki canım.

Sormak istediğin olursa her zaman sorabilirsin.
Çok teşekkürler...sadece Leslie değil Zumba Leslie dönüşümlü yapıyordum. Ama 3 hafta değil 4 ay oldu demekki artık başka bi egzersize geçmenin Zaman'ı geldi... Jillianın shred programını biliyor musun içinde bir çok videonun bulunduğu Bi program, 30 Day shred değil... Onu yaptınmı hiç? O zaman ben yarın jillıean ile devam edeyim, paralelimde killer abs ya da 6 week six yapmayı düşünüyorum.. İkisinin arasındaki fark ne biliyor musun acaba? Şuan kaç kilosun, insanty max 30 baktım ama çok zor görünüyor yapabiliyorsan helal olsun valla :)

Senin bahsettiğin "beginner schred" başlangıç programı anladığım kadarıyla daha önce bunu görmemişdim. Bu jillian harika bir spor koçu kesin. Hem karekterin hem programları gerçekten müthiş.

Aradaki fark şöyle bir bakışıma göre söyleyim, 30 day Schred' de kardiyolar fazla var tempo aşırı yükseliyor. Beginner daha sakin yapılıyor gibi geldi. Bence sen buna devam et. Bölümleri bitirince ister 30 day Schred e geçersin ya da bölgesel çalışmalara.

Boyunu bilmiyorum ama kilon fazla değil gibi eğer 10 kilodan fazlan varsa biraz yağları eritince bölgesel çalışılması lazım yoksa kaslar alttan şişip üstede yağ olursa istediğimiz incelme maalesef olmuyor.

ınsanity evet zor ama yapılmaz değil inan Jillian a devam et biraz kondisyonun artsın en fazla bir ay sonra sende yaparsın emin ol. Aynı şeyleri yaşadım biliyorum. Zor olmasa vücudumuza etkileri olmaz zaten eğzersizlerin.

Unutma zor gelen hareketlerde onlar 10 yapıyorsa sen ilk gün 3 yap 5 yap günden güne artacak bu sayı. Yeterki sabırla severek yapalım.

Killer abs de six pack de karın kasları için. Six pack' de adı üstünde 6lı karın kasları çıkıyor. Ben herikisinide uzun süre değil ama yaptığımda six pack daha işe yarıyor gibi gelmişdi. Ama yağlarımı eritmeden şişkin sert bir karına sahip olmamak için cardio ağırlıklı çalışmalara yöneldim.

Bende Insanıty max 30 yaptıktan sonra 2 günde bir Insanity cardio abs ekliyeceğim. Buda acayip karın çalıştırıyor.

Senin bahsettiğin "beginner schred" başlangıç programı anladığım kadarıyla daha önce bunu görmemişdim. Bu jillian harika bir spor koçu kesin. Hem karekterin hem programları gerçekten müthiş.

Aradaki fark şöyle bir bakışıma göre söyleyim, 30 day Schred' de kardiyolar fazla var tempo aşırı yükseliyor. Beginner daha sakin yapılıyor gibi geldi. Bence sen buna devam et. Bölümleri bitirince ister 30 day Schred e geçersin ya da bölgesel çalışmalara.

Boyunu bilmiyorum ama kilon fazla değil gibi eğer 10 kilodan fazlan varsa biraz yağları eritince bölgesel çalışılması lazım yoksa kaslar alttan şişip üstede yağ olursa istediğimiz incelme maalesef olmuyor.

ınsanity evet zor ama yapılmaz değil inan Jillian a devam et biraz kondisyonun artsın en fazla bir ay sonra sende yaparsın emin ol. Aynı şeyleri yaşadım biliyorum. Zor olmasa vücudumuza etkileri olmaz zaten eğzersizlerin.

Unutma zor gelen hareketlerde onlar 10 yapıyorsa sen ilk gün 3 yap 5 yap günden güne artacak bu sayı. Yeterki sabırla severek yapalım.
Boyum 1,65 30 yaşındayım ve iki çocuk annesiyim doğumlarım da sezeryanla oldu.... İdeal kilom 60 19 kilo fazlam var yani.. Benim düşüncem ideal kiloma yaklaşınca jillianı geçeyim diyorum. En azından Bi 10 kilo verdikten sonra, çünkü denedim daha iki gün önce Jillian videolarından Bi tanesini ama mümkün değil, çok hoplamamalı dizlerimi sakatlıcam diye korktum. 79-80 kiloya göre biraz ağır geldi yoksa bırakmadıkça yapılmıcak çalışmalar değil

Boyum 1,65 30 yaşındayım ve iki çocuk annesiyim doğumlarım da sezeryanla oldu.... İdeal kilom 60 19 kilo fazlam var yani.. Benim düşüncem ideal kiloma yaklaşınca jillianı geçeyim diyorum. En azından Bi 10 kilo verdikten sonra, çünkü denedim daha iki gün önce Jillian videolarından Bi tanesini ama mümkün değil, çok hoplamamalı dizlerimi sakatlıcam diye korktum. 79-80 kiloya göre biraz ağır geldi yoksa bırakmadıkça yapılmıcak çalışmalar değil

İlk zamanlar dizler gerçekten çok ağrıyor, ama zamanla geçiyor. Bendede ilk zamanlar olmuşdu. Spor ayakkabısı giymeyi ihmal etme sakın. Hatta zıplamalı sporlara uygun ayakkabılar var bende araştırıyorum. Ayakkabımın yanı spor yapmakdan açıldı ama hiiiç üzülmedim :)

Eğer süre senin için uzun gelmezse Jillianın " cardio training workout to Fast Fat loss "var, epey kilolu kişileri çalıştırıyor hatta bu programda onu da deneyebilirsin. Bir saat sürüyor yalnız, yarısını yapsan bile kar..

İstersen buradan yaptıklarını paylaşabilirsin. Ben memnun olurum hatta ...

Merhaba Hanımlar

Yukarıda Insanıty Max30 takvimini yükledim. Buradaki listeye göre yapılıyor.
Haftanın 5 günü yarım saatlik program, 6. Gün esneme hareketinden oluşan 20 dk
Pure programı var hiç yormuyor. Yani aslında haftada iki gün Rest ( dinlenme ).daha ne olsun ..

Ben 1. Ayın ilk haftasını yapmıştım. Sonrasında 4 gün ara vermişdim.
Şu an 2. Haftanın 4. Gününü yapıcam. Yani Max30 Tabata Strenght.

Dün gece 3. Günü Max30 Sweat Intervals' İ yaptım. Gerçekten çok etkiliydi ve inanın Insanity aynı
zamanda çok eğlenceli ve Shaun T' nin sesiyle motivasyon etmesi süper! Sizi sürekli şarkı söyler gibi sesiylede yönlendiriyor !! Jillinde dominant agresif tarzı onu başarılı yapıyordu.

Birde Sevgili Hanım arkadaşlarım int.Max30 Shaun T' nin yanında kolay versiyonunu yapan kişi var ve videoların sağ bölümünde sürekli kolay yapanı gösteriyor !
Yani bu nedemek, Max 30 ille kondüsyonu olanlar yapabilir anlamında değil.

KONDÜSYONU OLMAYAN YENİ BAŞLAYANLARDA O KİŞİYİ TAKİP EDEBİLİR!!

Denemenizi şiddetle tavsiye ederim.
Hem benide yalnız bırakmamış olursunuz !!

Son düzenleme:
Bu konuyu takipteyim, insanity videolarını çok aradım ama bulamadım malasef, sizin gibi düşündüm, parayla alıp kenarda durur kullanamam düşüncesi ile riske girmek istemedim açıkcası.

Sevinirim yanıma arkadaş olmanıza. Videoları yandex.ru açın oradan yukarda listedeki isimleriyle aratın bulacaksınızz. Ben bulduğumda hazine bulmuş gibi sevinmiştim inanın. Gelişmeden haber verirseniz memnun olurum.

X