Insanity Max30 günlüğüm

http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/insanity-max30-gunlugum.906712/page-146 Burda bahsetmişiz esneme programlarından...

Programın adı : 10 day Flexibility Challenge

10 gün değişik esneme programı yaptırıyor. Ama ille şart değil bu kuzum , başka esneme programlarıda olur. Sen bir haftayı bitir bi Max30 da..sonra başlarsın istersen.

Youtube da var program.
hergün mü yapılmadı gerekiyo canım bu bide sen ne zaman dönüyosun bide karın çalışıyorum ya hergün mü tavsiye edersin bi gün arayla mı 8 dk dediğim karın kası yapma

Ee işde bende ilk önce doğru anlamışım, EĞİTİMCİ OLACAKSIN :KK71: Süper kuzum. Artıkın çalıştırırsın bizide bebğim..
Ya o lapayı ben tuzsuz salata malzemeleriyle karışık yemişdim bi nevi kısır gibi hatta çok az tuz atmışdım amaaan deyip :) ilk gün dışında ikinci gün bende de pek fark olmamışdı.. Sırf lapa şeklinde yapabilir miyim bilmem ya ... Ama sen çok iyi kilo bermişsin bir günde gerçekden canım ya :nazar:
Kız 1 günde okdr kiloyu versem ne olcak ödem zaten :) benim için önemsiz keşke 1 günde okdr yağ gitse dimi ohh miss :)

Selam tatlım :) ilk sayfadan itibaren okursan az çok fikir sahibi olursun . Sormak istediklerini sorabilirsin çekinmeden canım.. Hadi bakalım senide Max30 cu görmek istiyoruz, hoşgeldin aramıza.. Kaç kilosun , problemli bölgen ya da hedef bölgen neresi? Biraz bahsetsene canım

Okurum tabi canim :KK66: 80 camim :KK43: bacak basen problemli bölümlerim :KK43: tesekkur ederim :KK66:

Tatlım ben ilk jillian michaelsla basladım 30 günlük programı ve ripped programını bitirdim sonra insanitye basladım 2 tur onu döndükten sonra p90x yapmıştım ancak p90x insanitye göre daha kolay gelmisti vucut harekete alısmıstı baya ondan son ay hibrite geçmiştim 2 ay normal p90x yapıp son ay hibrit yapmıştım yani.
Son bir hafta kala bırakıp baştan hibritle başlamıştım bu da yanlış hatırlamıyorsam ocak olması lazım şu an 2.ay 3.haftadayım (3 aylık program)
Fotoğraf cekmemistim ilk defa hibriti bir ay bitirdikten sonra çektim ki zaten çekmeye gerek yoktu değişim kesinlikle fark edilir boyuttaydı.Her yerde inceldim üst beden aşırı inceldi oturunca katlanan tek alt göbek var o da cok az yasasın dar bodyler giymek :KK73:
Ben sıkılastıgımı ne seviye de oldugumu belli noktalardan anlıyorum yani mesela karnıma dokununca alttaki sixpackleri hissediyorum gögüs altımda two packler var. Omuzlarımda köprücük kemiklerim belli kolumda yumurta seklinde kas var ya da dizlerimdeki yağların azalması vs gibi ölçülerimi alıp yazarım yine su an yemek yedim üst bölgem şişti :KK70:
Beslenme en dikkat ettiğim konu ilk insanity yaptıgım zamanlar daha az yiyordum hemen kilo vereyim diye ancak sonradan aldıgım kaloriler yetmemeye basladı vucudum kaslandıkca yemeyi artırdım. Yazın kac kaloriyle basladıgımı hatırlamıyorum ama sanırım 1200 olması lazımdı kalori takibi yapıyodum su an 1900 almam gerekiyor. (Ve o 1900u dolduramıyorum) Yaptıgım sporla yaktıgımı da hesaba katarsak belki de daha fazla alsam da olur ancak ben belli acık bırakıyorum.
Tabi surekli takip etmiyorum cunku enerji seviyenden de anlıyorsun daha fazla alman gerektigini saglıklı seyler yedikten sonra istedigim kadar yiyorum. Ekmek kepekli ya da tam bugday makarna pilav iki üç haftada bir küçük porsiyon gibi belli baslı bilinen sekilde besleniyorum. (Kacamaklar var ah o kacamaklar olmasa coktan fit olmustum :KK22:)
Programların kaç kalori yaktıgını bilmiyorum cunku kişiden kişiye değişen bir şey insanity için 1000 kalori diyorlardı ki hic zannetmiyorum o kadar oldugunu. Ancak ciddi olarak yoruluyorsun ve beslenme ihtiyacı duyuyorsun ki beslenmelisin de özellikle p90xte agırlık kaldırdıktan sonra protein ve saglıklı karbonhidratla beslenmen cok onemli tabiri caizse okuz gibi yemelisin :KK70:ancak tekrar tekrar diyorum saglıklı seyler yani yumurta et balık tavuk bulgur pilavı yogurt süt vs.
Aslına bakarsan hibritte basit cünkü agırlık kaldırmak cardio gibi asırı yorup terletmiyor ben iki programı birleştirdigim için cok yoruluyorum göz korkutmayayım yani gayet yapılabilir programlar onemli olan kendini gazlamak.
Tüm hepsinden önemlisi vucudumu komple degistiren sey beslenme tarzımı degistirmek olmustu saglıklı beslenmeye basladıktan sonra yaglar birer birer gitmisti. Üstüne de böyle programlar olunca haliyle sıkılastım. Baska sorun varsa seve seve yardım ederim hep beraber sıkılasalım birbirimizi motive edelim bu yaza fit gireli :KK73:
Bu arada leithiacıgım senin topigide takipteyim :KK39:

merhaba size birşey sormak istiyorum, shaun t spor programlarında alt bölgeyi daha ağırlıklı çalıştıran hangisi acaba, bildiğim programlar ınsanity, insanity max 30, hibriti de sizden duydum :)) başka neler var yani basen popo yaktıran eriten hangisidir???

Lethia ya sormak lazım aslında o diyeti :) bılgılı kız o en azından az çok tahmın eder ıse yararmı yaramaz mı dıye :)
Şok detoks diyetlere inanmıyorum, belki ayda yılda 1 kez yapılabilir ama vücudu korkutmamak zorundayız. Beynimiz hayatta kalma konusunda bir uzman. "Yemek bulamıyorum, kıtlıktayım!" diye düşünmeye başladığı anda bazal metabolizmayı düşürüyor; metabolizma yavaşladıktan sonra normal diyete döndüğümüz anda da verdiğimiz kiloları geri alıyoruz. Üstüne strese giren vücut, zor günler için yağ depolayan kortizol hormonunu salgılıyor tehditte hissettiği için. Aslında bunlar hayatta kalmak ve zor koşullarda uzun süre dayanmak için çok güzel özellikler. Ama biz modern insan olarak zor koşullarda değiliz, fit olmak istiyoruz.

Bunu cep telefonunda şarj az kaldığında geçilen düşük güç modu gibi düşünün; vücut tüm yaşamsal faaliyetlerimizdeki enerji ihtiyacını düşürüyor. Bu tür şok diyetlerde ne kadar yorgun hissettiğinizi, spor yapacak mecal bulamadığınızı, sürekli uyuduğunuzu hatırlayın. Çünkü metabolizma hızımız azaltılıyor. Oysa sağlıklı beslendiğiniz vakitlerde bir de spor yapınca ne kadar enerjik ve canlı hissettiğinizi hatırlayın.

Dediğim gibi, deneyebilirsiniz ve işe de yarar. Kısa sürede büyük miktarda kilo kaybedersiniz de. Ancak vücut alarma geçtikten sonra o kiloda sabitlenir, üstelik bitkinleşirsiniz. Şok diyet bittikten sonra normal beslenme düzenine geçtiğiniz anda da günde 1000 kalori harcamaya alışan vücuda 2000 kalori almaya başlarsınız, bu da fazlası yağ olarak depolanır. Ben bu tür diyetlerin sadece kilo vermeyi durduran vücudu şaşırtmak için, kısa süreli ve yılda sadece 1-2 kez yapılması taraftarıyım. Spora da tüm güçle devam edilmeli tabii.

Şok detoks diyetlere inanmıyorum, belki ayda yılda 1 kez yapılabilir ama vücudu korkutmamak zorundayız. Beynimiz hayatta kalma konusunda bir uzman. "Yemek bulamıyorum, kıtlıktayım!" diye düşünmeye başladığı anda bazal metabolizmayı düşürüyor; metabolizma yavaşladıktan sonra normal diyete döndüğümüz anda da verdiğimiz kiloları geri alıyoruz. Üstüne strese giren vücut, zor günler için yağ depolayan kortizol hormonunu salgılıyor tehditte hissettiği için. Aslında bunlar hayatta kalmak ve zor koşullarda uzun süre dayanmak için çok güzel özellikler. Ama biz modern insan olarak zor koşullarda değiliz, fit olmak istiyoruz.

Bunu cep telefonunda şarj az kaldığında geçilen düşük güç modu gibi düşünün; vücut tüm yaşamsal faaliyetlerimizdeki enerji ihtiyacını düşürüyor. Bu tür şok diyetlerde ne kadar yorgun hissettiğinizi, spor yapacak mecal bulamadığınızı, sürekli uyuduğunuzu hatırlayın. Çünkü metabolizma hızımız azaltılıyor. Oysa sağlıklı beslendiğiniz vakitlerde bir de spor yapınca ne kadar enerjik ve canlı hissettiğinizi hatırlayın.

Dediğim gibi, deneyebilirsiniz ve işe de yarar. Kısa sürede büyük miktarda kilo kaybedersiniz de. Ancak vücut alarma geçtikten sonra o kiloda sabitlenir, üstelik bitkinleşirsiniz. Şok diyet bittikten sonra normal beslenme düzenine geçtiğiniz anda da günde 1000 kalori harcamaya alışan vücuda 2000 kalori almaya başlarsınız, bu da fazlası yağ olarak depolanır. Ben bu tür diyetlerin sadece kilo vermeyi durduran vücudu şaşırtmak için, kısa süreli ve yılda sadece 1-2 kez yapılması taraftarıyım. Spora da tüm güçle devam edilmeli tabii.
benım kılo vermem durdu bende pırınc lapası dıyetı yaptım şok dıyet olsun dıye henuz deısıklık varmı yokmu bılmıyorum. fakat bu dıyetler yagdanmı kastan mı sudan mı bellı degıl benım amacım yag yakmak ole ıse denemeye gerek yok

kızlar pıskolejım bozuldu yaa zayıflıcam dıye sabahtan aksama kadar ınternet basında arastırma yapıyorum . o dıyet yok bu spor butun gunumu spor yapcam dıye harcıyorum bı spor yapıyorum otryrm bılgıayar basına ondan snra az gldı dıyorum kalkıyormm hopp baska spor o bıtıyo otryrum 1 saat snra kalkıyrm baska spor bı bakmuısım aksam olmus ne yapcam ben yaa kılo vermek ıcın saglıklı beslenme olayınıda cozemedım bır turlu hazırana kadar fıt olmak ıstıyorum yaa :KK61:

benım kılo vermem durdu bende pırınc lapası dıyetı yaptım şok dıyet olsun dıye henuz deısıklık varmı yokmu bılmıyorum. fakat bu dıyetler yagdanmı kastan mı sudan mı bellı degıl benım amacım yag yakmak ole ıse denemeye gerek yok
Bu tür diyetlerin bu kadar tutmasının sebebi, işe yarıyor görünmesi. Çünkü 75 kilo olarak tartıya çıktıktan sonra diyeti yaparsınız, bir sonraki hafta bir bakarsınız 70e düşmüşsünüz. Haftada 5 kilo verdirmesi mutluluk verir. Ama benim önerim şudur: Asla tartıya güvenmeyin. O giden kilolar kastan ve sudan gittiyse, hiçbir anlamı yok.

Güveneceğiniz ölçü aynalardır. İsterseniz tartı sizi (abartıyorum) 300 kilo göstersin, aynada eğer kendinizi daha sıkı, daha ince görüyorsanız ve belde kalçada incelme varsa, doğru yoldasınız.

Bir de yağlar yavaş gelir, yavaş giderler. Kalıcı gitmeleri için haftada 1 kilo civarı vermek, en kesin sonuçtur. Aşırı durumlarda 1 haftada yağdan 5 kilo verenler de var ama günde 4 saat spor yapıp ona uygun beslenerek oluyor bu. Ve açıkçası vücudu yıpratmaya hiç gerek yok.

Bu tür diyetlerin bu kadar tutmasının sebebi, işe yarıyor görünmesi. Çünkü 75 kilo olarak tartıya çıktıktan sonra diyeti yaparsınız, bir sonraki hafta bir bakarsınız 70e düşmüşsünüz. Haftada 5 kilo verdirmesi mutluluk verir. Ama benim önerim şudur: Asla tartıya güvenmeyin. O giden kilolar kastan ve sudan gittiyse, hiçbir anlamı yok.

Güveneceğiniz ölçü aynalardır. İsterseniz tartı sizi (abartıyorum) 300 kilo göstersin, aynada eğer kendinizi daha sıkı, daha ince görüyorsanız ve belde kalçada incelme varsa, doğru yoldasınız.

Bir de yağlar yavaş gelir, yavaş giderler. Kalıcı gitmeleri için haftada 1 kilo civarı vermek, en kesin sonuçtur. Aşırı durumlarda 1 haftada yağdan 5 kilo verenler de var ama günde 4 saat spor yapıp ona uygun beslenerek oluyor bu. Ve açıkçası vücudu yıpratmaya hiç gerek yok.
hay maşallahh bilgi küpü yaa :) katılıyorum yıpratmanın anlamı yook haftada 1 kılo gıtsın ama saglam gıtsın yagdan gıtsın ayda 4 kılo eder 2 ayda 8 kılo bence çok ıyı =)

kızlar pıskolejım bozuldu yaa zayıflıcam dıye sabahtan aksama kadar ınternet basında arastırma yapıyorum . o dıyet yok bu spor butun gunumu spor yapcam dıye harcıyorum bı spor yapıyorum otryrm bılgıayar basına ondan snra az gldı dıyorum kalkıyormm hopp baska spor o bıtıyo otryrum 1 saat snra kalkıyrm baska spor bı bakmuısım aksam olmus ne yapcam ben yaa kılo vermek ıcın saglıklı beslenme olayınıda cozemedım bır turlu hazırana kadar fıt olmak ıstıyorum yaa :KK61:
Sakin olun, stres en büyük düşmanımız. Rahat olun, teslimiyetçi yaklaşın. "Olduğu kadar" diye düşünün, elinizden gelenin en iyisini yapıp kalanını vücudunuza bırakın. Çok yorucu diyetlerle, çok yıpratıcı sporlarla vücudu şok etmeye gerek yok. Amacımız bir ömür boyu sağlıklı yaşam. Haziran olmazsa temmuz olur, o da olmazsa gelecek yıl olur. Ama elinde sonunda olur. Kaplumbağa tavşan hikayesindeki kaplumbağa gibi; yavaş ama sabırlı, inatçı, kararlı ve emin bir şekilde hedefimize ilerlememiz gerekiyor. Vazgeçmemek gerekiyor ama bir yandan da her gün bir damla, bir damla biriktirmemiz gerekiyor.

Yıllar önce bu konuda eğitimsizken yaptığım sporlarda gaza gelip günde 3-4 saat spor yaptığımı anımsarım. Bu gaz sadece 3-4 gün devam ederdi, sonra ya hastalanır ya da bitkinlikten pes ederdim. Şimdi kimse beni günde 45 dakikadan fazla spor yaptıramaz. Hatta haftanın her günü de yapmıyorum, muhakkak dinlenme günlerim var. Bu ince ince işlenmesi gereken, sabırla örülmesi gereken bir dantel gibi. Günde yapmam gerekenden fazlasını yaparsam, hakkını vererek yapamam. Dantel bozulur, desenleri çirkin olur.

Sporu arttırmak yerine diyete önem verin. Su için.
Ya da yapacağınız harekette 15 tane yapmak yerine 5 tane yapın ama tam yapın. Tam ve düzgün yapılmayan 15 şınav yerine, gerçekten tüm kaslarınızın ağrıdığını ve doğru şekilde yaptığınızı hissettiğiniz 5 şınav sizi amacınıza daha hızlı ulaştırır.

hay maşallahh bilgi küpü yaa :) katılıyorum yıpratmanın anlamı yook haftada 1 kılo gıtsın ama saglam gıtsın yagdan gıtsın ayda 4 kılo eder 2 ayda 8 kılo bence çok ıyı =)

Çok teşekkürler, estağfurullah :)

evde olduğun için böyle şaşırmış vaziyettesin canım,kendine bir plan yap,şöyleki sabah kahvaltıdan sonra, ev işi ,yemek işini ayarladıktan sonra eşin işten gelmeden sporunuda bitir,eşin gelincede yemekti çaydı birlikte vakit geçirmek hem dinlenmek adına şööyyyleee ayaklarını uzatır oturursun.

evde olduğun için böyle şaşırmış vaziyettesin canım,kendine bir plan yap,şöyleki sabah kahvaltıdan sonra, ev işi ,yemek işini ayarladıktan sonra eşin işten gelmeden sporunuda bitir,eşin gelincede yemekti çaydı birlikte vakit geçirmek hem dinlenmek adına şööyyyleee ayaklarını uzatır oturursun.
Sakin olun, stres en büyük düşmanımız. Rahat olun, teslimiyetçi yaklaşın. "Olduğu kadar" diye düşünün, elinizden gelenin en iyisini yapıp kalanını vücudunuza bırakın. Çok yorucu diyetlerle, çok yıpratıcı sporlarla vücudu şok etmeye gerek yok. Amacımız bir ömür boyu sağlıklı yaşam. Haziran olmazsa temmuz olur, o da olmazsa gelecek yıl olur. Ama elinde sonunda olur. Kaplumbağa tavşan hikayesindeki kaplumbağa gibi; yavaş ama sabırlı, inatçı, kararlı ve emin bir şekilde hedefimize ilerlememiz gerekiyor. Vazgeçmemek gerekiyor ama bir yandan da her gün bir damla, bir damla biriktirmemiz gerekiyor.

Yıllar önce bu konuda eğitimsizken yaptığım sporlarda gaza gelip günde 3-4 saat spor yaptığımı anımsarım. Bu gaz sadece 3-4 gün devam ederdi, sonra ya hastalanır ya da bitkinlikten pes ederdim. Şimdi kimse beni günde 45 dakikadan fazla spor yaptıramaz. Hatta haftanın her günü de yapmıyorum, muhakkak dinlenme günlerim var. Bu ince ince işlenmesi gereken, sabırla örülmesi gereken bir dantel gibi. Günde yapmam gerekenden fazlasını yaparsam, hakkını vererek yapamam. Dantel bozulur, desenleri çirkin olur.

Sporu arttırmak yerine diyete önem verin. Su için.
Ya da yapacağınız harekette 15 tane yapmak yerine 5 tane yapın ama tam yapın. Tam ve düzgün yapılmayan 15 şınav yerine, gerçekten tüm kaslarınızın ağrıdığını ve doğru şekilde yaptığınızı hissettiğiniz 5 şınav sizi amacınıza daha hızlı ulaştırır.

Çok teşekkürler, estağfurullah :)
DEDIKLERIN hep çok mantıklı dedıklerını hep uyguluyorum senı ornek alarak ılerlıyorum bu yolda basarıcam ıns :)

Ayyy aynen ben ya kilom aynı gram gram gidiyor ama süper inceliyorum. Deri Bi ceketim vardı mesela önceden dar oluyordu, az önce dışarı çıktım giydim önünü bile kapatabildim :)
Ben de birdaha tartıya çıkmıcam zırt bırt sonra kilo veremiyorum diye motivasyonum düşüyor. 3 gün barre yaptım bacaklarım şişmişti kardiodan şimdi dokunuyorum sanki taş, süper Bi duygu. Eşim diyor popona ne olmuş böyle küçücük diyor:)) yalnız üstten zor gidiyor göbek göğüs kısmı çok Bi değişik yok alta göre daha az en azından

X