Insanity Max30 günlüğüm

Dün max 30 1. hafta 4. gün tabata streght bittiii :KK70: Erkek arkadaşımla biraz bisiklet falan sürdük, eve bi geldim net yok. Ben de ders çalıştımm. Bugün 2 tane sınavım vardı kuzumm evde değildim yeni geldim evee :KK70: Anca girebildimm :KK43: Sınav haftası çok zor oluyo ama yapacak bir şey yok :KK43: :KK43: Bi de bugün misafirler gelecek şimdi koşturup duruyoruz annemle anca gece yapıcam heralde max 30u yatmadan yazarım heralde, yarın da sınav var off offf :KK70:
Allah kolaylık versin sınavlarında kuzum, önceliği sınavlarına ver bebeğim max birkaç gün kalsada olur.. Yetişebilirsen amenna ama tatlım. Misafirlerde tam yoğunluğunu bulmuş be ya :))

kızlar selam ben spor yaptıkdan sonra kendimi acayip tok hissediyorum iki saat falan bişey yiyesim gelmiyo .gelmiyodu ama bugun öle olmadı sporu büyük bi açlık hissederek bitirdim çok açda değildim başladığımda neden öle oldu anlamadım hala acayip aç ve halsiz hissediyorum sanki saatlerdir bişey yememiş gibiyimm nerde yanlış yapıyorumm yaa:KK43:
Tatlı birşey yedin mi ya da meyve ondan olabilir kuzum .. Birkaç gündür az yiyorsan onunda etkisi olabilir, en ufak bi kaçamakda açlık gözünü döndürüyor az yemelerin sonrasında, o yüzden dikkatli yemek lazım ..karbonhidratı asla aşırıya kaçırmamak gerekiyor..

çok üzülerek bişey soyleyecegim :KK43: internet kotam çok az kalmış 4.5G ile bu ay daha da hızlı gitti sadece program bildirimimi yapıp çıkacağım sanırım :KK43: yoksa o kadarına da yetmeyecek bu ay

çok üzülerek bişey soyleyecegim :KK43: internet kotam çok az kalmış 4.5G ile bu ay daha da hızlı gitti sadece program bildirimimi yapıp çıkacağım sanırım :KK43: yoksa o kadarına da yetmeyecek bu ay
Hadi yaa ! Nasıl bir tarife bu ya.. Betülüm biz Tr geldiğimizde data kart alıyoruz 12 gb internet oluyor.. Acaba data kart almak fikri sana uyar mı ??

Kızlar Efsanın bugün yaşadığı açlık sebebini yediklerine bakınca anladım. Sizinlede paylaşıyım, sporumuz aklansın:)
Öğlen pataes havuç ve bezelye yemeği yemiş. Pişmiş patates ve havucun GI çok yüksek kan şekerini aniden fazla yükseltir, tıpkı şekeri yüksek meyve veya tatlı yemek gibi.. Yaşadığı açlık krizinin nedeni o canlarım.. Sporu çok yapmakdan değil.

Kızlar Efsanın bugün yaşadığı açlık sebebini yediklerine bakınca anladım. Sizinlede paylaşıyım, sporumuz aklansın:)
Öğlen pataes havuç ve bezelye yemeği yemiş. Pişmiş patates ve havucun GI çok yüksek kan şekerini aniden fazla yükseltir, tıpkı şekeri yüksek meyve veya tatlı yemek gibi.. Yaşadığı açlık krizinin nedeni o canlarım.. Sporu çok yapmakdan değil.
Ayyy ne yiyeceğimizi şaşırdık ya valla sinirim bozulmaya başladı iyice ha
Onu yeme bunu yeme ne ypacaz peki biz evde yemek olarak acaba?
Hergün de balık tavuk yenmiyor ki, ben önceden bakarken yani hamur işi yerdim bol bol istediğimi istediğim kadar hiç böyle bir derdim olmazdı

Ayyy ne yiyeceğimizi şaşırdık ya valla sinirim bozulmaya başladı iyice ha
Onu yeme bunu yeme ne ypacaz peki biz evde yemek olarak acaba?
Hergün de balık tavuk yenmiyor ki, ben önceden bakarken yani hamur işi yerdim bol bol istediğimi istediğim kadar hiç böyle bir derdim olmazdı
Önceden derken ?? Kuzum sebzelerden zaten patates ve havuç GI yüksek diğerleri zararsız.. Arada yersin genede ne olcak :) bunaltma kız kendini.. Ha anladım bekarken diyorsun.. Kuzum o yaşlarda metobolizma deli hızlı oluyor.. Bizim gençliğimizde bu kadar hazır gıdalar yokdu.. En fazla dönercide döner ekmek yerdik, Hamburgerciye gittiğimi bile hatırlamıyorum.. Sen yaş olarak daha gençsin ama genede şimdiki kadar hazır gıda yoktur senin zamanında da..
Yediğimiz etten tut sebzelere kadar hormonlu gıda tüketiyoruz, o hormonlar bizide şişiriyor tabii.. Temiz gıda diyoruz da aldığımız sebzeler meyveler bile doğal değil artık. Bio diye satılanlara bile doğal olduklarına inanmıyorum ben.. Değil mi ki tohumlarla oynandı, doğallık kalmadı çogu sebzede...
Napalım genede dikkat edebildiğimiz kadarıyla etmeye çalışacağız canımcım ya ...

Önceden derken ?? Kuzum sebzelerden zaten patates ve havuç GI yüksek diğerleri zararsız.. Arada yersin genede ne olcak :) bunaltma kız kendini.. Ha anladım bekarken diyorsun.. Kuzum o yaşlarda metobolizma deli hızlı oluyor.. Bizim gençliğimizde bu kadar hazır gıdalar yokdu.. En fazla dönercide döner ekmek yerdik, Hamburgerciye gittiğimi bile hatırlamıyorum.. Sen yaş olarak daha gençsin ama genede şimdiki kadar hazır gıda yoktur senin zamanında da..
Yediğimiz etten tut sebzelere kadar hormonlu gıda tüketiyoruz, o hormonlar bizide şişiriyor tabii.. Temiz gıda diyoruz da aldığımız sebzeler meyveler bile doğal değil artık. Bio diye satılanlara bile doğal olduklarına inanmıyorum ben.. Değil mi ki tohumlarla oynandı, doğallık kalmadı çogu sebzede...
Napalım genede dikkat edebildiğimiz kadarıyla etmeye çalışacağız canımcım ya ...
He doğru diyon... Ben mesela 7.30 da akşam yemeğini yedik bir kase mercimek çorbası bir dilim ekmek bol salata yedim. Sonra gittim geldim kütür kütür çocuk emzirdm gene acıktım. Salata yedim olmadı çilek yedim olmadı kesmedi göpğslerim de boşaldı ya ben de gittim ekmeğime Nutellayla kaymak sürdüm yedim hem de iki tane Ohh iyi yaptım Can'ıma değsin şimdi çook mutluyum hehe daha da olsa yerim :):):)) hahahaa

He doğru diyon... Ben mesela 7.30 da akşam yemeğini yedik bir kase mercimek çorbası bir dilim ekmek bol salata yedim. Sonra gittim geldim kütür kütür çocuk emzirdm gene acıktım. Salata yedim olmadı çilek yedim olmadı kesmedi göpğslerim de boşaldı ya ben de gittim ekmeğime Nutellayla kaymak sürdüm yedim hem de iki tane Ohh iyi yaptım Can'ıma değsin şimdi çook mutluyum hehe daha da olsa yerim :):):)) hahahaa
İtiraf et pişmansın :)) anam nutellayı atmamış, kız sana at demişdim demi :))
Tek çorba sana hafif kalmış akşam için şekerim.. Yanına iki de yumurta kırsaydın tok kalırdın bence :)

ablacim evde internet vardı sınav için kapattırdik tel yeter dedik ama ben kk ya üye olunca evdeki hesap carsiya uymadı :KK70:
Aslında iyi düşünmüşsünüz de sınav sonrası açtır gülüm bari :) şimdilik idare etcen napalım kuzum, sen olmayınca bizde özlüyoruz bebişim seni yaa..

Sporla genç kalmak mümkün evet, zayıf insanlar spor yapmadan bile genç görünür genelde,yağlar zaten napıyorsa yapıyor bize .. Aslında genç görünmek gibi bir takıntım yokdu, yaşımı göstermediğimi söylerler hep onun rahatlıgındandı galiba, ama Ebru bana ne kadar şişko olduğumu hatırlattı ya işde, iyide oldu işde canımcıım :))

Asylum Tr' de pek rgbet görmemiş evet kuzum.. Alman forumlarında da fazla yapan yok. Asylum ile p90x i hybrit çalışanlar da varmış.. Senin deneyimlerini merak ediyorum canım başlayınca p90x yapan biri olarak acaba hangisini begeneceksin ? Merakdayım , bizde ona göre çalışırız :)

Proteinli çikolata barlarla ilgili olumsuz bir yazı görmedim ama yeni bir ürün ve pakete girmiş hangi ürün sağlıklı ki zaten..arada belki yerim normal çikolata yerine ama sürekli zaten bende yemem kuzum. Ben zaten protein içerikli olduğundan çok çikolata niyetine şeker ihtiyacım için yemişdim :)

Ton balıklı salata bende yapıyorum zaman zaman tok tutuyor gerçekden..bakalım bu hafta düzene koyabilecek miyim beslenmemi.. Aslında tabiki dikkat ediyorum ama arada kaçamak sayacagım ufak tefek şeyler olmasını istemiyorum ,onu oturtmaya çalışıyorum...

Pilatesi eklemeye çalışıcam canımcım bi süre bakalım etkileri nasıl olacak :)

Yürüyüş yapıp yapmadığımı sormuşdun tatlım.. Aslında evimizin yakınında çok güzel kanal yanında kmetrelerce uzunlukda yer var yürüyüş yapanlar var ama bazen çok tenha oluyor ve parkur kanalın hemen bir metre yanında korkuluk falanda yok, biri itelese direk sudasın yanii.. Eşimle falan çıkarsam yürüyoruz orada ama son zamanlarda orada tek yürümeye korkuyorum, kızımla yürürdük oda şimdi başka şehirde okuyor.. Birde buranın havası genelde yağmurlu şekerim, yazı bile birbuçuk ay ancak yaşıyoruz.. Arada sırada normal yolda yürüdüğüm oluyor şehrin merkezine doğru ama kalabalıkdan verimli olmuyor pek tempo acısından..

Bisiklet yollarımız çok güzeldir olduğum şehirde... 80 yaşındakiler bile bisiklete biner.. Kar yağarken bile bisiklete binen görürsün.. Burda bisiklet ayrı bir kültür, 3 yaşında çocuklar bisikleti kullanmaya başlar, Tr deki gibi eğlence oyun maksatlı değil, ulaşım için kullanılıyor... Yakın mesafelerde bende zaman zaman kullanıyorum tatlım.. Ama evde spor yapmayı daha çok seviyorum, tembelmiyim ne :))

Asyluma baslamadan son ayı tekrar mı dönsem diye dusunmeye basladım insanity son ayı iki kez yapmıs olurum 60 gün yani ama sıkılırım gibi de geliyor bir de tam bitiş mayıs 1 oluyor pazartesi mayısın 2si o zaman yepyeni bir programa baslamak da istiyorum :) yazarım her seyi kuzum siz isteyin yeter :)

Ah o seker cikolata ihtiyacı gerci artık pastanelerin ve market reyonlarının abur cubur kısmından gecerken koymamaya basladı soyle bir bakıp hedefe az kaldı diyip yuruyorum :cry:
Birde sekersiz 16.gün canımın cektigi son ana kadar giderim heralde 21 gün diyip sonlandırmamak lazım :KK73:

Ay tatlım nasıl kıskandım su an seni ve bulundugun sehri bisikleti ulasım için kullanmak cok guzel hayal ettim de etrafta herkes bisikletli burda bisiklete tek binince garipsiyorlar bir de insanlar cok kaba yol verme saygı gosterme olsun hic yok :KK34:
evdeki spor kisiye yetince dısarıya daha cıkmıyor insan spor salonları da dahil ondan heralde:KK70:Yürüyüş her zaman olmasa da (tempolu) gunluk hayatta hareket ettigin surece sorun yok bende genelde aynı yolu git gel yürüyüs yolunda sıkılıyorum :KK70:
Program nasıl gidiyor kacıncı gün hafta aydasın :KK37:

Asyluma baslamadan son ayı tekrar mı dönsem diye dusunmeye basladım insanity son ayı iki kez yapmıs olurum 60 gün yani ama sıkılırım gibi de geliyor bir de tam bitiş mayıs 1 oluyor pazartesi mayısın 2si o zaman yepyeni bir programa baslamak da istiyorum :) yazarım her seyi kuzum siz isteyin yeter :)

Ah o seker cikolata ihtiyacı gerci artık pastanelerin ve market reyonlarının abur cubur kısmından gecerken koymamaya basladı soyle bir bakıp hedefe az kaldı diyip yuruyorum :cry:
Birde sekersiz 16.gün canımın cektigi son ana kadar giderim heralde 21 gün diyip sonlandırmamak lazım :KK73:

Ay tatlım nasıl kıskandım su an seni ve bulundugun sehri bisikleti ulasım için kullanmak cok guzel hayal ettim de etrafta herkes bisikletli burda bisiklete tek binince garipsiyorlar bir de insanlar cok kaba yol verme saygı gosterme olsun hic yok :KK34:
evdeki spor kisiye yetince dısarıya daha cıkmıyor insan spor salonları da dahil ondan heralde:KK70:Yürüyüş her zaman olmasa da (tempolu) gunluk hayatta hareket ettigin surece sorun yok bende genelde aynı yolu git gel yürüyüs yolunda sıkılıyorum :KK70:
Program nasıl gidiyor kacıncı gün hafta aydasın :KK37:

Asylum' u fazla bilmediğimden şunu yap bunu yap diyemiycem kuzum, sen bilirsin zaten ne yapman gerektiğini.
Dün forumda bir yazı okumuşdum mantıklı geldi; kilo takılmalarını engellemek için ağırlık çalışması yapın vücut kaslarını beslemek için kilo mecbur verecek diyordu, özetle. Takılma yaşarsam hemen ağırlıklara geçicem :)
Gerçi ben 82 kiloda takılmışken Jill yapıyordum ve ağırlıklı çalışmalar vardı ve 1,5 ay takılı kalmışdım.. Insanıyy e geçince tekrar vermişdim. Sanırım yapılan sporda yenilik işe yarıyor bu durumda.. Şaşırtma radikal olmalı demek ki.. :)

Ben iki gündür hiç kaçamaksız ve iki öğün şeklinde besleniyorum. Şimdilik iyiym inş böyle bozmadan giderim.
Şekeri kesmen azmetmen çok güzel canım, 21. Gün sonra bitirmek tabii olmaz , zaten 21 gün bırakmak maksatlı bir süreç .Bu günlerde çok okuyorum forumda da şeker orucu yapanları.. Benim regl dışında şeker krizim pek nadir tutar.. O bakımdan şanslıyım en azından sanırım :)

Ya uzakdan gıpta edilecek yerlerde :) bizde ülkemize öyle özlem duyuyoruz tatlım:)
Ama rahatlık konusunda haklısın, burada kimse kimseyi yolda rahatsız etmez o anlamda.. Bisikletlerin yatarak sürülenini kullananlar bile var, göbek yağı eritmek isteyenler kullanıyor özellikle çok rahatsız bir sürüş görüntüsü olsada işe yarıyor ki yazın ve baharda sıkça kullananları görüyorum :)

Açık havada yürümek birbaşka aslında, bende başlasam aslında az bile olsa süper olacak ama yağmurlu havaya girdik gene şimdilerde zor :)

Program süper gidiyor ya çok seviyorum Max30 u çok eğleniyorum ve zevkle yapıyorum. 2. Ay 2. Hafta 3. Günü yaptım bugün. Birde ardına iki gündür 30 dk lık fit Sugar' dan pilates çalışması ekledim. Çok etkili gerçekden Max' dan daha fazla terletiyor beni :) 10 gün falan devam ettiricem etkilerini görmek için :)

Sen ağırlık olarak kaç kg kullanıyorsun tatlım ? Bazıları 5, 6 kg falan kullanıyor birde 2 kol eder 10-12 kg ona göre ağırlık ayarlıycam :)

X