İnsanlar gerçekten vicdansız

Beğenmemiş olman hırsızlık yaptığın gerçeğini değiştiyor mu merak ettim bu nasıl bi kafa.başlıkla kendin çelişiyorsun canım sen hiç saf ve iyi niyetli durmuyorsun burdan bakınca

Kuaför saf mı? Niye parasını almadığı işlemi yapıyor.
Kaynak zaten pahalı bir işlem. Bir kaç yerden fiyat alırsınız. Ona göre seçersiniz. Daha bu iradeye sahip değilseniz biz size neyi öğretebiliriz?

Şimdi adam zaten 6700 demiş, siz 5000 vermişsiniz.adam devamını sorunca öyle birşey demedin demişsiniz. E zaten ücret 6700 imiş niye çamura yattınız. Eğer ücreti çok geldiyse baştan konuşup birkaç yerden daha fiyat almak gerekir. Özellikle kaynak röfle gibi işlemler her yerde değişiklik gösterir. Kimi daha zengin muhittedir kiminin kullandığı malzeme farklıdır vs.
Beğenmediyseniz açıkça söyleyip nasıl düzeltebiliriz diye sorun. Ben son gittiğimde kesimi beğenmedim, uygun bi dille ben biraz daha şöyle istiyordum diye anlattım adam ertesi gün düzeltme yaptı ekstra para da almadı. O para sizden çıkar, hak yemeyin

Bunlar kaynak icin kaca anlaşmışlar
Uye kac lira odemis kac lira eksik kalmis
Daha sonraki islem icin ne kadara anlasmislar? (Bunu tamamen odememis sanirim)

Hicbir sey anlamadım, konudaki matematigi cozen bi anlatabilir mi?

6700 tl ye anlaşmışlar konu sahibinin dediğine göre , 6700 tlyi ödedikten sonra kuaför 5000 tl daha istemiş. Konu sahibi ekstra istenen paraya önce itiraz etmiş daha sonra paranın bir kısmını aynı gün kalanını ertesi gün olmak üzere tamamını ödemiş. Yani toplamda 11700 TL ödeme yapmış. Sonra etrafındakiler kazıklanmışsın deyince bir kaç gün sonra gidip saçını boyatmış , fön falan çektirmiş onların parasını hiç ödememiş 😅
Dün burada kuaförle olan konuşmasının ekran görüntüsünü atmıştı orada gerçekten 6700 yazıyordu.

Son düzenleme:
Geldim buyur abi paran dedim 5.000 TL daha verecektin unuttunmu dedi abi öyle bir şey söylemediniz ki dedim. Neyse tamam ve bir kısmını yarın öderim dedim
Bence virgül kullanmamış. Buyur abi paran 5.000 TL.
Daha verecektin derken kalan 1.700'ü kastediyor. Hangi esnaf 6.700 fiyat verip sonra da vazgeçtim 5.000 daha ödeyeceksin der? Kafasında kendine göre fiyat biçmiş, değeri bu demiş. Zaten mesajlarında anlaşılıyor.

Bence virgül kullanmamış. Buyur abi paran 5.000 TL.
Daha verecektin derken kalan 1.700'ü kastediyor. Hangi esnaf 6.700 fiyat verip sonra da vazgeçtim 5.000 daha ödeyeceksin der? Kafasında kendine göre fiyat biçmiş, değeri bu demiş. Zaten mesajlarında anlaşılıyor.
Kuaförün 6700 istediğini ispatlamak için konuşmasının ekran görüntüsünü atmıştı dün. Mesajlarda 6700 diye fiyat vermişti adam kadın zaten bunun farkında. Bence de virgül kullanmamış ama şu şekilde olacak ; buyur abi paran , 5000 tl daha verecektin.
Zaten bundan dolayı kadının çevresi de kazıklanmışsın diyince o da kendince intikam almak için daha sonrasında farklı işlemler yapmış ve ödeme yapmamış.

İnsanlar gerçekten bana niye böyle bilmiyorum.

Saçlarımdan şikayetçiydim, çok kısa ve yıpranmış haldeydi. Gittim kuaföre abi benim şu saça kaynak yap dedim kaç tane yeter benim kafaya diye sordum 200 tane dedi bende tamam dedim. Fiyat ne kadar diye sordum 6.700 dedi oooo iyimis dedim oda dedi yarın gel bende tamam dedim. Geldim buyur abi paran dedim 5.000 TL daha verecektin unuttunmu dedi abi öyle bir şey söylemediniz ki dedim. Neyse tamam ve bir kısmını yarın öderim dedim yaptı saçı beğendim güzel oldu felan sonra evde saçımı taradım mk kaynaklar kopuyor saçtan. Cevremde dedi resmen kaziklanmissin hem kaynağı yapamamış hemde çok para istemiş felan dedi. Birde şöyle oldu yarın gel fotoğrafını çekeceğim fon çekip dedi geldim fön çekti bıraktı diyemedim ki fotoğrafımı cekecektiniz diye.

Neyse geri kalan parayida odedim adama.

Bugün yine kuafordeydim ama ona öyle bir oyun oynadım ki yaptırdım saçımı abi ben yarın ödeyeceğim dedim ödemem valla ödemem.
Saçımı da actirip boyattım .Yarın öderim dedim ödemem.

Saçimada su dalgası yaptı kadın çırak sohbet ediyoruz bugün işte felan çevren begendimi diye sordu saçını yalan söyledim bayildilar valla dedim. Flortumde bayıldı dedim kadın bir anda şaşırdı senin flörtünmu var felan dedi olamazmi dedim... Ne eksiğim var benim dedim. Baskada oluyormu diye sordu oluyor dedim. Seni beğeniyorlar mi bari hoslaniyorlarmi diye sordu. Okadar yerin dibine girdim ki anlatamam... Kadında 40 yaşında obez esmer kısa boylu bir kadın. Ya insanlar ne istiyor benden ya valla yoruldum çok yoruldum ya. Ödemem o parayı avucunu yalasin.
Benimde nişanımda saçımı komple yaktılar yıllarımı verip uzattım bakımlar neler neler boyatmıyordumda. Sonra heryerden koptu saçsız kaldım rengide rezalet paramı geri vermediler ama üç kere bakıma gittim ücretsiz bir şekilde. Bu para az bi para değil bende ozaman büyük bir para verdim haram ettim adam bide bana çok güzel oldu diyor. Ama saçım komple döküldü kel kaldım ya. Gititm bidaha boyaya saçımdna boya akmıştı. benden yine para isteidler en son şikayetçi oldum işten çıkarıldı. Bir kadının saçını o hale sokuyolars acezalarınıda çeksinler

6700 tl ye anlaşmışlar konu sahibinin dediğine göre , 6700 tlyi ödedikten sonra kuaför 5000 tl daha istemiş. Konu sahibi ekstra istenen paraya önce itiraz etmiş daha sonra paranın bir kısmını aynı gün kalanını ertesi gün olmak üzere tamamını ödemiş. Yani toplamda 11700 TL ödeme yapmış. Sonra etrafındakiler kazıklanmışsın deyince bir kaç gün sonra gidip saçını boyatmış , fön falan çektirmiş onların parasını hiç ödememiş 😅
Dün burada kuaförle olan konuşmasının ekran görüntüsünü atmıştı orada gerçekten 6700 yazıyordu.
Yani kuafor bi kaziklamis once bu durumda, yani bizim uye sahane biri degil ama kuaforde melek sayılmaz bu durumda.

Ha tabi koltuga oturmadan bu 11700 tl rakamini duyup da oturduysa bu fiyati bilerek kaynak yaptirdiysa bizim uye suclu, yok kaynak yapildiktan sonra ekstra 5 bin istendiyse kuafor suclu.

Ben 2 tarafa da hak veremedim.

Yani kuafor bi kaziklamis once bu durumda, yani bizim uye sahane biri degil ama kuaforde melek sayılmaz bu durumda.

Ha tabi koltuga oturmadan bu 11700 tl rakamini duyup da oturduysa bu fiyati bilerek kaynak yaptirdiysa bizim uye suclu, yok kaynak yapildiktan sonra ekstra 5 bin istendiyse kuafor suclu.

Ben 2 tarafa da hak veremedim.
Evet bizim üyenin sonradan yaptırdığı işlemlere para vermemesi ve yapılan saçı beğenmediğini dile getirmemesi yanlış ama kuaförün de anlaştıkları para üzerine tekrardan para istemesi doğru değil. Tabi olay şöyle olmuş da olabilir sonuçta kaynak için fiyat takılan saça göre veriliyor. Kuaför en başta atıyorum 200 tane kaynak için fiyat vermiştir ama işlem sırasında 200 değil 400 tane takmıştır o zaman ek para istemesi normal. Tabi bunu da saçı yaparken müşteriye bildirmesi gerekiyor.
Yani bence bu olayda iki tarafta suçlu.

Sonra neden bu kız böyle deli derler insanlar ve bu dünya çok kötü inanın bana...Ben aşırı safım ve bunun vermesini hep cekiyorum ama bundan sonra böyle sağlık yapmamaya gayret edeceğim.
Ben hep temiz kalbimden aklı dengemi yitirdim inanın.
Aşırı saff mısınnnn??
Ben aşırı üçkağıtçı gördüğümü düşünüyorum. Yani zorla saçı yaptırıp ödememek ne demek. Birde neden yalan söylüyorsun ki kimse beğenmedi, bende beğenmedim o kadar para ödedim düzeltmeni istiyorum diyebilirdin meselaaa...

Asil kazik yapan o gayette güzel haketti.
İnsan kandırmak nedemek ya düzgün oku şu metni .
Çevrem az bile yapmışsın dedi .
E madem çıkıyor/kopuyor kaynaklar,o kadar para ödemişsiniz gidip düzeltin diyemediniz mi?
Bu yollara sapmaya gerek yoktu.
Anlastiginiz ucretin fazlasini vermek yerine yaptırmıyorum,böyle konuşmamıştik diyip çıksaydınız. Başka kuaför mü yok memlekette?

Karma ne ekersen onu biçersin burada üyelere ağzınıza geleni saymanizdan belli tarzınız.Nerenin kabadayisisiniz bilmiyorum.Yaptığınız kötü insanlara kötü davranmak değilki terbiyesizlik.Buyrun yorumuma hakaret dolu yazın bende ekran görüntüsü alacağım.Belki karma ya kaç katı hakaret davası olarak dönebilir size.Birine mal demek ciddi para cezasıdir.Mahkemede bilgilerinizi almak kolay hesabı kapatsaniz bile.Hakaret yazmadan konusamiyormusunuz insanlarla hoşunuza gitmeyen herşeye tavriniz bumudur.Yazin söz uçar yazı kalır.

Mune rica etsem bakabilir misiniz lan mal diye bir şey yazilabiliyormu rahat rahat.Bu kadar da değil.Hic tarzım değil şikayet etmek fakat şikayet yerini bulamadım bana demedi ama farketmez kimse kimseyi yorumlarindan ötürü üstelik kendine birşey demeden bu tarz yazamaz burası istediğini salla istedigine hakaret et yeri değil biz buna güveniyoruz.O zaman konu açma git arkadaşlarınla konuş demi

Sonra neden bu kız böyle deli derler insanlar ve bu dünya çok kötü inanın bana...Ben aşırı safım ve bunun vermesini hep cekiyorum ama bundan sonra böyle sağlık yapmamaya gayret edeceğim.
Ben hep temiz kalbimden aklı dengemi yitirdim inanın.
He he sen sacini yaptir milletin parasini verme sonra millet vicdansiz olsun

X