İnsanlar hep beni haksız görüyor, gerçekten haksız mıyım?

dunyammm8

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2024
4
-7
Arkadaşım 3 ay önce müdürle sorun yaşadı, arkasında durdum beraber çıktık. Sonra işe tekrar girmek istedi tekrar girdik. Onun arkasında durduğum için 1 ay boyunca psikolojik baskı gördüm, ağır işlere verildim ezildim, vardiyam değişti. Sorun yaşadığında yine çıkma muhabbeti oldu, her seferinde arkandayım beraber çıkalım vs diyerek yanında oldum. 2 hafta önce bir sorun yaşadım ve çıkmam gerekti. Ona da çıkma izin al beraber iş bakalım dedim. Hiç bu konu açılmadı, alındım 1 gün konuşmadım duymadığını söyledi. Yani sorunum çıkmaması değil. Ben çıkmadan önce hep çıkma muhabbeti geciyordu artık geçmiyor. İzin alıp iş bakma mevzusunda da, buradan biri, yıllığına 3 ay var tazminatını al öyle git demiş. Bahanelerin ardına sığınıyor gibi hissediyorum. Bunu dile getirince de hatalı ben oluyorum gerçekten öyle mi? Çıkmasını istemiyorum ki iş bakma konusunda biraz arkamda dursa yeterdi

Arkadaşınız ayrılırsa ayrılsın siz niye işi bırakıyorsunuz ki. Kadına taciz, maaş vermeme vs gibi durumlar haricinde işten çıkmam banane kim istiyorsa ayrılsın? Biraz sacma değil mi sizcede?
Şu anki duruma bakınca ne kadar salaklık yaptığımı anladım açıkcası. İyi niyetli olmamak gerekiyormuş bilmiyorum

Şu anki duruma bakınca ne kadar salaklık yaptığımı anladım açıkcası. İyi niyetli olmamak gerekiyormuş bilmiyorum
Bırak işinde çalışsın ondan yardım da isteme. Kendi işini kendin bul çalış. Numarasını da sil muhatap olma illakl geri dönecek ama sen sil onu yüz verme sakın bir yapan bir daha yapar

Göbeğiniz arkadasinizla mi kesildi? Yaş kaç? Neden o kisiyle yapisik ikiz gibi takılıyorsunuz?
Benim yakin gördüğüm, sevdiğim/deger verdigim bir arkadasim icin bu tür fedakarliklar yaptigim zamanlarda 17-18 yasindaydim. Hayat insana gerçek dostun kendin oldugunu bu tip zor zamanlarda gösteriyor.
Senelerdir tek basina mücadele veriyorum, cok çaresiz kaldigim anlar da oldu ama tek basina atlattim. Ne zaman ki kendi gobeginizi kendiniz kestiniz o zaman güçleniyorsunuz.
Isten cikma niyetiniz varsa kimseye bir sey demeyin, is arayin bulun konuşun. Cikacaksaniz da çıkın. Bu süreçte o arkadasinizla da cok detay paylaşmayın sadece arkadas olun sirdas olmayin. Belki de sizi asagi çeken odur. Baskalarina karsi da sizi suclu gosteren aslinda bu fedakar yapınızdır boyle dusunun

Arkadaşım 3 ay önce müdürle sorun yaşadı, arkasında durdum beraber çıktık. Sonra işe tekrar girmek istedi tekrar girdik. Onun arkasında durduğum için 1 ay boyunca psikolojik baskı gördüm, ağır işlere verildim ezildim, vardiyam değişti. Sorun yaşadığında yine çıkma muhabbeti oldu, her seferinde arkandayım beraber çıkalım vs diyerek yanında oldum. 2 hafta önce bir sorun yaşadım ve çıkmam gerekti. Ona da çıkma izin al beraber iş bakalım dedim. Hiç bu konu açılmadı, alındım 1 gün konuşmadım duymadığını söyledi. Yani sorunum çıkmaması değil. Ben çıkmadan önce hep çıkma muhabbeti geciyordu artık geçmiyor. İzin alıp iş bakma mevzusunda da, buradan biri, yıllığına 3 ay var tazminatını al öyle git demiş. Bahanelerin ardına sığınıyor gibi hissediyorum. Bunu dile getirince de hatalı ben oluyorum gerçekten öyle mi? Çıkmasını istemiyorum ki iş bakma konusunda biraz arkamda dursa yeterdi
Kimsenin gazına gelmeyin böyle ortada birakirlar.arkadaslik iliskilerinizi kesin çıkarcı biri.

Önceden ikiniz de işten çıkmak istemişsiniz çıkmışsınız. Şu anda da siz işten çıkmak istiyorsunuz o istemiyor ve çıkmıyor. Gayet normal bir şey sürekli komün halinde hareket etmek zorunda değilsiniz.

Arkadaşım istedi işten çıktım, o istedi tekrar girdim kısmı bana pek inandırıcı gelmedi bu arada. Kendiniz de istemişsiniz çıkmışsınız. Kızın söylediği de çok mantıklı. Tazminat almasına 3 ay varsa durmak istemesinden doğal bir şey yok.

Göbeğiniz arkadasinizla mi kesildi? Yaş kaç? Neden o kisiyle yapisik ikiz gibi takılıyorsunuz?
Benim yakin gördüğüm, sevdiğim/deger verdigim bir arkadasim icin bu tür fedakarliklar yaptigim zamanlarda 17-18 yasindaydim. Hayat insana gerçek dostun kendin oldugunu bu tip zor zamanlarda gösteriyor.
Senelerdir tek basina mücadele veriyorum, cok çaresiz kaldigim anlar da oldu ama tek basina atlattim. Ne zaman ki kendi gobeginizi kendiniz kestiniz o zaman güçleniyorsunuz.
Isten cikma niyetiniz varsa kimseye bir sey demeyin, is arayin bulun konuşun. Cikacaksaniz da çıkın. Bu süreçte o arkadasinizla da cok detay paylaşmayın sadece arkadas olun sirdas olmayin. Belki de sizi asagi çeken odur. Baskalarina karsi da sizi suclu gosteren aslinda bu fedakar yapınızdır boyle dusunun
Bence muhatap bile olmasın bugün ortada bırakan yarın kuyusunu da kazar önüne taşta koyar

Kk’da okuduğum en saçma konular listesinde ilk 10’a girer.

Siyam ikizi misiniz birlikte işe girip birlikte çıkacaksınız.

Acımasız yorumlara gerek yok, müdürle olacak sorunu birkaç gün önceden tahmin ettim ve konuşmuştuk. Dediğimiz şey, kime olursa birbirimizin arkasında duracağımızdı. Ben söylediğim şeyi yaptım sadece, ortada bırakmadım. Bana olsa belki yapmazdı o bilmiyorum. Olaydan sonra göbek bağımız birlikte kesilmedi demişti. Benim sorma amacım konuşmak istemediğimi belirttiğimde insanların beni haksız görmesi, bu yüzden akıl almak istedim. Sacma sapan şekilde aşağilanmak değil

Bence muhatap bile olmasın bugün ortada bırakan yarın kuyusunu da kazar önüne taşta koyar
Ortada bırakmak değil ki bu… Kız niye arkadaşı işten çıktı diye istifa etsin. Dünyanın en saçma işi. Konu sahibinin bu kadar saçma bir işi yapması herkesin yapacağı anlamına gelmez. Normal davranan kişi diğer kız.

İşte birbirlerine söz vermişler. Bizim arkadaş sözünde durmuş ve onunla beraber işten çıkmış. Ama şimdi ise o arkadaşı göbek bağımız birlikte mi kesildi diye resti çekmiş. En başından söz vermeseydi o zaman bir nevi kandırmış

X