İnsanlar hep beni haksız görüyor, gerçekten haksız mıyım?

dunyammm8

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2024
4
-7
Arkadaşım 3 ay önce müdürle sorun yaşadı, arkasında durdum beraber çıktık. Sonra işe tekrar girmek istedi tekrar girdik. Onun arkasında durduğum için 1 ay boyunca psikolojik baskı gördüm, ağır işlere verildim ezildim, vardiyam değişti. Sorun yaşadığında yine çıkma muhabbeti oldu, her seferinde arkandayım beraber çıkalım vs diyerek yanında oldum. 2 hafta önce bir sorun yaşadım ve çıkmam gerekti. Ona da çıkma izin al beraber iş bakalım dedim. Hiç bu konu açılmadı, alındım 1 gün konuşmadım duymadığını söyledi. Yani sorunum çıkmaması değil. Ben çıkmadan önce hep çıkma muhabbeti geciyordu artık geçmiyor. İzin alıp iş bakma mevzusunda da, buradan biri, yıllığına 3 ay var tazminatını al öyle git demiş. Bahanelerin ardına sığınıyor gibi hissediyorum. Bunu dile getirince de hatalı ben oluyorum gerçekten öyle mi? Çıkmasını istemiyorum ki iş bakma konusunda biraz arkamda dursa yeterdi

Acımasız yorumlara gerek yok, müdürle olacak sorunu birkaç gün önceden tahmin ettim ve konuşmuştuk. Dediğimiz şey, kime olursa birbirimizin arkasında duracağımızdı. Ben söylediğim şeyi yaptım sadece, ortada bırakmadım. Bana olsa belki yapmazdı o bilmiyorum. Olaydan sonra göbek bağımız birlikte kesilmedi demişti. Benim sorma amacım konuşmak istemediğimi belirttiğimde insanların beni haksız görmesi, bu yüzden akıl almak istedim. Sacma sapan şekilde aşağilanmak değil
Haksızsınız çünkü yaptığınız gereksiz fedakarlığın karşılığı olarak gereksiz bir fedakarlık bekliyorsunuz. Bu yapılmadığı için karşı tarafın kötü olduğunu düşünüp hayatınızdan çıkartıyorsunuz. Hayatınızdan çıkarma konusu kendi kararınız kimse bir şey diyemez, ortada bir sebep olmasına bile gerek yok bence. Ama bu sizin haksız karşı tarafın normal davranan insan olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Acımasız yorumlara gerek yok, müdürle olacak sorunu birkaç gün önceden tahmin ettim ve konuşmuştuk. Dediğimiz şey, kime olursa birbirimizin arkasında duracağımızdı. Ben söylediğim şeyi yaptım sadece, ortada bırakmadım. Bana olsa belki yapmazdı o bilmiyorum. Olaydan sonra göbek bağımız birlikte kesilmedi demişti. Benim sorma amacım konuşmak istemediğimi belirttiğimde insanların beni haksız görmesi, bu yüzden akıl almak istedim. Sacma sapan şekilde aşağilanmak değil
Savas değil ki bu birbirinizi kollayin? İş bu!
Isinizi yapacaksiniz, sorununuz varsa kendi kendinize yoneteceksiniz, cikacaksaniz da kalacaksaniz da sizin kararınız olacak.

Haksızsınız çünkü yaptığınız gereksiz fedakarlığın karşılığı olarak gereksiz bir fedakarlık bekliyorsunuz. Bu yapılmadığı için karşı tarafın kötü olduğunu düşünüp hayatınızdan çıkartıyorsunuz. Hayatınızdan çıkarma konusu kendi kararınız kimse bir şey diyemez, ortada bir sebep olmasına bile gerek yok bence. Ama bu sizin haksız karşı tarafın normal davranan insan olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Anlamanızda problem mi var? Sorun çıkmaması değil soruda da belirttim

Taciz gibi bir durum olmadigi surece isi birakmaniz cok sacma. Bir gir bir cik cocuk oyuncagi mi bu? Cocukken en yakin arkadasin birine kusunce kusulur ya (ben o zaman bile boyle birsey yapmadim) onun gibi birsey sanirim yaptiginiz. Sizin gecindirmek zorunda oldugunuz bir ev ya da paraya ihtiyaciniz yok sanirim oylesine calisiyordunuz. Mantiksiz hareketler yapiyorsunuz yasiniz kac?

zamanında arkadaşınız için işten çıkmanız ne kadar yanlışsa şimdi aynısını ondan beklemenizde yanlış. Ha ortada verilen bir söz var tutulmamış o zaman ilişkinizi kesin bakın yolunuza. Kimse seni aşağılamıyor yapışık ikiz misinizde sürekli beraber işe girip çıkıyorsunuz diyor.

Arkadaşım 3 ay önce müdürle sorun yaşadı, arkasında durdum beraber çıktık. Sonra işe tekrar girmek istedi tekrar girdik. Onun arkasında durduğum için 1 ay boyunca psikolojik baskı gördüm, ağır işlere verildim ezildim, vardiyam değişti. Sorun yaşadığında yine çıkma muhabbeti oldu, her seferinde arkandayım beraber çıkalım vs diyerek yanında oldum. 2 hafta önce bir sorun yaşadım ve çıkmam gerekti. Ona da çıkma izin al beraber iş bakalım dedim. Hiç bu konu açılmadı, alındım 1 gün konuşmadım duymadığını söyledi. Yani sorunum çıkmaması değil. Ben çıkmadan önce hep çıkma muhabbeti geciyordu artık geçmiyor. İzin alıp iş bakma mevzusunda da, buradan biri, yıllığına 3 ay var tazminatını al öyle git demiş. Bahanelerin ardına sığınıyor gibi hissediyorum. Bunu dile getirince de hatalı ben oluyorum gerçekten öyle mi? Çıkmasını istemiyorum ki iş bakma konusunda biraz arkamda dursa yeterdi
Evet siz haksızsınız tabii ki. Lisede değilsiniz ki sürekli arkadaşınızla sınıf değiştirmek isteyesiniz. Eğer başta arkasında durdum diyip arkadaşınız tekrar girince siz de tekrar giriyorsanız bu arkasında durmak değil, çocukluk. Olaya tepkinizi koymak için değil arkadaşınızın peşinde dolaşmak için girip çıkmışsınız, o da mantıklı olanı yapmış. Taciz vs gibi bir durum yoksa bu işlere karışmamak lazım, gördüğünüz gibi arkadaşınız değil siz zararlı çıkmışsınız

Sizin biraz büyümeniz gerekiyor.
Ergen değilsinizki beraber girelim beraber çıkalım. 🤦🏻‍♀️

Özel hayatimizda sevdigimiz insanlarin arkasinda duralim tamam ama is konusunda ben daha mantikla bakma taraftariyim.
Kimse sizi uzmek icin soylemiyor burada. Hani kendim de yazdim 17 18 yaslarindayken yaptim diye o arkadasla şu an gorusmuyoruz çünkü menfaatine göre hareket ettigini anladim
Is hayatinda baskalarinin amirle olan iliskisi sizinkinden farklidir o yuzden profesyonel bakin olaya.
Ben is yerinde ne sorunlar yasadim herkes şahitti herkes gaz veriyordu ama is ciddiye binince herkes yanar doner davrandi kanitlarim.olmasina ragmen kaale alinmadi şahitlerin dedikleri dikkate alındı onlar da ne şiş yansin ne kebap.modunda ifade vermisler. Is hayati boyle.maalesef

X