İnsanlar neden hep bana hakaret ediyor?

mervecaglarr

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2021
287
216
36
Merhaba 33 yaşında bir kadınım, işsiz ve bekarım. Problemli bir ailede büyüdüm son zamanlardır düşündüğüm içinden çıkamadığım bir mevzu var. Kendimi bildim bileli sürekli hakarete uğruyorum..

Çocukluğum, ergenliğim, yetişkinliğim boyu ailemden hep hakaret gördüm. Duymadığım küfür kalmadı. İlişkilerimde de hayatıma aldığım erkekler de hakaret eder aşağılardı.. Mesela bir işe girerim Patron yanımdaki kıza değil gelip bana bağırır. Insanlar bana hep kötü davranır,

Öz eleştiri yaptığımda bu davranışların %90 ınını hak etmediğimi düşünüyorum ama neden böyle oluyor bunuda bir türlü anlamıyorum. Mesela annem babam diğer kardeşlerimle asla o şekilde konuşamaz çünkü tepkileri çok sert olur ama bana durduk yere hakaret ederler.

En son 83 yaşındaki babannem mobbinge dayanamayıp işimden istifa ettiğim için bana küfürlü konuştu hakaret etti ama erkek kardeşlerimle o şekilde konuşamaz. Bugün annem kaşlarımın uzayan üst kısımlarını makasla kestiğim için bana "gerizeķalı" dedi. Kuzenim olan bir kadın erkek kardeşimle kavga etmiş ağız dalaşı yaparken sen evdeki "-kocasız ablanı becer" gibisinden laf etmiş..

Aileme akrabalarıma, içinde bulunduğum, çevreye bakıyorum da yemin ederim herkes midemi bulandiriyor. Ben neden bunların içinde doğdum diye isyan ediyorum. Sülalemi toplasalar bir tane adam etmez. Bir tane düzgün insan göremiyorum bu insanlar benden ne istiyor? Bıktım bu yaşa gelip hala eziklenmekten..

Kendimi o şekilde ezdirmemek için bağırıp çağırıp kavga etmem lazım ama onuda yapamıyorum.. işsiz olduğum için saygı görmüyorum bekar olduğum için görmüyorum ama işimde olsa evlensemde yine bunlardan saygı göreceğimi zannetmiyorum. Evlensem eş kişisi de bunlar gibi hakaret eder diye korkuyorum evlenmekte istemiyorum hatta yaşamakta istemiyorum artık bıktım..

Sessiz kalıyorsunuz demekki. Kalmayın, karşılığını verin.
Ayriyetten kuzeninizin dediği laf edilcek laf değil. Ne terbiyesiz bir insan onada mı sessiz kaldınız. 😒
O cümleyi kullanan birinin haddini bildirmek için ondan daha aşağılık olmam lazım gördüm ki daha aşağılık olmam mümkün değil oyüzden bildiremedim..

asla o şekilde konuşamaz çünkü tepkileri çok sert olur
Kilit nokta bu.
Tepki göstermezseniz saygı göremeyeceksiniz demek ki..sizin kendinize saygınız olacak oncelikle ezdirmeyeceksiniz ki görüp onlar da ezmesin.
O kuzen denecek sıfatsıza da laf degil fazlasini yapardim elimde kalırdı mal.

kuzeninize diyecek laf da bulamıyorum
asla ama asla görüşmezdim ve hatta görüştürmezdim ve sanırım hatta sülale içi olay çıkartırdım.
sanırım tüm sülaleyi whatsapp grubu kurar "sen misin bunu söyleyen" deyip ağzıma geleni sayardım herkesin içinde sonra da gruptan çıkardım.
ondan sonra bakın bakalım bir daha diyorlar mı

Tavrınızı koymadığınız için bu böyle gelmiş böyle gider. Önce size saygısızlık edilmesine izin vermeyin sonrası için bencede terapi alın. Sesinizi yükseltmeniz gerekiyorsa sesinizi yükseltin, dişi göstermeniz gerekiyorsa diş gösterin çocuk yaşta değilsiniz zaten. İnsanların bu şekilde davranmasına müsaade etmeyin artık.

silkelenip kendinize gelin bunların yanlış olduğunu biliyorsunuz görüyorsunuz o vakit çözümde sizde. Size bağıran saygı göstermeyen herkese misli ile cevap verin. kişisel gelişim konusunda kitap okuyun. asla kendinizi ezdirmeyin. ilerde eşiniz de böyle davranır yoksa. Önce siz kendinize kıymet verin. Siz Cenabı hak tek ve özel yaratmış. Namaz kılmıyorsanız namaza başlayın. Allaha havale edin. ama sizde asla sessiz kalmayın kim olursa olsun

Merhaba 33 yaşında bir kadınım, işsiz ve bekarım. Problemli bir ailede büyüdüm son zamanlardır düşündüğüm içinden çıkamadığım bir mevzu var. Kendimi bildim bileli sürekli hakarete uğruyorum..

Çocukluğum, ergenliğim, yetişkinliğim boyu ailemden hep hakaret gördüm. Duymadığım küfür kalmadı. İlişkilerimde de hayatıma aldığım erkekler de hakaret eder aşağılardı.. Mesela bir işe girerim Patron yanımdaki kıza değil gelip bana bağırır. Insanlar bana hep kötü davranır,

Öz eleştiri yaptığımda bu davranışların %90 ınını hak etmediğimi düşünüyorum ama neden böyle oluyor bunuda bir türlü anlamıyorum. Mesela annem babam diğer kardeşlerimle asla o şekilde konuşamaz çünkü tepkileri çok sert olur ama bana durduk yere hakaret ederler.

En son 83 yaşındaki babannem mobbinge dayanamayıp işimden istifa ettiğim için bana küfürlü konuştu hakaret etti ama erkek kardeşlerimle o şekilde konuşamaz. Bugün annem kaşlarımın uzayan üst kısımlarını makasla kestiğim için bana "gerizeķalı" dedi. Kuzenim olan bir kadın erkek kardeşimle kavga etmiş ağız dalaşı yaparken sen evdeki "-kocasız ablanı becer" gibisinden laf etmiş..

Aileme akrabalarıma, içinde bulunduğum, çevreye bakıyorum da yemin ederim herkes midemi bulandiriyor. Ben neden bunların içinde doğdum diye isyan ediyorum. Sülalemi toplasalar bir tane adam etmez. Bir tane düzgün insan göremiyorum bu insanlar benden ne istiyor? Bıktım bu yaşa gelip hala eziklenmekten..

Kendimi o şekilde ezdirmemek için bağırıp çağırıp kavga etmem lazım ama onuda yapamıyorum.. işsiz olduğum için saygı görmüyorum bekar olduğum için görmüyorum ama işimde olsa evlensemde yine bunlardan saygı göreceğimi zannetmiyorum. Evlensem eş kişisi de bunlar gibi hakaret eder diye korkuyorum evlenmekte istemiyorum hatta yaşamakta istemiyorum artık bıktım..
Sen sessiz kaldıkça böyle gider çok üzgünüm :KK43: kendini savunman lazım. Sen kendine saygı duyduğunu göster ki onlarda sana saygı duysun. Ezik ezik durursan insanlar üstüne gelir.

Siz bu laflara nasıl sessiz kalıyorsunuz ,ne ailem ne hayattaki en sevdiğim , değerlim annem kimseye hakaret kendime değil çevreme dahil ettirmem. Sessiz kalmayın lütfen.
Mesela ne yapabilirim karşımdaki annem kardeşim vs olunca kendimi ne kadar savunabilirim? Başkası olsa gider hakaret davası açarım ama aile olunca bişey yapılmıyor çünkü sen onlarla yasamak zorundasın..

O cümleyi kullanan birinin haddini bildirmek için ondan daha aşağılık olmam lazım gördüm ki daha aşağılık olmam mümkün değil oyüzden bildiremedim..

maalesef artık olay o had mad olayını geçmiş
şöyle güzel bir silkelenmeleri gerekiyor
siz bence seviye olayından değil, olaylar iyice çığrından çıkar ben de iyice pasif kalırım diye korkuyorsanız da korkmayın
artık biraz çığrından çıkma vakti gelmiş sizin için.

Sessiz kalarak bi sekilde karşınızdaki insanlarin sadistik yanlarını kamciliosunuz demek ki. Onlar da insan degilmis hos ayri mesele. Ben su saatten sonra tepki verseniz de bisey degisecegini sanmiorum en azindan sizi eskiden beri taniyanlar icin. O yuzden is bulup kendinizi bu uslupsuzlardan uzak tutmak oncelikli hedefiniz olsun. Lafin altında kalmicam diye harcayacaginiz enerjiyi nasil bunlardan kurtulur bunlari silerime yogunlastirin. Onlardan kurtulunca dışarıda yeni tanısacagin insanlara eyvallahin olmaz otomatikman. Senin bilincaltin su an ailem bile boyle yapiosa el haydi haydi yapar kafasinda. Ama aile yapamayinca ozsaygina tekrar ulasacaksin.

Babannene neden ses etmedin mesela? Yani napabilir sana en fazla? Sen sustukca daha cok hakarete ugrarsin
Ettim ömründe hiç bir işte çalışmamışsın kocan ölmüş 30 senedir onun maaşını alıyorsun. Benimle ne yaşadığımi bilmeden nasıl şekilde konuşuyorsun ölürsen cenazene gelmeyeceğim dedim. Gelmezsen gelme sen gelmeyince beni gömemiyorlar mı dedi..

Ettim ömründe hiç bir işte çalışmamışsın kocan ölmüş 30 senedir onun maaşını alıyorsun. Benimle ne yaşadığımi bilmeden nasıl şekilde konuşuyorsun ölürsen cenazene gelmeyeceğim dedim. Gelmezsen gelme sen gelmeyince beni gömemiyorlar mı dedi..
Iyi demissin vvalla.. hic bir gun bile bir yerde calismamis yasli basli birinin bu konuda laf etmesi sacma

Mesela ne yapabilirim karşımdaki annem kardeşim vs olunca kendimi ne kadar savunabilirim? Başkası olsa gider hakaret davası açarım ama aile olunca bişey yapılmıyor çünkü sen onlarla yasamak zorundasın..

nasıl yani?
annen kardeşin diye her şeyi diyebileceklerini mi sanıyorlar
bence o kadar sinmişsin ki bahaneler üretiyorsun
diyorsun ki annemler kardeşlerime bir şey diyemez verecekleri tepkiler çok ters olur
eee? onlar da aynı evde annenlerle yaşamıyorlar mı
onlar nasıl diyorsa sen de diyeceksin.
lütfen bir iş bak bu arada, iş dolu etraf, hiçbir uzmanlık alanın yoksa git bir ütü pakette çalış yine de cebine para girsin.
Hak hukuk öğren öz saygın gelişsin. Hiçbir işi de küçümseme, her iş insana bir şey katıyor.

valla görücez gömüyorlar mı gömemiyorlar mı bu işin bir de ahiret boyutu var sen o işi çok iyi bilirsin de

X