İnsanlar neden hep bana hakaret ediyor?

Bulunduğunuz ilin ilçe sağlık müdürlüğü bünyesinde veya bağlı birim olan sağlıklı hayat merkezlerinde ücretsiz psikolojik danışmanlık alabilirsiniz. Lütfenbir an önce gidin ve ruh dünyanızdaki çıkmazlara bir son verin.

Sessiz olursan sırtına semer vuran çok olur açık ve net. Bn fazla iyimser de olmam herkese hakettiği kadar değer veririm. Bu kişinin kim olduğunun önemi yok bana ne kadar saygı duyorsa o kadar saygı duyarım kimse benim kişilik hakkımı cignememeli. Böyle bir durum varsa da bunun temelini bn yapmışımdir. Fazla iyi olmaktan bile maraz doğuyor. Kendi sınırın olmalı , biz bunu ona diyemeyiz dersek şayet şöyle bir tepki verir demeleri lazım. Sizde eksik olan bu belki konuşuyorsunuz ama yeterli değil ... Evet belki az tepki verdiniz ve böyle oldu. Yıkın bu düşünceyi insanların kafasından bu da sizin elinizde , kimsenin kimseye hakaret etmeye hakkı yok.

Sen de onların üzerine git, pratik yapa yapa aşılır sınırları korumak. Ben de insanları kırmayı seven bi insan değilim ama biraz sert olmayı öğrenmemiz gerekiyo. Gerektiği yerde gereken tepki şart. Ben 31 yaşındayım daha yeni öğrendim. Hazır cevap olmak gerek. Bazı insanlar hazımsız oluyo maalesef. Karakter meselesi, saygıyı, nasıl davranılması gerektiğini herkes bilmiyor.

yani sizce neden peki
yani her sebebe bir cevabınız var
yani illaki bir kaç nedeni biliyorsunuzdur
olayların bir başlangıç şekli olmalı muhakkak

durup dururken birşey söylemek için cidden akli problem olması lazım.
1 kişi öyle, 2 kişi öyle, ama herkes nasıl öyle ?
illa ki bir çıkış noktası vardır.
herkes öyleyse o zaman cevap vermeden kendiliğinden saygı bekleyerek de konu sahibi başka türlü aklını yitirecek.
ben de çözemedim o döngüyü.

Sizi işyerlerinde de eziyorlar sanırım. Işe girdiğinizde birisiyle konuşurken bağırmadan ama kalın ve baskın bir sesle konuşun. Omzunuz hep dik olsun. Biraz daha ciddi görünüşlü kıyafetler giyin.

Kendimi o şekilde ezdirmemek için bağırıp çağırıp kavga etmem lazım ama onuda yapamıyorum..
Yapmanız gereken biseyi "ay ben yapamıyorum öyle" deyip kenara çekilerek yapmaktan kaciyosaniz, kusura bakmayın gördüğünüz muameleden siz de sorumlusunuz. Siz kendinizi korumazsaniz sizin yerinize kimse bunu yapmaz. Ya kendinizi koruyacaksiniz, ya da insanların ezikledigi saygı duymadığı biri olarak hayatınıza devam ediceksiniz

Benim kuzenim öyle bir şey dese ben o kuzenin evini basarım. Saçını başını yolarım, yerlerde tekme tokat kavga ederim, ararım 40 kat akrabayı anlatırım nasıl rezilce bir laf ettiğini, tanıdık tanımadık herkese duyururum terbiyesizliğini. Nolur? Bir daha hiç kimse bana bulaşmaya cesaret edemez. Çok pasif kalmışsın.

ben söyleyeyim sebebini

1. Güçsüz konumdasınız. Bir işiniz ve düzenli geliriniz yok. Bu sebeple sizi aciz görüyorlar.

2. Sessiz ve pasif bir kişiliğiniz var kendinizi savunup cevap veremiyorsunuz.

3. Tüm bunların hiç biri mazeret değil. Etrafınız terbiyesiz.

Biz insanlar neyi layık olduğumuzu düşünürsek evren bize onu sunuyor. Çekim yasası bu.. tepki verseniz bile yine aynı olayları çekeceksiniz hayatınıza. Olay aynı, kişiler farklı sadece. Saygı, değer ve sevgi görmeyi hakettiğinizi inanmaya başladığınıza onu çekersiniz hayatınıza.. çok önemli bi konu bu. Bir uzmanla görüşmenizi çok fazla tavsiye ediyorum 😊

Biz insanlar neyi layık olduğumuzu düşünürsek evren bize onu sunuyor. Çekim yasası bu.. tepki verseniz bile yine aynı olayları çekeceksiniz hayatınıza. Olay aynı, kişiler farklı sadece. Saygı, değer ve sevgi görmeyi hakettiğinizi inanmaya başladığınıza onu çekersiniz hayatınıza.. çok önemli bi konu bu. Bir uzmanla görüşmenizi çok fazla tavsiye ediyorum 😊
Hakettigime inanıyorum ama bunu gösterecek insanların varlığına inanmıyorum

Bir gün cinnet geçiriyor taklidi yapın, elinize ne geçiyorsa sağa sola fırlatın ve bir daha bana bulaşmayın deyin.
İnsanlar psikopatlardan korkar ve onları kışkırtmamaya dikkat eder. Maalesef Türkiye'de kimin gücü kime yeterse gibi bir durum söz konusu. Sessiz olmak bir işe yaramıyor. Etrafınızdaki çirkef insanlar sizin iyi niyetinizi suistimal etmiş.
İnşAllah karşınıza helal süt emmiş bir kısmet çıkar. En azından evlilikten yana yüzünüz güler. 🙏🏻

Merhaba 33 yaşında bir kadınım, işsiz ve bekarım. Problemli bir ailede büyüdüm son zamanlardır düşündüğüm içinden çıkamadığım bir mevzu var. Kendimi bildim bileli sürekli hakarete uğruyorum..

Çocukluğum, ergenliğim, yetişkinliğim boyu ailemden hep hakaret gördüm. Duymadığım küfür kalmadı. İlişkilerimde de hayatıma aldığım erkekler de hakaret eder aşağılardı.. Mesela bir işe girerim Patron yanımdaki kıza değil gelip bana bağırır. Insanlar bana hep kötü davranır,

Öz eleştiri yaptığımda bu davranışların %90 ınını hak etmediğimi düşünüyorum ama neden böyle oluyor bunuda bir türlü anlamıyorum. Mesela annem babam diğer kardeşlerimle asla o şekilde konuşamaz çünkü tepkileri çok sert olur ama bana durduk yere hakaret ederler.

En son 83 yaşındaki babannem mobbinge dayanamayıp işimden istifa ettiğim için bana küfürlü konuştu hakaret etti ama erkek kardeşlerimle o şekilde konuşamaz. Bugün annem kaşlarımın uzayan üst kısımlarını makasla kestiğim için bana "gerizeķalı" dedi. Kuzenim olan bir kadın erkek kardeşimle kavga etmiş ağız dalaşı yaparken sen evdeki "-kocasız ablanı becer" gibisinden laf etmiş..

Aileme akrabalarıma, içinde bulunduğum, çevreye bakıyorum da yemin ederim herkes midemi bulandiriyor. Ben neden bunların içinde doğdum diye isyan ediyorum. Sülalemi toplasalar bir tane adam etmez. Bir tane düzgün insan göremiyorum bu insanlar benden ne istiyor? Bıktım bu yaşa gelip hala eziklenmekten..

Kendimi o şekilde ezdirmemek için bağırıp çağırıp kavga etmem lazım ama onuda yapamıyorum.. işsiz olduğum için saygı görmüyorum bekar olduğum için görmüyorum ama işimde olsa evlensemde yine bunlardan saygı göreceğimi zannetmiyorum. Evlensem eş kişisi de bunlar gibi hakaret eder diye korkuyorum evlenmekte istemiyorum hatta yaşamakta istemiyorum artık bıktım..
O kuzen denen ***nun evini başına yıkarım,ortalığı ateşe veririm .o nasıl bir laf öyleeee!!! Siz böyle sessiz kaldıkça herkes kendinde konuşma hakkı görür..

Merhaba,

Asla ezik degilsiniz. Yazis seklinizden bile gayet duzgun kendinizi ifade eden biri oldugunuzu gordum.
Insanlarin size yaptigi mobbingin de farkindasiniz. Oncelikle oz guven probleminiz var. Siz kendinizi sevmezseniz, kendinizi savunmazsaniz kendini bilmeyen, saygisiz insanlar boyle davranmayi kendilerine hak gorurler.

Ayrica kusura bakmayin ama aileniz aile, sulaleniz sulale degil. Amerikada toxic family yani toxic, zararli aile diye bir kavram var ve insanlar kendilerini bu toxic aileden kurtarmaya calisiyor. Benim ailem de toxic family idi (onceki konularima bakabilirsiniz.) Evlendim ve kendimi kurtardim. Kendinizi o aileden kurtarin. Evlilik daha kotu olmayacak, boyle dusunmeyin.

Lutfen terapi alin oz given konusunda.

Merhaba 33 yaşında bir kadınım, işsiz ve bekarım. Problemli bir ailede büyüdüm son zamanlardır düşündüğüm içinden çıkamadığım bir mevzu var. Kendimi bildim bileli sürekli hakarete uğruyorum..

Çocukluğum, ergenliğim, yetişkinliğim boyu ailemden hep hakaret gördüm. Duymadığım küfür kalmadı. İlişkilerimde de hayatıma aldığım erkekler de hakaret eder aşağılardı.. Mesela bir işe girerim Patron yanımdaki kıza değil gelip bana bağırır. Insanlar bana hep kötü davranır,

Öz eleştiri yaptığımda bu davranışların %90 ınını hak etmediğimi düşünüyorum ama neden böyle oluyor bunuda bir türlü anlamıyorum. Mesela annem babam diğer kardeşlerimle asla o şekilde konuşamaz çünkü tepkileri çok sert olur ama bana durduk yere hakaret ederler.

En son 83 yaşındaki babannem mobbinge dayanamayıp işimden istifa ettiğim için bana küfürlü konuştu hakaret etti ama erkek kardeşlerimle o şekilde konuşamaz. Bugün annem kaşlarımın uzayan üst kısımlarını makasla kestiğim için bana "gerizeķalı" dedi. Kuzenim olan bir kadın erkek kardeşimle kavga etmiş ağız dalaşı yaparken sen evdeki "-kocasız ablanı becer" gibisinden laf etmiş..

Aileme akrabalarıma, içinde bulunduğum, çevreye bakıyorum da yemin ederim herkes midemi bulandiriyor. Ben neden bunların içinde doğdum diye isyan ediyorum. Sülalemi toplasalar bir tane adam etmez. Bir tane düzgün insan göremiyorum bu insanlar benden ne istiyor? Bıktım bu yaşa gelip hala eziklenmekten..

Kendimi o şekilde ezdirmemek için bağırıp çağırıp kavga etmem lazım ama onuda yapamıyorum.. işsiz olduğum için saygı görmüyorum bekar olduğum için görmüyorum ama işimde olsa evlensemde yine bunlardan saygı göreceğimi zannetmiyorum. Evlensem eş kişisi de bunlar gibi hakaret eder diye korkuyorum evlenmekte istemiyorum hatta yaşamakta istemiyorum artık bıktım..
33 yaşında gayet olgun bir yaş da ve o aileye göre naif bir karakteriniz ve güzel bir ahlakiniz var .bence kendinizi bozmayin bende onlar gibi olayimda ezilmiyim diye .
Ama kuzene agzinin payini verseymissiniz keşke. Neyse calisin ayrı eve çıkın hatta mumkunse şehir degistirin. Türkiye gibi bir yerde hala çok zor olsada böyle bir ailede ezilip yok olup gitmektense kendi yoluna gidersin hatalarinda olsa benim dersin.

Insan ailesini secemiyor ama onlara mecbur da degiliz. Ilk is durumunuz musaitse terapi alın. Ve lütfen kendinizi savunun küfür kullanmaniza gerek yok savunun sadece. Ve is bulun.

Sen çok hassas ve kibar bir insansın
Çevrendekiler kaba saba cahil insanlar
Kültür çatışması yaşıyorsun
Genel anlamda toplum böyle zaten istediği kadar eğitimli olsun cahil ve terbiyesiz
Kibar insanları ezik gibi görür
Sesi çok çıkanı haklı görür
Şiddete yatkın
Garip garip tipler
Bende kendimi çok farklı hissediyorum bu toplumda

Biraz sessiz gördükleri için mi böyle yapıyorlar acaba gerekli yerde hakkınızı savunun

Bu hayat için fazla naifsiniz malesef insanlar ise kötü kalpli. Ayrıca öyle kuzeni aleme ibret olsun diye eviyle yakardım. Yerinde tepki vermezseniz ya aklınızı kaybedersiniz ya da o insanlardan daha kötü olursunuz. İnşallah en kısa zamanda bir iş bulup kendinize ait bir düzen kurarsınız.

Benim de erkek kardeşim var, süt kardeşim. Ona biri böyle bir laf etse var ya, o kişinin suratını dağıtır. Peki kardeşiniz ne yapmış o lafa karşılık?

X